Projekt Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223

Cena projektu: 3 040 zł 2 675 zł Oszczędzasz 365 złOferta ważna do 16 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,49 m²
Min. szer. działki
21,05 m
Wysokość budynku
8,42 m
Pow. zabudowy
116,47 m²
Kubatura
641 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
201,02 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Dom przy Cyprysowej 9 jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Dom przy Cyprysowej. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Dom przy Cyprysowej 9 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta na salon jest rozwiązaniem przede wszystkim funkcjonalnym. Zamknięta strefa ogranicza przedostawanie się hałasu do innych części domu. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 9 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,29 m²
2 hall
4,97 m²
3 spiżarnia
1,13 m²
4 kuchnia
11,83 m²
5 pokój dzienny
22,86 m²
6 pokój
12,31 m²
7 pom. gospodarcze
2,17 m²
8 łazienka
3,98 m²
9 kotłownia
5,06 m²
10 garaż jednostan.
18,77 m²
razem
86,37 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 9 - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
9,66 m²
2 pokój
10,33 m² (13,2 m²)
3 garderoba
2,62 m² (5,29 m²)
4 łazienka
10,74 m² (12,64 m²)
5 pokój
13,21 m² (16,97 m²)
6 pokój
12,95 m² (18,2 m²)
7 pokój
10,61 m² (13,62 m²)
razem
70,12 m² (89,58 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 9 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 9
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 680 zł

stan surowy otwarty
155 526 zł

stan surowy zamknięty
31 878 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

237 084 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 9

Zdjęcie profilowe Paweł1223
Paweł1223

Wybierając projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223, głównie kierowaliśmy się wrażeniami estetycznymi. Ciekawa forma bryły bardzo przypadła nam do gustu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Dodatkowo, zależało nam na domu o dość sporym metrażu.

Podczas budowy natrafiliśmy na kilka trudności, aczkolwiek nie były one spowodowane błędami w projekcie i do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Po wykonaniu prac fundamentowych, zrobiliśmy roczną przerwę w budowie. Kolejne etapy rozpoczęliśmy w marcu, a już w listopadzie tego samego roku mogliśmy wprowadzić się do nowego domu.

Zewnętrzne ściany budynku zostały wymurowane z pustaków ceramicznych Cerpol, a do postawienia działowych użyliśmy pustaków 12,5 cm marki Röben. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną tej samej firmy. Izolację poddasza tworzy wełna mineralna Rockwool, zaś bryłę ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Na całej powierzchni parteru zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Do kotłowni wstawiliśmy piec miałowy i to rozwiązanie świetnie się sprawdza. Poprzedniej zimy, włączając tylko tzw. „podłogówkę” mieliśmy w domu 27 °C przy temperaturze na kotle 42 °C, a ilość zużycia opału była zadowalająca.

Projekt Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 przewidywał dodatkowy pokój na parterze, jednak my postanowiliśmy z niego zrezygnować. Usunęliśmy tworzące go ścianki, a w tym miejscu powstała funkcjonalna jadalnia. Nie mogliśmy jednak zlikwidować żelbetowego słupa podtrzymującego strop, dlatego też zabudowaliśmy go karton-gipsem, tworząc tym samym krótką ściankę na powieszenie telewizora. Póki co, nie robiliśmy również kominka, gdyż przy oryginalnej lokalizacji zajmowałby dość dużo miejsca w salonie. Jeśli jednak kiedyś się na niego zdecydujemy wbudujemy go w komin, aby zbyt nie odstawał. Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, obecnie na parterze mamy jedną, dużą i przestronną strefę dzienną. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z wiatrołapu i teraz wchodząc do domu mamy otwartą przestrzeń. Ze względu na zamianę pieca olejowego na miałowy, z którego nieco się kurzy, postanowiliśmy zamurować wejście do kotłowni z części mieszkalnej. Obecnie dostać można się do niej jedynie przez garaż. Na tą chwilę do układu pomieszczeń nie wprowadzałbym już żadnych modyfikacji.

W momencie, gdy zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 jego metraż bardzo nam odpowiadał. Muszę jednak przyznać, iż teraz zdecydowalibyśmy się pewnie na budynek o mniejszej powierzchni. Obecnie mieszkamy we dwójkę, więc czasem z żoną musimy szukać się po nowym domu :-) Myślę, że przy pierwotnym układzie parteru, w takim domu mogłaby zamieszkać nawet 6-7 osobowa rodzina. Jedynym kłopotem byłby jednak w tym przypadku brak miejsca na zrobienie jadalni. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kris-r-81
kris-r-81
Od początku zależało mi na przestronnym, aczkolwiek nie za dużym domu o funkcjonalnym wnętrzu. Spośród propozycji, których metraż wydawał się idealny dla naszej rodziny, finalnie wybraliśmy projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223. Ukazany na stronie budynek bardzo przypadł mi do gustu.

Prowadzę firmę budowlaną, dlatego też brałem czynny udział przy budowie naszego domu. Każdy z jej etapów udało się zrealizować naprawdę sprawnie i przyznam, że jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Łącznie z wykończeniami zajęła nam ok. 2 lat. Jedyne na co warto zwrócić szczególną uwagę przy budowie, to odpowiedni dobór fachowców zajmujących się montażem stolarki otworowej. Dwa górne okna posiadają niestandardowo duże wymiary oraz poszerzony element w miejscu, gdzie ma znajdować się ścianka działowa, więc ich wstawienie nie należy do najłatwiejszych. Niestety w naszym przypadku jedno z przeszkleń nie jest do końca szczelne, aczkolwiek montujący je fachowcy stwierdzili, że takie sytuacje mogą się zdarzyć, gdyż producenci nie dają pełnej gwarancji na tego typu przeszklenia.

Do postawienia budynku użyłem ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm. Strop zgodnie z projektem wykonałem w żelbetowej konstrukcji, zaś dach pokryłem dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, iż realizując projekt domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 lepiej jest założyć wyższe koszty budowy w stosunku do oszacowanych. Uważam, że bezpieczniej będzie liczyć się z kosztami ok. 170 tys. zł. na etapie stanu surowego otwartego. Postanowiłem zwiększyć sugerowaną warstwę zewnętrznej izolacji i ociepliłem budynek styropianem o gr. 20 cm. Ponadto, zrezygnowaliśmy z montażu jakichkolwiek grzejników i na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, który doskonale się sprawdza. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszego sezonu grzewczego od zamieszkania, a po ostatnich dwóch miesiącach (listopad, grudzień) otrzymaliśmy łączny rachunek za gaz na kwotę 730 zł/2 mies.

W oryginalnym projekcie domu Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 kuchnia jest w połowie otwarta na salon, jednak ja postanowiłem całkowicie zamknąć ją na część wypoczynkową. Oprócz tego usunąłem ściankę między salonem a gabinetem, a pierwotny metraż dolnego pokoju przeznaczyłem na zrobienie jadalni. Dzięki temu uzyskałem dużą i bardzo przestronną strefę dzienną, a na tym od początku mi zależało. Wyrównałem poziom całej powierzchni parteru, a pralnię pod schodami przyłączyłem do znajdującej się obok łazienki, która teraz posiada naprawdę spore rozmiary. Tym samym udało mi się zmieścić w niej dodatkowo kabinę prysznicową, więc myślę, że jest rozwiązanie warte polecenia. Zważywszy na wyrównanie poziomu kotłowni, drzwi między nią a garażem musiałyby być dosyć niskie, dlatego też ostatecznie zrezygnowałem z tego elementu. Podejrzewam, że w przypadku pieca na paliwo stałe nie byłby to do końca dobry pomysł, gdyż wtedy opał musiałby być wnoszony przez wiatrołap, jednak przy ogrzewaniu gazowym sprawdza się naprawdę dobrze. Myślę nawet, że lepiej od oryginału gdyż spaliny generowane przez samochód nie dostają się do części mieszkalnej. Doskonałym posunięciem było także poszerzenie garażu o 80 cm. Dzięki temu nawet po wstawieniu auta mamy w nim miejsce na przechowywanie innych rzeczy. Oprócz tego nad głównym wejściem wykonałem praktyczny daszek, co również mogę doradzić innym Inwestorom tego projektu.

Uważam, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223 został praktycznie przemyślany. Kilka niedużych zmian wystarczyło, aby nowy dom w całości spełniał wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Jego wnętrze jest w pełni komfortowe w użytkowaniu, a wszyscy odwiedzający nas goście chwalą funkcjonalność rozkładu pomieszczeń. Moim zdaniem projekt posiada same plusy - nie tylko pod względem wnętrza, ale także konstrukcji. Budynek jest dosyć łatwy w realizacji i spokojnie mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 9

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

kris-r-81 buduje ten dom  18.01.2017 08:28

Projekt Dom przy Cyprysowej 9 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K -401 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P -419

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 -350 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 -401 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 -350 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N -333

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 -333

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 -333

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N -333

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32 -438

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 -333

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35 -333

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41 -419

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47 -419

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4 -365

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18 -389

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37 -401

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3 -401

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 9 KRK1223

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Miły 3

Miły 3

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2 -365

Projekt domu Juliusz Mały IV

Juliusz Mały IV

125,5 m²

Projekt domu Baset 4 z garażem -300 3D

Baset 4 z garażem

138,1 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12 -389

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych