Projekt Dom przy Sadowej KRK1199

Cena projektu: 2 825 zł 2 375 zł Oszczędzasz 450 złOferta ważna do 3 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
97,8 m²
Min. szer. działki
20,7 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
153 m²
Kubatura
560 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
229 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Sadowej to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Dom przy Sadowej to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono komfortową łazienkę oraz osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Sadowej - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,1 m²
2 hall
12 m²
3 wc
2,2 m²
4 kuchnia
13,6 m²
5 kotłownia
3,8 m²
6 garaż jednostan.
18,4 m²
7 pokój
12,1 m²
8 pokój dzienny
27,2 m²
9 pokój
12,1 m²
10 łazienka
5 m²
11 pokój
10,5 m²
razem
120 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Sadowej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Sadowej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
60 858 zł

stan surowy otwarty
128 064 zł

stan surowy zamknięty
21 666 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

210 588 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Sadowej

Zdjęcie profilowe grzeszutek
grzeszutek
Wybraliśmy projekt domu Dom przy Sadowej KRK1119, ponieważ spodobał nam się jego wygląd wizualny. Układ pomieszczeń i ilość pokoi były dostosowane do naszych potrzeb. Dom miał być przestronny i parterowy. Budowa przebiegła sprawnie. Projekt domu Dom przy Sadowej KRK1199 był czytelny, jednak był kłopot z wymiarami na jednym rzucie. Ale udało nam się wszystko wyjaśnić. Piec mamy na węgiel, koszty jakie ponosimy są zadowalające. Dom jest dobrze ocieplony, więc dzięki temu koszty są niższe. Musieliśmy zrezygnować z garażu, gdyż teren nam na niego nie pozwalał. Z garażu zrobiłem pokój i wejście boczne do kotłowni. Choć sądzę, że kotłownia mogłaby być rozwiązana w lepszy sposób. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Zależało mi, aby nie było poddasza, nie chciałbym całe życie chodzić po schodach. Myślę, że lepiej się funkcjonuje, gdy wszystko jest na jednym poziomie. Salon jest ustawiony od południa i dzięki temu pomieszczenia są bardzo jasne w ciągu dnia. Moja rodzina na chwilę obecną liczy trzy osoby, a w przyszłości mam nadzieję, że cztery. Jest wystarczająca ilość miejsca dla tylu osób. Jest też oczywiście miejsce na przyjmowanie gości. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Sadowej KRK1199, był to strzał w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Wiesław022
Wiesław022
Posiadamy stosunkowo wąską działkę, dlatego wybierając projekt domu musieliśmy mieć na uwadze jego rozmiary. Oglądając propozycje o odpowiadającej nam powierzchni zabudowy, natrafiliśmy na projekt Dom przy Sadowej KRK1199, który w całości przypadł nam do gustu. Jego metraż i liczba pomieszczeń wydały nam się optymalne dla naszej dwójki.

Prace związane z postawieniem i wykończeniem domu przebiegły sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami, a całą inwestycję udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Wszystkie etapy zamknęliśmy w przeciągu 1,5 roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy w lekkiej, panelowej konstrukcji w systemie SMART, a dach pokryliśmy blachodachówką Germania. Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu Dom przy Sadowej KRK1199 śmiało mogą sugerować się podanymi w Extra Indexie kosztami dotyczącymi stanu surowego zamkniętego. Nasze wydatki na tym etapie były zbliżone do oszacowanej kwoty. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami wyniosła ok. 300 tys. zł.

Rozmieszczenie ścianek działowych uwzględnione w projekcie Dom przy Sadowej KRK1199 wydało mi się odpowiednio zaplanowane, dlatego ich układ pozostał w naszym przypadku zgodny z oryginałem. Postanowiłem jedynie przenieść wyłaz strychowy do kotłowni. Mamy w niej piec gazowy, który zajmuje niewiele miejsca i muszę przyznać, że jest to o wiele praktyczniejsze rozwiązanie niż wysuwane schodki umieszczone bezpośrednio w hallu. Inne zmiany na etapie adaptacji uznałem za zbędne, jednak obecnie pomyślałbym na wyrównaniu tylnej części bryły do ściany salonu. Takie rozwiązanie automatycznie powiększyłoby znajdujące się obok pokoje.

Dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż front znajduje się po stronie południowej, zaś salon i sypialnie mamy od północy. Takie ułożenie sprawia, iż taras jest zacieniony co dla nas nie jest do końca korzystne. Na szczęście wnętrze domu jest dobrze oświetlone. Ilość i wielkość przeszkleń jest odpowiednia i uważam, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych okien.

Projekt domu Dom przy Sadowej KRK1199 jest naprawdę dobry, aczkolwiek obecnie chyba rozważyłbym kuchnię otwartą na salon. W tym przypadku kuchnia jest widocznie oddzielona od strefy wypoczynkowej, co bardziej sprawdzi się dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Sadowej

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Wiesław022 buduje ten dom  03.07.2017 11:43

Wiesław022 buduje ten dom  03.07.2017 11:44

Projekt Dom przy Sadowej należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Sadowej

Projekt domu Dom przy Sadowej 2 -450

Dom przy Sadowej 2

96,68 m²

Projekty podobne do Dom przy Sadowej KRK1199

Projekt domu BW-39 wariant 7

BW-39 wariant 7

105,3 m²

Projekt domu KA26 -350

KA26

99,23 m²

Projekt domu Asnykowo m5

Asnykowo m5

89,89 m²

Projekt domu Franczi II G1

Franczi II G1

99,82 m²

Projekt domu Lucia VIII DCB88g

Lucia VIII DCB88g

100,46 m²

Projekt domu Loyola DCB93

Loyola DCB93

92,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych