Projekt Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317

Cena projektu: 3 040 zł 2 640 zł Oszczędzasz 400 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
124,78 m²
Min. szer. działki
23,05 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
117,52 m²
Kubatura
666,67 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
202,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Przyjaznej 10 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Przyjaznej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Dom przy Przyjaznej 10 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Dom przy Przyjaznej 10 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 10 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 kotłownia
5,81 m²
3 garaż jednostan.
32,07 m²
4 łazienka
3,08 m²
5 hall
2,5 m²
6 pokój
8,99 m²
7 pokój dzienny
22,64 m²
8 kuchnia
8,88 m²
9 spiżarnia
0,88 m²
razem
87,55 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 10 - Rzut poddasza

10 korytarz + schody
9,96 m²
11 łazienka
5,5 m² (6,64 m²)
12 garderoba
2,25 m² (3,69 m²)
13 pokój
16,72 m² (20,64 m²)
14 łazienka
4,26 m² (5,7 m²)
15 pokój
10,69 m² (12,23 m²)
16 pokój
14,58 m² (16,17 m²)
17 pokój
11,15 m² (12,97 m²)
razem
75,11 m² (88 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjaznej 10 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjaznej 10
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
48 300 zł

stan surowy otwarty
150 282 zł

stan surowy zamknięty
30 498 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

229 080 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 42°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 10

Zdjęcie profilowe Krystian1317
Krystian1317
Szukając odpowiedniego projektu zwracaliśmy uwagę na to, aby nasz przyszły dom był przestronny, a jednocześnie nie posiadał zbyt dużego metrażu. Zależało nam również na strefowym podziale kondygnacji - chcieliśmy, aby na parterze znajdowała się otwarta część dzienna, zaś sypialnie uwzględnione były na górze. Projekt Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 odpowiadał tym wymaganiom, a dodatkowo przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się bardzo funkcjonalny, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Nasza budowa odbyła się bez większych problemów. W trakcie stawiania konstrukcji fachowcy zauważyli, iż architekt uwzględnił do jej wykonania użycie bardzo dużej ilości stali, jednak ja zaleciłem, aby wszystko robione było zgodnie z projektem. Na chwilę obecną myślę jednak, że warto rozważyć naniesienie pewnych drobnych poprawek w dokumentacji. Po wymurowaniu budynku zauważyłem, iż próg nad oknami jest dosyć niski - 10 cm, co jest nieco kłopotliwe w kwestii zamontowania karniszy. Podobna sytuacja dotyczy nadproża nad bramą garażową. Jego standardowa wysokość wynosi 20 cm, a u nas jest 15 cm, co podniosło koszty instalacji bramy. Warto również zwrócić uwagę na położenie głównej rury kanalizacyjnej, gdyż znajduje się ona o ok. 1,5 m niżej od poziomu gruntu.

Postawienie budynku odbyło się w błyskawicznym tempie - etap stanu surowego zamkniętego zajął nam niecałe 2 miesiące. Wykończenia natomiast nieco się przeciągnęły m.in ze względu na niesprzyjającą pogodę i w dalszym ciągu do ostatecznego zakończenia inwestycji zostało nam jeszcze wykonanie kilku prac. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Ytong, a strop tradycyjnie wylaliśmy betonem. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę, która jest sporo tańszym materiałem w stosunku do dachówki ceramicznej. Przy szacunkach kosztów pokrycia wyszło, iż różnica cenowa między nimi będzie wynosić w tym przypadku aż 18 tys. zł. Uważam, że przy użyciu powyższych materiałów bez problemu można zmieścić się w obliczonej przez architekta kwocie odnośnie stanu surowego zamkniętego. Dla porównania stan surowy otwarty (bez okien) wyniósł ok. 90 tys. zł.

Projekt Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 przewiduje na poddaszu dużą ilość sypialni, dlatego też pokój na parterze nie był nam potrzebny. Postanowiliśmy z niego zrezygnować, a kosztem jego powierzchni powiększyliśmy salon, który teraz jest o wiele bardziej przestronny i tym samym lepiej się prezentuje. Oprócz tego, zdecydowaliśmy się nie robić kominka - wydał się nam zbędny i jedynie zabierał miejsce w części dziennej. Tam, gdzie pierwotnie miała znajdować się prywatna łazienka wykonaliśmy garderobę, zaś jej pierwotny metraż przyłączyliśmy do sypialni. Co prawda, zgodnie z projektem zrobiłem w pokoju małżeńskim wyprowadzenie kanalizacyjne, jednak póki co jesteśmy 3-osobową rodziną, więc jedna łazienka na poddaszu jest w zupełności wystarczająca. Kuchenne okno od frontowej strony zmniejszyliśmy o 50 cm, dzięki czemu uzyskaliśmy w niej więcej miejsca na wstawienie szafek. Ponadto, zrezygnowaliśmy z mniejszego przeszklenia w salonie.

W projekcie Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 zaplanowano ogrzewanie gazowe i w takim przypadku oryginalna kotłownia sprawdziłaby się bardzo dobrze. Niestety okazało się, iż nie mamy możliwości przyłączenia się do takiej instalacji i musieliśmy zdecydować się na piec na paliwo stałe. Kocioł węglowy w dwupoziomowej kotłowni znajdującej się z przodu domu nie jest trafionym rozwiązaniem, jednak gdy przemyślałem tą kwestię było już za późno na zmiany. Radzę więc zastanowić się nad rodzajem ogrzewania już na etapie adaptacji. W przypadku pieca na paliwo stałe dobrym pomysłem będzie wydłużenie garażu i wygospodarowanie kosztem jego części kotłowni - jej pierwotną powierzchnię można wtedy przeznaczyć na łazienkę, zaś zamiast niej zrobić korytarzyk prowadzący bezpośrednio do garażu.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 od początku mi odpowiadał. Został on funkcjonalnie zaplanowany i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Dobrym rozwiązaniem jest uwzględnienie przez architekta wysokiej ścianki kolankowej, dzięki czemu skosy na poddaszu nie ujmują ustawności pomieszczeń. Pokoje są duże i bardzo przestronne, co bardzo mnie cieszy. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Marcin877
Marcin877
Szukając odpowiedniego projektu domu musieliśmy wziąć pod uwagę lokalne warunki zabudowy oraz wymiary działki. W związku z tym istotna była dla nas odpowiednia szerokość oraz wysokość budynku. Od początku zależało nam także na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Spośród propozycji spełniających wcześniejsze ustalenia, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317. Bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym, a przewidziany wewnątrz układ spełniał oczekiwania naszej rodziny.

Inwestycja przebiegła całkiem sprawnie. Prace postępowały szybko, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Cała realizacja łącznie z wykończeniami zajęła nam nam zaledwie 9 miesięcy. Dokumentacja techniczna w kwestii konstrukcyjnej jest poprawnie wykonana, jednak warto zwrócić w niej uwagę na pewne drobne kwestie. Między innymi była to zbyt duża ilość gniazdek telefonicznych, a w trakcie budowy okazało się, że między schodami a łazienką znajduje się 15 cm szpara którą musieliśmy zamurować.

Ściany naszego domu postawiliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w monolitycznej żelbetowej konstrukcji, aczkolwiek uważam, że warto byłoby pomyśleć w tym przypadku nad nowocześniejszą metodą. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Muszę przyznać, że koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w Extra Indexie. Myślę więc, że realizując projekt Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 bezpieczniej od razu liczyć się z wyższymi wydatkami.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 został funkcjonalnie przemyślany i od początku przypadł nam do gustu. Aby jednak w całości dopasować go do naszych preferencji, wprowadziliśmy w nim kilka drobnych zmian. Postanowiliśmy zrezygnować ze ścianek działowych tworzących gabinet (zarówno tej przy salonie, jak i przy schodach). Dzięki temu obecnie na dole mamy otwartą i bardzo przestronną strefę dzienną. W dolnej łazience nie wykonywaliśmy wnęki na prysznic, zaś łazienkę górną połączyliśmy ze znajdującym się obok pokojem. Ich powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie dużej łazienki z pralnio-suszarnią.

Jestem zadowolony z przeprowadzonej realizacji i osiągniętego efektu. Projekt Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317 udało nam się przystosować do wszystkich naszych oczekiwań. Nowy dom w pełni nam odpowiada i dostrzegamy w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Przyjaznej 10

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Przyjaznej 10 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjaznej 10

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 3 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej -400

Dom przy Przyjaznej

101,87 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 9 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 5 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 4 -400

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 -400

Projekty podobne do Dom przy Przyjaznej 10 KRK1317

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -400

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -400

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 -400

Projekt domu Miły 3

Miły 3

131,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych