Projekt Dom przy Cyprysowej 30 KRK1272

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
115,54 m²
Min. szer. działki
20,45 m
Wysokość budynku
8,08 m
Pow. zabudowy
104,42 m²
Kubatura
653,26 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
182,03 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Cyprysowej 30 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Dom przy Cyprysowej 30 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Uwzględnionych w domu pięć przestronnych sypialni to optymalna opcja dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 30 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,24 m²
2 hall
3,89 m²
3 spiżarnia
0,93 m²
4 kuchnia
10 m²
5 pokój dzienny
22,97 m²
6 pokój
8,51 m²
7 pom. gospodarcze
1,89 m²
8 garaż jednostan.
18,29 m²
9 kotłownia
6,22 m²
10 łazienka
2,37 m²
razem
78,31 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 30 - Rzut poddasza

11 korytarz + schody
8,47 m²
12 pokój
12,95 m² (18,29 m²)
13 łazienka
7,63 m² (11,04 m²)
14 pokój
11,11 m² (14,24 m²)
15 pokój
13,56 m² (16,61 m²)
16 pokój
9,91 m² (12,81 m²)
razem
63,63 m² (81,46 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 30 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 30
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

143 607 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
33 350 zł

stan surowy otwarty
88 343 zł

stan surowy zamknięty
21 914 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 30

Zdjęcie profilowe Hans1979
Hans1979
Wyborem odpowiedniego projektu domu dla naszej rodziny zajęła się moja żona. Dla mnie najważniejszy był garaż w bryle domu. Małżonka wzięła pod uwagę to kryterium i ostatecznie wybrała projekt domu Dom przy Cyprysowej 30 KRK1272, a ja w całości podzielałem tą decyzję. Ukazany na rysunkach dom bardzo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, szczególnie z powodu ciekawej konstrukcji dachu. Z racji tego, iż dach nad garażem usytuowany jest w przeciwległym kierunku do więźby nad częścią mieszkalną, prezentuje się o wiele bardziej atrakcyjnie w porównaniu z tradycyjnym, dwuspadowym dachem nad całą bryłą. Oprócz tego bardzo spodobał się nam uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Od początku chcieliśmy, aby na poddaszu znajdowały się sypialnie domowników, zaś cała strefa dzienna zlokalizowana była na parterze.

Sam z zawodu jestem budowlańcem, dlatego też zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i nowy dom postawiłem własnymi siłami. Z dokumentacją techniczną projektu Dom przy Cyprysowej 30 KRK1272 pracowało mi się naprawdę dobrze. Co prawda wprowadziliśmy do niego pewne zmiany, jednak wynikały one jedyne z naszych indywidualnych potrzeb. Pod względem konstrukcyjnym wszystkie rysunki zostały poprawnie i czytelnie sporządzone. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z przebiegu naszej inwestycji. Mimo iż całą realizacją zająłem się samodzielnie, prace postępowały stosunkowo szybko. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym z instalacjami zajęło mi zaledwie rok, więc podejrzewam że przy zatrudnieniu 5-6 osobowej firmy odbyłoby się to w jeszcze krótszym czasie. Do nowego domu wprowadziliśmy się po 1,5 roku od momentu rozpoczęcia budowy - wtedy do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie jeszcze kilku wykończeń, aczkolwiek nie przeszkadzało to w wygodnym mieszkaniu.

Ściany wymurowałem z gazobetonowych bloczków Ytong. Zmieniłem zalecaną konstrukcję stropu i zamiast monolitycznego, zrobiłem go przy zastosowaniu płyt żerańskich - taka metoda była dla mnie łatwiejsza i szybsza w wykonaniu. Dach pokryliśmy podwójnie lakierowaną dachówką betonową. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować. Koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do podanej w nim kwoty. Co prawda wiele zaoszczędziłem na robociźnie, ale jednocześnie dodatkowe poniesione przez nas koszty wynikały z faktu zrobienia całościowego podpiwniczenia budynku.

Wymiary garażu w projekcie domu Dom przy Cyprysowej 30 KRK1272 to moim zdaniem takie niezbędne minimum - postanowiłem więc poszerzyć go o 1 m, co było doskonałą decyzją. Ściankę kolankową podniosłem o wysokość 3 bloczków i tym samym musiałem nieco wydłużyć krokwie. Taki zabieg spowodował zwiększenie przestronności poddasza oraz strychu. Obecnie pod kalenicą ma on wysokość 1,90 m więc spokojnie mogę tam stanąć w pozycji wyprostowanej. Kotłownię przenieśliśmy do nowopowstałej piwnicy, zaś jej oryginalny metraż przeznaczyliśmy na zrobienie łazienki. Pierwotną powierzchnię łazienki z kolei przyłączyliśmy do hallu, dzięki czemu uzyskaliśmy w nim miejsce na wstawienie dużej szafy wnękowej. Wejście z domu do garażu zrobiliśmy pod schodami. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z pokoju na parterze na rzecz powiększenia salonu, a także nie wykonywaliśmy ścianki między hallem i wiatrołapem. Dzięki temu na parterze mamy obecnie dużą, otwartą i bardzo przestronną część dzienną. Na początku myślałem o innym usytuowaniu znajdującego się na jej środku kominka, jednak żona stwierdziła że jego lokalizacja jest świetna, a sam komin estetycznie odgradza strefę kuchenną od wypoczynkowej.

Rozmieszczenie poddasza zostało bardzo funkcjonalnie zaplanowane, dlatego też układ ścianek działowych na tym poziomie został wykonany w całości zgodnie z wizją architekta. Sypialnie są duże, ustawne i bardzo przestronne, a w szczególności pokój znajdujący się nad garażem. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 30 KRK1272. Nowy dom w pełni nas satysfakcjonuje, a wprowadzenie w nim kilku drobnych zmian sprawiło, że jest idealnie dopasowany do wszystkich potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 30

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Hans1979 12.04.2017 14:24

Projekt Dom przy Cyprysowej 30 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 30 KRK1272

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2

Projekt domu MD-180

MD-180

113,54 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7

Projekt domu Z pomysłem 2 3D

Z pomysłem 2

121,9 m²

Projekt domu Juliusz Mały IV

Juliusz Mały IV

125,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych