Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Planujesz budowę domu i nie wiesz, od czego zacząć? Pobierz nasze poradniki!
Szacunkowy koszt stanu surowego zamkniętego
na IV kwartał 2022
Prace ziemne i fundamenty
56 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
194 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
43 000 zł
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
Czy da się obniżyć koszty budowy?
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Projekt z budową
Najszybsza i najwygodniejsza metoda
Gwarancja stałego kosztu budowy
Prace ziemne i fundamenty
Konstrukcja, strop oraz dach
Stolarka okienna i drzwiowa
Instalacje
Obejmuje wykonanie instalacji:
wodno-kanalizacyjnej
centralnego ogrzewania
gazowej
elektrycznej
Prace wykończeniowe
Prace wykończeniowe obejmują:
sufity i ściany wewnętrzne
tynki i okładziny ścian wewnętrznych
wylewki i posadzkę
ocieplenie ścian zewnętrznych i elewację
Stan deweloperski nawet w 6mies.
Ustalony z góry koszt budowy
Dom gotowy odbierzesz nawet w 6 miesięcy i zgodnie z harmonogramem
Wszystkie prace budowlane określa kompleksowa umowa
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
130,90 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
164,60 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
164,60 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
135,40 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
857,90 m³
Powierzchnia dachu
262,10 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,20 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,50 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,90 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
45,50 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie
kocioł na gaz
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Kosztorys drukowany
Aneks na paliwo stałe
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Wentylacja
mechaniczna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Wersja technologiczna: murowana - beton komórkowy. Izolacja termiczna ścian zewnętrznych: alternatywnie zalecamy płyty PIR firmy Gór-Stal. Strop: żelbetowy monolityczny. Typ schodów: brak. Typ ogrzewania: Kocioł na gaz. Dostępna wersja z paliwem stałym: Tak. Dostępna wersja z pompą ciepła: Tak. Wentylacja: mechaniczna. Ściany zewnętrzne: 24 cm beton komórkowy. Ściany wewnętrzne: 14 cm szkielet drewniany. Ściany wewnętrzne działowe: 12 cm beton komorkówy. Wentylacja: mechaniczna.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Kosztorys elektroniczny
450 zł
210 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Kosztorys drukowany
260 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
350 zł
Aneks na paliwo stałe
195 zł
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
500 zł
Projekty ogrodzeń
152 zł
Opis projektu
Dom Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Aleksandria - murowana - ceramika. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje.
Projekt Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Aleksandria Muza (1137)
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Aleksandria Muza (1137)
Piotr8543
Od zawsze bardzo podobały mi się domy parterowe nawiązujące swoim wyglądem do stylu dawnych polskich dworków. Z tego względu, gdy wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę nowego domu, skupiliśmy się na znalezieniu projektu spełniającego te kryteria. Ostatecznie, spośród propozycji odpowiadającym powyższym wymaganiom wybraliśmy projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094. Co prawda, na początku byliśmy zainteresowani budynkiem o znacznie mniejszym metrażu, aczkolwiek w trakcie powiększyła nam się rodzina i uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie jednak dom o większej powierzchni - na wypadek gdybyśmy zdecydowali się na jeszcze jedno dziecko.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem, a fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie budowy. Projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094 cechuje się prostą, nieskomplikowaną bryłą w formie prostokąta. Budynek nie posiada załamań, wykuszy czy innych zbędnych ozdobników, toteż jego realizacja była niezwykle łatwa i miło ją wspominam. Wszystko udało nam się wykonać w naprawdę krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia prac, do wprowadzenia się do wykończonego domu minęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku.Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany i spokojnie można się nim sugerować. Należy jednak pamiętać, że to wykończenia często bywają bardzo kosztowne, co warto wziąć pod uwagę podczas osobistych szacunków. Dom buduje się dla swojej rodziny i uważam, że przy wykończeniach opłaca się korzystać z wysokiej jakości produktów. Przyznam, że ten etap był dla nas dosyć kosztowny, ale absolutnie tego nie żałuje. Jestem zdania, iż lepiej zrobić raz a porządnie, tak aby uniknąć potrzeby remontu w późniejszym czasie.Obecnie jesteśmy w trakcie drugiej zimy od zamieszkania w nowym domu. Projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094 przewiduje ogrzewanie gazowe, aczkolwiek my postanowiliśmy dopasować go do możliwości ogrzewania paliwem stałym. Ceny gazu z roku na rok się zmieniają i ciężko je przewidzieć, zaś koszty ekogroszku w ostatnich latach utrzymują się na tym samym poziomie. Aby ogrzać dom w trakcie zimy, a także korzystać z ciepłej wody użytkowej podczas pozostałych miesięcy zużywamy opał nabyty za kwotę ok. 3 tys. zł. W następnym okresie letnim, do ogrzania wody chcemy zastosować jednak grzałkę elektryczną. Jeśli różnice kosztowe nie będą zbyt duże, zostaniemy przy tym rozwiązaniu, gdyż jest ono właściwie bezobsługowe.Z racji zmiany systemu grzewczego postanowiliśmy nieco zmodyfikować oryginalny układ pomieszczeń. Kuchnię zamieniliśmy miejscami z kotłownią i schowkiem gospodarczym i tym samym wejście do kotłowni znajduje się obecnie od strony wiatrołapu. Ponadto, moja żona wpadła na pomysł, aby pomiędzy tymi pomieszczeniami wykonać spiżarkę z wejściem od kuchni. Trzeba przyznać, że było to doskonałe posunięcie - spiżarka świetnie się sprawdza i jest naprawdę praktyczna. Oprócz tego, postanowiliśmy lekko poszerzyć główną łazienkę, o ok. 0,5 m kosztem najmniejszego pokoju. Dzięki temu po wstawieniu do niej dużej wanny narożnikowej, w dalszym ciągu jest ona bardzo przestronna.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094. Został funkcjonalnie przemyślany i tym samym nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu, a jego niewątpliwym plusem jest wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Salon z otwartą kuchnią mają spore rozmiary, doskonałe do spędzania czasu w większym gronie. W pobliżu znajduje się nieduża łazienka, która świetnie sprawdza się podczas odwiedzin gości. W drugiej połowie domu znajdują się nasze sypialnie, dzięki czemu mamy poczucie prywatności. Pozdrawiam.
Piotr8543
Od zawsze bardzo podobały mi się domy parterowe nawiązujące swoim wyglądem do stylu dawnych polskich dworków. Z tego względu, gdy wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę nowego domu, skupiliśmy się na znalezieniu projektu spełniającego te kryteria. Ostatecznie, spośród propozycji odpowiadającym powyższym wymaganiom wybraliśmy projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094. Co prawda, na początku byliśmy zainteresowani budynkiem o znacznie mniejszym metrażu, aczkolwiek w trakcie powiększyła nam się rodzina i uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie jednak dom o większej powierzchni - na wypadek gdybyśmy zdecydowali się na jeszcze jedno dziecko.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem, a fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie budowy. Projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094 cechuje się prostą, nieskomplikowaną bryłą w formie prostokąta. Budynek nie posiada załamań, wykuszy czy innych zbędnych ozdobników, toteż jego realizacja była niezwykle łatwa i miło ją wspominam. Wszystko udało nam się wykonać w naprawdę krótkim czasie, gdyż od rozpoczęcia prac, do wprowadzenia się do wykończonego domu minęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku.Do wymurowania ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Suporex, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany i spokojnie można się nim sugerować. Należy jednak pamiętać, że to wykończenia często bywają bardzo kosztowne, co warto wziąć pod uwagę podczas osobistych szacunków. Dom buduje się dla swojej rodziny i uważam, że przy wykończeniach opłaca się korzystać z wysokiej jakości produktów. Przyznam, że ten etap był dla nas dosyć kosztowny, ale absolutnie tego nie żałuje. Jestem zdania, iż lepiej zrobić raz a porządnie, tak aby uniknąć potrzeby remontu w późniejszym czasie.Obecnie jesteśmy w trakcie drugiej zimy od zamieszkania w nowym domu. Projekt domu Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094 przewiduje ogrzewanie gazowe, aczkolwiek my postanowiliśmy dopasować go do możliwości ogrzewania paliwem stałym. Ceny gazu z roku na rok się zmieniają i ciężko je przewidzieć, zaś koszty ekogroszku w ostatnich latach utrzymują się na tym samym poziomie. Aby ogrzać dom w trakcie zimy, a także korzystać z ciepłej wody użytkowej podczas pozostałych miesięcy zużywamy opał nabyty za kwotę ok. 3 tys. zł. W następnym okresie letnim, do ogrzania wody chcemy zastosować jednak grzałkę elektryczną. Jeśli różnice kosztowe nie będą zbyt duże, zostaniemy przy tym rozwiązaniu, gdyż jest ono właściwie bezobsługowe.Z racji zmiany systemu grzewczego postanowiliśmy nieco zmodyfikować oryginalny układ pomieszczeń. Kuchnię zamieniliśmy miejscami z kotłownią i schowkiem gospodarczym i tym samym wejście do kotłowni znajduje się obecnie od strony wiatrołapu. Ponadto, moja żona wpadła na pomysł, aby pomiędzy tymi pomieszczeniami wykonać spiżarkę z wejściem od kuchni. Trzeba przyznać, że było to doskonałe posunięcie - spiżarka świetnie się sprawdza i jest naprawdę praktyczna. Oprócz tego, postanowiliśmy lekko poszerzyć główną łazienkę, o ok. 0,5 m kosztem najmniejszego pokoju. Dzięki temu po wstawieniu do niej dużej wanny narożnikowej, w dalszym ciągu jest ona bardzo przestronna.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Aleksandria Muza - murowana – beton komórkowy KRD2094. Został funkcjonalnie przemyślany i tym samym nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Wnętrze jest wygodne w codziennym użytkowaniu, a jego niewątpliwym plusem jest wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Salon z otwartą kuchnią mają spore rozmiary, doskonałe do spędzania czasu w większym gronie. W pobliżu znajduje się nieduża łazienka, która świetnie sprawdza się podczas odwiedzin gości. W drugiej połowie domu znajdują się nasze sypialnie, dzięki czemu mamy poczucie prywatności. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki