Projekt Dom przy Ciepłej KRK1194

Cena projektu: 3 240 zł 2 890 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 22 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144 m²
Min. szer. działki
20,95 m
Wysokość budynku
9,1 m
Pow. zabudowy
145,1 m²
Kubatura
774 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
265,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dom przy Ciepłej to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Dom przy Ciepłej to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Ciepłej - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
3,5 m²
3 wc
3,1 m²
4 pom. gospodarcze
2,9 m²
5 garaż jednostan.
31 m²
6 kotłownia
4,7 m²
7 pokój
14,2 m²
8 łazienka
2,9 m²
9 pokój dzienny
30 m²
10 kuchnia
14,5 m²
11 spiżarnia
1,8 m²
razem
112,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Ciepłej - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
13,3 m²
2 pokój
10 m² (14,3 m²)
3 pokój
10 m² (14,2 m²)
4 pokój
13,5 m² (15,9 m²)
5 łazienka
4,3 m² (4,8 m²)
6 łazienka
6,1 m² (7,7 m²)
7 pokój
10 m² (14,9 m²)
razem
67,2 m² (85,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Ciepłej na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Ciepłej
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
58 072 zł

stan surowy otwarty
155 533 zł

stan surowy zamknięty
29 869 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

243 474 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 45°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Ciepłej

Zdjęcie profilowe Jacek110
Jacek110
Gdy wraz z żoną rozpoczęliśmy poszukiwania projektu naszego przyszłego domu, dużą uwagę zwracaliśmy na kwestie wizualne. Chcieliśmy, aby budynek posiadał zgrabną bryłę i dobrze się prezentował. Spośród przeglądanych przez nas propozycji, najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Dom przy Ciepłej KRK1194, który dodatkowo odpowiadał innym naszym kryteriom. Gabaryty bryły idealnie mieściły się w wymiarach zakupionej przez nas działki, a ponadto na jej przedzie architekt przewidział wykonanie dużego, dwustanowiskowego garażu, na czym od początku nam zależało.

Budowa odbyła się bez problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Wszystko przebiegło naprawdę sprawnie i już po 1,5 roku od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego, w całości wykończonego domu. Wszystkie ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, do postawienia nośnych użyliśmy bloczków 25 cm, zaś działowych - 8 cm. Strop wykonaliśmy w konstrukcji Ackermana, a dach pokryliśmy blachodachówką.

Uważam, że kosztorys dotyczący budynku na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji został dobrze oszacowany i śmiało można się nim sugerować. Nam bez problemu udało się zmieścić w sugerowanej kwocie i na tym etapie inwestycja wyniosła ok. 180 tys. zł. Z kolei budynek z większością wykończeń takich jak wykonanie tynków, wylewek, wszelkich instalacji (w tym ogrzewania podłogowego na całej powierzchni domu) wyniósł ok. 280 tys. zł. W kwestii zaoszczędzenia kosztów mogę polecić umówienie się z jedną hurtownią na zakup wszystkich materiałów budowlanych, dzięki czemu można uzyskać bardzo korzystne rabaty.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a w tamtym roku włączyliśmy go 1 listopada. Był to nasz pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania, więc mury musiały się dobrze wygrzać. Z tego względu pierwszy rachunek za gaz był dosyć wysoki, gdyż wynosił 1600 zł za dwa miesiące. Na szczęście w następnych wyglądało to już znacznie lepiej, a zużycie gazu utrzymywało się na poziomie 800-1000 zł/2 mies.

Do projektu domu Dom przy Ciepłej KRK1194 postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian. Więźba dachowa została w naszym przypadku nieco podniesiona, co pozwoliło na użytkowe zagospodarowanie przestrzeni nad garażem. W tym miejscu powstała duża, praktyczna garderoba, do której wejście znajduje się od strony sypialni z lukarną. Zrezygnowaliśmy z prywatnej łazienki w pokoju na parterze, zaś znajdującą się naprzeciwko toaletę połączyliśmy z pralnią, nie dzieląc tych pomieszczeń tak jak miało to miejsce w oryginalnej wersji. Dzięki temu na dolnej kondygnacji mamy teraz w pełni funkcjonalną łazienkę.

Cała reszta pozostała bez zmian, a wnętrze nowego domu w całości mi odpowiada. Jest funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego też na chwilę obecną nie widzę w nim nic co wymagałoby zastosowania poprawki. W domu zrealizowanym według projektu domu Dom przy Ciepłej KRK1194 mieszka się nam komfortowo, a przyszłym jego Inwestorom mogę jedynie poradzić rozważenie powiększenie części domu, w której znajduje się kotłownia. Jej oryginalne rozmiary nie przeszkadzają i jest to oczywiście rzecz gustu, ale myślę że więcej miejsca na przechowywanie w domach bez piwnicy może okazać się naprawdę przydatne. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Ciepłej

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Ciepłej należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych