Projekt domu Jabłoń BSA1584

Cena projektu: 3 600 zł 3 300 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,08 m²
Min. szer. działki
20,65 m
Wysokość budynku
8,91 m
Pow. zabudowy
113,31 m²
Kubatura
741 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
205 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Jabłoń to zgrabny, wolnostojący dom jednorodzinny, który wyposażono w poddasze użytkowe oraz wciągnięty w obręb murów garaż na jedno stanowisko. Jego tradycyjna bryła jest bardzo zwarta; wieńczy ją proporcjonalny, dwuspadowy dach. Fragmenty połaci zostały wydłużone i wsparte na lekkich, drewnianych słupach, tworząc podcienie nad strefą wejściową i drzwiami z tyłu. Na obu bocznych ścianach szczytowych pojawiły się balkony. Wnętrze budynku zapewni komfort nawet 5 członkom rodziny. Dzięki kompaktowej formie obiekt ten zmieści się na średniej wielkości działce. Prawie cały parter oddano części dziennej. Wzdłuż dłuższej, tylnej ściany rozciąga się przestronny i jasny pokój dzienny, z którego można wyjść na duży taras. W środkowej części przechodzi w półotwartą kuchnię, za którą znalazła się spiżarnia. Otwarte wnętrze zwrócono w stronę ogrodu, a w centrum połączono z szerokim hallem. Przednie naroże domu zajął ustawny pokój, w którym można urządzić zarówno gabinet jak i sypialnię. Przy przeciwległej ścianie szczytowej zlokalizowano garaż i dostępną z niego kotłownię, która połączona jest też z ogrodem. Od reszty pomieszczeń oddziela je centralnie położony krótki korytarz, przy którym znajduje się nieduża łazienka i przylegające do ściany frontowej schody zabiegowe. Pod ich wyższą częścią zaproponowano wnękę na szafę. Wiatrołap otwiera się na obydwa skrzydła hallu, dzięki czemu jest świetnie skomunikowany ze wszystkimi częściami domu. Pomieszczenia nocne na poddaszu obsługuje centralny, wygodny korytarz z wnęką. Trzy bardzo duże, przylegające do ścian szczytowych pokoje mają dostęp do balkonów. Jeden z nich posiada także prywatną garderobę. Całą kondygnację obsługuje znajdująca się na wprost schodów, obszerna łazienka. Kompaktowa bryła Jabłoni kryje w sobie dobrze doświetlone i ustawne pomieszczenia. Funkcjonalny układ parteru, w którym część dzienna zlokalizowana jest w najbardziej kameralnej części budynku, a komunikacja wraz z łazienką separują ją od pomieszczeń gospodarczych, wpływa bardzo pozytywnie na komfort użytkowania. Plusem projektu jest też obszerny taras, który przedłuża strefę wspólną. Zwarta bryła domu i rozmieszczenie okien (większość z nich znajduje się po stronie południowej), sprzyja oszczędzaniu energii w sezonie grzewczym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Jabłoń - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
6,35 m²
3 pokój
9,82 m²
4 pokój dzienny
25,68 m²
5 kuchnia
7,14 m²
6 spiżarnia
2,6 m²
7 kotłownia
5,06 m²
8 łazienka
2,45 m²
9 garaż jednostan.
17,61 m²
razem
81,21 m²

Rzut kondygnacji projektu Jabłoń - Rzut poddasza

1 korytarz
12,84 m²
2 pokój
13,9 m²
3 pokój
15,9 m²
4 łazienka
7,38 m²
5 pokój
15,3 m²
6 garderoba
3,16 m²
razem
68,48 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Jabłoń na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

168 582 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: blacha na rąbek stojący Classic Ruukki, kąt nachylenia 42°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Jabłoń

Zdjęcie profilowe Grzegorz9392
Grzegorz9392
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Jabłoń BSA1584, ponieważ odpowiadał mi właściwie pod każdym względem. Zaplanowany w nim wewnętrzny układ spełniał moje oczekiwania, a przewidziana liczba pokoi wydała mi się idealnie dopasowana do potrzeb naszej 5-osobowej rodziny. Duży wpływ na moją decyzję miał również garaż uwzględniony w bryle, który świetnie nadawał się na biuro, co było potrzebne racji prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej.

Inwestycja przebiegła sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz wykończenie nowego domu zajęło fachowcom zaledwie 10 miesięcy. Postanowiliśmy jednak zmienić zalecaną przez architekta metodę murowania i zdecydowaliśmy się na budowę domu w technologii traconego szalunku w systemie Ekolit - z kolumnowej konstrukcji ściennej o standardowych wymiarach oraz bloczków styropianowych o szerokości 0,5 m. Proponowane w projekcie pokrycie dachu blachą na rąbek stojący bardzo mi się spodobało, ale niestety ze względu na konieczność dopasowania się do warunków zabudowy musieliśmy zamienić ją na blachodachówkę.

Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie. Z drugiej jednak strony podany kosztorys dotyczy budowy na etapie stanu surowego zamkniętego, czyli budynku bez zewnętrznej izolacji, a w naszym przypadku jest ona zbędna. Budynek stawiany takim systemem zaliczany jest do pasywnych, a tworzące go ściany cechują się współczynnikiem przenikania ciepła U=0,09 W/m2*K. Są to bardzo korzystne parametry, aczkolwiek na chwilę obecną nie jestem w stanie określić faktycznych kosztów eksploatacji. Zeszłej zimy były one bardzo wysokie, ponieważ zawiodła współpracująca z nami firma zajmująca się produkcją i montażem okien i w naszym przypadku są one wyjątkowo nieszczelne. Obecnie mam w planach ich wymianę, więc dopiero następna zima będzie dla nas miarodajna.

Z racji zmiany technologii budowy, mury naszego domu są nieco grubsze niż w oryginale i tym samym musieliśmy lekko zmniejszyć wymiary budynku. Oprócz tego, ze względu na zmianę przeznaczenia garażu na biuro, w miejscu bramy garażowej wstawiłem okno i drzwi. Cała reszta pozostała zgodna z pierwotną wizją architekta. Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Jabłoń BSA1584 od początku bardzo przypadł nam do gustu, więc wszystkie ścianki działowe pozostały na swoim miejscu. Nowy dom jest niesamowicie funkcjonalny i w całości spełnia wszystkie moje oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Jabłoń

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Grzegorz9392 buduje ten dom  27.04.2017 09:19

Projekt domu Jabłoń należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Jabłoń

Projekt domu Jabłoń 2 -300

Jabłoń 2

155,9 m²

Projekty podobne do Jabłoń BSA1584

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Ewa Lux 1A -434 3D iDesigner

Ewa Lux 1A

124,3 m²

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

123,2 m²

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Domena 202 A

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych