Projekt domu Herakles 2 WRW1092

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,38 m²
Min. szer. działki
21,98 m
Wysokość budynku
7,3 m
Pow. zabudowy
211,42 m²
Kubatura
772 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
313,42 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Herakles 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Herakles. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Herakles 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Herakles 2 to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Dzięki kuchennej wyspie, którą autor uwzględnił w projekcie, kilku domowników jednocześnie może zaangażować się w przygotowywanie posiłków. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu są przewidziane w nim funkcjonalne garderoby. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Herakles 2 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Herakles 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,19 m²
2 hall
16,4 m²
3 kuchnia
13,13 m²
4 spiżarnia
1,11 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,45 m²
6 wc
1,7 m²
7 łazienka
3,5 m²
8 garderoba
5,55 m²
9 pokój
13,19 m²
10 pokój
13,62 m²
11 łazienka
7,69 m²
12 pokój
11,48 m²
13 pom. gospodarcze
5,69 m²
14 garderoba
3,37 m²
15 garaż dwustan.
35,67 m²
razem
171,74 m²

Rzut kondygnacji projektu Herakles 2 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
55,76 m² (180,21 m²)
razem
55,76 m² (180,21 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Herakles 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Herakles 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

273 612 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, okładzina drewniana - deska elewacyjna. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Herakles 2

Zdjęcie profilowe mooniaa2
mooniaa2
Wybraliśmy projekt domu Herakles 2 WRW1092, ponieważ najbardziej nam odpowiadało rozmieszczenie pomieszczeń. Zależało nam, aby był to dom parterowy z trzema pokojami oraz podziałem na strefy nocna i dzienną. Na podstawie naszych oczekiwań spośród setek projektów, które widzieliśmy, ten był dla nas najlepszy. Budowa przebiegła bez większych komplikacji i zgodnie z naszymi założeniami. Projekt domu Herakles 2 WRW1092 był łatwy do odczytania. Jednak z tego co pamiętam, to były drobne niejasności przy rysunkach więźby. Piec mamy na gaz, ale jak na razie nie mogę nic powiedzieć na temat kosztów. To nasza pierwsza zima, ale kontrolujemy koszty cały czas. Gdyby były zbyt wysokie, to mamy przygotowane miejsce na piec tradycyjny na paliwo stałe. Wprowadziliśmykilka modyfikacji. Pomniejszyliśmy powierzchnię garażu. Zrobiliśmy tam pralnię i jeszcze jedną, małą kotłownię. Zadaszyliśmy taras, przez co zmienił nam się wygląd dachu. Układ pomieszczeń jest dla nas idealny. Nasza rodzina liczy cztery osoby i powierzchnia dla takiej ilości osób jest odpowiednia. Na pewno nasz największy sukces to taras, którym jestem po prostu zachwycona. Salon także jest bardzo duży, więc z gośćmi nie ma kłopotu, stół można ustawiać na różne sposoby. Jestem bardzo zadowolona z wybory projektu domu parterowego Herakles 2 WRW1092 to był strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Herakles 2

  – 0 głosów

Projekt domu Herakles 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Herakles 2

Projekt domu Herakles

Herakles

130,38 m²

Projekt domu Herakles 1

Herakles 1

133,67 m²

Projekty podobne do Herakles 2 WRW1092

Projekt domu uA9v1

uA9v1

141,3 m²

Projekt domu Alexandria 2

Alexandria 2

128,44 m²

Projekt domu Dom przy Kwiatowej 2

Projekt domu uA65v1

uA65v1

139,87 m²

Projekt domu Kalwados modern -300

Kalwados modern

130 m²

Projekt domu E-115

E-115

130,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych