Projekt Dom przy Jesionowej KRK1115

Cena projektu: 2 960 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
125,1 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
172,5 m²
Kubatura
555 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
233 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom przy Jesionowej to średnich rozmiarów dom parterowy, zaplanowany w dworkowym stylu. Jego wyjątkowy charakter tworzy okazały portyk, wsparty na czterech kolumnach oraz biała elewacja skontrastowana z czerwoną dachówką. Dom sprawdzi się jako lokum dla typowej, czteroosobowej rodziny. Do wnętrza wprowadza nas mały wiatrołap z przejściem do kotłowni oraz hallu w kształcie litery L. Z hallu kierujemy się na lewo do toalety oraz obszernej kuchni, a na wprost do pokoju dziennego. Salon wyposażono w wyjście na taras i dalej do ogrodu, umieszczone w wykuszu, z zewnątrz ozdobione eleganckim portykiem. Pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią przewidziano jadalnię. Stanowią one odrębne pomieszczenia, dodatkowo zamykane drzwiami, dzięki czemu w razie konieczności można je odseparować. Z drugiej strony ich bliskie położenie względem siebie zagwarantuje szybką i sprawną komunikację. Szerokie okna w strefie dziennej, szczególnie przeszklone drzwi tarasowe, zapewnią w pomieszczeniach dużo słońca. Wracając do hallu, przechodzimy do mniejszego, zamykanego korytarza, rozpoczynającego strefę nocną domu. Dotrzemy nim do łazienki oraz trzech sypialni tworzących idealny układ dla rodziców z dwojgiem / trojgiem dzieci. Dom przy Jesionowej stylizowany na dworek na pewno trafi w gusta inwestorów poszukujących domu, który swoim wyglądem nawiązuje do polskich korzeni.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Jesionowej - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
10,3 m²
3 wc
2,3 m²
4 kotłownia
4,9 m²
5 kuchnia
16,2 m²
6 jadalnia
13,4 m²
7 pokój dzienny
28,6 m²
8 pokój
12,3 m²
9 pokój
16,4 m²
10 pokój
11,6 m²
11 łazienka
5,3 m²
12 korytarz
4 m²
razem
130 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Jesionowej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Jesionowej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
58 310 zł

stan surowy otwarty
124 712 zł

stan surowy zamknięty
26 894 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

209 916 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 36,5cm. Ściany nośne: pustak 24 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 30°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Jesionowej

Zdjęcie profilowe piko17
piko17

Wraz z żoną pasjonujemy się stylem tradycyjnym, dlatego chcieliśmy aby stylistyka naszego przyszłego domu ściśle do niego nawiązywała. Bryła projektu Dom przy Jesionowej KRK1115 pod tym względem wyjątkowo przypadła nam do gustu, a zaproponowany w nim układ pomieszczeń wydał się naprawdę funkcjonalny.

Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów. Trafiliśmy na doświadczonych fachowców, z czego jestem bardzo zadowolony. Realizacja przebiegła stosunkowo szybko, gdyż łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła nam 3 lata. Na samym początku inwestycja nieco nas przerażała, więc pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że wszystkie niezbędne prace udało się wykonać sprawnie i bezproblemowo.

Cały budynek został postawiony z Porothermu. Na zewnątrz zastosowaliśmy pustaki 11,5 cm, w środku ściany użyliśmy 5 cm styropianu, a od strony wewnętrznej wykorzystaliśmy pustaki 30 cm. Łącznie grubość muru to blisko 0,5 m. W salonie mamy kominek, ale dotychczas głównie ogrzewaliśmy gazem. W zeszłym sezonie grzewczym to rozwiązanie dużo nas kosztowało, aczkolwiek nie jest to do końca miarodajne, gdyż mamy małe dziecko i wewnątrz pomieszczeń musieliśmy utrzymywać temperaturę ok. 25 °C. Poza tym, była to nasza pierwsza zima w nowym domu, a w dodatku mało korzystaliśmy z kominka.

Do projektu Dom przy Jesionowej KRK1115 wprowadziliśmy kilka zmian, a jedną z nich było połączenie jadalni z salonem, więc teraz mamy jedną, dużą strefę wypoczynkową. Nie jesteśmy zwolennikami otwartych kuchni, dlatego zamknęliśmy to pomieszczenie. Gości przyjmujemy w salonie i wydaje nam się, że niekoniecznie muszą oni widzieć co dzieje się w kuchni. Kosztem jednego pokoju powiększyliśmy łazienkę. Powierzchnię, która z niego pozostała przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby przy sypialni.

W naszym nowym domu mieszkamy już rok czasu i do tej pory nie rzuca mi się w oczy nic, co chciałbym w nim jeszcze zmienić. Być może budynek mógłby być troszkę wyżej usadowiony, aby z zewnątrz wyglądał bardziej okazale, ale z drugiej strony dom w stylu dworkowym nie powinien być przysadzisty, więc jest to rzecz gustu. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i jak dla mnie ma same plusy. Komunikacja jest wygodna, gdyż nie ma pokoi przejściowych, a do każdego wchodzi się oddzielnie.

Z tego co zauważyłem, projekt domu parterowego Dom przy Jesionowej KRK1115 cieszy się dużym zainteresowaniem. Przyszli inwestorzy przyjeżdżają do nas celem jego obejrzenia i są pod dużym wrażeniem. Pozytywnym zaskoczeniem jest to, iż po wybudowaniu prezentuje się on jeszcze lepiej niż na wizualizacjach. Dodatkowo, bryła świetnie wkomponowała się z okolicą naszej działki oraz posadzonymi na niej drzewami. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe bogdan19711
bogdan19711
Projekt domu parterowego Dom przy Jesionowej KRK1115 przede wszystkim bardzo przypadł mi do gustu w kwestii wizualnej ze względu na swoją klasyczną formę. Od zawsze podobały mi się budynki stylizowane na tradycyjny polski dworek. Uwzględnione na zewnątrz ozdobne elementy, taras o ciekawej konstrukcji oraz kolorystyka elewacji miały szczególny wpływ na moją decyzję. Dodatkowo, przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń również spełniał moje oczekiwania.

Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy. Cała inwestycja odbyła się sprawnie i zgodnie z założonym planem. Realizacja trwała stosunkowo krótko, gdyż łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła nam ok. 2 lat. Do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych pustaków, zaś strop zrobiliśmy w konstrukcji monolitycznej żelbetowej. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę marki Wienerberger. Uważam, że oszacowane przez architekta koszty postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym zostały poprawnie wyliczone i można sugerować się podaną kwotą.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 10 cm warstwą styropianu. W kotłowni zainstalowaliśmy piecyk gazowy, ale do ogrzewania domu służy nam również usytuowany w salonie kominek. Póki co, trudno mi jednak ocenić faktyczne koszty takiego rozwiązania, gdyż za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania.

Do projektu Dom przy Jesionowej KRK1115 wprowadziłem tylko jedną zmianę. Polegała ona na powiększeniu łazienki kosztem części jednego z pokoi. Inne modyfikacje nie były potrzebne. Wnętrze naszego domu jest bardzo funkcjonalne i nie widzę w nim nic co przeszkadzałoby w codziennym jego użytkowaniu. Uważam, że taka powierzchnia to idealne rozwiązanie dla rodziny o modelu 2+1.

Wybór projektu Dom przy Jesionowej KRK1115 okazał się dla nas dobrą decyzją. Szczególnie jestem zadowolony z jego wyglądu zewnętrznego - trzeba przyznać, że budynek doskonale się prezentuje. Podoba mi się, iż do wykończenia elewacji architekt przewidział zastosowanie naturalnych materiałów takich jak cegła, kamień i drewno. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe barteczek22
barteczek22
Od zawsze bardzo podobały nam się domy w stylu dawnych polskich dworków. Nie jesteśmy zwolennikami nowoczesnej architektury - obecne trendy przemijają, a klasyczny styl dworkowy przykuwa wzrok i jest ponadczasowy. Nasze upodobanie tradycyjnych rozwiązań dotyczy również wnętrza, dlatego przy wyborze projektu zwracaliśmy uwagę na klasyczny układ pomieszczeń. Spośród propozycji odpowiadającym naszym gustom, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Jesionowej KRK1115. Ukazany na rysunkach dom w całości bardzo nam się spodobał, a dodatkowo jego gabaryty pasowały do wymiarów zakupionej działki.

Wszystkie prace związane z postawieniem nowego domu przebiegły jak najbardziej pomyślnie. Współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie, a całą budową udało się zrealizować zgodnie z oczekiwaniami. Rozpoczęliśmy ją nieco ponad 2 lata temu, a obecnie do pełnego zakończenia całej inwestycji zostały nam zewnętrzne prace elewacyjne.

Postanowiliśmy zmienić materiały sugerowane przez autora projektu Dom przy Jesionowej KRK1115. Przyznam, że w tej kwestii nie oszczędzaliśmy i wszystkie użyte przez nas produkty cechują się najwyższą jakością. Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego marki Ytong, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a w całym domu wstawiliśmy energooszczędne, trzyszybowe okna firmy Oknoplast. Dach pokryliśmy ceramiczną dachówką Braas 13V Czarny Brylant. W tamtym okresie nie była dostępna w naszym kraju, jednak bardzo spodobał się nam jej atrakcyjny połysk i zdecydowaliśmy się na zlecenie przetransportowania jej ze Stuttgartu w Niemczech.

Przy zastosowaniu powyższych materiałów, budynek na etapie stanu surowego otwartego wyniósł ok. 100 tys. zł. Dach kosztował ok. 90 tys., zł, zaś okna wraz z roletami wiązały się z wydatkiem 44 tys. zł. Tym samym realizacja projektu Dom przy Jesionowej KRK1115 do stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 240 tys. zł. Do chwili obecnej, łącznie z wewnętrznymi wykończeniami, wydaliśmy ok. 500 tys. zł.

Projekt domu Dom przy Jesionowej KRK1115 został dobrze przemyślany, dlatego w większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jednak nieco poszerzyć bryłę, a także zaadaptować poddasze, które po lekkiej modyfikacji więźby ma aż 60 m². Miejsce na zrobienie kręconych schodów wykonaliśmy kosztem części kotłowni, a na górze powstały trzy dodatkowe pokoje. Oprócz tego, metraż małej toalety przeznaczyliśmy na zrobienie sauny. Innych zmian nie wprowadzałem i w dalszym ciągu dostrzegam w nowym domu same plusy. Gdybym jednak budował go po raz kolejny, dzisiaj z pewnością nie zdecydowałbym się ponownie na zastosowanie materiałów najwyższej jakości, które mocno podrożyły całą inwestycję.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Dom przy Jesionowej KRK1115 . Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalnie zaplanowany i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Świetnym rozwiązaniem jest z pewnością widoczny podział domu na strefę dzienną i prywatną nocną dla domowników. Bardzo satysfakcjonują nas również duże rozmiary kuchni, przestronny salon oraz spora jadalnia. Oprócz praktycznego wnętrza, ogromną zaletą projektu Dom przy Jesionowej KRK1115 jest jego wygląd zewnętrzny. Budynek atrakcyjnie się prezentuje i nie raz słyszeliśmy, że nasz dom jest jednym z ładniejszych w naszym mieście. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Jesionowej

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

barteczek22 buduje ten dom  12.12.2017 10:54

Projekt Dom przy Jesionowej należy do kategorii

Projekty podobne do Dom przy Jesionowej KRK1115

Projekt domu Domek Mokka (053 ET)

Projekt domu TK34A

TK34A

119,67 m²

Projekt domu E-112

E-112

123 m²

Projekt domu uA1v2

uA1v2

129,3 m²

Projekt domu Beno III

Beno III

119,64 m²

Projekt domu KP-500

KP-500

112,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych