Usytuowanie domu na działce
Przekrój pionowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Koszt budowy domu
Wycena opracowana przez autora projektu:
400 465 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt
Technologia budowy domu
Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa I nne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny, cokół pokryty tynkiem mineralnym. Stolarka: drewniana lub PCV. Rolety zewnętrzne naokienne .
Rekomendowani producenci
Elewacje
Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG
Opinie mieszkańców domu Henry G2

markry
Generalnie wybraliśmy kilka projektów ze strony Extradom. Po długich dyskusjach i eliminacjach doszliśmy do wniosku, że projekt domu Henry G2 WRC1846 będzie dla nas najlepszym wyborem. Ten dom spodobał nam się najbardziej pod względem wyglądu zewnętrznego i funkcjonalności. Zależało nam głównie na dużej otwartej przestrzeni połączonych pomieszczeń oraz na garażu dwustanowiskowym.
Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Realizacja była bardzo szybka, bo w ciągu półtora roku już mieszkaliśmy. Projekt domu Henry G2 WRC1846 był bardzo czytelny i nikt nie zgłaszał nam żadnych nieścisłości. Piec mamy na ekogroszek i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów.
Na wschodzie mamy jadalnię i taras, a wejście mamy od południa. Muszę przyznać, że takie ustawienie domu na działce jest bardzo dobre, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są bardzo jasne. Nasze zmiany to wydłużenie kotłowni kosztem wnęki w garażu, powiększenie tarasu na wymiary 7m na 7m. Oraz dołożyliśmy okno dachowe w łazience na poddaszu, ponieważ była ciemna. Żadnych innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy.
Układ pomieszczeń dla nas jest idealny- dla mojej czteroosobowej rodziny. Sądzę, że sprawdziłby się dla osób starszych. Jest pokój na parterze, który mógłby być zamieszkałym, teraz mam tam gabinet. W jadalni mam 4 metrowy stół, więc z gośćmi nie mamy kłopotu. Zawsze możemy kogoś przyjąć.
Nasz sukces to z pewnością cała bezproblemowa realizacja. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieszkamy we własnym domu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Henry G2 WRC1846. Nawet teraz, z perspektywy czasu, nic bym w nim nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.

grzybiara
Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych projektów. W pewnym momencie natrafiliśmy na dom Henry G2 WRC1846, który w całości bardzo przypadł nam do gustu i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Najbardziej spodobała się nam duża i otwarta przestrzeń, gdyż na takim wnętrzu od początku nam zależało. Oprócz tego, istotny wpływ na nasz wybór miały liczne przeszklenia gwarantujące jasną i słoneczną część dzienną.
Jestem zadowolony z przebiegu naszej inwestycji. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy i wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie. Cała realizacja łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop został zrobiony w systemie Ackermana. Dach pokryliśmy dachówką karpiówką, zaś warstwę izolacyjną tworzy wełna mineralna o grubości 15 cm. Koszty budowy w dużej mierze zależą od jakości materiałów i w naszym przypadku były one wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Myślę jednak, że niezależnie od standardów zastosowanych rozwiązań zawsze bezpieczniej założyć wyższe wydatki.
Projekt domu Henry G2 WRC1846 przewiduje na parterze małą łazienkę z prysznicem, jednak uznaliśmy, że przy takim wyposażeniu będzie w niej po prostu za ciasno, tym bardziej że z racji usytuowanych obok betonowych schodów w tym pomieszczeniu znajduje się skos. Nie wstawialiśmy więc prysznica, a łazienkę nieco powiększyliśmy kosztem hallu i jako osobna toaleta ma ona teraz optymalne wymiary. Oprócz tego postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń pod schodami na zrobienie praktycznego schowka na środki chemiczne. Jesteśmy zwolennikami dużych, otwartych i przeszklonych wnętrz, więc doskonałym rozwiązaniem było przyłączenie do salonu powierzchni zadaszonej wnęki na taras, a zamiast murowanych ścian zabudowaliśmy ją szklanymi witrynami. Dzięki temu obecnie mamy ogromną i niesamowicie słoneczną część dzienną, tym bardziej że nowo powstała oranżeria znajduje się na stronie południowej. Pierwotnie wejście do górnej łazienki znajdowało się tuż przy klatce schodowej, jednak wydało nam się to dosyć niefortunne w szczególności przy małych dzieciach. Postanowiliśmy więc zrobić je po skosie w rogu łazienki zaraz obok drzwi do frontowej sypialni. Dodatkowo, do łazienki na poddaszu przyłączyliśmy część metrażu pomieszczenia na półpiętrze. W tym miejscu nie podnosiliśmy jednak stropu, a obniżoną powierzchnię w łazience wykorzystaliśmy na zamontowanie wanny do zabudowy w podłodze w stylu jacuzzi. Oprócz tego, aby doświetlić górne pokoje zdecydowaliśmy się na wstawienie kilku okien dachowych.
Projekt domu Henry G2 WRC1846 wybraliśmy spośród ogromu innych propozycji, dlatego też decyzja o jego zakupie była przez nas dobrze przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Recenzje projektu Henry G2
5 – 1 głos
grzybiara buduje ten dom
12.04.2017 13:37
Kto zobaczy moją recenzję?
- Twoja ocena pojawi się na stronie bezpośrednio po dodaniu
- Tekst recenzji nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji
- W pierwszej kolejności pojawią się recenzje osób, które budują wybrany projekt
Projekt domu Henry G2 należy do kategorii
Pozostałe wersje projektu Henry G2
WRC1845
2 500 zł 2 100 zł
-400zł
Projekty podobne do Henry G2 WRC1846