Projekt domu Hektor WRW1016

Cena projektu: 2 750 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
126,56 m²
Min. szer. działki
22,4 m
Wysokość budynku
8,77 m
Pow. zabudowy
136,29 m²
Kubatura
496 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
237 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Hektor to średniej wielkości dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem i jednostanowiskowym garażem w linii budynku. W prostopadłościennej bryle odznacza się wyższa część mieszkalna i nieco niższy garaż, cofnięty względem lica ściany frontowej domu. Budynek ma tradycyjną formę o dwuspadowym dachu z lukarnami po środku każdej połaci. Wyposażone są one w balkony, które łączą je z elewacjami parteru. W ścianie szczytowej pojawia się przeszklony wykusz, na szczycie którego znalazł się dodatkowy, mały balkon. Budynek jest idealny dla cztero- a nawet pięcioosobowej rodziny. Dom nadaje się na średnie, a najlepiej duże działki. Największym atutem projektu jest bardzo duża strefa dzienna, zajmująca niemal cały parter. Pokój dzienny, jadalnia, kuchnia i hall łączą się w jedno, otwarte wnętrze, którego zewnętrzne przedłużenie stanowi wbijający się w naroże duży taras. Odebraną przez niego powierzchnię rekompensuje sąsiadujący z nim wykusz. Centralnie położona otwarta klatka schodowa separuje salon od strefy wejściowej, dzięki czemu można urządzić w nim kameralne miejsce wokół kominka. Od strony ulicy natomiast znalazły się dwa pomieszczenia pomocnicze, dostępne z hallu - niewielka toaleta i sąsiadująca z kuchnią spiżarnia. Wiatrołap przylega do części garażowej i ma dostęp do sporej wnęki pod schodami. Duże pomieszczenie gospodarcze (w którym można podłączyć piec grzewczy), jest połączone z garażem i posiada niezależne wyjście na zewnątrz. Zabiegowe schody ze spocznikiem prowadzą na poddasze, gdzie znalazła się strefa nocna. Każdy z trzech dużych pokoi ma własny balkon (dwa w lukarnach a jeden w ścianie szczytowej), a dwa mniejsze wyposażone są dodatkowo we wnęki na garderoby. Całą kondygnację obsługuje bardzo duża łazienka w narożu. Na półpiętrze znalazło się również wejście na bardzo duży strych, który można zaadaptować w dowolny sposób. Może on służyć jako suszarnia, pokój zabaw a nawet (po dostosowaniu pomieszczenia) ogromna sypialnia. Duże wnętrze Hektora jest jest jednocześnie otwarte i uporządkowane. Pomieszczenia gospodarcze zostały oddzielone od strefy wypoczynkowej, a wszystkie prywatne pokoje znalazły się na poddaszu. Przestronna część dzienna sprawia, że domownicy mogą jednocześnie oddawać się w niej różnym zajęciom i cały czas być ze sobą w kontakcie. Przeszklenia w narożu tarasu, liczne okna i wykusz zapewniają wnętrzu wyjątkowo dobre doświetlenie. Powiększone o lukarny poddasze oferuje domownikom wiele prywatnej przestrzeni, którą można powiększyć o pomieszczenie uzupełniające nad garażem.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Hektor - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,24 m²
2 hall
7,53 m²
3 wc
1,81 m²
4 spiżarnia
1,81 m²
5 kuchnia
9,32 m²
6 jadalnia
13,23 m²
7 pokój dzienny
26,5 m²
8 pom. gospodarcze
6,05 m²
9 garaż jednostan.
20,49 m²
razem
91,98 m²

Rzut kondygnacji projektu Hektor - Rzut poddasza

1 hall
5,61 m² (5,81 m²)
2 łazienka
8,38 m² (12,37 m²)
3 pokój
15,03 m² (19,07 m²)
4 pokój
11,99 m²
5 garderoba
2,14 m² (4,58 m²)
6 pokój
14,21 m² (18,34 m²)
7 garderoba
2,76 m² (4,28 m²)
8 strych
16,65 m² (27,19 m²)
razem
76,77 m² (103,63 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Hektor na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Hektor
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

239 225 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 400) - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 12 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny,.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Hektor

Zdjęcie profilowe Arek25
Arek25
W projekcie domu Hektor WRW1016 spodobał nam się przede wszystkim przestronny parter. Salon połączony z kuchnią i jadalnią to było coś, na czym nam szczególnie zależało. Ważne też było, aby w obrębie bryły domu zawarty był także garaż. Poza tym, rozwiązania konstrukcyjne (dwuspadowy dach i prosta bryła) przewidziane przez projektanta wydają się w miarę ekonomiczne. Podczas budowy nie było problemów z odczytaniem projektów, ani projekt też nie zawierał żadnych błędów, więc w zasadzie całość przebiegła w miarę sprawnie. Dlatego mogliśmy się wprowadzić do nowego domu już poprzedniej jesieni, jednak z racji tego, że mieliśmy, gdzie mieszkać to postanowiliśmy poczekać do wiosny. Mamy piec zasypowy na węgiel/drewno, a do tego ogrzewanie podłogowe i grzejniki. Nie szczędziliśmy pieniędzy na ocieplenie domu, więc oprócz wysokiej jakości okien, mamy także 15cm styropianu i i świetnie wyizolowaną podłogę i dach. Dom jest bardzo ciepły i oddaje do otoczenia niewielkie ilości ciepła, a koszty, jakie generuje jego ogrzewanie są całkiem niskie. Układ pomieszczeń w Hektorze WRW1016 bardzo nam odpowiada. Stąd raczej minimalna ilość zmian, które wprowadziliśmy. Zamiast dwóch małych garderób na górze, mamy jedną dużą, do której wchodzi się ze środkowego pokoju, czyli naszej sypialni. Pod schodami zdecydowaliśmy się na stworzenie małej piwniczki - jest to chłodne pomieszczenie, więc może pełnić rolę np. drugiej spiżarni. Poza tym, dodaliśmy okno szczytowe zamiast dachowego w łazience. Moim zdaniem, układ jest przemyślany - cieszymy się zwłaszcza z otwartej przestrzeni na dole. Bardzo funkcjonalne jest natomiast pomieszczenie nad garażem, które my zaadaptowaliśmy na pralnię/suszarnię/graciarnie. Póki co, w domu jest nas trójka, choć już niedługo się powiększymy - uważam, że dom jest optymalnym wyborem właśnie dla czterech osób, a metraż spokojnie zapewnia wygodę użytkowania. Z racji tego, że nasz dom wybudowany został w odbiciu lustrzanym, całymi dniami mamy pięknie doświetlony parter. A spora ilość okien dachowych i balkonowych na górze zapewnia również tam jasne pomieszczenia. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowgo z poddaszem użytkowym i garażem Hektor WRW1016. Niektórzy mówią, że dopiero trzeci dom buduje się dla siebie, ale nam w tym na razie jest dobrze i nie przewiduje nawet żadnych poprawek. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe cholewka30
cholewka30
W projekcie domu Hektor WRW1016 odpowiadał mi jego metraż i układ pomieszczeń. Ważne też było to, że dach jest dwuspadowy - wiadomo, kopertowy niepotrzebnie zabiera powierzchnię pokoi na poddaszu. Mamy dużą działkę, więc nie było problemu z ustawieniem domu na działce. W domu mamy piec na ekogroszek i kominek. W sezonach używamy obu źródeł ciepła, lecz drewno do kominka pozyskujemy z własnych zasobów, więc płacimy tylko w zasadzie za ekogroszek. I tak, w zeszłym sezonie wyszło to około dwóch tysięcy złotych. Uważam, że nawet gdyby doliczyć do tego koszt drewna - kwota nie jest wysoka. Bardzo pozytywnie oceniam układ pomieszczeń w domu Hektor WRW1016. Uważam, że dla czterech osób jest to optymalne i bardzo wygodne rozwiązanie. Pomieszczenie nad garażem udało nam się zaadaptować na kolejny pokój już dla gości, którzy chcieliby u nas przenocować. Dom jest bardzo jasny. Nawet żałuję, że nie zrezygnowałam z okien w dachu, ponieważ duże okna balkonowe spokojnie wystarczają, a połaciowe wpuszczają trochę za dużo światła, które czasem przeszkadza. Wprowadziliśmy kilka zmian - najważniejszą było chyba zlikwidowanie podcienia na rzecz salonu, który teraz imponuje powierzchnią. Zdecydowaliśmy się także na zamianę łazienki z wiatrołapem i mamy teraz wejście na środku budynku. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Hektor WRW1016. Budowa raczej nie generowała większych problemów, a projekt odczytywałam bez wysiłku - w pewnym momencie nawet lepiej niż moi wykonawcy. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe tomekz
tomekz
Stosunkowo mała działka częściowo wymusiła na nas wybór określonego projektu domu. Hektor WRW1016 okazał się jednak bardzo dobrym wyborem dla naszej rodziny. Bardzo dobrze przemyślany układ pomieszczeń jest jego wielkim plusem. Mieszkamy w domu już półtora roku, a więc właśnie mija druga zima od naszej przeprowadzki. Powiem szczerze, że koszty ogrzewania są zaskakująco niskie - płacę mniej niż w dwupokojowym mieszkaniu w bloku. Mam piec na ekogroszek i rozprowadziłem już także przewody pod solary, które pojawią się na naszym domu w przyszłości. Jesteśmy czteroosobową rodziną i dom jest dla nas optymalny - może odrobinę za duży. Nad garażem, po podniesieniu ścianki kolankowej, powstał duży pokój (ok. 35m2), który w przyszłości będzie pełnił funkcję gościnnego. Przeprowadziliśmy się, jak wspominałem, z bloku, więc oczywiście wygoda jest nieporównywalna. W domu jest niezwykle jasno (całość to 19 okien), żona czasami narzeka wręcz, że aż tyle okien jest do mycia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z łazienki na górze, której aranżacja to prawdziwy sukces żony. Na projekt domu Hektor WRW1016 nanieśliśmy jednak kilka poprawek. Przede wszystkim, poprawiliśmy schody - teraz podest znajduje się na wysokości pomieszczenia nad garażem (w pierwotnej formie były nieco niebezpieczne - zwłaszcza dla dzieciaków). W miejscu spiżarni urządziliśmy tzw. “roboczą” kuchnię. Żałuję tylko tego, że nie zamurowałem jednego z wyjść na taras (to z salonu praktycznie nie jest używane) oraz myślę, że przydałby się jakiś dodatkowy pokój na parterze. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Hektor WRW1016 to naprawdę dobra robota. Na dzień dzisiejszy nic więcej bym w nim nie zmieniał. Uważam, że po długich rozmyślaniach na temat możliwych rozwiązań, wybraliśmy te najlepsze. Cieszę się także, że trafiliśmy na portal moj.extradom.pl, jego główna funkcja (wymiana rad między użytkownikami) sprawdza się bezbłędnie. Naprawdę wiele osób zainteresowanych projektem domu Hektor WRW1016 dzwoni bądź pisze z zapytaniem o radę. Ja też często owych szukam. Plus dla projektu i plus dla portalu.
Zdjęcie profilowe sokół
sokół
Szukaliśmy z żoną projektu funkcjonalnego domu z dużą i przestronną częścią dzienną na parterze. Zależało nam na tym, aby na dole nie było żadnego pokoju, a wszystkie sypialnie znajdowały się na górnej kondygnacji. Nasz wybór padł więc na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Hektor WRW1016. Jedyne kłopoty związane z inwestycją mieliśmy tylko na etapie dokumentacji, zaś cała realizacja przebiegła sprawnie i bez żadnych trudności. Od początku do końca dom budowała nam profesjonalna firma i myślę, że właśnie to spowodowało brak jakichkolwiek problemów. Wszystko odbyło się dość szybko, gdyż od momentu pierwszego wbicia łopaty do zamieszkania minęło równo 1,5 roku. Cały budynek został postawiony przy użyciu cegły firmy EDER, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką szkliwioną marki Röben. Ściany zewnętrze ociepliliśmy wysokiej jakości styropianem grafitowym o grubości 12cm. Mieliśmy możliwość podłączenia się do gazociągu, więc postanowiliśmy z tego skorzystać i ogrzewać dom gazem ziemnym. Oprócz tego w salonie mamy zabudowany kominek z płaszczem wodnym i powiem szczerze, że sprawdza się to doskonale i jestem bardzo zadowolony z takiego systemu grzewczego. Głównie korzystamy z piecyka gazowego, jednakże gdy napalimy w kominku jest on w stanie ogrzać wszystkie pomieszczenia i wtedy kocioł automatycznie sam się wyłącza. Oprócz utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz domu, gaz służy nam do grzania wody użytkowej, a także jest podłączony do kuchenki. Wiadomo, że jego zużycie w sezonie zimowym jest o wiele większe niż w lecie, ale obliczając miesięczną średnią nasze rachunki za takie rozwiązanie wynoszą ok. 350-400zł. Tak więc za cały rok płacimy za gaz średnio 4200zł. Dodatkowo w okresie zimowym kupujemy ok. 4 m3 drewna do kominka. Układ parteru przewidziany w projekcie domu Hektor WRW1016 odpowiadał nam w 100%, więc nie czuliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim modyfikować. Na poddaszu z kolei wprowadziliśmy dwie zmiany, jednak były one konstrukcyjnie niewielkie. Zrezygnowaliśmy z garderoby w jednej z sypialni, którą zamieszkuje nasza córka. Zamiast niej powstała wnęka na miejsce do pracy z biurkiem, komputerem oraz regałem na książki. Najważniejszą sprawą było zaadaptowanie przestrzeni, która w oryginale była nazwana strychem. Na tej powierzchni zrobiliśmy pełnowartościowy, funkcjonalny pokój, w którym urządziliśmy z żoną naszą ogromną sypialnię. Dodatkowo postawiliśmy tam ściankę, za którą udało nam się wygospodarować piękną garderobę. W naszym nowym nowym domu mieszkam z moją żoną oraz dwójką naszych dzieci w wieku 10 i 18 lat. Muszę przyznać, że taka powierzchnia jest dla nas idealna, a w dodatku mamy jeszcze jeden wolny pokój, w którym możemy przenocować gości. Moim zdaniem taki dom jest doskonały dla 4 a nawet 5 osobowej rodziny. Od zawsze interesowałem się mechaniką, dlatego też szczególnie cieszę się z garażu w bryle domu. Wraz z całą moją rodziną jesteśmy niezmiernie zadowoleni z ogromnej powierzchni parteru gdzie spędzamy praktycznie 80% czasu w domu. Niby jest on podzielony na strefę salonową, jadalnianą i kuchenną, jednak nie ma pomiędzy nimi żadnych ścianek działowych i wszystko jest na siebie otwarte. Naszym zdaniem, projektant naprawdę dobrze to rozplanował. Gdy przyjeżdżają do nas znajomi, którzy również mają swoje domy, największe wrażenie robi na nich właśnie ten parter. Może i budynek nie wygląda z zewnątrz na taki duży, ale gdy wejdzie się do środka to widać, że tych metrów kwadratowych jest jednak sporo i po prostu czuć tą przestrzeń. Jedyny minus, który zauważyła moja żona, to umiejscowienie wejścia do dolnej łazienki. Znajduje się ono bezpośrednio w strefie dziennej i gdy siedzimy w większym gronie, każdy ma możliwość obserwacji kto akurat wchodzi, a kto wychodzi z ubikacji. Ponadto, gdy otwiera się te drzwi z salonu widać toaletę, co może być dla niektórych mało estetyczne. Gdybym miał teraz poradzić coś osobie budującej akurat ten dom, to powiedziałbym, że projekt jest naprawdę świetny, ale pewnie inaczej próbowałbym rozwiązać sprawę wejścia do ubikacji na dole. Poza tym, nie widzę w naszym domu żadnych innych mankamentów i wszystko dobrze się prezentuje. Wybór projektu domu Hektor WRW1016 był dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę i śmiało możemy polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Hektor

  – 0 głosów

Projekt domu Hektor należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Hektor

Projekt domu Hektor G2

Hektor G2

127,31 m²

Projekty podobne do Hektor WRW1016

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dom przy Wiosennej 17

Projekt domu Dom w Oregonie 3 -500

Dom w Oregonie 3

120,05 m²

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Delisa -100 3D

Delisa

134,12 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych