Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
UWAGA! Przedłużamy promocję! Projekty 🏡 Nawet 1200 zł taniej!
Szacunkowy koszt stanu surowego zamkniętego
na IV kwartał 2022
Prace ziemne i fundamenty
33 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
185 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
37 000 zł
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
Czy da się obniżyć koszty budowy?
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Projekt z budową
Najszybsza i najwygodniejsza metoda
Gwarancja stałego kosztu budowy
Prace ziemne i fundamenty
Konstrukcja, strop oraz dach
Stolarka okienna i drzwiowa
Instalacje
Obejmuje wykonanie instalacji:
wodno-kanalizacyjnej
centralnego ogrzewania
gazowej
elektrycznej
Prace wykończeniowe
Prace wykończeniowe obejmują:
sufity i ściany wewnętrzne
tynki i okładziny ścian wewnętrznych
wylewki i posadzkę
ocieplenie ścian zewnętrznych i elewację
Stan deweloperski nawet w 6mies.
Ustalony z góry koszt budowy
Dom gotowy odbierzesz nawet w 6 miesięcy i zgodnie z harmonogramem
Wszystkie prace budowlane określa kompleksowa umowa
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
124,59 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
96,02 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
597,20 m³
Powierzchnia dachu
182,35 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,19 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,74 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,94 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
38,90 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie
Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.
Wentylacja
Wentylacja grawitacyjna + jako alternatywa: wentylacja mechaniczna z rekuperacją, do wyboru na etapie adaptacji.
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Zaprojektuj dach i elewację tego domu z aplikacją Kreator 3D
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys
500 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
450 zł
Opis projektu
Wolnostojący dom jednorodzinny Amant z poddaszem użytkowym dedykowany jest 4-5-cio osobowej rodzinie. Ten średnich rozmiarów budynek bez problemu zmieści się nawet na małej działce. Dach dwuspadowy z lukarną i prosta, podłużna bryła stanowią o jego tradycyjnym wyglądzie. Wejście do budynku znajduje się we wnęce, którą dodatkowo osłania balkon. Od ogrodu zlokalizowano spory, częściowo zadaszony przez wydłużoną połać dachu taras.
Część dzienną rozwiązano całkowicie na parterze. Wzdłuż jednej ze ścian szczytowych rozciąga się przestronne pomieszczenie, w skład którego wchodzi kuchnia ze spiżarnią, jadalnia oraz pokój dzienny. Duże, przesuwne drzwi prowadzą na taras, będący przedłużeniem salonu. Pomieszczenie od hallu częściowo oddziela przewód kominowy, przy którym zaproponowano kominek. Pas komunikacji łączy wiatrołap, hall i wygodną klatkę schodową o dwóch biegach. Tworzy on strefę przejściową między pokojem dziennym, a bardziej prywatną częścią po drugiej stronie. Zlokalizowano tam średniej wielkości pokój, który może służyć jako gabinet. Bezpośrednio przy nim jest mała ale wygodna łazienka. Od strony ogrodu znalazła się obszerna, dostępna z zewnątrz kotłownia, która jest na tyle duża, że może służyć jako pralnia z suszarnią bądź magazyn narzędzi ogrodowych. Jej drzwi wychodzą na niewielki, częściowo zadaszony podest. Strefa nocna znajduje się na wyższej kondygnacji. Największy z trzech pokoi posiada dostęp do prywatnego balkonu i dużej, jasnej garderoby. Zlokalizowana od strony ulicy sypialnia ma dostęp do lukarny i przynależącego do niej balkonu. Obszerna, bardzo ustawna łazienka obsługuje wszystkie pomieszczenia poddasza.
Amant jest nieduży, ale bardzo funkcjonalny. Dobrym, dającym różne możliwości adaptacji rozwiązaniem jest wydzielenie w parterze pół-zamkniętej, prywatnej strefy. Dzięki niej dodatkowy pokój można wykorzystać jako pomieszczenie dla gości lub gabinet, służący jako miejsce do pracy. Operowanie niewielkim zróżnicowaniem dachu i bryły pozwoliło utworzyć wygodne zadaszenia - wydłużony fragment okapu osłania część tarasu, natomiast wnęka w obrębie strefy wejściowej tworzy płytki ganek, zacieniający okno spiżarni. Prosta, tradycyjna forma będzie się dobrze prezentować w każdej okolicy.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Amant
Dodał: malpa1976
Dodał: malpa1976
Dodał: malpa1976
Dodał: malpa1976
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Amant
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Amant
Magdakraj
Zdecydowałam się na projekt Amant WOE1032, ponieważ o takim właśnie domu marzyłam od zawsze. Zewnętrzna bryła budynku wyjątkowo urzekła mnie pod względem wizualnym. Jest klasyczna i jednocześnie doskonale się prezentuje. Przy wyborze zwracałam również uwagę na układ pomieszczeń, gdyż zależało mi, abym nie musiała wprowadzać do niego żadnych poprawek. Realizacja naszego nowego domu odbyła się bez żadnych problemów, a kierownik budowy nie zgłaszał błędów w projekcie. Postawienie i całościowe wykończenie budynku trwało dosyć krótko, mimo iż specjalnie się z tym nie śpieszyliśmy. Od rozpoczęcia budowy do przeprowadzki minęło 1,5 roku. Cenę inwestycji mogę zakwalifikować jako umiarkowaną. Nie jest ona najniższa, ponieważ balkon czy ozdobna lukarna generują koszty, ale do najwyższych również nie należy. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Suporex, a warstwę izolacyjną bryły tworzy styropian. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca, w którym palimy ekogroszkiem. Zimy w ostatnich latach nie były bardzo mroźne, ale biorąc pod uwagę okres w którym już mieszkaliśmy, w sezonie od października do marca zużywamy ok. 2 ton opału. Dom usytuowany mamy w ten sposób, iż okno tarasowe wychodzi na zachód, zaś front znajduje się po stronie wschodniej. Przy takim ułożeniu w pomieszczeniach jest naprawdę jasno i uważam, że wymiary przeszkleń są całkowicie wystarczające. Dodatkowo wstawiliśmy małe okno w łazience na parterze, dzięki czemu przez większą część dnia nie trzeba palić w niej światła. Uważam, że warto polecić takie rozwiązanie. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie Amant WOE1032 jest naprawdę funkcjonalny, więc nie czuliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Mieszkamy w nowym domu już jakiś czas i nadal nie chciałabym w nim nic modyfikować. Zgodnie z mężem twierdzimy, iż architekt świetnie przemyślał każdy szczegół w projekcie: dotyczy to zarówno ułożenia pokoi, jak i takich elementów jak np. rozmieszczenie gniazdek kontaktowych. Bardzo podoba mi się, iż projektant przeznaczył niewiele metrów na komunikację. Szczególnie widać to na poddaszu. Korytarz na tej kondygnacji jest dosyć mały i tym samym pokoje są odpowiednio duże. Powierzchnia się nie marnuje i jest w pełni wykorzystana. Jestem również zadowolona z odpowiedniego zaplanowania kotłowni. W większości projektów jakie oglądałam były one przystosowane do ogrzewania gazowego i jednocześnie mniejsze niż 8 m². Metraż naszej kotłowni jest spory i doskonale sprawdza się przy piecu na paliwo stałe. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest również uwzględnienie w niej bezpośredniego wyjścia na zewnątrz, ponieważ dzięki temu nie mamy problemów z wnoszeniem opału. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amant WOE1032 był dla nas strzałem w dziesiątkę. Cały dom bardzo mi się podoba i w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Wiele osób z okolicy przyjeżdżało do nas, aby go obejrzeć i wszystkim bardzo się podobał. Podejrzewam, że odwiedzające nas rodziny zdecydowały się na niego, gdyż ostatnimi czasy widzimy z mężem nowe domki, które wyglądają tak jak nasz :-) Polecam i pozdrawiam.
miquiii.
Wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amant WOE1032, ponieważ od początku zależało nam na budynku o właśnie takiej konstrukcji. Jego wymiary oraz przewidziana powierzchnia użytkowa w pełni nam odpowiadały. Duży wpływ na naszą decyzję miał również spory metraż kotłowni, która tym samym jest świetnie dostosowana do ogrzewania paliwem stałymNa szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne przeszkody i wszystko odbyło się zgodnie z planem, z czego jestem bardzo zadowolona. Dokumentacja techniczna była czytelna i fachowcy nie mieli do niej zastrzeżeń. Ściany zostały postawione z ceramicznych pustaków MAX, zaś na zewnątrz postanowiliśmy pokryć je 12 cm styropianem. Projekt udało nam się zrealizować w przeciągu jednego roku. Koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były w naszym przypadku stosunkowo niskie, tym bardziej iż zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Do postawienia budynku zatrudniliśmy firmę, ale wiele prac wykonaliśmy z mężem samodzielnie.Oryginalny projekt Amant WOE1032 przewidywał na poddaszu trzy pokoje, jednak nam zależało na czterech sypialniach na górze. Aby dostosować tę kondygnację do naszych potrzeb, zrezygnowaliśmy z garderoby i zmieniliśmy nieco układ ścianek działowych. Wszystko zostało dobrze zaplanowane, dzięki czemu na poddaszu, oprócz łazienki mamy jeszcze 4 w pełni funkcjonalne pokoje. Dodatkowo, pod schodami udało nam się wygospodarować praktyczną przestrzeń, którą postanowiliśmy wykorzystać na zrobienie pralni. Ponadto, do tego pomieszczenia przenieśliśmy drzwi prowadzące do kotłowni. Wejście do niej od strony części mieszkalnej wydało nam się nie do końca przemyślane, ze względu na wydobywający się z pieca dym. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż wyjście na taras znajduje się po stronie wschodniej, zaś drugie przeszklenie w salonie wychodzi na południe. Dzięki temu część dzienna jest bardzo dobrze doświetlona. Przy tym ułożeniu jasno mamy również w innych pomieszczeniach. Zdecydowaliśmy się jednak jeszcze na wstawienie okna na ścianie przy klatce schodowej, aby dodatkowo ją rozświetlić.Nie mam zastrzeżeń do projektu Amant WOE1032, aczkolwiek obecnie pewnie zdecydowalibyśmy się na budynek z garażem w obrębie bryły. Co prawda, na działce mamy osobny garaż dwustanowiskowy, jednak dodatkowe pomieszczenie gospodarcze przydałoby się np. do przechowywania kosiarki. Decydując się więc na zakup Amanta, warto rozważyć jego doprojektowanie. Mimo to, jestem zadowolona z naszego wyboru i cieszę się, iż wszystko udało nam się zrealizować zgodnie z planem i w wyznaczonym przez nas terminie. Po zastosowanych zmianach powierzchnia naszego domu jest dla nas wystarczająca. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż salon nie posiada imponujących rozmiarów i zorganizowanie w nim większego przyjęcia może stanowić kłopot. Ciekawym elementem wnętrza, które szczególnie mi się podoba jest otwarta klatka schodowa - między nią, a częścią dzienną znajduje się jedynie niska, 1 m ścianka, co świetnie się prezentuje. Pozdrawiam.
ania1320
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amant WOE1032 spełniał moje oczekiwania właściwie pod każdym względem, dlatego też zdecydowałam się na jego realizację. Od początku zależało mi na budynku o prostej bryle, gdyż taka forma domu dawała gwarancję, że będzie on łatwy w budowie. Dodatkowo, chciałam aby dach posiadał dwuspadową konstrukcję - mała ilość skosów na poddaszu powoduje, iż pokoje na tej kondygnacji są przestronne i ustawne. Kolejnym ważnym aspektem był dla mnie układ pomieszczeń, który w tym przypadku wyjątkowo przypadł mi do gustu. Cała inwestycja przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów. Wszystkie etapy budowy odbyły się zgodnie z planem, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Budynek został wymurowany z pustaków ceramicznych, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Od momentu rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Usytuowanie naszego domu względem stron świata jest dokładnie takie na jakim nam zależało. Front budynku i tym samym kuchenne okno wychodzi na północ, zaś tylna część bryły znajduje się po stronie południowej. Takie położenie świetnie się sprawdza - od początku chcieliśmy, aby na najwięcej słońca znajdowało się na tarasie, gdyż to głównie tam wypoczywamy w porze letniej. Przy takim układzie mamy wystarczająco jasno we wszystkich pomieszczeniach. Postanowiliśmy jednak wstawić dodatkowe okno nad klatką schodową. Był to naprawdę świetny pomysł, gdyż teraz jest ona dostatecznie oświetlona.Decyzja o wyborze projektu Amant WOE1032 była dobrze przemyślana i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od razu mi się spodobał i wiedziałam, że jest on w całości dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Z tego względu nie potrzebowałam nawet wprowadzać do niego jakichkolwiek modyfikacji. Na chwilę obecną również nie widzę potrzeby zmiany układu ścianek działowych. Być może zastanowiłabym się ewentualnie nad przesunięciem kominka. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne, a szczególnie zadowolona jestem ze spiżarki przy kuchni - to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Moim zdaniem powierzchnia i ilość pokoi przewidzianych w projekcie Amant WOE1032 są optymalne dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Magdakraj
Zdecydowałam się na projekt Amant WOE1032, ponieważ o takim właśnie domu marzyłam od zawsze. Zewnętrzna bryła budynku wyjątkowo urzekła mnie pod względem wizualnym. Jest klasyczna i jednocześnie doskonale się prezentuje. Przy wyborze zwracałam również uwagę na układ pomieszczeń, gdyż zależało mi, abym nie musiała wprowadzać do niego żadnych poprawek. Realizacja naszego nowego domu odbyła się bez żadnych problemów, a kierownik budowy nie zgłaszał błędów w projekcie. Postawienie i całościowe wykończenie budynku trwało dosyć krótko, mimo iż specjalnie się z tym nie śpieszyliśmy. Od rozpoczęcia budowy do przeprowadzki minęło 1,5 roku. Cenę inwestycji mogę zakwalifikować jako umiarkowaną. Nie jest ona najniższa, ponieważ balkon czy ozdobna lukarna generują koszty, ale do najwyższych również nie należy. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Suporex, a warstwę izolacyjną bryły tworzy styropian. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie za pomocą pieca, w którym palimy ekogroszkiem. Zimy w ostatnich latach nie były bardzo mroźne, ale biorąc pod uwagę okres w którym już mieszkaliśmy, w sezonie od października do marca zużywamy ok. 2 ton opału. Dom usytuowany mamy w ten sposób, iż okno tarasowe wychodzi na zachód, zaś front znajduje się po stronie wschodniej. Przy takim ułożeniu w pomieszczeniach jest naprawdę jasno i uważam, że wymiary przeszkleń są całkowicie wystarczające. Dodatkowo wstawiliśmy małe okno w łazience na parterze, dzięki czemu przez większą część dnia nie trzeba palić w niej światła. Uważam, że warto polecić takie rozwiązanie. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie Amant WOE1032 jest naprawdę funkcjonalny, więc nie czuliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Mieszkamy w nowym domu już jakiś czas i nadal nie chciałabym w nim nic modyfikować. Zgodnie z mężem twierdzimy, iż architekt świetnie przemyślał każdy szczegół w projekcie: dotyczy to zarówno ułożenia pokoi, jak i takich elementów jak np. rozmieszczenie gniazdek kontaktowych. Bardzo podoba mi się, iż projektant przeznaczył niewiele metrów na komunikację. Szczególnie widać to na poddaszu. Korytarz na tej kondygnacji jest dosyć mały i tym samym pokoje są odpowiednio duże. Powierzchnia się nie marnuje i jest w pełni wykorzystana. Jestem również zadowolona z odpowiedniego zaplanowania kotłowni. W większości projektów jakie oglądałam były one przystosowane do ogrzewania gazowego i jednocześnie mniejsze niż 8 m². Metraż naszej kotłowni jest spory i doskonale sprawdza się przy piecu na paliwo stałe. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest również uwzględnienie w niej bezpośredniego wyjścia na zewnątrz, ponieważ dzięki temu nie mamy problemów z wnoszeniem opału. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amant WOE1032 był dla nas strzałem w dziesiątkę. Cały dom bardzo mi się podoba i w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Wiele osób z okolicy przyjeżdżało do nas, aby go obejrzeć i wszystkim bardzo się podobał. Podejrzewam, że odwiedzające nas rodziny zdecydowały się na niego, gdyż ostatnimi czasy widzimy z mężem nowe domki, które wyglądają tak jak nasz :-) Polecam i pozdrawiam.
miquiii.
Wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amant WOE1032, ponieważ od początku zależało nam na budynku o właśnie takiej konstrukcji. Jego wymiary oraz przewidziana powierzchnia użytkowa w pełni nam odpowiadały. Duży wpływ na naszą decyzję miał również spory metraż kotłowni, która tym samym jest świetnie dostosowana do ogrzewania paliwem stałymNa szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne przeszkody i wszystko odbyło się zgodnie z planem, z czego jestem bardzo zadowolona. Dokumentacja techniczna była czytelna i fachowcy nie mieli do niej zastrzeżeń. Ściany zostały postawione z ceramicznych pustaków MAX, zaś na zewnątrz postanowiliśmy pokryć je 12 cm styropianem. Projekt udało nam się zrealizować w przeciągu jednego roku. Koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były w naszym przypadku stosunkowo niskie, tym bardziej iż zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Do postawienia budynku zatrudniliśmy firmę, ale wiele prac wykonaliśmy z mężem samodzielnie.Oryginalny projekt Amant WOE1032 przewidywał na poddaszu trzy pokoje, jednak nam zależało na czterech sypialniach na górze. Aby dostosować tę kondygnację do naszych potrzeb, zrezygnowaliśmy z garderoby i zmieniliśmy nieco układ ścianek działowych. Wszystko zostało dobrze zaplanowane, dzięki czemu na poddaszu, oprócz łazienki mamy jeszcze 4 w pełni funkcjonalne pokoje. Dodatkowo, pod schodami udało nam się wygospodarować praktyczną przestrzeń, którą postanowiliśmy wykorzystać na zrobienie pralni. Ponadto, do tego pomieszczenia przenieśliśmy drzwi prowadzące do kotłowni. Wejście do niej od strony części mieszkalnej wydało nam się nie do końca przemyślane, ze względu na wydobywający się z pieca dym. Budynek usytuowany jest w ten sposób, iż wyjście na taras znajduje się po stronie wschodniej, zaś drugie przeszklenie w salonie wychodzi na południe. Dzięki temu część dzienna jest bardzo dobrze doświetlona. Przy tym ułożeniu jasno mamy również w innych pomieszczeniach. Zdecydowaliśmy się jednak jeszcze na wstawienie okna na ścianie przy klatce schodowej, aby dodatkowo ją rozświetlić.Nie mam zastrzeżeń do projektu Amant WOE1032, aczkolwiek obecnie pewnie zdecydowalibyśmy się na budynek z garażem w obrębie bryły. Co prawda, na działce mamy osobny garaż dwustanowiskowy, jednak dodatkowe pomieszczenie gospodarcze przydałoby się np. do przechowywania kosiarki. Decydując się więc na zakup Amanta, warto rozważyć jego doprojektowanie. Mimo to, jestem zadowolona z naszego wyboru i cieszę się, iż wszystko udało nam się zrealizować zgodnie z planem i w wyznaczonym przez nas terminie. Po zastosowanych zmianach powierzchnia naszego domu jest dla nas wystarczająca. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż salon nie posiada imponujących rozmiarów i zorganizowanie w nim większego przyjęcia może stanowić kłopot. Ciekawym elementem wnętrza, które szczególnie mi się podoba jest otwarta klatka schodowa - między nią, a częścią dzienną znajduje się jedynie niska, 1 m ścianka, co świetnie się prezentuje. Pozdrawiam.
ania1320
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amant WOE1032 spełniał moje oczekiwania właściwie pod każdym względem, dlatego też zdecydowałam się na jego realizację. Od początku zależało mi na budynku o prostej bryle, gdyż taka forma domu dawała gwarancję, że będzie on łatwy w budowie. Dodatkowo, chciałam aby dach posiadał dwuspadową konstrukcję - mała ilość skosów na poddaszu powoduje, iż pokoje na tej kondygnacji są przestronne i ustawne. Kolejnym ważnym aspektem był dla mnie układ pomieszczeń, który w tym przypadku wyjątkowo przypadł mi do gustu. Cała inwestycja przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów. Wszystkie etapy budowy odbyły się zgodnie z planem, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Budynek został wymurowany z pustaków ceramicznych, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Od momentu rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Usytuowanie naszego domu względem stron świata jest dokładnie takie na jakim nam zależało. Front budynku i tym samym kuchenne okno wychodzi na północ, zaś tylna część bryły znajduje się po stronie południowej. Takie położenie świetnie się sprawdza - od początku chcieliśmy, aby na najwięcej słońca znajdowało się na tarasie, gdyż to głównie tam wypoczywamy w porze letniej. Przy takim układzie mamy wystarczająco jasno we wszystkich pomieszczeniach. Postanowiliśmy jednak wstawić dodatkowe okno nad klatką schodową. Był to naprawdę świetny pomysł, gdyż teraz jest ona dostatecznie oświetlona.Decyzja o wyborze projektu Amant WOE1032 była dobrze przemyślana i na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od razu mi się spodobał i wiedziałam, że jest on w całości dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Z tego względu nie potrzebowałam nawet wprowadzać do niego jakichkolwiek modyfikacji. Na chwilę obecną również nie widzę potrzeby zmiany układu ścianek działowych. Być może zastanowiłabym się ewentualnie nad przesunięciem kominka. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne, a szczególnie zadowolona jestem ze spiżarki przy kuchni - to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Moim zdaniem powierzchnia i ilość pokoi przewidzianych w projekcie Amant WOE1032 są optymalne dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki