Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] WRF1066

Cena projektu: 3 600 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
186,8 m²
Min. szer. działki
27,7 m
Wysokość budynku
9,7 m
Pow. zabudowy
187,6 m²
Kubatura
771,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
322 m²
Liczba pokoi
6 (4 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] jest inną propozycją cieszącego się popularnością projektu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1]. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. W domu znajduje się sześć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,6 m²
2 łazienka
6,2 m²
3 hall
7,8 m²
4 schody
4,1 m²
5 kuchnia
11,7 m²
6 jadalnia
4,9 m²
7 pokój dzienny
40,4 m²
8 pokój
12,7 m²
9 pom. gospodarcze
6,6 m²
10 pokój
12,7 m²
11 garaż dwustan.
36,8 m²
razem
147,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] - Rzut poddasza

12 hall
8,3 m²
13 łazienka
6 m²
14 pokój
22 m² (28,5 m²)
15 łazienka
6,4 m²
16 pokój
11,8 m² (16,3 m²)
17 pokój
14,2 m² (19,3 m²)
18 pokój
14 m² (20,7 m²)
19 strych
razem
82,7 m² (105,5 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

309 573 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm/ cegł.dziurawka. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, cegła klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]

Zdjęcie profilowe kerim40
kerim40

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066, po prostu nam się spodobał, układ wewnętrzny odpowiadał naszym wymaganiom. Chcieliśmy dom, w którym będziemy mieć wiele przestrzeni ten sprawdza się znakomicie.

Budowa poszła bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Mamy ogrzewanie podłogowe na parterze i tradycyjne grzejniki na poddaszu. Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066, był bardzo przejrzysty, żaden z fachowców nie miał kłopotów z jego odczytem.

Front domu skierowany jest na zachód, dzięki temu pomieszczenia są dobrze oświetlone cały dzień. Wprowadziliśmy drobne modyfikacje, między innym podnieśliśmy kalenicę o dwie cegły i zlikwidowaliśmy słup w salonie robiąc podciąg.

Jesteśmy czteroosobową rodziną i dom jest nawet trochę za duży. Jednakże ma to też swoje plusy, ponieważ każdy ma miejsce dla siebie. W naszym domu najbardziej zachwyca salon z kominkiem. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066. To miejsce, gdzie może mieszkać nawet siedmioosobowa rodzina. Myślę, że spędzimy tam jeszcze wiele niezapomnianych chwil. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Olga1066
Olga1066
Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066 wybrał właściwie mój mąż, jednak ja całkowicie zgadzałam się z tą decyzją, gdyż przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględniał rozwiązania, na których od początku nam zależało. Szczególnie interesowała nas prywatna łazienka z wejściem od strony sypialni małżeńskiej oraz to, aby na parterze znajdował się pokój z przeznaczeniem na gabinet. Spodobało nam się, iż architekt zaplanował wykonanie łazienek na obu kondygnacjach. Dodatkowo, duży metraż domu wydał nam się w pełni komfortowy dla naszej rodziny.

Z racji wykonywanego zawodu mój mąż doskonale zna się na budowlance. Ma w tym temacie spore doświadczenie, co pozwoliło uniknąć problemów w trakcie realizacji. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym zajęło nam ok. 9 miesięcy. Sądzę, że można zrobić to w jeszcze krótszym czasie, aczkolwiek my budowaliśmy systemem gospodarczym i przy wykorzystaniu własnych środków finansowych, więc inwestycja trwała nieco dłużej.

Decydując się na taką realizację, przeważnie trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż oszacowane i od początku byliśmy tego świadomi. Całościowa kwota była o ok. 20% większa niż sugerowana. W związku z tym, iż wiele prac mój mąż wykonywał samodzielnie, koszty robocizny były w naszym przypadku mniejsze, a zaoszczędzoną kwotę przeznaczyliśmy na zakup lepszej klasy materiałów. Budynek został wymurowany z bloczków Solbet, a dach pokryliśmy dachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy o 2 cm grubszą warstwą styropianu, niż zakładał architekt.

Projekt Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066 posiada naprawdę spory metraż, jednak nie uwzględniono w nim pomieszczeń typowo gospodarczych, których nieco nam brakowało. Na szczęście, po zastosowaniu kilku niedużych zmian, udało nam się je wygospodarować. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednej cegły, a dodatkowo obniżyliśmy sufit nad garażem. Dzięki temu powstało nad nim bardzo przestronne, ok. 40 m² pomieszczenie, do którego wejść można bezpośrednio z korytarza. Przeznaczyliśmy je na zrobienie pralni, prasowalni oraz garderoby. Tą przestrzeń dodatkowo doświetliliśmy poprzez wstawienie okien połaciowych. Podniesienie ścianki kolankowej zwiększyło również przestronność pozostałych pokoi na poddaszu. Pozwoliło to na zrobienie dodatkowego pomieszczenia w formie antresoli w największej sypialni.

Pewne przesunięcia w układzie ścianek działowych wykonaliśmy na parterze w linii pokój-kotłownia-pokój. Po wprowadzonych zmianach udało nam się wygospodarować praktyczną spiżarkę z wejściem od strony kotłowni. Zmniejszyliśmy rozmiar okna w jadalni, dzięki czemu jest bardziej ustawna. Zrezygnowaliśmy z wolnostojących słupów podtrzymujących w salonie i sypialni, a zamiast nich zastosowaliśmy podciągi. Kolejną zmianą było połączenie wszystkich tarasów, tak iż nie ma między nimi żadnej przerwy. Oryginalny wiatrołap wydał nam się trochę za mały jak na naszą 5-osobową rodzinę, dlatego powiększyliśmy go o zadaszoną przestrzeń nad frontowym wejściem. Dodatkowo, nieco poszerzyliśmy prywatną łazienkę kosztem sypialni.

Po wprowadzonych modyfikacjach nasz dom w całości spełnia nasze oczekiwania - jedynie kuchnia mogłaby być nieco większa. Zastosowane przez nas modyfikacje zwiększyły funkcjonalność wnętrza, szczególnie jeśli chodzi o zaplecze do przechowywania i myślę, że naprawdę warto je rozważyć. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III z garażem 2-st. WRF1066. Jego wygląd wyjątkowo mnie satysfakcjonuje. Budynek jest okazały, elegancki i doskonale się prezentuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]

Projekt domu Dzierlatka III bez garażu [B]

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1]

Projekty podobne do Dzierlatka III z garażem 2-st. [A] WRF1066

Projekt domu Dzierlatka III styl z garażem 2-st. [A] 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych