Projekt domu HG-C1A KRM1042

Cena projektu: 1 950 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
129,3 m²
Min. szer. działki
19,5 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
123,7 m²
Kubatura
793 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
178 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu HG-C1A jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt HG-C1A to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu HG-C1A - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,5 m²
2 hall + schody
7 m²
3 łazienka
3 m²
4 kuchnia
12,1 m²
5 spiżarnia
0,7 m²
6 pokój dzienny
29 m²
7 garaż jednostan.
19,7 m²
8 kotłownia
7,6 m²
razem
82,6 m²

Rzut kondygnacji projektu HG-C1A - Rzut poddasza

1 hall
9,4 m² (9,7 m²)
2 pokój
13,1 m²
3 pokój
14,9 m² (17,4 m²)
4 pokój
11,5 m² (13,8 m²)
5 pokój
16,2 m² (18,6 m²)
6 łazienka
8,9 m² (11,7 m²)
razem
74 m² (84,3 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu HG-C1A na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
50 094 zł

stan surowy otwarty
148 212 zł

stan surowy zamknięty
31 326 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

229 632 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 29 cm + styropian 15 cm. Ściany wewnętrzne: Cegła Kratówka 25 cm (nośne), cegła kratówka 12 cm (działowe). Strop żelbetowy 12 cm. Schody żelbetowe wspornikowe. Konstrukcja dachu drewniana. Krycie dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Hg - Atelier

Opinie mieszkańców domu HG-C1A

Zdjęcie profilowe Paweł3832
Paweł3832
Gdy zaczynaliśmy poszukiwania idealnego projektu domu, mieliśmy już sprecyzowane pewne kryteria. Plan zagospodarowania przestrzennego wymagał realizację budynku o dwuspadowym dachu. Z racji tego, iż ta konstrukcja więźby na domach parterowych wydaje mi się mało atrakcyjna, postanowiliśmy skupić się na znalezieniu budynku z poddaszem użytkowym. Chcieliśmy, aby na dole znajdował się duży salon o wymiarach ok. 30 m², a na górze cztery sypialnie. Oprócz tego, od początku zależało nam na garażu uwzględnionym w bryle. Oglądnęliśmy naprawdę sporo propozycji, jednak finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu HG-C1A KRM1042, który spełnia wszystkie powyższe wymagania, a do tego bardzo nam się spodobał.

Wszystkie prace odbyły się sprawnie i po naszej myśli. Nie napieraliśmy za bardzo na szybkie zakończenie realizacji. Zdecydowaliśmy się na budowę metodą gospodarczą i tym samym wiele prac wykonaliśmy własnymi siłami. Całą inwestycję udało nam się zakończyć w przeciągu dwóch lat. Dokumentacja techniczna była dosyć poprawne sporządzona - co prawda, znalazłem w niej dwie drobne nieścisłości jak np. niezgodność wysokości okna od posadzki, ale na szczęście nie było to nic, co miałoby wpływ na przebieg inwestycji. Myślę natomiast, że na etapie adaptacji warto zwrócić uwagę na jedną kwestię. Mianowicie komin wentylacyjny między kuchnią a łazienką zgodnie z projektem wylany jest na osobnej ławie w stosunku do pozostałej bryły. Trzymając się zaleceń zastosowaliśmy to rozwiązanie, aczkolwiek obecnie zdecydowałbym się na połączenie ławy pod kominem z pozostałą powierzchnią fundamentów. Dostrzegłem, że płytki w łazience na kominie zaczęły nieco odstawać i myślę, że może być to spowodowane powyższą kwestią.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków marki Wienerberger, a konstrukcję stropu wykonaliśmy z bloczków Teriva. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Braas. Powyższe materiały odznaczają się wysoką jakością i cieszę się, że się na nie zdecydowałem. Co prawda, przed rozpoczęciem budowy myślałem nad wyborem tańszych materiałów, jednak później doszedłem do wniosku, że dom to inwestycja na lata i nie warto w tym temacie oszczędzać. Mimo to, dzięki budowie systemem gospodarczym udało nam się zejść poniżej oszacowanych przez architekta kosztów. Nie zatrudnialiśmy jednej, profesjonalnej firmy budowlanej - dom w stanie surowym postawił mój teść wraz z dwoma kolegami.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu HG-C1A KRM1042 został dobrze przemyślany, dlatego też prawie w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jednak zamknąć kuchnię na salon i obecnie wejść można do niej jedynie od strony korytarza. Oprócz tego, nie wykonywaliśmy ścianek działowych tworzących wiatrołap, uzyskując tym samym większy hall, jednak obecnie nieco tego żałuję. Przekonaliśmy się, że wiatrołap pomaga w utrzymaniu czystości podłóg w części mieszkalnej i teraz nie rezygnowałbym z tego pomieszczenia. Zamiast lanych betonem schodów, zrobiliśmy je w konstrukcji drewnianej i nieco odsunęliśmy od siebie okna znajdujące się w kuchni i salonie. Postanowiliśmy również zrezygnować z frontowej wnęki przy wejściu.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym HG-C1A KRM1042. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i spełnia oczekiwania naszej rodziny. Rozmieszczenie pokoi jest wygodne w komunikacji, a w szczególności podoba mi się układ górnej kondygnacji. Został on doskonale przemyślany i wszystkie uwzględnione na tym poziomie ścianki działowe wykonaliśmy wedle zaleceń, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu HG-C1A

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Paweł3832 buduje ten dom  16.03.2017 10:44

Projekt domu HG-C1A należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu HG-C1A

Projekt domu HG-C3G

HG-C3G

128,4 m²

Projekt domu HG-C3

HG-C3

116,8 m²

Projekt domu HG-C1b

HG-C1b

126,6 m²

Projekt domu HG-C3A

HG-C3A

139,2 m²

Projekt domu HG-C3D

HG-C3D

128,4 m²

Projekty podobne do HG-C1A KRM1042

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Domena 202 A

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu Ewa Lux 1A 3D iDesigner

Ewa Lux 1A

124,3 m²

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

124,1 m²

Projekt domu Marsala Mała -100 3D iDesigner

Marsala Mała

117,71 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych