Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
265 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
48 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
178 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
39 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
118,50 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
130,90 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
502 m³
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,20 m
Szerokość elewacji
11,30 m
Długość elewacji
10 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,30 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
66,87 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
24,48 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie
gazowe, paliwo stałe ( płatny dodatek).
OZE (Odnawialne Źródło Energii)
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Ogrzewanie podłogowe
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Instalacja fotowoltaiczna
Wentylacja
grawitacyjna
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
549 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
600 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Egzemplarz archiwalny
250 zł
Elektroniczna wersja projektu
549 zł
Ogrzewanie podłogowe
469 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
479 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
469 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
469 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
469 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
899 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
469 zł
Zestawienie stali
210 zł
Pokaż więcej (7)
Opis projektu
Projekt domu Ewa 2 wersja A jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Ewa 2 wersja A to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Ewa 2A
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Ewa 2A
organista18
Ze względu na powierzchnię naszej działki byliśmy nieco ograniczeni metrażem, który nie mógł mieć więcej niż 150m2. Pośród projektów, które idealnie mieściły się na naszym terenie, projekt domu Ewa II wersja A WRD1237 był najbardziej praktyczny. Nie jest to za duży budynek, aczkolwiek w zupełności wystarczający dla naszej rodziny. Bardzo odpowiadał nam układ pomieszczeń. Prosta bryła bez żadnych udziwnień również przypadła nam do gustu.Realizacja naszego domu przebiegła w błyskawicznym czasie. Fundamenty zaczęliśmy robić w marcu, a w listopadzie tego samego roku już zamieszkaliśmy. Cała budowa poszła szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Myślę, że koszt realizacji projektu domu parterowego Ewa II wersja A WRD1237 w głównej mierze zależy od inwestora i od tego jakich materiałów użyje. Może być ona bardzo droga, a może być też przeciętna pod względem finansowym. Nam udało się wybudować ten dom nie ponosząc bardzo wielu kosztów. Ściany postawiliśmy z bloczków Suporex i ociepliliśmy je 15cm warstwą styropianu. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką cementową Euronit w kolorze grafitowym.W kotłowni mamy piec na wszystko, tzw. ,,śmieciucha”. Można w nim palić węglem, drewnem czy miałem. Głównie palimy drewnem, gdyż mamy możliwość nabycia go za nieduże pieniądze. Kocioł posiada sterownik oraz możliwość rozbudowy o podajnik, więc w przyszłości można to zmienić.Układ pomieszczeń w tym projekcie bardzo nam odpowiadał i z racji tego postanowiliśmy nic w nim nie zmieniać. Przyznam jednak, że myślałem nad usunięciem ściany dzielącej salon i klatkę schodową. Sądzę , że usunięcie półpiętra i zrobienie widocznych, półokragłych schodów dobrze by wyglądało. My tego nie zrobiliśmy i teraz z żoną troszkę tego żałujemy. Postanowiliśmy natomiast zlikwidować okno na klatce schodowej. Byłoby ciężko z utrzymaniem tego okna w czystości, a poza tym jest ono właściwie zbędne.Nasz salon znajduje się po stronie wschodniej, a kuchnia po zachodniej. W domu jest wystarczająco jasno. Na chwilę obecną mieszkamy w domu w dwie osoby, ale myślę że 4 osobowa rodzina spokojnie mogłaby zamieszkać bez wchodzenia sobie w drogę.Bardzo przydatnym pomieszczeniem, które zostało uwzględnione w projekcie domu Ewa II wersja A WRD1237 jest spiżarnia. Jej metraż pozwala na niekłopotliwe przechowywanie całej suchej żywności czy słoików. Jest to naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie. Moja żona natomiast jest najbardziej zadowolona z garderoby.Jesteśmy zachwyceni, iż wreszcie udało nam się zamieszkać w naszym nowym domu. Wcześniej mieszkaliśmy w małym mieszkanku, więc podczas realizacji cieszyła nas każda cegła. Cała budowa była dla nas wielkim przeżyciem. Spokojnie mogę polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.
organista18
Ze względu na powierzchnię naszej działki byliśmy nieco ograniczeni metrażem, który nie mógł mieć więcej niż 150m2. Pośród projektów, które idealnie mieściły się na naszym terenie, projekt domu Ewa II wersja A WRD1237 był najbardziej praktyczny. Nie jest to za duży budynek, aczkolwiek w zupełności wystarczający dla naszej rodziny. Bardzo odpowiadał nam układ pomieszczeń. Prosta bryła bez żadnych udziwnień również przypadła nam do gustu.Realizacja naszego domu przebiegła w błyskawicznym czasie. Fundamenty zaczęliśmy robić w marcu, a w listopadzie tego samego roku już zamieszkaliśmy. Cała budowa poszła szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Myślę, że koszt realizacji projektu domu parterowego Ewa II wersja A WRD1237 w głównej mierze zależy od inwestora i od tego jakich materiałów użyje. Może być ona bardzo droga, a może być też przeciętna pod względem finansowym. Nam udało się wybudować ten dom nie ponosząc bardzo wielu kosztów. Ściany postawiliśmy z bloczków Suporex i ociepliliśmy je 15cm warstwą styropianu. Strop zrobiliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką cementową Euronit w kolorze grafitowym.W kotłowni mamy piec na wszystko, tzw. ,,śmieciucha”. Można w nim palić węglem, drewnem czy miałem. Głównie palimy drewnem, gdyż mamy możliwość nabycia go za nieduże pieniądze. Kocioł posiada sterownik oraz możliwość rozbudowy o podajnik, więc w przyszłości można to zmienić.Układ pomieszczeń w tym projekcie bardzo nam odpowiadał i z racji tego postanowiliśmy nic w nim nie zmieniać. Przyznam jednak, że myślałem nad usunięciem ściany dzielącej salon i klatkę schodową. Sądzę , że usunięcie półpiętra i zrobienie widocznych, półokragłych schodów dobrze by wyglądało. My tego nie zrobiliśmy i teraz z żoną troszkę tego żałujemy. Postanowiliśmy natomiast zlikwidować okno na klatce schodowej. Byłoby ciężko z utrzymaniem tego okna w czystości, a poza tym jest ono właściwie zbędne.Nasz salon znajduje się po stronie wschodniej, a kuchnia po zachodniej. W domu jest wystarczająco jasno. Na chwilę obecną mieszkamy w domu w dwie osoby, ale myślę że 4 osobowa rodzina spokojnie mogłaby zamieszkać bez wchodzenia sobie w drogę.Bardzo przydatnym pomieszczeniem, które zostało uwzględnione w projekcie domu Ewa II wersja A WRD1237 jest spiżarnia. Jej metraż pozwala na niekłopotliwe przechowywanie całej suchej żywności czy słoików. Jest to naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie. Moja żona natomiast jest najbardziej zadowolona z garderoby.Jesteśmy zachwyceni, iż wreszcie udało nam się zamieszkać w naszym nowym domu. Wcześniej mieszkaliśmy w małym mieszkanku, więc podczas realizacji cieszyła nas każda cegła. Cała budowa była dla nas wielkim przeżyciem. Spokojnie mogę polecić ten projekt innym. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki