Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Wasze ulubione ❤️ projekty 🏠 teraz z rabatem do -20%🚀
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
152,64 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
180,05 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchnia netto
308,05 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
Kubatura netto
634,50 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
320 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
42°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,71 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Szerokość elewacji
18,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Długość elewacji
12,10 m
Cena przy zakupie z projektem
Min. szerokość działki
26,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
21 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ep
60,05 kWh/(m²rok)
Cena przy zakupie z projektem
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Ogrzewanie
kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
763 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Projekt garażu, altany lub budynku gospodarczego
1 100 zł
1 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Henry G2 został stworzony na wzór znanego projektu Henry G1. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Henry G2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych.
Projekt Henry G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Henry G2
markry
Generalnie wybraliśmy kilka projektów ze strony Extradom. Po długich dyskusjach i eliminacjach doszliśmy do wniosku, że projekt domu Henry G2 WRC1846 będzie dla nas najlepszym wyborem. Ten dom spodobał nam się najbardziej pod względem wyglądu zewnętrznego i funkcjonalności. Zależało nam głównie na dużej otwartej przestrzeni połączonych pomieszczeń oraz na garażu dwustanowiskowym. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Realizacja była bardzo szybka, bo w ciągu półtora roku już mieszkaliśmy. Projekt domu Henry G2 WRC1846 był bardzo czytelny i nikt nie zgłaszał nam żadnych nieścisłości. Piec mamy na ekogroszek i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów. Na wschodzie mamy jadalnię i taras, a wejście mamy od południa. Muszę przyznać, że takie ustawienie domu na działce jest bardzo dobre, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są bardzo jasne. Nasze zmiany to wydłużenie kotłowni kosztem wnęki w garażu, powiększenie tarasu na wymiary 7m na 7m. Oraz dołożyliśmy okno dachowe w łazience na poddaszu, ponieważ była ciemna. Żadnych innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń dla nas jest idealny- dla mojej czteroosobowej rodziny. Sądzę, że sprawdziłby się dla osób starszych. Jest pokój na parterze, który mógłby być zamieszkałym, teraz mam tam gabinet. W jadalni mam 4 metrowy stół, więc z gośćmi nie mamy kłopotu. Zawsze możemy kogoś przyjąć.Nasz sukces to z pewnością cała bezproblemowa realizacja. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieszkamy we własnym domu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Henry G2 WRC1846. Nawet teraz, z perspektywy czasu, nic bym w nim nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.
grzybiara
Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych projektów. W pewnym momencie natrafiliśmy na dom Henry G2 WRC1846, który w całości bardzo przypadł nam do gustu i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Najbardziej spodobała się nam duża i otwarta przestrzeń, gdyż na takim wnętrzu od początku nam zależało. Oprócz tego, istotny wpływ na nasz wybór miały liczne przeszklenia gwarantujące jasną i słoneczną część dzienną.Jestem zadowolony z przebiegu naszej inwestycji. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy i wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie. Cała realizacja łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop został zrobiony w systemie Ackermana. Dach pokryliśmy dachówką karpiówką, zaś warstwę izolacyjną tworzy wełna mineralna o grubości 15 cm. Koszty budowy w dużej mierze zależą od jakości materiałów i w naszym przypadku były one wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Myślę jednak, że niezależnie od standardów zastosowanych rozwiązań zawsze bezpieczniej założyć wyższe wydatki.Projekt domu Henry G2 WRC1846 przewiduje na parterze małą łazienkę z prysznicem, jednak uznaliśmy, że przy takim wyposażeniu będzie w niej po prostu za ciasno, tym bardziej że z racji usytuowanych obok betonowych schodów w tym pomieszczeniu znajduje się skos. Nie wstawialiśmy więc prysznica, a łazienkę nieco powiększyliśmy kosztem hallu i jako osobna toaleta ma ona teraz optymalne wymiary. Oprócz tego postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń pod schodami na zrobienie praktycznego schowka na środki chemiczne. Jesteśmy zwolennikami dużych, otwartych i przeszklonych wnętrz, więc doskonałym rozwiązaniem było przyłączenie do salonu powierzchni zadaszonej wnęki na taras, a zamiast murowanych ścian zabudowaliśmy ją szklanymi witrynami. Dzięki temu obecnie mamy ogromną i niesamowicie słoneczną część dzienną, tym bardziej że nowo powstała oranżeria znajduje się na stronie południowej. Pierwotnie wejście do górnej łazienki znajdowało się tuż przy klatce schodowej, jednak wydało nam się to dosyć niefortunne w szczególności przy małych dzieciach. Postanowiliśmy więc zrobić je po skosie w rogu łazienki zaraz obok drzwi do frontowej sypialni. Dodatkowo, do łazienki na poddaszu przyłączyliśmy część metrażu pomieszczenia na półpiętrze. W tym miejscu nie podnosiliśmy jednak stropu, a obniżoną powierzchnię w łazience wykorzystaliśmy na zamontowanie wanny do zabudowy w podłodze w stylu jacuzzi. Oprócz tego, aby doświetlić górne pokoje zdecydowaliśmy się na wstawienie kilku okien dachowych.Projekt domu Henry G2 WRC1846 wybraliśmy spośród ogromu innych propozycji, dlatego też decyzja o jego zakupie była przez nas dobrze przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
markry
Generalnie wybraliśmy kilka projektów ze strony Extradom. Po długich dyskusjach i eliminacjach doszliśmy do wniosku, że projekt domu Henry G2 WRC1846 będzie dla nas najlepszym wyborem. Ten dom spodobał nam się najbardziej pod względem wyglądu zewnętrznego i funkcjonalności. Zależało nam głównie na dużej otwartej przestrzeni połączonych pomieszczeń oraz na garażu dwustanowiskowym. Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Realizacja była bardzo szybka, bo w ciągu półtora roku już mieszkaliśmy. Projekt domu Henry G2 WRC1846 był bardzo czytelny i nikt nie zgłaszał nam żadnych nieścisłości. Piec mamy na ekogroszek i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów. Na wschodzie mamy jadalnię i taras, a wejście mamy od południa. Muszę przyznać, że takie ustawienie domu na działce jest bardzo dobre, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są bardzo jasne. Nasze zmiany to wydłużenie kotłowni kosztem wnęki w garażu, powiększenie tarasu na wymiary 7m na 7m. Oraz dołożyliśmy okno dachowe w łazience na poddaszu, ponieważ była ciemna. Żadnych innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń dla nas jest idealny- dla mojej czteroosobowej rodziny. Sądzę, że sprawdziłby się dla osób starszych. Jest pokój na parterze, który mógłby być zamieszkałym, teraz mam tam gabinet. W jadalni mam 4 metrowy stół, więc z gośćmi nie mamy kłopotu. Zawsze możemy kogoś przyjąć.Nasz sukces to z pewnością cała bezproblemowa realizacja. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieszkamy we własnym domu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Henry G2 WRC1846. Nawet teraz, z perspektywy czasu, nic bym w nim nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.
grzybiara
Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych projektów. W pewnym momencie natrafiliśmy na dom Henry G2 WRC1846, który w całości bardzo przypadł nam do gustu i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Najbardziej spodobała się nam duża i otwarta przestrzeń, gdyż na takim wnętrzu od początku nam zależało. Oprócz tego, istotny wpływ na nasz wybór miały liczne przeszklenia gwarantujące jasną i słoneczną część dzienną.Jestem zadowolony z przebiegu naszej inwestycji. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy i wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie. Cała realizacja łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop został zrobiony w systemie Ackermana. Dach pokryliśmy dachówką karpiówką, zaś warstwę izolacyjną tworzy wełna mineralna o grubości 15 cm. Koszty budowy w dużej mierze zależą od jakości materiałów i w naszym przypadku były one wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Myślę jednak, że niezależnie od standardów zastosowanych rozwiązań zawsze bezpieczniej założyć wyższe wydatki.Projekt domu Henry G2 WRC1846 przewiduje na parterze małą łazienkę z prysznicem, jednak uznaliśmy, że przy takim wyposażeniu będzie w niej po prostu za ciasno, tym bardziej że z racji usytuowanych obok betonowych schodów w tym pomieszczeniu znajduje się skos. Nie wstawialiśmy więc prysznica, a łazienkę nieco powiększyliśmy kosztem hallu i jako osobna toaleta ma ona teraz optymalne wymiary. Oprócz tego postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń pod schodami na zrobienie praktycznego schowka na środki chemiczne. Jesteśmy zwolennikami dużych, otwartych i przeszklonych wnętrz, więc doskonałym rozwiązaniem było przyłączenie do salonu powierzchni zadaszonej wnęki na taras, a zamiast murowanych ścian zabudowaliśmy ją szklanymi witrynami. Dzięki temu obecnie mamy ogromną i niesamowicie słoneczną część dzienną, tym bardziej że nowo powstała oranżeria znajduje się na stronie południowej. Pierwotnie wejście do górnej łazienki znajdowało się tuż przy klatce schodowej, jednak wydało nam się to dosyć niefortunne w szczególności przy małych dzieciach. Postanowiliśmy więc zrobić je po skosie w rogu łazienki zaraz obok drzwi do frontowej sypialni. Dodatkowo, do łazienki na poddaszu przyłączyliśmy część metrażu pomieszczenia na półpiętrze. W tym miejscu nie podnosiliśmy jednak stropu, a obniżoną powierzchnię w łazience wykorzystaliśmy na zamontowanie wanny do zabudowy w podłodze w stylu jacuzzi. Oprócz tego, aby doświetlić górne pokoje zdecydowaliśmy się na wstawienie kilku okien dachowych.Projekt domu Henry G2 WRC1846 wybraliśmy spośród ogromu innych propozycji, dlatego też decyzja o jego zakupie była przez nas dobrze przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki