Ten projekt spełnia normy energooszczędności ważne do końca 2020 roku. Tym samym może wymagać dostosowania do nowych norm i wytycznych dotyczących energooszczędności, a to będzie się dla Ciebie wiązać z dodatkowymi kosztami na etapie adaptacji.
Extradodatki do projektu GRATIS
Projekt architektury ogrodowej
Tablica informacyjna
Dziennik budowy
Poradnik “Jak urządzić ogród”
Materiały promocyjne i kupony rabatowe
Przejdź na stronę ze szczegółami
Bezpłatna dostawa
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcje
Zwrot 14 dni, wymiana 365 dni
Projekt możesz zwrócić przez 14 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 14 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcej
Bezpłatne pozwolenie na zmiany
Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcej
Rzuty
Rzut parteru
1. Wiatrołap3,10 m²
2. Hall12 m²
3. Wc2,20 m²
4. Kuchnia13,60 m²
5. Kotłownia3,80 m²
6. Garaż jednostanowiskowy18,40 m²
7. Pokój12,10 m²
8. Pokój dzienny27,20 m²
9. Pokój12,10 m²
10. Łazienka5 m²
11. Pokój10,50 m²
Razem rzut parteru120 m²
extraTIP!
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Porozmawiaj z Doradcą.
Porozmawiaj z Doradcą pod numerem telefonu 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
153 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura brutto
560 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
229 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
30°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
6,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
20,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
20,80 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.
Extradodatki w prezencie
Projekt domu Dom przy Sadowej, a w nim:
Część podstawowa
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Przejdź na stronę ze szczegółami
Extradodatki w prezencie
Tablica informacyjna
gratis!
Dziennik budowy
gratis!
Projekt architektury ogrodowej
gratis!
Praktyczny poradnik "Jak urządzić ogród"
gratis!
Teczka na dokumenty budowlane
gratis!
Przejdź na stronę ze szczegółami
Chcesz zamówić dodatek?
Zadzwoń do nas lub zamów rozmowę
Zadzwoń pod numer 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Projekt domu Dom przy Sadowej to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie.
Projekt Dom przy Sadowej to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt na etapie adaptacji należy dostosować do nowych przepisów.
Czytaj więcej
Usytuowanie na działce
Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
3 m dla elewacji bez otworów okiennych lub drzwiowych,
4 m dla elewacji z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Analiza działki
Sprawdź czy ten projekt możesz wybudować na swojej działce i otrzymaj dodatkowe rekomendacje.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Dom przy Sadowej
grzeszutek
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Sadowej KRK1119, ponieważ spodobał nam się jego wygląd wizualny. Układ pomieszczeń i ilość pokoi były dostosowane do naszych potrzeb. Dom miał być przestronny i parterowy. Budowa przebiegła sprawnie. Projekt domu Dom przy Sadowej KRK1199 był czytelny, jednak był kłopot z wymiarami na jednym rzucie. Ale udało nam się wszystko wyjaśnić. Piec mamy na węgiel, koszty jakie ponosimy są zadowalające. Dom jest dobrze ocieplony, więc dzięki temu koszty są niższe. Musieliśmy zrezygnować z garażu, gdyż teren nam na niego nie pozwalał. Z garażu zrobiłem pokój i wejście boczne do kotłowni. Choć sądzę, że kotłownia mogłaby być rozwiązana w lepszy sposób. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Zależało mi, aby nie było poddasza, nie chciałbym całe życie chodzić po schodach. Myślę, że lepiej się funkcjonuje, gdy wszystko jest na jednym poziomie. Salon jest ustawiony od południa i dzięki temu pomieszczenia są bardzo jasne w ciągu dnia. Moja rodzina na chwilę obecną liczy trzy osoby, a w przyszłości mam nadzieję, że cztery. Jest wystarczająca ilość miejsca dla tylu osób. Jest też oczywiście miejsce na przyjmowanie gości. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Sadowej KRK1199, był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Wiesław022
Posiadamy stosunkowo wąską działkę, dlatego wybierając projekt domu musieliśmy mieć na uwadze jego rozmiary. Oglądając propozycje o odpowiadającej nam powierzchni zabudowy, natrafiliśmy na projekt Dom przy Sadowej KRK1199, który w całości przypadł nam do gustu. Jego metraż i liczba pomieszczeń wydały nam się optymalne dla naszej dwójki.Prace związane z postawieniem i wykończeniem domu przebiegły sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a całą inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Wszystkie etapy zamknęliśmy w przeciągu 1,5 roku.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy w lekkiej, panelowej konstrukcji w systemie SMART, a dach pokryliśmy blachodachówką Germania. Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu Dom przy Sadowej KRK1199 śmiało mogą sugerować się podanymi w Extra Indexie kosztami dotyczącymi stanu surowego zamkniętego. Nasze wydatki na tym etapie były zbliżone do oszacowanej kwoty. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami wyniosła ok. 300 tys. zł.Rozmieszczenie ścianek działowych uwzględnione w projekcie Dom przy Sadowej KRK1199 wydało mi się odpowiednio zaplanowane, dlatego ich układ pozostał w naszym przypadku zgodny z oryginałem. Postanowiłem jedynie przenieść wyłaz strychowy do kotłowni. Mamy w niej piec gazowy, który zajmuje niewiele miejsca i muszę przyznać, że jest to o wiele praktyczniejsze rozwiązanie niż wysuwane schodki umieszczone bezpośrednio w hallu. Inne zmiany na etapie adaptacji uznałem za zbędne, jednak obecnie pomyślałbym na wyrównaniu tylnej części bryły do ściany salonu. Takie rozwiązanie automatycznie powiększyłoby znajdujące się obok pokoje.Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front znajduje się po stronie południowej, zaś salon i sypialnie mamy od północy. Takie ułożenie sprawia, iż taras jest zacieniony co dla nas nie jest do końca korzystne. Na szczęście wnętrze domu jest dobrze oświetlone. Ilość i wielkość przeszkleń jest odpowiednia i uważam, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych okien.Projekt domu Dom przy Sadowej KRK1199 jest naprawdę dobry, aczkolwiek obecnie chyba rozważyłbym kuchnię otwartą na salon. W tym przypadku kuchnia jest widocznie oddzielona od strefy wypoczynkowej, co bardziej sprawdzi się dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Pozdrawiam.
grzeszutek
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Sadowej KRK1119, ponieważ spodobał nam się jego wygląd wizualny. Układ pomieszczeń i ilość pokoi były dostosowane do naszych potrzeb. Dom miał być przestronny i parterowy. Budowa przebiegła sprawnie. Projekt domu Dom przy Sadowej KRK1199 był czytelny, jednak był kłopot z wymiarami na jednym rzucie. Ale udało nam się wszystko wyjaśnić. Piec mamy na węgiel, koszty jakie ponosimy są zadowalające. Dom jest dobrze ocieplony, więc dzięki temu koszty są niższe. Musieliśmy zrezygnować z garażu, gdyż teren nam na niego nie pozwalał. Z garażu zrobiłem pokój i wejście boczne do kotłowni. Choć sądzę, że kotłownia mogłaby być rozwiązana w lepszy sposób. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Zależało mi, aby nie było poddasza, nie chciałbym całe życie chodzić po schodach. Myślę, że lepiej się funkcjonuje, gdy wszystko jest na jednym poziomie. Salon jest ustawiony od południa i dzięki temu pomieszczenia są bardzo jasne w ciągu dnia. Moja rodzina na chwilę obecną liczy trzy osoby, a w przyszłości mam nadzieję, że cztery. Jest wystarczająca ilość miejsca dla tylu osób. Jest też oczywiście miejsce na przyjmowanie gości. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Sadowej KRK1199, był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Wiesław022
Posiadamy stosunkowo wąską działkę, dlatego wybierając projekt domu musieliśmy mieć na uwadze jego rozmiary. Oglądając propozycje o odpowiadającej nam powierzchni zabudowy, natrafiliśmy na projekt Dom przy Sadowej KRK1199, który w całości przypadł nam do gustu. Jego metraż i liczba pomieszczeń wydały nam się optymalne dla naszej dwójki.Prace związane z postawieniem i wykończeniem domu przebiegły sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a całą inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Wszystkie etapy zamknęliśmy w przeciągu 1,5 roku.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy w lekkiej, panelowej konstrukcji w systemie SMART, a dach pokryliśmy blachodachówką Germania. Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu Dom przy Sadowej KRK1199 śmiało mogą sugerować się podanymi w Extra Indexie kosztami dotyczącymi stanu surowego zamkniętego. Nasze wydatki na tym etapie były zbliżone do oszacowanej kwoty. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami wyniosła ok. 300 tys. zł.Rozmieszczenie ścianek działowych uwzględnione w projekcie Dom przy Sadowej KRK1199 wydało mi się odpowiednio zaplanowane, dlatego ich układ pozostał w naszym przypadku zgodny z oryginałem. Postanowiłem jedynie przenieść wyłaz strychowy do kotłowni. Mamy w niej piec gazowy, który zajmuje niewiele miejsca i muszę przyznać, że jest to o wiele praktyczniejsze rozwiązanie niż wysuwane schodki umieszczone bezpośrednio w hallu. Inne zmiany na etapie adaptacji uznałem za zbędne, jednak obecnie pomyślałbym na wyrównaniu tylnej części bryły do ściany salonu. Takie rozwiązanie automatycznie powiększyłoby znajdujące się obok pokoje.Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front znajduje się po stronie południowej, zaś salon i sypialnie mamy od północy. Takie ułożenie sprawia, iż taras jest zacieniony co dla nas nie jest do końca korzystne. Na szczęście wnętrze domu jest dobrze oświetlone. Ilość i wielkość przeszkleń jest odpowiednia i uważam, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych okien.Projekt domu Dom przy Sadowej KRK1199 jest naprawdę dobry, aczkolwiek obecnie chyba rozważyłbym kuchnię otwartą na salon. W tym przypadku kuchnia jest widocznie oddzielona od strefy wypoczynkowej, co bardziej sprawdzi się dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Pozdrawiam.