Projekt Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. KRD1821

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
94,8 m²
Min. szer. działki  
20,8 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
119,5 m²
Kubatura
598,5 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
191,5 m²
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Dom Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. jest opcją popularnego projektu Domino - murowana - beton komórkowy. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Uwzględnione w domu dwie przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia szkieletu drewnianego zapewnia krótki czas budowy. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,7 m²
2 hall
11,8 m²
3 pokój
13,6 m²
4 pokój
16,2 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
32,5 m²
6 kuchnia
11 m²
7 łazienka
6 m²
8 kotłownia
6,1 m²
razem
100,9 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. na działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
33 864 zł

stan surowy otwarty
82 636 zł

stan surowy zamknięty
16 231 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

132 731 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: szkielet drewniany prefabryk. Ściany zewnętrzne: szkielet drewniany ocieplony matami izolacyjnymi oraz styropianem. Ściany wewnętrzne: szkielet drewniany ocieplony matami izolacyjnymi. Strop: drewniany w technologii szkieletowej wypełniony matami izolacyjnymi. Konstrukcja dachu: drewniana, jętkowa. Rodzaj schodów:. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Elewacja: tynk silikonowy strukturalny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk.

Zdjęcie profilowe Timtech
Timtech
Zależało nam na znalezieniu projektu domu, który umożliwiałby przeznaczenie części jego powierzchni na cele usługowe. Z tego względu skupiliśmy się, aby uwzględniał on pokój o sporych rozmiarach, który byłby oddzielony od pozostałych pomieszczeń, tak abyśmy mogli zaadaptować go na salę sprzedażową. Oprócz tego, od początku interesował nas budynek parterowy, a spośród propozycji spełniających powyższe kryteria wybraliśmy projekt domu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. KRD1821.

W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na żadne niesprzyjające sytuacje, a fachowcy nie mieli obiekcji do dokumentacji technicznej. Postawienie domu wraz z wykonaniem wszelkich wewnętrznych prac wykończeniowych trwało w naszym przypadku 1 rok i 2 miesiące. Na tamtą chwilę do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam jedynie zewnętrzne otynkowanie bryły, aczkolwiek wiązało się to z długim czasem oczekiwania na fachowców.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego. Więźbę dachową wykonaliśmy z gotowych prefabrykowanych elementów i tym samym strop został zrobiony w lekkiej, podwieszanej konstrukcji. Dach pokryliśmy gontem bitumicznym. Oszacowany przez architekta kosztorys został moim zdaniem dobrze wyliczony i można się nim sugerować - koszty naszej budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były zbliżone do podanej w nim kwoty.

Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób iż, wyjście tarasowe znajduje się na południowym zachodzie, zaś front mamy od północnego wschodu. Przy takim ułożeniu, przed zamontowaniem rolet słońca było dostatecznie dużo, jednak po ich zainstalowaniu, do pomieszczeń nie dostaje się już tyle światła. Zaproponowane w projekcie domu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. KRD1821 okna nie są za duże, więc można pomyśleć nad ich powiększeniem.

Do projektu domu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. KRD1821 wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne poprawki polegające na delikatnym przesunięciu kilku ścianek działowych. Były to jednak niewielkie zmiany do max. 30 cm, więc w dalszym ciągu układ pomieszczeń jest zgodny z oryginalnym. Nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń i na tą chwilę nie nanosiłbym już innych modyfikacji. Nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk.

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

blizzard77 buduje ten dom  20.07.2017 12:26: Projekt prostego do budowy domu. Udało nam się zamieszkać w pół roku od rozpoczęcia budowy. Wprowadziliśmy tylko kosmetyczne zmiany(podwyższenie ściany kolankowej o 30 cm i likwidacja daszku nad tarasem z tyłu. Dzięki temu mamy nieco jaśniej w salonie. Sporym zaletą jest duży (32m) salon - idealny dla osób lubiących duże imprezy rodzinne. Dom skierowany jest wejściem do wschodu, co powoduje że mamy jasno rano w kuchni (jak jemy śniadanie), a po południu w salonie i pokoju dzieci. Polecam projekt z tego względu, że jest prosty do wykonania i brak w nim udziwnień, co w znaczący sposób skraca czas budowy i zmniejsza jej koszty( w szczególności, że część prac wykonywałem sam z rodziną). Koszty budowy mniejsze są również dzięki szkieletowej technologii wykonania domu. Dzięki temu dużą część prac można wykonać samemu, bo jest nieskomplikowana - łatwiej jest zamontować płytę gk, niż otynkować ścianę, tak samo układanie wełny mineralnej nie należy do trudnych czynności. Rozprowadzenie wody c.o. i przewodów jest łatwiejsze, bo nie ma kucia, a w drewnie łatwiej wiercić niż w betonie. Polecam osobom, które potrzebują szybko i łatwo zbudować raczej mały, dość standardowy dom i ograniczyć przy tym koszty.

Projekt Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk.

Projekty podobne do Domino-2 - szkielet drewniany prefabryk. KRD1821

Projekt domu Efi drewniany -295

Efi drewniany

92,05 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych