Projekt Dom Rozłożysty A GDA1016

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
190,31 m²
Min. szer. działki
30,52 m
Wysokość budynku
6,8 m
Pow. zabudowy
279 m²
Kubatura
1 015 m³
Kąt nach. dachu
26°
Pow. dachu
369 m²
Liczba pokoi
5
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Dom Rozłożysty A został stworzony na wzór popularnego projektu Dom Rozłożysty C. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Dom Rozłożysty A to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Odznacza się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Dom Rozłożysty A to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu są przewidziane w nim funkcjonalne garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Dom Rozłożysty A - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,4 m²
2 hall
21,92 m²
3 garderoba
4,18 m²
4 spiżarnia
3,05 m²
5 kuchnia
12,65 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
44,98 m²
7 pokój
16,25 m²
8 korytarz
4,34 m²
9 pokój
17 m²
10 łazienka
8,46 m²
11 łazienka
4,08 m²
12 pokój
15,76 m²
13 wc
1,6 m²
14 garderoba
3,76 m²
15 pokój
8,55 m²
16 pokój
9,75 m²
17 pom. gospodarcze
7,58 m²
18 garaż dwustan.
38,75 m²
razem
229,06 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom Rozłożysty A na działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: porotherm 25 cm wełna mineralna 15 cm. Strop: drewniany nad garażem gęstożebrowy. Dach: dachówka betonowa/ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Jota

Opinie mieszkańców domu Dom Rozłożysty A

Wybraliśmy projekt Dom Rozłożysty A GDA1016, ponieważ odpowiadał on wymaganiom, jakie założyliśmy sobie na początku. Zależało nam na budynku parterowym, w którego bryle uwzględniono dwustanowiskowy garaż. Ponadto, zaproponowany w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł nam do gustu.

Jak to bywa z gotowymi projektami, w wielu przypadkach nie są one bardzo szczegółowe. Z tego względu architekt adaptujący musiał doprojektować kilka rzeczy tak, aby dopasować je do naszej działki i wymagań. Na szczęście nie jest to duży kłopot, tym bardziej że dobry fachowiec jest w stanie poprawić niektóre elementy na bieżąco. W tym wypadku należy jednak zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję dachu. W dokumentacji technicznej dotyczącej więźby pojawiło się kilka nieścisłości i musieliśmy to skorygować.

Cała inwestycja, łącznie z etapem załatwiania wszystkich formalności oraz wykonaniem prac wykończeniowych, trwała 2 lata. Wprowadziliśmy zmianę w zalecanej technologii i zamiast ceramiki, do postawienia ścian użyliśmy bloczków Silka. Bryłę zaś tradycyjnie ociepliliśmy styropianem. Jesteśmy jeszcze przed pierwszą zimą, więc na razie trudno ocenić mi faktyczne koszty użytkowania domu w tym okresie. Co prawda, ogrzewaliśmy go już na etapie wykończeń, ale częściowo korzystaliśmy w tym celu z prądu budowlanego.

Nie potrzebowaliśmy wprowadzać wielu zmian do układu projektu domu parterowego Dom Rozłożysty A GDA1016. Kosmetycznymi poprawkami było jedynie delikatne przesunięcie kilku ścianek działowych oraz zredukowanie liczby schodków między częścią mieszkalną a techniczną. Zamiast dwóch, zrobiliśmy jeden, a w tym celu musieliśmy nieco podnieść poziom posadzki w kotłowni i garażu. Z tego względu, oba pomieszczenia stały się nieco niższe, jednak w żaden sposób nie przeszkadza to w ich użytkowaniu.

Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas wystarczający - większy na pewno nie byłby potrzebny. Myślę, że 4-5 domowników to optymalna liczba na takiej powierzchni, aczkolwiek wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli dorośli nie potrzebowaliby swoich gabinetów, większa rodzina również mogłaby zamieszkać w takim domu, jednak moim zdaniem pokój od frontu domu jest nieco za mały na w pełni funkcjonalną sypialnię.

Wybór projektu domu Dom Rozłożysty A GDA1016 był dobrą i przemyślaną decyzją. Zależało nam, abyśmy nie musieli wprowadzać istotnych zmian do realizowanego projektu i w tym przypadku nam się to udało. Układ pomieszczeń jest dla nas funkcjonalny i osobiście uważam, że nie ma potrzeby aby go modyfikować. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom Rozłożysty A

  – 0 głosów

Projekt Dom Rozłożysty A należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom Rozłożysty A

Projekt domu ROZŁOŻYSTY C

ROZŁOŻYSTY C

191,93 m²

Projekt domu ROZŁOŻYSTY B

ROZŁOŻYSTY B

190,25 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych