Projekt Dom przy Sadowej 2 KRK1309

Cena projektu: 2 960 zł 2 510 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 3 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
96,68 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
6,6 m
Pow. zabudowy
182,17 m²
Kubatura
638,74 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
266,55 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Dom przy Sadowej 2 jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Dom przy Sadowej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Dom przy Sadowej 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Dom przy Sadowej 2 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Sadowej 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,98 m²
2 korytarz
11,81 m²
3 wc
2,62 m²
4 kuchnia
13,42 m²
5 pom. gospodarcze
3,16 m²
6 garaż dwustan.
32,71 m²
7 kotłownia
9,34 m²
8 pokój
11,87 m²
9 pokój dzienny
26,95 m²
10 pokój
11,87 m²
11 łazienka
4,83 m²
12 pokój
10,33 m²
razem
141,89 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Sadowej 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Sadowej 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
72 036 zł

stan surowy otwarty
123 924 zł

stan surowy zamknięty
22 356 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

218 316 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Sadowej 2

Zdjęcie profilowe Adrian K.
Adrian K.
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu najważniejszym kryterium było dla nas to, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Spośród propozycji spełniających to wymaganie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Sadowej 2 KRK1309, który w całości bardzo przypadł nam do gustu. Istotny wpływ na nasz wybór miał układ pomieszczeń. Wydał nam się wyjątkowo praktycznie zaplanowany i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Mimo iż od początku zależało nam na budynku parterowym, w tym przypadku spodobała nam się również możliwość zaadaptowania poddasza, jeśli w przyszłości zaszłaby taka potrzeba.

Cała inwestycja przebiegła pomyślnie. Do jej zrealizowania zatrudniliśmy kilka osobnych firm, więc dopięcie kwestii organizacyjnych nie było do końca łatwą sprawą, ale na szczęście nie było to nic bardzo znaczącego i wszystko udało się zakończyć z sukcesem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została sporządzona jak najbardziej poprawnie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w listopadzie 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się w marcu 2016 roku. Budowa trwała więc ok. 1,5 roku, aczkolwiek i tak nieco przeciągnęła się ze względu na nieterminowość niektórych fachowców. Myślę więc, że przy odpowiednim zgraniu, taki dom można postawić jeszcze szybciej.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszty realizacji projektu domu parterowego Dom przy Sadowej 2 KRK1309 na etapie stanu surowego zamkniętego. Przy zastosowaniu powyższych materiałów udało nam się w nim zmieścić i myślę, że inni jego Inwestorzy również mogą sugerować się podaną kwotą.

Za radą mojego taty postanowiłem zwiększyć zalecaną w projekcie warstwę izolacyjną. W naszym przypadku bryła została ocieplona styropianem o grubości 20 cm, a kilka dodatkowych centymetrów zastosowałem również na stropie. W kotłowni zainstalowałem piec na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Mamy z żoną małe dzieci, dlatego został on włączony już we wrześniu i w sumie paliliśmy w nim pół roku, gdyż zima trochę się przeciągnęła. Przez cały ten okres zużyliśmy ok. 3,5 ton opału łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Projekt domu Dom przy Sadowej 2 KRK1309 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak zrezygnować z mniejszej łazienki przyłączając jej powierzchnię do znajdującego się obok pomieszczenia technicznego i murując jednocześnie przejście między nim a kuchnią. W tym miejscu zrobiliśmy również wyłaz na strych. Oprócz lekko powiększyliśmy wiatrołap nieco przesuwając tworzącą go ściankę w głąb hallu. Aby cała konstrukcja zmieściła się w granicach naszej działki, zmieniliśmy kształt tarasu na prostokątny. Ponadto, w dachu wstawiliśmy dwa okna połaciowe.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Dom przy Sadowej 2 KRK1309. Zgodnie z założeniami układ pomieszczeń jest naprawdę funkcjonalny i jak dla nas posiada same plusy. Obecnie jedyne czego nieco nam brakuje to jeszcze jeden, dodatkowy pokój, ale myślę że w przyszłości uda nam się go wygospodarować na wyższej kondygnacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Sadowej 2

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Adrian K. buduje ten dom  11.05.2017 16:17

Projekt Dom przy Sadowej 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Sadowej 2

Projekt domu Dom przy Sadowej -450

Dom przy Sadowej

97,8 m²

Projekty podobne do Dom przy Sadowej 2 KRK1309

Projekt domu Leon A 2-garaże

Leon A 2-garaże

102,5 m²

Projekt domu San Diego

San Diego

102,33 m²

Projekt domu Asnykowo m7

Asnykowo m7

89,89 m²

Projekt domu Bobowice mgg

Bobowice mgg

89,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych