Projekt domu Ewa A WRD1149

Cena projektu: 2 890 zł 2 590 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 1 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
117,7 m²
Min. szer. działki
19,3 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
113,6 m²
Kubatura
481 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Ewa wersja A zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Ewa wersja A to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ewa A - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,2 m²
2 hall + schody
10,1 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
30,2 m²
4 kuchnia
11,3 m²
5 spiżarnia
2 m²
6 wc
1,5 m²
7 kotłownia
9,4 m²
8 garaż jednostan.
19,2 m²
razem
86,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Ewa A - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
4,7 m²
2 pokój
15,3 m²
3 garderoba
4,5 m²
4 pokój
14,6 m²
5 pokój
13,7 m²
6 łazienka
6,4 m²
razem
59,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie
Kreator 3D Oglądaj projekt Ewa A w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ewa A na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ewa A
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

201 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: bloczek z betonu komórkowego H+H 24 cm, styropian Termo Organika 14 cm, tynk. Strop: gęstożebrowy, żelbetowy, Teriva 1. Dach: dwuspadowy, nachylenie 40 st. , więźba drewniana, dachówka ceramiczna ocieplenie dachu: wełna mineralna ISOVER Uni Mata kocioł: gazowy i alternatywnie na paliwo stałe okna dachowe: VELUX.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Alexanderstudio.pl

Opinie mieszkańców domu Ewa A

Zdjęcie profilowe zozo
zozo
Szukaliśmy właśnie czegoś takiego, jak projekt domu Ewa wersja A WRD1149. Nasz dom miał być nie za duży i posiadać w obrębie swojej bryły garaż. Poza tym, w danym projekcie odpowiadał nam metraż oraz układ i ilość pomieszczeń, a dobrym rozwiązaniem było umieszczenie kotłowni z tyłu garażu bez bezpośredniego przejścia do części mieszkalnej. W domu mieszkamy już ponad 3 lata. Projekt był całkiem czytelny, więc nie mieliśmy żadnych problemów z realizacją. Jedyną zmianą w projekcie było przeniesienie tarasu na szczyt budynku, jednocześnie z zamianą miejsca wyjścia na taras z oknem na ścianie szczytowej. Dom został ocieplony 15cm styropianem i wełną mineralną w dachu. Przy ogrzewaniu węglowym koszty eksploatacyjne, jakie ponosimy, nie są wcale duże. Dom jest zdecydowanie ekonomiczny. Między innymi ze względu na układ pomieszczeń wybraliśmy projekt domu Ewa wersja A WRD1149. Spośród wielu innych ten wydawał się najlepszy. I chyba taki jest, oceniam go bardzo dobrze. W domu mieszkamy w czwórkę (2+2), więc ilość sypialni jest idealna. Z resztą całość rozmieszczenia bardzo nam odpowiada. Ilość okien i ich rozmiary także są dobrze dobrane. Zwłaszcza na dole mamy bardzo jasną przestrzeń od rana do wieczora. Na górze zrezygnowaliśmy z okien dachowych i powiększyliśmy balkonowe, jednak w pokojach dzieci jest ciut za ciemno. Okna połaciowe byłyby tam jak najbardziej na miejscu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ewa wersja A WRD1149. Choć wiatrołap mógłby być trochę większy - zmieszczą się w nim maksymalnie dwie osoby. Jednak sam projekt polecam. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe steras1
steras1
Projekt domu Ewa wersja A WRD1149 idealnie odpowiadał naszym wymaganiom. Ma w sobie wszystko to, na czym nam zależało: odpowiedni metraż, ilość pokoi i garaż w bryle domu. Mamy naprawdę potężną działkę i mogliśmy pozwolić sobie na większy dom - ten jednak w zupełności nam wystarczał. Przy standardowej termoizolacji domu, zdecydowaliśmy się na piec na miał. Koszty jego eksploatacji są naprawdę niskie - poza tym mieszkamy na terenie o dużym zalesieniu i co chwilę mamy wycinkę, co dodatkowo i skutecznie nam pomaga w obniżaniu kosztów. Kominek używamy w zasadzie tylko zimą i raczej w celach nastrojowo-dekoracyjnych. Przeprowadziliśmy się do domu Ewa wersja A WRD1149 dwa lata temu i zauważyłam, że brakuje nam w nim tylko jednej rzeczy; otóż, na dole przydałby się dodatkowy pokój dla gości, którzy chcieliby u nas przenocować. Cała reszta jest jednak idealnie rozplanowana - nie ma zbyt małych czy niepotrzebnych pomieszczeń. Garderoba w naszej sypialni jest całkiem spora, a co za tym idzie bardzo praktyczna - oprócz łóżka i szafek nocnych praktycznie nie potrzebujemy innych mebli w sypialni. Dwójka naszych dzieci także jest bardzo zadowolona ze swoich pokoi. Są one podobne rozmiarowo i całkiem ustawne. W salonie zdecydowaliśmy się postawić pełną ścianę dzieląca go z kuchnią i wstawić nań drzwi. Na tej też ścianie mamy kominek. Zrezygnowaliśmy natomiast ze ściany między salonem a klatką schodową. Postawiliśmy tam tylko filar podtrzymujący strop. Modułowe schody, które teraz widać z salonu są pięknym uzupełnieniem całej naszej aranżacji. W kuchni natomiast zrezygnowaliśmy ze spiżarni, dzięki czemu mogliśmy wstawić do toalety prysznic i stworzyć tam drugą łazienkę. Całość wnętrza jest idealnie doświetlona - dobrze zostało też rozwiązane poddasze, gdzie okna dachowe zapewniają jasne pomieszczenia przez cały dzień. Cieszymy się także z tego, że nasz dom jest tak przestronny. Na pierwszej wigili mieliśmy 32 gości, a wszyscy wygodnie usiedli przy stole, który był ustawiony na skos w salonie. Z projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Ewa wersja A WRD1149 jesteśmy bardzo zadowoleni. Innym radzę nie bać się włożyć troszkę więcej pieniędzy w schody, które zapewne dodają uroku każdemu wnętrzu. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Jagoda33
Jagoda33
Przy wyborze projektu domu odpowiedniego dla naszej rodziny w całości zdałem się na moją żonę i to do niej należała ostateczna decyzja. Oglądała wiele propozycji, jednak spośród nich finalnie wybrała projekt domu Ewa wersja A WRD1149, który spodobał się małżonce szczególnie ze względu na funkcjonalny układ pomieszczeń. Realizacja przebiegła całkiem sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami. Wszystko udało się zakończyć w stosunkowo krótkim czasie, gdyż postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że koszty naszej inwestycji nieco przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie, więc myślę że realizując projekt domu Ewa wersja A WRD1149 bezpieczniej wziąć pod uwagę wyższe wydatki w stosunku do sugerowanych. Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu. Póki co nie mamy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej, aczkolwiek podejrzewam, że w niedługim czasie się to zmieni i z pewnością skorzystamy z tego rozwiązania. Na razie wystarcza nam usytuowany w salonie kominek, w którym zainstalowaliśmy system płaszcza wodnego i sprawdza się to naprawdę dobrze. Przez cały okres grzewczy zużywamy ok. 10-12 m³ drewna.

Rozkład pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym od początku wydał się nam dobrze przemyślany, dlatego układ ścianek działowych został w naszym przypadku właściwie w całości zgodny z wersją architekta. Postanowiliśmy jedynie nieco przesunąć kominek w miejsce gdzie pierwotnie przewidziany był telewizor, a przestrzeń którą oryginalnie zajmował przyłączyliśmy do powierzchni ubikacji. Dzięki temu udało nam się zmieścić w niej kabinę prysznicową i tym samym teraz jest ona w pełni funkcjonalną łazienką. Oprócz tego, zamiast dwóch niedużych okien w salonie i kuchni, na środku ściany szczytowej wstawiliśmy jedną sporych rozmiarów witrynę, co było świetnym pomysłem.

Cieszę się, że zaufałem mojej żonie, gdyż wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ewa wersja A WRD1149 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Wnętrze naszego nowego domu w pełni funkcjonalne i w całości nam odpowiada. Jesteśmy standardową rodziną z dwójką dzieci oraz psem i na takim metrażu mieszka się nam naprawdę komfortowo :-). Pozdrawiam
Zdjęcie profilowe Jaranet
Jaranet
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Ewa wersja A WRD1149. Dom w całości nam się spodobał i uwzględniał rozwiązania, na jakich nam zależało. Metraż ok. 117 m² wydał się nam idealnie dopasowany do naszych potrzeb, a ponadto od początku interesował nas garaż przewidziany w bryle. Chcieliśmy, aby układ wnętrza uwzględniał dodatkowe pomieszczenia jak spiżarka przy kuchni oraz garderoba. Istotny wpływ na nasz wybór miała również nieskomplikowana konstrukcja budynku, która bezpośrednio wpływa na relatywnie niskie koszty budowy.

Wszystkie prace budowlane przebiegły sprawnie i zgodnie z planem. Udało nam się zakończyć je w naprawdę krótkim czasie, gdyż postawienie budynku łącznie z wykonaniem wewnętrznych wykończeń zajęło nam zaledwie 9 miesięcy. Obecnie do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze zrobienie tarasu i dokończenie elewacji. Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków tz. suporex, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu Ewa wersja A WRD1149 spokojnie można sugerować się szacunkami architekta. Koszty naszej budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były bardzo zbliżone do podanej przez autora kwoty ok. 163 tys. zł.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Ewa wersja A WRD1149 został dobrze przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku zmian w całości dopasowało go do wszystkich naszych potrzeb. Postanowiliśmy poszerzyć bryłę od strony garażu o 1 m, dzięki czemu większy stał się nie tylko garaż z kotłownią, ale również znajdująca się nad nimi sypialnia z garderobą, która teraz posiada naprawdę spore rozmiary. Świetnym pomysłem było również lekkie podniesienie ścianki kolankowej. Dzięki temu skosy są niższe, a górne pomieszczenia bardziej ustawne. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy ze ściany nośnej między salonem z schodami. Zamiast niej, zrobiliśmy w tym miejscu podciąg konstrukcyjny. Klatka schodowa jest teraz otwarta i wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, a przyszłym inwestorom mogę ewentualnie poradzić zastanowienie się nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na powiększenie wiatrołapu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem Ewa wersja A WRD1149. Decyzja o jego realizacji była dobrze przemyślana i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Układ jest niesamowicie funkcjonalny, a w nowym domu mieszka nam się rewelacyjnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe eda81
eda81
Przy wyborze odpowiedniego dla nas projektu bardzo istotne znaczenie miał metraż - szukaliśmy domu o powierzchni nieprzekraczającej 120 m². Oglądając projekty, które pod tym kątem spełniały nasze oczekiwania, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Ewa wersja A WRD1149, który przede wszystkim ujął nas swoją prostotą. Budynek został oparty na bryle o typowej formie, nie posiada wnęk czy zbędnych ozdobników, a ponadto został zwieńczony dachem dwuspadowym. Na takiej konstrukcji od początku nam zależało, a po analizie wnętrza doszliśmy do wniosku, że układ również spełnia oczekiwania naszej rodziny.

Jesteśmy zadowoleni z przebiegu naszej budowy. Współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili, a prace postępowały zgodnie z planem. Samo postawienie budynku odbyło się w błyskawicznym tempie - stan surowy zamknięty zakończyliśmy po zaledwie trzech miesiącach. Wykończenia robiliśmy już na spokojnie i zajęły ok. jednego roku. Całą inwestycję udało nam się więc zrealizować w przeciągu niecałego 1,5 roku.

Zgodnie z zaleceniami architekta, do wymurowania budynku użyliśmy bloczków z betonu komórkowego. Dach przykryliśmy dachówką. Koszty realizacji projektu Ewa wersja A WRD1149 na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniosły ok. 200 tys. zł - łącznie z wykonaniem instalacji było to ok. 240 tys. zł.

Projekt Ewa wersja A WRD1149 przewiduje spiżarkę przy kuchni, aczkolwiek postanowiliśmy wykorzystać ją w odmienny sposób. Wejście zrobiliśmy od strony wiatrołapu, przeznaczając tę powierzchnię na zrobienie garderoby na odzież wierzchnią. Schowek gospodarczy zrobiliśmy z kolei pod schodami. Oprócz tego, nieco powiększyliśmy okno tarasowe oraz przeszklenie w kuchni. Aby uniknąć efektu niskich skosów, podnieśliśmy ściankę kolankową, co okazało się być strzałem w dziesiątkę. Jeden bloczek wyżej w zupełności wystarczył, aby pomieszczenia stały się przestronniejsze, a jednocześnie w dalszym ciągu mamy swobodny dostęp do okien dachowych. Utrudniony dostęp dotyczy jedynie okna nad klatką schodową, dlatego teraz z pewnością przeniosłabym je na ścianę przy spoczniku i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Nasz nowy dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania i tym samym jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Ewa wersja A WRD1149. Być może jedyne czego nieco brakuje mi na chwilę obecną do dodatkowy pokój na dole, aczkolwiek część sypialniana na poddaszu jest dla nas w zupełności wystarczająca. Dzieci mają swoje własne pokoje, a my z mężem własną dużą sypialnię z pojemną garderobą. Łazienka posiada spore rozmiary, dzięki czemu zmieściliśmy w niej jednocześnie wannę oraz kabinę prysznicową. Kuchnia otwarta na salon doskonale się sprawdza i sprzyja integracji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ewa A

  4,5 – 4 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

Jaranet 12.02.2018 15:27

eda81 buduje ten dom  12.02.2018 15:30

Jagoda33 buduje ten dom  16.03.2017 12:38

Projekt domu Ewa A należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ewa A

Projekt domu Ewa Lux 1A -300 3D iDesigner

Ewa Lux 1A

124,3 m²

Projekt domu Ewa Lux 2A -300 3D

Ewa Lux 2A

124,3 m²

Projekt domu Ewa Gold 2A -300 3D

Ewa Gold 2A

118,1 m²

Projekt domu Ewa 2B -300

Ewa 2B

110,5 m²

Projekt domu Ewa 2A -300

Ewa 2A

118 m²

Projekt domu Ewa B -300

Ewa B

113 m²

Projekt domu Ewa 100 A -300

Ewa 100 A

97,8 m²

Projekt domu Ewa 2C -300

Ewa 2C

132,8 m²

Projekt domu Ewa Gold 1A -300

Ewa Gold 1A

118,1 m²

Projekty podobne do Ewa A WRD1149

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

123,2 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 43

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych