Projekt Dom przy Stokrotek KRK1056

Cena projektu: 2 775 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
113,1 m²
Min. szer. działki
17,7 m
Wysokość budynku
7,4 m
Pow. zabudowy
94,1 m²
Kubatura
504 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
168 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Stokrotek jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Dom przy Stokrotek to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W domu znajduje się pięć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dodatkowo, zaplanowana w projekcie weranda spowoduje, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego domu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Dom przy Stokrotek jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Stokrotek - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 hall + schody
10,5 m²
3 łazienka
3,9 m²
4 pokój
16,4 m²
5 pokój dzienny
22,1 m²
6 kuchnia
12,3 m²
7 kotłownia + pom. gospodarcze
4,5 m²
razem
74,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Stokrotek - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
9,6 m²
2 pokój
10,2 m² (14,2 m²)
3 pokój
10,2 m² (13,9 m²)
4 pokój
8,3 m² (11,9 m²)
5 łazienka
5 m² (6,2 m²)
razem
43,3 m² (55,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Stokrotek na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Stokrotek
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

149 605 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
30 828 zł

stan surowy otwarty
96 425 zł

stan surowy zamknięty
22 352 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 38°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Stokrotek

Zdjęcie profilowe Zbroszki
Zbroszki

Szukając projektu zależało mi na tym, aby nie był on zbyt drogi w realizacji. Zdecydowałem się więc na projekt domu Dom przy Stokrotek KRK1056. Prosta bryła, nieskomplikowany, dwuspadowy dach i wszystkie rozwiązania, które zostały zastosowane wewnątrz powodowały, iż koszty jego postawienia będą stosunkowo nieduże.

Podczas budowy, jak na każdej tego typu inwestycji zdarzały się drobne kłopoty, jednak nie było to nic znaczącego. Ogólnie rzecz biorąc wszystko przebiegło dość szybko i sprawnie. Ściany naszego domu zostały wymurowane z pustaków ceramicznych, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem.

Od początku mieliśmy plan, aby całą budowę zrealizować przy stosunkowo niewielkich kosztach. Myślę, iż nam się to udało, gdyż łącznie z wykończeniem zmieściliśmy się w 300 tys. złotych. Miało na to wpływ jednak kilka czynników. Mój tato jest kierownikiem budowy i ma zaprzyjaźnioną ekipę, która postawiła nam dom względnie niedrogo. Dodatkowo część prac jak np. położenie podłogi czy układanie kafelek robiłem sam. W tamtym okresie, na początkowym etapie naszej drogi życiowej staraliśmy się oszczędnie gospodarować finansami. Nie wybieraliśmy więc materiałów wykończeniowych z najwyższej półki, jednak mimo to udało nam się zaaranżować przytulne i estetyczne wnętrza. Z racji tego, iż mieszkamy na wsi, nie mieliśmy możliwości podłączenia się do instalacji gazowej. Postanowiliśmy więc ogrzewać dom za pomocą kotła na paliwo stałe. Gdy wybierałem projekt, nie byłem jeszcze doświadczony i nie zwracałem szczególnej uwagi na rozmiary kotłowni. Myślę, że większa jej powierzchnia byłaby bardziej adekwatna przy ogrzewaniu węglowym, aczkolwiek na naszej działce mamy takie warunki, które pozwalają na przechowywanie opału w innym miejscu.

W projekcie domu Dom przy Stokrotek KRK1056 nie wprowadzaliśmy żadnych modyfikacji w kwestii rozmieszczenia pokoi. Nanieśliśmy natomiast pewne zmiany dotyczące układu okien, co między innymi wiązało się z całkowitą rezygnacją z okien dachowych. Dobrym posunięciem było podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki. Nie zmieniło to znacznie bryły budynku, a poddasze jest teraz wygodniejsze w użytkowaniu. Skosy stały się łagodniejsze i dzięki temu górne pomieszczenia są dużo lepiej wykorzystane. Dodatkowo udało nam się nad nimi wygospodarować jeszcze jedną kondygnację, która funkcjonuje jako strych.

Po kilku latach mieszkania w naszym domu, doszedłem do wniosku, że salon jest jednak nieco za mały. Gdy cała nasza rodzina spędza w nim czas, a do tego przychodzą goście robi się już nieco ciasno. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby przyłączenie do niego powierzchni pokoju obok lub wykonanie pomiedzy nimi dużego otworu. Być może za jakiś czas zrobię mały remont i wprowadzę tą zmianę. Co prawda, między tymi pokojami znajduje się ściana nośna, ale myślę, że przy odpowiednim zrobieniu podciągów wszystko będzie się dobrze trzymać.

Osobom, które również zechcą budować ten sam dom, mógłbym poradzić zrezygnowanie z tarasu. Ja zrobiłem go zgodnie z projektem, jednak nie korzystamy z niego za często, a koszt jego zrobienia jest dość duży. Warto również zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i wykonać je w takich miejscach i ilości w jakiej będzie to potrzebne. Obecnie myślę również nad zrobieniem czegoś w rodzaju ganku, aby przysłonić drzwi frontowe i uchronić je od zacinającego deszczu czy śniegu.

Mam dość konserwatywne podejście jeśli chodzi o kwestię architektury, a projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Stokrotek KRK1056 jest właśnie takim klasycznym budynkiem. Ma na to wpływ np. oddzielenie kuchni od salonu czy też dwa osobne pokoje na parterze. Gdybym wybierał projekt w chwili obecnej, myślę że zdecydowałbym się na jedną, większą część dzienną, aczkolwiek kilka lat temu właśnie na takim układzie pomieszczeń zależało nam najbardziej. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe niutek1313
niutek1313

Wybraliśmy projekt domu Dom przy Stokrotek KRK1056, ponieważ nam się spodobał jego wygląd zewnętrzny. Dom musiał mieć funkcjonalny układ pomieszczeń, odpowiednie wymiary i ilość pokoi.

Cała budowa przebiegła bardzo pomyślnie. Pewnie dlatego, że nie było problemów z fachowcami, gdyż ja byłem wykonawcą. Projekt domu Dom przy Stokrotek KRK1056 był bardzo prosty do odczytania i nie miałem z nim żadnego problemu. Na chwilę obecną ogrzewanie mamy kominkowe z płaszczem wodnym. Koszty są bardzo korzystne i jesteśmy z nich zadowoleni.

W trakcie realizacji tego projektu wprowadziliśmy kilka zmian, aby dom był dla nas bardziej funkcjonalny. Powiększyliśmy okna, przesunęliśmy również ścianę między kuchnią a salonem. Zmieniliśmy także taras z betonowego na cały drewniany, a okno w salonie dwuskrzydłowe- na jednoskrzydłowe z mniejszym oknem obok. Z perspektywy czasu myślę, że wprowadziłbym chętnie jeszcze jedną zmianę- podniósłbym ściankę kolankową.

Układ pomieszczeń jest bardzo dobry i funkcjonalny, przy mojej trzyosobowej rodzinie sprawdza się znakomicie. Myślę, że cztero- czy pięcioosobowa rodzina też nie miałaby problemu, gdyż dla nas ten dom jest za duży. Oczywiście mamy miejsce na przyjęcie gości. Możemy nawet kogoś przenocować. Do tego pokoje są bardzo jasne i przytulne, więc przyjaciele i rodzina dobrze się u nas czują.

Na pewno ogromny plus tego domu to koszty: były naprawdę niewielkie jak na dom, a jest w nim wszystko. Najbardziej jestem zadowolony, że zmieściłem się w tak niewielkich kosztach. Cieszę się, że wybrałem projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Stokrotek KRK1056. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Stokrotek

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Stokrotek należy do kategorii

Projekty podobne do Dom przy Stokrotek KRK1056

Projekt domu HomeKoncept-66

HomeKoncept-66

122,02 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Joga -200 3D iDesigner

Joga

118,6 m²

Projekt domu Longinus Sto - murowana – beton komórkowy

Projekt domu D170

D170

103,24 m²

Projekt domu Juliusz Mały III

Juliusz Mały III

110,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych