Projekt domu Elian PS WRW1195

Cena projektu: 2 700 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,99 m²
Min. szer. działki
24,48 m
Wysokość budynku
7,6 m
Pow. zabudowy
135,35 m²
Kubatura
361,17 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
286,8 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Elian PS jest alternatywą popularnego projektu Elian. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Elian PS to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Elian PS to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, a dodatkowy metraż możemy wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Elian PS - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,67 m²
2 spiżarnia
0,9 m²
3 kuchnia
10,13 m²
4 pokój dzienny
28,36 m²
5 hall
8,52 m²
6 wc
2,08 m²
7 pokój
10,5 m²
8 pokój
10,5 m²
9 pokój
12,51 m²
10 łazienka
7,06 m²
11 pom. gospodarcze
4,76 m²
12 kotłownia
10,06 m²
13 garaż jednostan.
19,88 m²
razem
129,93 m²

Rzut kondygnacji projektu Elian PS - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
56,1 m² (105,85 m²)
2 poddasze do adaptacji
13,12 m² (31,53 m²)
razem
69,22 m² (137,38 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Elian PS na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Elian PS
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

196 244 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe, deska elewacyjna. Pokrycie dachu: dachówka cementowa zakładkowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny lub kocioł na paliwo stałe dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Elian PS

Zdjęcie profilowe Paweł1195
Paweł1195
Wyborem odpowiedniego dla naszej rodziny projektu domu zajęła się moja żona, zaś do mnie należała kwestia jego realizacji. Przede wszystkim od początku zależało nam na domu parterowym, w którego bryle byłby uwzględniony garaż. Spośród tych, które spełniały te kryteria, mojej żonie najbardziej spodobał się projekt Elian PS WRW1195. Oprócz ciekawego wyglądu i funkcjonalnego wnętrza, wpływ na decyzję miało również to, iż architekt przewidział wykonanie osobnej, praktycznej pralni.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Nie zatrudnialiśmy firmy, a całą realizacją zająłem się wraz z moim tatą. Nie mieliśmy w związku z nią żadnych problemów i do technicznej strony projektu także nie mam zastrzeżeń. Inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Od rozpoczęcia budowy do zakończenia wszelkich prac wykończeniowych minął dokładnie 1 rok i 2 miesiące.

Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Trudno odnieść mi się do poprawności oszacowanego przez architekta kosztorysu, ponieważ ze względu na ogromny wkład własnej pracy, zaoszczędziliśmy na robociźnie. Koszty realizacji były więc w naszym przypadku znacznie niższe i nie jestem w stanie stwierdzić jak wyglądałyby w przypadku zatrudnienia profesjonalnej firmy. Cała inwestycja, łącznie z wszystkimi wykończeniami, umeblowaniem i wyposażeniem w domu we wszystkie niezbędne sprzęty wyniosło ok. 280 tys. zł.

Projekt Elian PS WRW1195 przewiduje wykonanie spiżarki, aczkolwiek jej wymiary są dosyć niewielkie, dlatego też żona uznała że takie pomieszczenie jest zbędne. Postanowiliśmy więc z niego zrezygnować, a jego pierwotną powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Oprócz tego, wstawiliśmy na poddaszu dwa okna.

Zdecydowaliśmy się na projekt w wersji lustrzanego odbicia. Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front znajduje się od strony północnej, zaś duże drzwi tarasowe wychodzą na południe. Przy takim ułożeniu we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych mamy wystarczająco jasno, aczkolwiek dodatkowe okna z pewnością przydałyby się w garażu. Niestety, gdy to przewidziałem było już za późno na zmianę, ale innym Inwestorom szczerze polecam jej wprowadzenie na etapie adaptacji.

Wybór projektu Elian PS WRW1195 był świetną decyzją. Wewnętrzny układ domu w całości spełnia wszystkie nasze potrzeby. Rozmieszczenie pomieszczeń zostało bardzo dobrze przemyślane i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cała nasza rodzina jest bardzo zadowolona z nowego domu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Elian PS

  – 0 głosów

Projekt domu Elian PS należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Elian PS

Projekt domu Elian 3

Elian 3

95,4 m²

Projekt domu Elian

Elian

95,4 m²

Projekty podobne do Elian PS WRW1195

Projekt domu Santia BIS 1M -100 3D

Santia BIS 1M

99,55 m²

Projekt domu Mokka 5 -300 3D iDesigner

Mokka 5

104,88 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 7

Dom przy Bukowej 7

106,37 m²

Projekt domu Groszek z garażem dach dwuspadowy opał stały -200

Projekt domu Saratoga 1M -100 3D

Saratoga 1M

99,55 m²

Projekt domu Kalikst z garażem 1-st. [A]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych