Projekt domu Elian 3 WRW1126

Cena projektu: 2 600 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
95,4 m²
Min. szer. działki
20,68 m
Wysokość budynku
7,6 m
Pow. zabudowy
126,22 m²
Kubatura
285,5 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
225,37 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom Elian 3 jest opcją znanego projektu Elian. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Elian 3 jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Elian 3 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Elian 3 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,67 m²
2 spiżarnia
0,9 m²
3 kuchnia
10,13 m²
4 pokój dzienny
28,36 m²
5 hall
8,52 m²
6 wc
2,1 m²
7 pokój
10,5 m²
8 pokój
10,5 m²
9 pokój
12,51 m²
10 łazienka
7,21 m²
11 pom. gospodarcze
4,57 m²
razem
99,97 m²

Rzut kondygnacji projektu Elian 3 - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
56,3 m² (110,24 m²)
razem
56,3 m² (110,24 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Elian 3 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Elian 3
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

166 863 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm). Strop: belki drewniane. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, deska elewacyjna, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa zakładkowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym płatwiowo-krokwiowym. Schody wewnętrzne: wyłaz na poddasze. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Elian 3

Zdjęcie profilowe Marek11260
Marek11260
Od początku miałem zamiar samodzielnie wybudować mój nowy dom. Z tego względu starałem się znaleźć budynek o niezbyt skomplikowanej konstrukcji, która jednocześnie spodobałaby mi się pod względem wizualnym. Ostatecznie zdecydowałem się na projekt Elian 3 WRW1126, który spełniał obydwa te wymagania. Wszystkie prace związane z budową wykonałem systemem gospodarczym i na szczęście w trakcie realizacji nie natrafiłem na żadne problemy. Postawienie i wykończenie domu trwało w moim przypadku rok. Co prawda, jeszcze kilka rzeczy wewnątrz muszę dokończyć, ale już teraz mogę wygodnie mieszkać. Myślę, że architekt nie pomylił się wyliczając kosztorys i można sugerować się oszacowaną kwotą, tym bardziej jeśli ktoś również zechce samodzielnie zaangażować się w prace budowlane. Wszystkie ściany wymurowałem z bloczków z betonu komórkowego Suporex. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 12 cm styropianem o bardzo dobrym współczynniku przewodzenia ciepła, który odpowiada 15 cm warstwie tego materiału o standardowych parametrach. Zdecydowałem się na ogrzewanie za pomocą pieca, w którym palę drewnem. Z tego względu postanowiłem wprowadzić jedną zmianę do oryginalnego projektu i zamiast małego okna w kotłowni, wstawiłem drzwi na zewnątrz. Dzięki temu nie muszę przenosić opału przez część mieszkalną i uważam, że posiadając kocioł na paliwo stałe, naprawdę warto rozważyć takie rozwiązanie. Zakupiłem wersję lustrzaną projektu Elian 3 WRW1126 i muszę przyznać, iż jestem zadowolony z tej decyzji. Budynek jest bardzo dobrze usytuowany względem stron świata, gdyż front znajduje się od północy, a drzwi tarasowe wychodzą na południe. Dzięki dużym rozmiarom przeszklenia w salonie, w części dziennej mamy bardzo jasno przez cały dzień, aż do godzin wieczornych. Uważam, że przy takim rozmieszczeniu domu na działce nie ma potrzeby dodawać, ani też zwiększać okien. Wybór projektu domu parterowego Elian 3 WRW1126 był dla mnie naprawdę dobrą decyzją. Układ pomieszczeń od początku mi odpowiadał, więc w całości wykonałem go zgodnie z wytycznymi architekta. Elementem, który świetnie się prezentuje jest z pewnością taras ozdobiony filarami i dekoracyjnymi murkami.

Recenzje projektu Elian 3

  – 0 głosów

Projekt domu Elian 3 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Elian 3

Projekt domu Elian PS

Elian PS

99,99 m²

Projekt domu Elian

Elian

95,4 m²

Projekty podobne do Elian 3 WRW1126

Projekt domu Santia BIS -100 3D iDesigner

Santia BIS

93,28 m²

Projekt domu Awokado 2 -350

Awokado 2

100,02 m²

Projekt domu Saratoga -100 3D

Saratoga

93,28 m²

Projekt domu Timor 3

Timor 3

104,18 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 14 bis -400

Projekt domu Ostenda LMB141

Ostenda LMB141

104,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych