Projekt domu Hermes 3 WRW1003

Cena projektu: 2 950 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
155,2 m²
Min. szer. działki
23,95 m
Wysokość budynku
8,52 m
Pow. zabudowy
154,06 m²
Kubatura
623 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
259 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Hermes 3 jest inną propozycją popularnego projektu Hermes. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Hermes 3 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Hermes 3 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Pięć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hermes 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,46 m²
2 hall
9,47 m²
3 pokój
9,93 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,36 m²
5 pokój dzienny
27,57 m²
6 spiżarnia
1,05 m²
7 łazienka
2,64 m²
8 pom. gospodarcze
6,47 m²
9 garaż dwustan.
40,9 m²
razem
117,85 m²

Rzut kondygnacji projektu Hermes 3 - Rzut poddasza

1 hall
7,83 m² (7,93 m²)
2 pokój
12,28 m² (17,34 m²)
3 pokój
12,45 m² (17,34 m²)
4 łazienka
9,08 m² (13,97 m²)
5 pokój
15,37 m² (20,45 m²)
6 garderoba
2,84 m² (5,38 m²)
7 hall
3,98 m² (4,35 m²)
8 łazienka
4,89 m² (6,84 m²)
9 strych
1,79 m² (4,97 m²)
10 pokój
16 m² (23,99 m²)
razem
86,51 m² (122,56 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hermes 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hermes 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

254 678 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy gr. 24 i 12 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym jętkowo-płatwiowym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Hermes 3

Zdjęcie profilowe anetka125
anetka125

Projekt domu Hermes 3 WRW1003 wybraliśmy po tym, jak inni użytkownicy zaprosili nas do siebie i pokazali dom z zewnątrz i od środka. Pozwoliło to nam na lepsze wyobrażenie sobie efektu końcowego i lepsze przygotowanie się do realizacji. Największy wpływ na nasz wybór miały wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń, który i tak trochę zmieniliśmy, dostosowując go do naszych potrzeb.

Na parterze mamy ogromną przestrzeń, o której zawsze myśleliśmy. Chcieliśmy, aby dół był poziomem w pełni otwartym i każdy mógł włączać się w życie rodzinne. Na górze z kolei każdy znajdzie swój kąt i jednocześnie odrobinę prywatności. Praktycznie wszędzie w domu znajdują się okna do samej ziemi - na górze balkonowe i dachowe - zapewnia to świetne doświetlenie wnętrza. Jasna i ciepła otwarta przestrzeń na dole robi imponujące wrażenie wciągu dnia. W Hermes 3 WRW1003 mieszkamy od dwóch lat i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z poziomu kosztów za ogrzewanie i ciepłą wodę (ogrzewamy się ekogroszkiem, choć mamy wszystko przygotowane do zmiany na pompę ciepła - czekamy tylko aż ta inwestycja zacznie być dotowana). Jesteśmy rodziną 2+2 i taka powierzchnia domu pasuje nam idealnie. Osobiście uważam jednak, że nawet sześcioosobowa rodzina mieszkając w takim domu, zachowałaby swobodę i komfort życia. Cieszę się, że całość udało nam się utrzymać niezwykle stonowaną - dom jest pomalowany w dwóch kolorach (jak widać na zdjęciach), a nawet płot ma odcień ram okiennych.

Do projektu domu Hermes 3 WRW1003 wprowadziliśmy kilka zmian. Na dole zlikwidowaliśmy dodatkowy pokój - teraz gabinet znajduje się na górze. Zlikwidowaliśmy wcięcie w bryle i teraz jest prosta, a taras przenieśliśmy całkowicie na tył domu i wychodzi się na niego z salonu. Przenieśliśmy kotłownię do garażu, a także powiększyliśmy jedną łazienkę.

Hermes 3 WRW1003 to dom parterowy z użytkowym poddaszem i jest on idealny dla rodzin jak nasze; może niektórym wydawać się trochę duży, ale, proszę mi wierzyć, sprawdza się naprawdę świetnie. Jak dotąd wszystko mi się podoba i nic nie chcę zmieniać (no, może oprócz krzeseł w jadalni). Naprawdę pomogło nam to, że mogliśmy obejrzeć dom przed budową u innych. Polecam ten projekt domu i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Anna1003
Anna1003

Moja decyzja o wyborze projektu domu Hermes 3 WRW1003 była w pewnym stopniu podyktowana przypadkiem. Zależało mi na budynku o powierzchni użytkowej do 150 m², a poza tym nie miałem szczególnych wymagań. Wiedziałem, że podstawowy projekt zawsze można zaadaptować i dostosować do indywidualnych potrzeb, a nie lubię długo szukać i wybierać. Hermes 3 wydał mi się najbardziej funkcjonalny pod względem układu pomieszczeń, a w dodatku jego cena była korzystna.

Cała realizacja odbyła się bez jakichkolwiek problemów. Do postawienia naszego domu zatrudniliśmy dwóch fachowców: doświadczonego majstra oraz jego pomocnika, a ja również trochę im pomagałem. Panowie ze wszystkim poradzili sobie szybko i sprawnie, znali się na swoim fachu, więc nie mieli żadnych pytań odnośnie projektu i nie zgłaszali w nim błędów. Dzięki temu kierownik budowy nie musiał stale nadzorować budowy, a jedynie raz na jakiś czas kontrolował kolejne etapy inwestycji.

Ściany zgodnie z zaleceniami projektanta zrobiliśmy z bloczków z betonu komórkowego Ytong. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Warstwę izolacyjną bryły tworzy styropian o grubości 10 cm. Muszę przyznać, że parametry termiczne budynku są naprawdę zadowalające. W lecie, gdy na dworze temperatura przekracza 35 stopni, w pomieszczeniach mamy stosunkowo chłodno i przyjemnie. W zimie natomiast dom bardzo dobrze utrzymuje ciepło.

Mamy ogrzewanie hybrydowe, czyli wykorzystujemy do tego zarówno kocioł na olej, jak i usytuowany w salonie kominek bez rozprowadzenia. Piec ogrzewa wodę użytkową oraz pomieszczenia na poddaszu. Na parterze kaloryfery są pozakręcane, ponieważ bryła rozpalonego kominka świetnie oddaje ciepło i jest wstanie ogrzać całą dolną kondygnację. W przeciągu całego roku wydajemy ok. 6 tysięcy złotych na olej oraz nabywamy 10-15 kubików drewna.

Z tego co zauważyłem w większości projektów z poddaszem użytkowym, ścianki kolankowe są bardzo niskie. Postanowiłem więc podnieść je o 2 pustaki, aby górne pomieszczenia były bardziej ustawne. Efektem tego była również zmiana kąta nachylenia dachu, tak aby wysokość kalenicy pozostała ta sama, gdyż projekt budowlany był już zatwierdzony.

Oprócz tego, do projektu domu Hermes 3 WRW1003 wprowadziłem też kilka innych modyfikacji. Zrezygnowałem ze wszystkich ścianek dzielących przestrzeń nad garażem i całe to pomieszczenie (36 m²) przeznaczyłem na zrobienie gabinetu do pracy. To świetnie rozwiązanie, ponieważ pracownia jest niejako oddzielona od części mieszkalnej domu, a wejście do niej znajduje się w połowie klatki schodowej. Nie wstawialiśmy okna dachowego w garderobie, gdyż właściwie nie jest ono potrzebne, a tylko wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Powierzchnię wcięcia w bryle na taras przyłączyliśmy do salonu. Teraz ma on kształt prostokąta. Zrezygnowaliśmy z okna w kuchni, a przy tej ścianie zrobiliśmy dobudówkę. Jej kalenica jest równoległa do kalenicy dachu głównego, połacie mają spad w tym samym kierunku, natomiast kąt ich nachylenia jest już nieco inny. Tym samym taras zyskał kształt litery ,,L” i dzieli się na część zadaszoną oraz otwartą. Murowana wiata została zabudowana z trzech stron (jedną z nich tworzy ściana domu) i jest doskonałym miejscem do przechowywania drewna oraz do spędzania czasu na świeżym powietrzu w lecie, gdy chcemy posiedzieć w cieniu.

Z perspektywy czasu mogę poradzić wprowadzenie zmiany w łazience na poddaszu. Warto zamienić tam okno na drzwi balkonowe. Moja żona słusznie zauważyła, iż takie rozwiązanie pozwoliłoby na wygodne zaniesienie i rozwieszenie prania na balkonie.

Nasz dom pod względem stron świata usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się po stronie północno-wschodniej. Gdy rano budzimy się wraz z żoną, wschodzące słońce świeci w połaciowe okno naszej sypialni, a następnie przechodzi na drugą stronę i oświetla pokoje dzieci. W położonym na południowo-zachodniej stronie salonie zawsze mieliśmy bardzo jasno, dopóki tej ściany nie obrósł posadzony przez nas winogron. Pnąca się roślina powoduje zacienienie strefy wypoczynkowej, jednak nie jest to problem, ponieważ i tak zasłaniamy okna, gdy dzieci oglądają telewizję. Z kolei zimą, gdy nie ma liści mamy tam bardzo jasno. Uważam, że ilość przeszkleń jest dobrze dobrana i jestem zadowolony z ich rozmieszczenia.

Układ pomieszczeń w naszym nowym domu jest bardzo funkcjonalny i mieszka nam się naprawdę wygodnie. Gdyby nawet jego metraż był mniejszy, byłoby równie komfortowo, ponieważ na chwilę obecną powierzchni jest aż nadto. Dobrym rozwiązaniem są dwa dziecięce pokoje w takim samym układzie, a najbardziej podoba mi się mój gabinet do pracy. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 3 WRW1003 spełnił nasze oczekiwania i myślę, że możemy polecić go innym. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Baumal
Baumal

Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 3 WRW1003, ponieważ bardzo przypadł nam do gustu pod względem wyglądu zewnętrznego. Podczas szukania projektu nie braliśmy aż tak bardzo pod uwagę układu pomieszczeń, gdyż ten można zawsze zmienić i dostosować do swoich potrzeb. Po przejrzeniu rzutów okazało się jednak, że również środek budynku spełniał nasze oczekiwania i jest bardzo funkcjonalny.

Ściany naszego domu zostały wymurowane z bloczków Silka, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Na szczęście podczas budowy nic nas nie zaskoczyło i wszystko odbyło się bez żadnych problemów. Zdecydowaliśmy się na dwa rodzaje ogrzewania - w kotłowni zainstalowaliśmy piec na pellet, a w salonie mamy kominek z płaszczem wodnym. Oba zostały podłączone do jednego systemu. Przy zastosowaniu takiego sposobu grzewczego, koszt ogrzewania w sezonie zimowym wynosi ok. 800zł/mies.

W projekcie domu Hermes 3 WRW1003 wprowadziliśmy zmianę i powierzchnię nad garażem zaadaptowaliśmy na jedno, duże pomieszczenie. Nie mamy w tym miejscu łazienki, małego hallu i schowka, a zamiast tego zaaranżowaliśmy całą przestrzeń na pokój telewizyjny.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i muszę przyznać, że przy takiej ilości domowników metraż domu jest nawet trochę za duży. Myślę, że większa liczba osób mogłaby z pełnym komfortem mieszkać na takiej powierzchni. Nad garażem jest sporo miejsca, więc jeśli ktoś miałby taką potrzebę, można zrobić tam dwa mniejsze pokoje i wtedy nawet 6-osobowej rodzinie byłoby wygodnie.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Hermes 3 WRW1003. Oczywiście na chwilę obecną znalazłbym kilka rzeczy, które mógłbym poprawić, jednak są to naprawdę drobnostki. Ogólnie rzecz biorąc w projekcie nie ma nic co przeszkadza mi w jakiś szczególny sposób i z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe werbaa19081984
werbaa19081984
Warunki planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej miejscowości określają, iż wszystkie realizowane domy muszą posiadać dach o dwuspadowej konstrukcji. Z tego względu pierwszym, głównym czynnikiem jakim kierowaliśmy się przy wyborze projektu była właśnie forma dachu. Spośród budynków spełniających to kryterium, ostatecznie zdecydowaliśmy się na zakup projektu domu Hermes 3 WRW1003. Zależało nam na dosyć sporym metrażu i ten jak najbardziej nam odpowiadał. Oprócz tego, od początku chcieliśmy, aby na parterze znajdowała się duża, przestronna część dzienna, dlatego też spory salon i otwarta na niego kuchnia bardzo przypadły nam do gustu.

Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, a postawienie nowego domu przebiegło naprawdę sprawnie. Nie do końca prostą sprawą była jednak obróbka balkonów. Co prawda, ich półokrągły kształt sprawia, że świetnie się prezentują, ale niestety ich wykończenie i orynnowanie wymaga wiele pracy. Myślę więc, że dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie ich w prostej, prostokątnej formie. Budowę rozpoczęliśmy pod koniec 2013 r., a dokument potwierdzający odebranie budynku do użytkowania otrzymaliśmy na początku 2017 r. Uzyskanie odbioru nieco się jednak przeciągnęło, gdyż już rok wcześniej dom był właściwie wykończony.

Fundamenty wykonaliśmy ze standardowych betonowych bloczków marki Leier. Do wymurowania ścian nośnych zastosowaniśmy bloczki Ytong 36,5 cm. Strop tworzy konstrukcja Teriva, a dach pokryliśmy angobowaną dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, iż realizując projekt domu Hermes 3 WRW1003 przy zastosowaniu powyższych materiałów, należy liczyć się jednak z nieco wyższymi kosztami niż oszacowane w kosztorysie. Postawienie ścian z szerokich, energooszczędnych bloczków oraz ocieplenie bryły 15 cm warstwą styropianu sprawia, że nowy dom jest bardzo ekonomiczny. Ogrzewamy go za pomocą pieca na ekogroszek i łącznie z grzaniem wody użytkowej koszty takiego rozwiązania w sezonie zimowym wynoszą ok. 400 zł. Uważam, że jak na dom o tak sporym metrażu, kwota ta jest niezwykle niska z czego jestem naprawdę zadowolony.

Kotłownia przewidziana w projekcie Hermes 3 WRW1003 przystosowana jest do ogrzewania gazowego i tym samym jest ona dosyć niewielka. Z racji tego, iż potrzebowałem zainstalować duży kocioł na paliwo stałe, pomieszczenie techniczne wykonałem za garażem, co polecam wszystkim Inwestorom decydującym się na ogrzewanie węglowe. Układ pomieszczeń od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego też postanowiliśmy zrobić go wedle wskazań architekta. Myślę natomiast, że dobrym pomysłem podpatrzonym u mojego znajomego będzie wykorzystanie przestrzeni pod schodami na zrobienie praktycznej spiżarki. Oprócz tego, można zastanowić się nad powiększeniem garderoby kosztem znajdującego się obok pokoju.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Hermes 3 WRW1003. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i w pełni nam odpowiada - pomieszczenia są ustawne i mają odpowiednie wymiary. Wraz z żoną mamy tylko jedno dziecko i metraż jest dla nas naprawdę komfortowy. Uważam, że taka powierzchnia i uwzględniona na niej liczba sypialni sprawia, że Hermes 3 WRW1003 to doskonała opcja również dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hermes 3

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

werbaa19081984 buduje ten dom  13.03.2017 08:28

Projekt domu Hermes 3 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hermes 3

Projekt domu Hermes

Hermes

130,48 m²

Projekt domu Hermes 2-G2

Hermes 2-G2

139,25 m²

Projekt domu Hermes 2

Hermes 2

139,19 m²

Projekty podobne do Hermes 3 WRW1003

Projekt domu Praktyczny 4A 3D

Praktyczny 4A

167,6 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2 -401

Projekt domu Heliodor As - murowana – beton komórkowy -345 3D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D -401

Projekt domu Directus II G1

Directus II G1

154,19 m²

Projekt domu Żarowo 1mgg -350

Żarowo 1mgg

149,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych