Projekt Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233

Cena projektu: 2 910 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
119 m²
Min. szer. działki
16,5 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
90,3 m²
Kubatura
517 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
157,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Dom Dom przy Cyprysowej 2 bis został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dom przy Cyprysowej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Dom przy Cyprysowej 2 bis to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,7 m²
2 hall
6,4 m²
3 spiżarnia
1,2 m²
4 kuchnia
11 m²
5 pokój dzienny
24,5 m²
6 pokój
12,8 m²
7 pom. gospodarcze
2,7 m² (3 m²)
8 łazienka
4 m²
9 kotłownia
4,5 m²
razem
70,8 m² (71,1 m²)

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis - Rzut poddasza

10 korytarz + schody
8,6 m²
11 łazienka
9,3 m² (11,6 m²)
12 pokój
13,2 m² (16,9 m²)
13 pokój
13,3 m² (18,7 m²)
14 pokój
11 m² (14,1 m²)
razem
55,4 m² (69,9 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
44 436 zł

stan surowy otwarty
133 998 zł

stan surowy zamknięty
28 152 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

206 586 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Zdjęcie profilowe rajan6
rajan6
Wybraliśmy z żoną projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233, ponieważ wydał nam się najbardziej funkcjonalny dla naszej rodziny. Pod względem wizualnym również przypadł nam do gustu. Naszym zdaniem, był to najlepszy i najładniejszy projekt, ze wszystkich które oglądaliśmy. Na szczęście nie mieliśmy żadnych problemów z czytelnością projektu oraz z całą realizacją. Ściany naszego domu postawiliśmy z pustaka ceramicznego Porotherm i wyłożyliśmy je 15cm warstwą izolacyjną styropianu. Aby dom lepiej trzymał ciepło, postanowiliśmy wstawić solidne i szczelne okna trzyszybowe. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną firmy Röben. W kotłowni zainstalowaliśmy piecyk gazowy marki Viadrus. Alternatywnie możemy również ogrzewać kominkiem z płaszczem wodnym zlokalizowanym w salonie. Wszystko jest tak zsynchronizowane, iż ciepło z piecyka i kominka rozchodzi się zarówno w systemie ogrzewania podłogowego, jak i w grzejnikach, które zamontowaliśmy w sypialniach na poddaszu. Układ pomieszczeń w projekcie domu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233 odpowiadał nam na tyle, iż żadne ścianki działowe nie zostały nawet przesunięte. Postanowiliśmy natomiast doprojektować sobie małą piwniczkę. Wchodzi się do niej czterema schodami w dół umieszczonymi w przedpokoju. To pomieszczenie funkcjonuje jako pralnia i schowek. Budynek usytuowany jest na działce tak, iż pokój gościnny i duże okno tarasowe w salonie znajdują się po stronie południowej, a front domu mamy na północy. W całym domu jest bardzo jasno, tym bardziej że powiększyliśmy okna we wszystkich pomieszczeniach. Można powiedzieć, że proporcjonalnie do gabarytów budynku te okna są olbrzymie, ale dzięki nim do pokoi wpada wiele słońca. Powierzchnia domu rewelacyjnie sprawdza się przy naszej 4-osobowej rodzinie. Każdy ma swój pokój, a na dole dodatkowo mamy sypialnię dla gości. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233. Cały dom jest rewelacyjny i bardzo dobrze nam się w nim mieszka. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe aleksandria39
aleksandria39
Podczas wyboru projektu domu głównym kryterium było to, aby wymiary budynku pasowały do wielkości zakupionej przez nas działki. Decyzja nie była łatwa, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233, który nie tylko spełniał powyższe kryterium, ale także uwzględniał wszystkie rozwiązania, jakie założyliśmy sobie w kwestii funkcjonalności wnętrza.

Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym - właściwie wszystkie prace związane z realizacją nowego domu wykonaliśmy wraz z małżonką własnymi siłami. Z pomocy fachowców skorzystaliśmy jedynie na etapach wylewania betonu na fundamenty i strop. Moja żona zajęła się analizowaniem projektu i nie miała żadnych zastrzeżeń do dokumentacji. Nie posiadamy doświadczenia w dziedzinie budownictwa, a wiele praktycznych porad uzyskaliśmy za pomocą internetu. Mimo to wszystko udało nam się zrobić naprawdę sprawnie, a kierownik budowy nie miał uwag do wykonanych przez nas prac. Cała inwestycja, łącznie z wykończeniami zajęła nam dwa lata.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger. Strop wykonaliśmy w konstrukcji gęstożebrowej, zaś na dachu zastosowaliśmy pełne deskowanie. Póki co przykryliśmy go jedynie papą, gdyż obecnie zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy blachodachówką a gontem bitumicznym. Nie musieliśmy mocno śpieszyć się z budową, dlatego też mieliśmy sporo czasu na porównanie ofert różnych hurtowni. Staraliśmy się znaleźć materiały w atrakcyjnych cenach cechujących się jednocześnie wysoką jakością. Dzięki takiemu systemowi oraz nakładzie pracy własnej, cena naszej inwestycji była zdecydowanie mniejsza od oszacowanej w kosztorysie.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233 żona naniosła kilka zmian. Postanowiła doprojektować balkon, a także podnieść nieco wysokość ścianki kolankowej, co wiązało się także z lekką zmianą kąta nachylenia dachu. Zrezygnowaliśmy ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Świetnym pomysłem było także doświetlenie klatki schodowej i znajdującej się pod nią pralni, za pomocą luksferów. Dają one świetny efekt wizualny, a bez nich w tych miejscach byłoby jednak za ciemno, więc szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom.

Oprócz wprowadzonych modyfikacji już nic więcej nie chcielibyśmy zmieniać w naszym nowym domu. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233 został dobrze przemyślany, a decyzja o jego wyborze okazała się dla nas naprawdę trafiona. Wnętrze jest w pełni komfortowe w codziennym użytkowaniu i nie mamy w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Przestrzeń jest wykorzystana w każdym calu - nie marnuje się nawet ta pod schodami, gdyż w tym miejscu architekt uwzględnił praktyczną pralnię. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Kierunekdom
Kierunekdom
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233, ponieważ wydał się nam idealnie pasujący zarówno do wymiarów naszej działki, jak i usytuowania względem stron świata. Oprócz tego przewidziany w nim układ pomieszczeń spełniał wszystkie potrzeby naszej rodziny, tym bardziej że od początku zależało nam na dodatkowym, osobnym pokoju na parterze.

Cały proces budowlany przebiegł naprawdę sprawnie. Wszystkie prace udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie. Pierwsze „wbicie łopaty” nastąpiło 13 kwietnia 2015 r., a z końcem sierpnia 2016 r. wprowadziliśmy się do wykończonego w całości domu. Inwestycja trwała więc ok. 15 miesięcy. Ściany budynku wymurowaliśmy przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Solbet. Strop zrobiliśmy w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji. Więźba została odeskowana, a następnie dach pokryliśmy modułową blachodachówką. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący realizacji na etapie stanu surowego zamkniętego zakłada jak najbardziej realną kwotę i spokojnie można się w niej zmieścić.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Taka izolacja jest w zupełności wystarczająca i jestem zadowolony z ekonomiczności nowego domu - szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę. Ogrzewamy go za pomocą pieca gazowego. Rachunki za gaz jakie otrzymywaliśmy do tej pory były w formie przedpłaty i dopiero czekamy na roczne rozliczenie, dlatego póki co trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty. Po wskazaniach licznika widzę jednak, że wygląda to naprawdę korzystnie.

Jedyna większa zmiana jaką wprowadziliśmy do projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233 polegała na dobudowaniu garażu z boku bryły. Pozostałe były typowo kosmetyczne jak np. zmiana przeznaczenia pralni pod schodami na spiżarnię. Układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego też inne były zbędne. Rozmieszczenie zostało wykonane zgodnie z oryginalnym planem i w dalszym ciągu jesteśmy z tego zadowoleni. Wnętrze jest funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Oprócz tego, cieszy nas usytuowanie domu względem kierunków geograficznych. Front wychodzi niejako na wschód, zaś taras znajduje się po stronie południowo-zachodniej, co jest świetnym rozwiązaniem. Ilość i wielkość okien jest wystarczająca i we wszystkich pomieszczeniach mamy odpowiednio jasno. Decyzja o wyborze projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233 okazała się dla nas jak najbardziej udana. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Kierunekdom buduje ten dom  18.05.2017 16:10

Projekt Dom przy Cyprysowej 2 bis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 58 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 2 bis KRK1233

Projekt domu Diona Mała -100 3D

Diona Mała

125,14 m²

Projekt domu Baset 7 bez garażu -500 3D iDesigner

Projekt domu Baset 1 bez garażu -500 3D

Projekt domu Pryma 2 -350

Pryma 2

116,62 m²

Projekt domu Lungo 3 -300

Lungo 3

129,44 m²

Projekt domu Blanka

Blanka

127,24 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych