Projekt domu Diuna III WRH1062

Cena projektu: 3 075 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
153,84 m²
Min. szer. działki
21,98 m
Wysokość budynku
7,99 m
Pow. zabudowy
141,81 m²
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
226,96 m²
EUco
75,58 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Diuna III jest opcją znanego projektu Diuna. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Diuna III jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Diuna III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Diuna III - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,72 m²
2 hall
11,12 m²
3 pokój dzienny
33,15 m²
4 kuchnia
10,09 m²
5 spiżarnia
2,79 m²
6 pokój
11,93 m²
7 łazienka
2,48 m²
8 pom. gospodarcze
5 m²
9 wc
1,39 m²
10 pom. gospodarcze
17,32 m²
11 kotłownia
5,01 m²
razem
103 m²

Rzut kondygnacji projektu Diuna III - Rzut poddasza

1 hall
3,2 m²
2 korytarz
5,62 m²
3 pokój
14,11 m²
4 pokój
15,9 m²
5 pokój
12,35 m²
6 łazienka
4,67 m²
7 strych
14,22 m²
razem
70,07 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Diuna III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Diuna III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 385 zł

stan surowy otwarty
137 326 zł

stan surowy zamknięty
30 702 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

217 413 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Konstrukcja ściany zewnętrzne - beton komórkowy gr.24 cm + styropian Termo Organika Termonium Plus gr. 12cm lub 20cm; ściany wewnetrzne - bloczki silikatowe gr.24 cm; ściany fundamentowe - bloczek betonowy; strop - Teriva; konstrukcja dachu - drewniana Instalacje W projekcie przewidziano instalacjie: c.o. i c.w.u., grzejniki płytowe, instalacje wodno-kanalizacyjna oraz elektryczne, wentylacja grawitacyjna. Wykończenie pokrycie dachowe - dachówka cementowa(w ramach adaptacji inny materiał); ścianki działowe na parterze-bloczki silikatowe; na poddaszu z płyt gipsowo-kartonowych; schody drewniane - zabiegowe; okna - PVC, okna dachowe i wyłaz dachowy - Fakro. W projekcie znajduję się rowież projekt wentylacji mechanicznej

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Domus

Opinie mieszkańców domu Diuna III

Zdjęcie profilowe zamataczony
zamataczony

O wyborze projektu domu Diuna III WRH1062 zadecydował przede wszystkim jego układ pomieszczeń. Spełniał też wymogi planu zagospodarowania przestrzennego m.in. kalenica jest w dobrym kierunku. Oczywiście budynek podobał się też ze względu na swój wygląd zewnętrzny.

Z racji tego, że zdecydowałem się na piec na ekogroszek, podpiwniczyłem środkową część budynku. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać w domu porządek, a że piec ma podajnik, to nie wymaga też częstej obsługi i podróży po schodach. W sezonach zimowych raczej nie przekraczam zużycia 3,5 tony węgla, więc eksploatacja nie jest wysoce kosztowna. W okresie jesiennym oraz wiosennym gdy temperatura zewnętrzna nie pozwala na rezygnację z dogrzania pomieszczeń alternatywą jest korzystanie z kominka (w moim przypadku z rozprowadzeniem ciepłego powietrza) zamiast pieca.

Układ pomieszczeń jak najbardziej nam odpowiada. Kuchnia jest fajnie połączona z salonem, przedsionek to także dobrym pomysł (docenia się to przede wszystkim zimą, kiedy przy wchodzeniu czy wychodzeniu nie traci się wiele ciepła). Korytarze mają dobrą szerokość - nie ma problemów komunikacyjnych na codzień, a i przy wnoszeniu mebli daliśmy radę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również układ pomieszczeń na parterze zapewniający pokój połączony z łazienką który jest niezbędny w pierwszym okresie po wprowadzeniu się do domu i pozwala na spokojne dokończenie prac w pozostałej części budynku, później może służyć jako pokój gościnny. Niestety, moim zdanie, nietrafionym pomysłem było zróżnicowanie poziomów przez projektanta - dlatego ja postarałem się o to, aby na parterze utrzymać jeden poziom. Całość wnętrza jest świetnie doświetlona. Część otwarta na parterze jest przeszklona w dużej mierze i nie ma powodu, aby ingerować w projekt domu w tej kwestii. Póki co jest nas trójka, myślę jednak, że tak duży dom sprzyja przynajmniej czterem osobom i zawsze zapewni wygodę użytkowania.

Wielkich zmian w projekcie domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Diuna III WRH1062 nie wprowadzałem. O dwóch już nawet wspomniałem. Układ pomieszczeń raczej się nie zmienił - jedynie ścianki działowe są zbudowane z innego materiału (pustaka 12 cm). Strop jest żelbetowy, a ścianki kolankowe trochę podniesione. Z tego powodu, że nie chciałem pokrywać domu dachówką, mogłem także stworzyć lżejszą konstrukcję dachu. Jeszcze jedną zmianą, która mogła zostać zastosowana to poszerzenie garażu na co się nie zdecydowałem i trochę żałuję.

Projekt domu Diuna III WRH1062 to był dobry wybór. Po drobnych modyfikacjach Dom odpowiada nam pod każdym względem i mamy nadzieję, że na długo tak zostanie. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Diuna III

  – 0 głosów

Projekt domu Diuna III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Diuna III

Projekt domu Diuna II ZM1

Diuna II ZM1

192,04 m²

Projekt domu Diuna II

Diuna II

163,3 m²

Projekt domu Diuna mix

Diuna mix

159,4 m²

Projekt domu Diuna

Diuna

136,7 m²

Projekt domu Diuna I

Diuna I

165,39 m²

Projekty podobne do Diuna III WRH1062

Projekt domu Eco 25 dwulokalowy -200

Eco 25 dwulokalowy

167,82 m²

Projekt domu Wicher 2 -270 3D

Wicher 2

150,5 m²

Projekt domu Sowa 1 bez garażu -500 3D iDesigner

Sowa 1 bez garażu

139,8 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 7 bez garażu [B]

Projekt domu BS-16 wariant 1 dwulokalowy

Projekt domu Na wspólnej

Na wspólnej

142,29 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych