Projekt domu HG-C3G KRM1057

Cena projektu: 2 250 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,4 m²
Min. szer. działki
21,5 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
139 m²
Kubatura
886,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
217,5 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu HG-C3G jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt HG-C3G to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu HG-C3G - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 hall
7,2 m²
3 łazienka
2 m²
4 kuchnia
11,6 m²
5 pokój dzienny
32,5 m²
6 korytarz
1,5 m²
7 kotłownia
6,1 m²
8 garaż dwustan.
37 m²
razem
100,5 m²

Rzut kondygnacji projektu HG-C3G - Rzut poddasza

1 hall
8,5 m²
2 pokój
11,1 m² (14,8 m²)
3 pokój
11,9 m² (16,4 m²)
4 pokój
16 m² (22,3 m²)
5 pokój
12,2 m² (16,8 m²)
6 łazienka
4,6 m² (8,4 m²)
7 garderoba
5,7 m² (9,4 m²)
8 garderoba
1 m² (2,4 m²)
razem
71 m² (99 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu HG-C3G na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 164 zł

stan surowy otwarty
146 142 zł

stan surowy zamknięty
31 050 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

229 356 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 29 cm + styropian 15 cm. Ściany wewnętrzne: cegła kratówka 25 cm (nośne), cegła kratówka 12 cm (działowe). Strop żelbetowy 12 cm. Schody żelbetowe wspornikowe. Konstr. dachu drewniana, Krycie dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Hg - Atelier

Opinie mieszkańców domu HG-C3G

Zdjęcie profilowe Marta1057
Marta1057
Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na realizację projektu HG-C3G KRM1057 było to, iż jego gabaryty idealnie pasowały do kształtu oraz wielkości naszej działki. Dodatkowo, bardzo spodobała nam się prosta konstrukcja bryły, ponieważ od początku zależało nam na budynku o nieskomplikowanej formie - bez lukarn i innych zbędnych ozdobników.

Posiadam firmę budowlaną i tym samym mam spore doświadczenie w tej dziedzinie. Z tego względu nowy dom postanowiłem zrealizować własnymi siłami. Nie miałem w związku z tym jakichkolwiek problemów, a cała budowa odbyła się naprawdę sprawnie. Gdy w trakcie natrafiałem na drobne trudności, były one od razu rozwiązywane. Do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń, a zastosowane przeze mnie modyfikacje wynikały z moich indywidualnych preferencji. Pomysłem, który szczerze mogę polecić innym była rezygnacja z podwieszanego sufitu na poddaszu oraz połączenie jętek z legarami. Przestrzeń strychowa jest dosyć spora, gdyż wysokość tej kondygnacji wynosi 1,8 m. Szkoda byłoby więc nie wykorzystać jej użytkowo, a zastosowane przeze mnie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie dodatkowej powierzchni do zagospodarowania.

Zalecana przez architekta technologia budowy przewiduje użycie tradycyjnych materiałów, co w całości mi odpowiadało. Do wymurowania ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonałem w żelbetowej konstrukcji, a dach pokryłem dachówką. Co prawda, ze względu na to iż nowy dom budowałem sam, nie liczyłem szczegółowo kosztów, aczkolwiek myślę że nawet decydując się na współpracę z fachowcami, bez problemu można zmieścić się w kwocie, którą oszacował projektant.

Dużą uwagę przywiązałem do odpowiedniej izolacji. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą grafitowego styropianu, a na poddaszu, między krokwiami zastosowałem wełnę mineralną. Dodatkowo wszędzie wstawiłem trzyszybowe okna o 8-komorowych profilach. Za nami dopiero pierwsza zima od zamieszkania. Nie otrzymaliśmy jeszcze pełnych, aktualnych rachunków za gaz, co uniemożliwia mi określenie faktycznych kosztów, aczkolwiek jego zużycie jest naprawdę niewielkie. Do ogrzania domu służy nam również usytuowany w salonie kominek z płaszczem wodnym o mocy 24kW, która i tak jest moim zdaniem nieco za duża. Kominek sprawdza się rewelacyjnie i właściwie mógłby być jedynym źródłem ogrzewania w domu. Dzięki odpowiedniej izolacji i oknom wysokiej klasy budynek doskonale utrzymuje temperaturę nie tylko w zimie, ale i w lecie. Podczas ostatnich upałów, gdy termometry na zewnątrz pokazywały 39 °C, w domu mieliśmy jedynie 24°C.

Zaproponowany w projekcie HG-C3G KRM1057 układ pomieszczeń od początku przypadł nam do gustu. Odpowiadał on naszym oczekiwaniom do tego stopnia, iż nie musieliśmy wprowadzać w nim jakichkolwiek zmian. Wszystko jest dokładnie takie jak chcieliśmy. W nowym domu mieszkamy już prawie rok i w dalszym ciągu nie dostrzegamy w nim żadnych minusów. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a jego powierzchnia jest dla nas w pełni komfortowa. Myślę nawet, że na takim metrażu dodatkowa dwójka domowników nie byłaby kłopotem. Pokoi jest wystarczająco, a w dodatku mają one spore wymiary. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym HG-C3G KRM1057 okazał się dla nas świetną decyzją. Pozdrawiam.

Recenzje projektu HG-C3G

  – 0 głosów

Projekt domu HG-C3G należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu HG-C3G

Projekt domu HG-C1b

HG-C1b

126,6 m²

Projekt domu HG-C3

HG-C3

116,8 m²

Projekt domu HG-C1A

HG-C1A

129,3 m²

Projekt domu HG-C3A

HG-C3A

139,2 m²

Projekt domu HG-C3D

HG-C3D

128,4 m²

Projekty podobne do HG-C3G KRM1057

Projekt domu Kevin A 2-garaże -300 3D iDesigner

Kevin A 2-garaże

139,2 m²

Projekt domu Domidea 64 2G -300

Domidea 64 2G

132,33 m²

Projekt domu Ekslibris -300

Ekslibris

132,1 m²

Projekt domu Marsala 2M -300 3D

Marsala 2M

129,13 m²

Projekt domu Sidney A 2-garaże -300 3D

Sidney A 2-garaże

133,1 m²

Projekt domu Optymalny 03 -300

Optymalny 03

125,98 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych