Projekt domu Henry G2 WRC1846

Cena projektu: 2 700 zł 2 295 zł Oszczędzasz 405 złOferta ważna do 27 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
152,64 m²
Min. szer. działki
26,7 m
Wysokość budynku
8,71 m
Pow. zabudowy
180,05 m²
Kubatura
634,5 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
320 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Henry G2 został stworzony na wzór znanego projektu Henry G1. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Henry G2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Henry G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Henry G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,94 m²
2 hall
11,73 m²
3 kuchnia
11,63 m²
4 spiżarnia
2,19 m²
5 jadalnia
17,74 m²
6 pokój dzienny
28,11 m²
7 pokój
9,81 m²
8 łazienka
2,63 m²
9 kotłownia
7,36 m²
10 garaż dwustan.
37,69 m²
razem
132,83 m²

Rzut kondygnacji projektu Henry G2 - Rzut poddasza

1 korytarz
6,1 m²
2 pokój
17,19 m²
3 garderoba
6,53 m²
4 pokój
11,71 m²
5 pokój
13,99 m²
6 łazienka
9,34 m²
7 strych
18,37 m²
razem
83,23 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Henry G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Henry G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

400 465 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa I nne: schody wewnętrzne drewniane. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny, cokół pokryty tynkiem mineralnym. Stolarka: drewniana lub PCV. Rolety zewnętrzne naokienne .

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Henry G2

Zdjęcie profilowe markry
markry

Generalnie wybraliśmy kilka projektów ze strony Extradom. Po długich dyskusjach i eliminacjach doszliśmy do wniosku, że projekt domu Henry G2 WRC1846 będzie dla nas najlepszym wyborem. Ten dom spodobał nam się najbardziej pod względem wyglądu zewnętrznego i funkcjonalności. Zależało nam głównie na dużej otwartej przestrzeni połączonych pomieszczeń oraz na garażu dwustanowiskowym.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Realizacja była bardzo szybka, bo w ciągu półtora roku już mieszkaliśmy. Projekt domu Henry G2 WRC1846 był bardzo czytelny i nikt nie zgłaszał nam żadnych nieścisłości. Piec mamy na ekogroszek i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów.

Na wschodzie mamy jadalnię i taras, a wejście mamy od południa. Muszę przyznać, że takie ustawienie domu na działce jest bardzo dobre, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są bardzo jasne. Nasze zmiany to wydłużenie kotłowni kosztem wnęki w garażu, powiększenie tarasu na wymiary 7m na 7m. Oraz dołożyliśmy okno dachowe w łazience na poddaszu, ponieważ była ciemna. Żadnych innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy.

Układ pomieszczeń dla nas jest idealny- dla mojej czteroosobowej rodziny. Sądzę, że sprawdziłby się dla osób starszych. Jest pokój na parterze, który mógłby być zamieszkałym, teraz mam tam gabinet. W jadalni mam 4 metrowy stół, więc z gośćmi nie mamy kłopotu. Zawsze możemy kogoś przyjąć.

Nasz sukces to z pewnością cała bezproblemowa realizacja. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieszkamy we własnym domu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Henry G2 WRC1846. Nawet teraz, z perspektywy czasu, nic bym w nim nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe grzybiara
grzybiara
Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych projektów. W pewnym momencie natrafiliśmy na dom Henry G2 WRC1846, który w całości bardzo przypadł nam do gustu i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Najbardziej spodobała się nam duża i otwarta przestrzeń, gdyż na takim wnętrzu od początku nam zależało. Oprócz tego, istotny wpływ na nasz wybór miały liczne przeszklenia gwarantujące jasną i słoneczną część dzienną.

Jestem zadowolony z przebiegu naszej inwestycji. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy i wszystkie prace udało się wykonać jak najbardziej sprawnie. Cała realizacja łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, a strop został zrobiony w systemie Ackermana. Dach pokryliśmy dachówką karpiówką, zaś warstwę izolacyjną tworzy wełna mineralna o grubości 15 cm. Koszty budowy w dużej mierze zależą od jakości materiałów i w naszym przypadku były one wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Myślę jednak, że niezależnie od standardów zastosowanych rozwiązań zawsze bezpieczniej założyć wyższe wydatki.

Projekt domu Henry G2 WRC1846 przewiduje na parterze małą łazienkę z prysznicem, jednak uznaliśmy, że przy takim wyposażeniu będzie w niej po prostu za ciasno, tym bardziej że z racji usytuowanych obok betonowych schodów w tym pomieszczeniu znajduje się skos. Nie wstawialiśmy więc prysznica, a łazienkę nieco powiększyliśmy kosztem hallu i jako osobna toaleta ma ona teraz optymalne wymiary. Oprócz tego postanowiliśmy wykorzystać przestrzeń pod schodami na zrobienie praktycznego schowka na środki chemiczne. Jesteśmy zwolennikami dużych, otwartych i przeszklonych wnętrz, więc doskonałym rozwiązaniem było przyłączenie do salonu powierzchni zadaszonej wnęki na taras, a zamiast murowanych ścian zabudowaliśmy ją szklanymi witrynami. Dzięki temu obecnie mamy ogromną i niesamowicie słoneczną część dzienną, tym bardziej że nowo powstała oranżeria znajduje się na stronie południowej. Pierwotnie wejście do górnej łazienki znajdowało się tuż przy klatce schodowej, jednak wydało nam się to dosyć niefortunne w szczególności przy małych dzieciach. Postanowiliśmy więc zrobić je po skosie w rogu łazienki zaraz obok drzwi do frontowej sypialni. Dodatkowo, do łazienki na poddaszu przyłączyliśmy część metrażu pomieszczenia na półpiętrze. W tym miejscu nie podnosiliśmy jednak stropu, a obniżoną powierzchnię w łazience wykorzystaliśmy na zamontowanie wanny do zabudowy w podłodze w stylu jacuzzi. Oprócz tego, aby doświetlić górne pokoje zdecydowaliśmy się na wstawienie kilku okien dachowych.

Projekt domu Henry G2 WRC1846 wybraliśmy spośród ogromu innych propozycji, dlatego też decyzja o jego zakupie była przez nas dobrze przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany. Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Henry G2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

grzybiara buduje ten dom  12.04.2017 13:37

Projekt domu Henry G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Henry G2

Projekt domu Henry G1 -390

Henry G1

157,05 m²

Projekty podobne do Henry G2 WRC1846

Projekt domu Tyberiusz 2 3D iDesigner

Tyberiusz 2

148,13 m²

Projekt domu Dandys 1 G2

Dandys 1 G2

146,22 m²

Projekt domu Dom przy Sielskiej 8 N

Projekt domu E-211

E-211

146,1 m²

Projekt domu E-241

E-241

139,4 m²

Projekt domu Dom przy Malowniczej 3 NF40

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych