Projekt Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228

Cena projektu: 2 790 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,37 m²
Min. szer. działki
21,05 m
Wysokość budynku
8,42 m
Pow. zabudowy
116,47 m²
Kubatura
671,86 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
201,03 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Dom przy Cyprysowej 10 został stworzony na wzór popularnego projektu Dom przy Cyprysowej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Dom przy Cyprysowej 10 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 10 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,29 m²
2 hall
4,97 m²
3 spiżarnia
1,13 m²
4 kuchnia
11,83 m²
5 pokój dzienny
22,86 m²
6 pokój
12,31 m²
7 pom. gospodarcze
2,19 m²
8 łazienka
4,26 m²
9 kotłownia
4,82 m²
10 garaż jednostan.
18,77 m²
razem
86,43 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 10 - Rzut poddasza

11 korytarz + schody
9,66 m²
12 pokój
9,49 m² (12,36 m²)
13 garderoba
3,06 m² (5,93 m²)
14 łazienka
10,74 m² (12,64 m²)
15 pokój
13,21 m² (16,97 m²)
16 pokój
12,95 m² (18,2 m²)
17 pokój
10,61 m² (13,62 m²)
razem
69,72 m² (89,38 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Płatne dodatki do projektu

Do tego projektu możesz zamówieć dodatki,
zadzwoń do naszego konsultanta i zapytaj o szczegóły
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 10 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 10
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

170 074 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
35 922 zł

stan surowy otwarty
111 640 zł

stan surowy zamknięty
22 512 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 20 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 10

Zdjęcie profilowe doda72
doda72

Przy wyborze projektu kierowaliśmy się tym, aby był on funkcjonalny dla naszej 4-osobowej rodziny. Ponadto zależało mi na dużych oknach, aby wszystkie pomieszczenia były dobrze doświetlone. Marzył mi się również kominek. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228 wydał nam się pod tymi względami idealny.

Z racji tego, że projekt nie jest bardzo skomplikowany, realizacja odbyła się bez większych problemów. Zmieniliśmy trochę technologię i zamiast pustaka ceramicznego użyliśmy do budowy bloczków z betonu komórkowego H+H. Całość została ocieplona 20cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Mieliśmy nieco problemów przy wyborze dużych okien na poddaszu, ponieważ w projekcie z dwóch stron domu, okno dzielone jest na dwa pomieszczenia. Na początku myśleliśmy o poszerzeniu ram okiennych, ale wtedy futryny miałyby 40cm. Szybko więc zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Zdecydowaliśmy się na zwężenie ścianki działowej i jest to dobre rozwiązanie. Myślę jednak, że najlepiej byłyby zadbać o to na etapie adaptacji.

W domu mamy zainstalowany piec na pellet. To naprawdę wygodne rozwiązanie, gdyż jest on sterowany automatycznie. Do naszej roli należy tylko wsypanie opału. Piec sam się rozpala, wygasza i czyści. W kominku w salonie zastosowaliśmy płaszcz wodny, więc również nim możemy ogrzewać cały dom. Pomieszczenia szybko się nagrzewają, a budynek dobrze trzyma ciepło ze względu na 3-szybowe okna oraz warstwę styropianu.

Zależało nam na oknach w łazience na parterze. W związku z tym postanowiliśmy zrobić ją tam, gdzie pierwotnie miała znajdować się kotłownia. Tą z kolei, umiejscowiliśmy w garażu, gdyż pomieszczenie, które zostało po łazience, okazało się być za małe. Trochę żałujemy, że nie zdecydowaliśmy się na dobudówkę za garażem, ale to rzuciło nam się w oczy, gdy było już za późno. W sypialni nad garażem dodaliśmy jeszcze jedno okno i zlikwidowaliśmy garderobę. Tym samym powiększyliśmy to pomieszczenie. Ze względu na to, iż na górze został nam jeden pokój wolny, planujemy zrobić tam dużą garderobę dla całej rodziny.

Zdecydowaliśmy się na wersję odbicia lustrzanego projektu Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228. W tym wypadku front domu znajduje się po stronie zachodniej, a po północnej mamy garaż. Tym samym, salon umiejscowiony jest od dwóch stron: wschodniej oraz południowej. Przy takim ułożeniu w domu jest bardzo jasno. Cieszę się, że zamontowaliśmy w oknach rolety, ponieważ z powodu dużych okien w słoneczny dzień jest nawet zbyt jasno. Jeśli ktoś zdecydował się na budowę tego domu, to naprawdę polecam takie rozwiązanie, gdyż czasami tak wiele słońca w pokojach może przeszkadzać.

Bardzo podoba mi się układ poddasza w projekcie domu Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228. Jestem szczęśliwa że, dach jest dwuspadowy, bo przy czterospadowym byłoby mniej komfortowo z racji skosów. Łazienka i sypialnie są naprawdę duże i robią wrażenie. Dla naszej 4-osobowej rodziny taka ilość i metraż pokoi są idealne. Sądzę, że to duży plus tego projektu. Jedynym mankamentem jest dla mnie wielkość salonu. Według mnie jest trochę za mały. Chciałam powiększyć go kosztem pokoju na dole, ale niestety mój mąż się nie zgodził. Gdy chcę zaprosić większą ilość gości, muszę rozłożyć długi stół, który częściowo znajduje się w kuchni. Nie jest to jednak jakimś znaczącym kłopotem.

Jesteśmy z rodziną zadowoleni ze swojego wyboru. W domu jest jasno, ciepło i przytulnie. Piękne, drewniane okna dodają mu wiele uroku. Bardzo miły klimat dają ściany, które pomalowaliśmy na jasne kolory. Każdy kto nas odwiedza bardzo chwali nasz nowy dom. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Janek1228
Janek1228
Odpowiedniego projektu domu szukaliśmy całą rodziną i trzeba przyznać, że przeglądnęliśmy ich naprawdę wiele. W końcu jednak natrafiliśmy na projekt domu Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228, który spełniał nasze oczekiwania właściwie pod wszystkimi względami. Jego metraż odpowiadał naszym potrzebom, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał się nam w pełni funkcjonalny. Oprócz tego, budynek spodobał się nam pod kątem wizualnym.

Nasza budowa odbyła się stosunkowo sprawnie. Jedyny kłopot, na który natrafiliśmy w jej trackie był związany z wymiarami głównych drzwi wejściowych. Nie do końca jestem w stanie stwierdzić czy było to spowodowane projektem czy też naniesioną przez kierownika budowy zmianą, jednak w pewnym momencie okazało się, iż mają one szerokość jedynie 80 cm. Z tego względu musieliśmy poczynić pewne rozwiązania, aby to skorygować. Na szczęście pozostałe etapy przebiegły bez trudności, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej.

Pierwsze prace związane z postawieniem nowego domu odbyły się ok. 2 lata temu, a obecnie do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie wykończenia. Do wymurowania ścian użyliśmy pustaków z Hadykówki - w naszej okolicy jest to najłatwiej dostępny materiał, a w dodatku jego cena była naprawdę korzystna. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Do pokrycia dachu zamiast dachówki, wykorzystałem blachodachówkę, gdyż takie rozwiązanie wiązało się z o wiele mniejszymi kosztami. Przy użyciu powyższych materiałów, cena naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była mniejsza niż oszacowana w kosztorysie i wyniosła ok. 140 tys. zł.

Do projektu domu Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228 wprowadziliśmy kilka zmian. Garaż poszerzyliśmy o 50 cm, a także wydłużyliśmy go wyrównując ścianę bryły od tylnej strony. Muszę przyznać, że było to bardzo dobre posunięcie i szczerze polecam je innym Inwestorom. Garaż jest dzięki temu bardziej przestronny, a powierzchnię pierwotnej przewidzianej za nim wnęki przeznaczyliśmy na zrobienie pomieszczenia gospodarczego do przechowywania przetworów. Jednocześnie postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki przy kuchni. Wygospodarowanie nowego schowka sprawiło, że stała się ona zbędna, a dodatkowo magazynowanie żywności w pobliżu kuchni, w której zazwyczaj jest dosyć ciepło, od początku nie wydało nam się trafionym pomysłem. Dodatkowo, powiększenie garażu sprawiło, że pokój nad nim stał się wyjątkowo duży i niesamowicie się prezentuje. Takie rozmiary sypialni pozwoliły ponadto na powiększenie znajdującej się w nim garderoby.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228. Przewidziany w nim wewnętrzny układ został bardzo funkcjonalnie przemyślany. Jedyne nasze zastrzeżenia dotyczą kotłowni, której wymiary są dosyć mały. Co prawda, udało nam się zmieścić w niej piec, aczkolwiek pozostało nam w niej niewiele miejsca. Pozostałe pomieszczenia w pełni nas satysfakcjonują - są obszerne i bardzo ustawne. Świetnym rozwiązaniem jest pralnia przewidziana pod klatką schodową. Oprócz pralki zamontowaliśmy w niej jeszcze umywalkę i toaletę, co przy dużej rodzinie naprawdę się przydaje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 10

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Željko8893 14.03.2018 11:02

Projekt Dom przy Cyprysowej 10 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 10 KRK1228

Projekt domu Miły 3 -495

Miły 3

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Murator M234 Prawidłowy

Projekt domu Anatol - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Zapisz się do naszego newslettera i pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z tego narzędzia. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Extradom sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Zawsze aktualne dane administratora, znajdziesz tutaj.