Projekt domu Jaworzynka średnia KRP1159

Cena projektu: 3 080 zł 2 780 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
123,66 m²
Min. szer. działki
19,3 m
Wysokość budynku
8,83 m
Pow. zabudowy
134,4 m²
Kubatura
708 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
200,33 m²
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Jaworzynka średnia jest inną propozycją znanego projektu Jaworzynka. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Jaworzynka średnia to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Powstał on z myślą o Inwestorach posiadających działkę znajdującą się na skarpie. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy garaż podziemny. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Jaworzynka średnia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Uwzględnioną w projekcie piwnicę docenią osoby, dla których funkcjonalne rozwiązania mają szczególne znaczenie. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie dwie przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu jest przewidziana w nim funkcjonalna garderoba. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jaworzynka średnia jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jaworzynka średnia - Rzut piwnicy

1 korytarz
4,71 m²
2 kotłownia
14,48 m²
3 garaż dwustan.
38,47 m²
4 pom. gospodarcze
14,65 m²
5 pom. gospodarcze
7,96 m²
razem
80,27 m²

Rzut kondygnacji projektu Jaworzynka średnia - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,31 m²
2 korytarz
5,72 m²
3 kuchnia
14,52 m²
4 łazienka
5,69 m²
5 garderoba
3,1 m²
6 pokój dzienny
38,36 m²
razem
69,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Jaworzynka średnia - Rzut poddasza

1 korytarz
4,97 m² (7,58 m²)
2 łazienka
9,91 m² (15,12 m²)
3 pokój
18,45 m² (23,7 m²)
4 pokój
20,81 m² (31,13 m²)
razem
54,14 m² (77,53 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jaworzynka średnia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Jaworzynka średnia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

213 495 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Wysokość ścianki kolankowej: 0.74 m. Ilość drewna na więźbę: 8.3 m³. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne + styropian. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne. Typ ogrzewania: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom-Projekt

Opinie mieszkańców domu Jaworzynka średnia

Zdjęcie profilowe JacekMaz
JacekMaz
Przy wyborze odpowiedniego projektu skupiliśmy się na tym, aby budynek wpasował się w charakter wiejskiego krajobrazu. Przeglądnęliśmy wiele propozycji, aż natrafiliśmy na projekt domu Jaworzynka średnia KRP1159, którego wygląd idealnie współgrał z otoczeniem naszej działki. Istotny wpływ na decyzję o jego realizacji miało również podpiwniczenie oraz praktycznie zaplanowany układ pomieszczeń.

Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem domu przebiegły bardzo sprawnie. Do oryginalnego projektu wprowadziłem jedynie drobne zmiany wynikające z naszych indywidualnych preferencji. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, a całą budowę udało nam się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Inwestycja od rozpoczęcia do wprowadzenia się do nowego domu zajęła nam łącznie 1,5 roku.

Ściany wymurowaliśmy z betonu komórkowego Ytong. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy glazurowaną dachówką ceramiczną. Koszty inwestycji w dużej mierze zależą od użytych materiałów i przyznam, że przy zastosowaniu powyższych wydatki na etapie stanu surowego zamkniętego były wyższe niż oszacowane w kosztorysie. Myślę więc, że decydując się na projekt domu Jaworzynka średnia KRP1159 bezpieczniej będzie założyć nieco większą kwotę w stosunku do sugerowanej

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu. Dom ogrzewamy paliwem stałym, aczkolwiek póki co trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty takiego rozwiązania. Zima w ubiegłym roku była dosyć łagodna, w trakcie nie korzystaliśmy z dedykowanego do pieca opału. Oprócz tego drewno nie było do końca wysuszone. Myślę jednak, że mimo to zużycie wyglądało całkiem korzystnie i jestem zadowolony z energetycznych parametrów cieplnych domu.

Wnętrze przewidziane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Jaworzynka średnia KRP1159 od początku nam odpowiadało, jednak aby dopasować je do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim kilka drobnych modyfikacji. Mianowicie poszerzyliśmy przejście z salonu do kuchni, a także zrezygnowaliśmy z drzwi prowadzących do kuchni bezpośrednio z hallu. Na górze pierwotnie miały znajdować się dwie naprawdę sporych rozmiarów sypialnie, więc z łatwością udało nam się wygospodarować na tej kondygnacji trzy pokoje o standardowych wymiarach. Po dokonanej zmianie, balkon dzielony jest przez dwie sypialnie.

Wybór projektu domu z piwnicą Jaworzynka średnia KRP1159 okazał się dla nas trafną decyzją. Funkcjonalność układu pomieszczeń jest jak najbardziej w porządku i jak dla nas wnętrze jest na plus. Żona twierdzi jedynie, że przy kuchni przydałaby się spiżarka, więc myślę że na etapie adaptacji warto ją wygospodarować. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jaworzynka średnia

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

JacekMaz buduje ten dom  14.07.2017 13:08

Projekt domu Jaworzynka średnia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jaworzynka średnia

Projekt domu Jaworzynka nowa -300

Jaworzynka nowa

96,72 m²

Projekt domu Jaworzynka dw -300

Jaworzynka dw

102,36 m²

Projekt domu Jaworzynka dw 5 -300

Jaworzynka dw 5

104,93 m²

Projekt domu Jaworzynka nowa mg -300

Jaworzynka nowa mg

109,37 m²

Projekt domu Jaworzynka średnia 9 -300

Projekt domu Jaworzynka mała dw -300

Projekt domu Jaworzynka dws 4 -300

Jaworzynka dws 4

134,96 m²

Projekt domu Jaworzynka nowa 3 -300

Jaworzynka nowa 3

95,21 m²

Projekt domu Jaworzynka -300

Jaworzynka

82,74 m²

Projekt domu Jaworzynka duża -300

Jaworzynka duża

156,66 m²

Projekty podobne do Jaworzynka średnia KRP1159

Projekt domu BW-53

BW-53

128,6 m²

Projekt domu BW-19 wariant podp.

Projekt domu BW-19 podpiwniczony

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych