Projekt domu Daktyl WOF1023

Cena projektu: 2 590 zł 2 290 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
97,13 m²
Min. szer. działki
19,65 m
Wysokość budynku
7,08 m
Pow. zabudowy
120,81 m²
Kubatura
591 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
189 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Daktyl to projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym o tradycyjnej formie wzbogaconej nowoczesnymi, drewnianymi detalami oraz kolorystycznym zróżnicowaniem elewacji. Średnie rozmiary domu rekompensuje dobrze rozplanowany układ pomieszczeń pozwalający na zamieszkanie czteroosobowej rodzinie. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. We wschodniej oraz południowej części domu zaproponowano rozległy, otwarty pokój dzienny oraz umieszczoną w narożniku kuchnię. Szerokie okna oraz drzwi tarasowe usytuowane z różnych stron rozświetlają wnętrze przez cały dzień. Latem kontynuacją strefy dziennej stanie się zapewne taras, gdzie domownicy będą mogli relaksować się w otaczającym dom ogrodzie. Z kolei zimą, ciepły i domowy nastrój zapewni położony w centralnej części domu kominek. Strefę nocną oddzielono od hallu niewielką ścianką, tworząc tym samym kameralną przestrzeń, dającą początek części prywatnej, złożonej z trzech sypialni oraz łazienki. Pozostałą przestrzeń domu przeznaczono na znajdujący się przy wejściu wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze, które doskonale sprawdzi się jako pralnia oraz kotłownia. Przemyślane wnętrze, otwierające cała gamę możliwości pod kątem aranżacji sprawia, że projekt domu Daktyl jest idealną propozycją dla modelu rodziny typu 2+2. Zastosowanie w projekcie rozwiązania oraz technologie czynią go atrakcyjnym cenowo zarówno pod kątem budowy, jak i późniejszego użytkowania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Daktyl - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,03 m²
2 korytarz
9,78 m²
3 pom. gospodarcze
5,03 m²
4 pokój dzienny + kuchnia
37,13 m²
5 pokój
11,13 m²
6 pokój
12,35 m²
7 pokój
12,35 m²
8 łazienka
5,33 m²
razem
97,13 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Daktyl w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Daktyl na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Daktyl
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

132 921 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Daktyl

Zdjęcie profilowe Wioleta1023
Wioleta1023
Wybierając projekt naszego przyszłego domu największe znaczenie miał dla mnie przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń i to właśnie ta kwestia zadecydowała o wyborze projektu domu parterowego Daktyl WOF1023. Uwzględnione w nim rozmieszczenie pokoi bardzo przypadło mi go gustu. Wiedziałam, że jedynie kosmetyczne zmiany w całości dopasują go do wszystkich oczekiwań naszej rodziny. Budynek posiada prostą bryłę i nieskomplikowaną konstrukcję dachu, ze względu na co jest on naprawdę łatwy w budowie. Cała realizacja przebiegła bez problemów i w jak najlepszym porządku, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Nabyliśmy go na początku stycznia 2014 r., a po uzyskaniu wszelkich niezbędnych pozwoleń, w maju tego samego roku mogliśmy rozpocząć wykonywanie pierwszych prac. We wrześniu 2015 r. dom był już w całości postawiony, a następnie ruszyliśmy z wykończeniami. Obecnie (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam jedynie ostatnie prace polegające na wyposażeniu wnętrza.

Postanowiliśmy zmienić nieco technologię budowy, którą zaproponował autor projektu domu Daktyl WOF1023. Do wymurowania ścian wykorzystaliśmy bloczki D-Z, a zamiast dachówki ceramicznej zastosowaliśmy blachodachówkę. Zrezygnowaliśmy także z zalecanej metody wykonania stropu i zamiast Terivy, tradycyjnie wylaliśmy go betonem. Przy użyciu powyższych materiałów udało nam się zmieścić w oszacowanej przez architekta kwocie.

Zaproponowana w projekcie domu Daktyl WOF1023 kotłownia jest dosyć spora, dlatego też postanowiliśmy ją zmniejszyć, a kosztem połowy jej powierzchni udało nam się wygospodarować dodatkową, niedużą toaletę, co było świetnym pomysłem. Oprócz tego, w głównym hallu w miejscu pierwotnie przewidzianej wnęki wykonaliśmy betonowe schody, a także nieco podnieśliśmy wysokość poddasza. Dzięki temu, gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, możemy użytkowo wykorzystać górną kondygnację. Innych zmian nie wprowadzaliśmy i myślę, że obecnie nie chciałabym już nic więcej poprawiać w nowym domu. Być może za jakiś czas dojdę do wniosku, że coś mogło zostać jednak inaczej rozwiązane, ale na szczęście póki co dom w całości mi odpowiada i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Daktyl WOF1023. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Piotr444
Piotr444
Gdy wraz z żona zdecydowaliśmy się na budowę zgodnie stwierdziliśmy, że skupimy się na znalezieniu projektu niedużego, przytulnego domu o powierzchni do 100 m². Duże znaczenie przy naszym wyborze miał uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń. Zależało nam na przestronnym salonie z otwartą kuchnią, łazience o niezbyt dużych wymiarach oraz trzech sypialniach. Wybrany przez nas projekt domu Daktyl WOF1023 spełnia powyższe wymagania i tym samym w całości przypadł nam do gustu. Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, a współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu oraz nieskomplikowana forma bryły sprawia, że budynek jest naprawde łatwy w realizacji. Cała inwestycja odbyła się więc sprawnie i w krótkim czasie - do nowego domu wprowadziliśmy się po zaledwie 12 miesiącach od momentu rozpoczęcia pierwszych prac. Postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i wszystkie zastosowane przez nas produkty odznaczają się wysoką jakością np. wszędzie wstawiliśmy drewniane okna, a tradycyjne tynki zamieniliśmy na mineralne. Muszę jednak przyznać, iż koszty naszej inwestycji przekroczyły oszacowane przez architekta, dlatego myślę, że decydując się na realizację projektu domu Daktyl WOF1023 bezpieczniej będzie założyć nieco wyższe. Do postawienia budynku użyliśmy bloczków H+H, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. Co prawda konstrukcja więźby została przygotowana pod dachówkę ceramiczną, aczkolwiek finalnie zdecydowaliśmy się pokryć ją blachodachówką. Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, natomiast izolację stropu tworzy 20 cm tego materiału. Dom ogrzewamy ekogroszkiem, a łączne roczne koszty tego rodzaju ogrzewania wiążą się z kwotą ok. 2 tys. - razem z ogrzaniem wody użytkowej w okresie letnim.

Projekt domu Daktyl WOF1023 przewiduje wykonanie kominka w salonie, aczkolwiek uznaliśmy ten element za zbędny i postanowiliśmy z niego zrezygnować. Oprócz tego zmieniliśmy lokalizację tarasu i zamiast od tyłu, wykonaliśmy go od strony ściany szczytowej. Tym samym w części dziennej zamieniliśmy miejscami okno z wyjściem na taras, które teraz wychodzi na południe. Ściana bez okien znajduje się w naszym przypadku od strony północnej, a front mamy od wschodu. Przy takim ułożeniu domu wszystkie pomieszczenia są wystarczająco oświetlone.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 - to naprawdę prosty w budowie dom. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku wydał się nam świetnie przemyślany i w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania. Wnętrze jest funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Wiatrołap posiada optymalne wymiary i z łatwością zmieściliśmy w nim dużą szafę wnękową, zaś powierzchnia korytarzy jest w zupełności wystarczająca. Mamy z żoną dwójkę dzieci i metraż naszego domu jest w pełni komfortowy. Myślę, że taka powierzchnia to idealna opcja dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Monika3839
Monika3839
Gdy zdecydowałam się na budowę własnego domu nie miałam ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie musiałby spełniać. Zależało mi przede wszystkim na pomieszczeniach znajdujących się na jednej kondygnacji. Spośród budynków parterowych jakie oglądaliśmy, ostatecznie wybraliśmy projekt domu Daktyl WOF1023. Nabyliśmy go w kwietniu 2014 roku, jednak budowę rozpoczęliśmy rok później. Cała inwestycja przebiegła dosyć sprawnie i do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia pierwszych prac. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Nowy dom budowaliśmy metodą gospodarczą, dlatego też trudno odnieść mi się jednoznacznie do poprawności kosztorysu. Nie korzystaliśmy z usług profesjonalnych firm, a wiele prac wykonywaliśmy samodzielnie. Pozwoliło nam to na spore oszczędności w kwestii robocizny i tym samym koszty naszej inwestycji były niższe niż sugerowane. Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Daktyl WOF1023 wydał mi się dobrze przemyślany, dlatego też postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Układ wnętrza w dalszym ciągu mogę uznać za funkcjonalny, aczkolwiek na chwilę obecną brakuje mi w nim spiżarki oraz garderoby. Gdybym teraz decydowała się na budowę domu, z pewnością zwróciłabym uwagę na te pomieszczenia. Myślę jednak, iż inni Inwestorzy projektu Daktyl WOF1023 mogą pomyśleć nad ich wygospodarowaniem na obecnej powierzchni. Kotłownia ma naprawdę spore rozmiary, dlatego też część jej powierzchni można przeznaczyć na zrobienie spiżarki z wejściem od strony kuchni. Dodatkowo, warto pomyśleć nad zmniejszeniem jednej z sypialni na rzecz zrobienia garderoby. Wszystko jest jednak kwestią indywidualnych preferencji. Na realizację projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 zdecydowali się również moi rodzice. Są oni z niego w pełni zadowoleni, a oryginalny układ w pełni im odpowiada. Uważam, że metraż takiego domu jest optymalny dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Waldek1283
Waldek1283
Zależało mi na szybkim wybudowaniu i wprowadzeniu się do nowego domu, więc chciałem jak najszybciej znaleźć odpowiadający mi projekt i nie poświęcać na to zbyt wiele czasu. Przyznam, że nie miałem ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie dom musiałby spełniać. Wybrany przeze mnie projekt domu Daktyl WOF1023 był pierwszym, który w całości przypadł mi do gustu. Od razu zdecydowałem się więc na jego zakup i jak się potem okazało był to trafiony wybór. Wszystkie prace budowlane przebiegły zgodnie z wcześniej założonym planem. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została naprawdę dobrze sporządzona, a współpracujący z nami wykonawcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie realizacji. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam ok. 1,5 roku. Zewnętrzne ściany budynku postawiliśmy z pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Izolację bryły tworzy 20 cm warstwa grafitowego styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy gazem, a rachunki za jego zużycie w sezonie zimowym wynoszą ok. 500-600 zł/mies. Uważam, że autor projektu Daktyl WOF1023 poprawnie oszacował kosztorys i śmiało można się nim sugerować. Moim zdaniem zmieszczenie się w podanej kwocie jest w pełni realne. Projekt domu Daktyl WOF1023 jest budynkiem parterowym, aczkolwiek postanowiłem lekko go zmodyfikować, aby stworzyć możliwość adaptacji poddasza. Zrezygnowałem więc z jednego pokoju na rzecz zrobienia wygodnej klatki schodowej. Póki co, na górze mam pustą otwartą przestrzeń, jednak dobrze jest mieć świadomość, że gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, będę mógł zwiększyć metraż mieszkalny. Myślę, że na poddaszu spokojnie będę mógł zrobić cztery sypialnie i łazienkę. Pozostałe pomieszczenia pozostały w pierwotnej wersji, aczkolwiek obecnie zdecydowałbym się na lekkie powiększenie kuchni kosztem części znajdującej się obok kotłowni. Ma ona dosyć sporą powierzchnię, co przy niewielkim piecu gazowym nie jest aż tak potrzebne, a większa kuchnia to zawsze dobry pomysł. Uważam więc, że warto rozważyć to rozwiązanie.

Wybór projektu domu parterowego Daktyl WOF1023 okazał się dla nas naprawdę dobrą decyzją. Projekt jest dobrze przemyślany zarówno w kwestii typowo konstrukcyjnych i instalacyjnych rozwiązań, jak i ze względu na układ pomieszczeń. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Daktyl

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

Piotr444 14.02.2017 16:11

Waldek1283 16.02.2017 09:12

Projekt domu Daktyl należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Daktyl

Projekt domu Daktyl 2 -300

Daktyl 2

110,91 m²

Projekt domu Daktyl 3 -300

Daktyl 3

112,56 m²

Projekt domu Daktyl 4 -300

Daktyl 4

110,91 m²

Projekt domu Daktyl 2 Modern -300

Daktyl 2 Modern

110,91 m²

Projekt domu Daktyl energo -300

Daktyl energo

97,13 m²

Projekty podobne do Daktyl WOF1023

Projekt domu Tracja 2 -200 3D iDesigner

Tracja 2

99,38 m²

Projekt domu Mokka -300 3D iDesigner

Mokka

98,84 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Tracja 2 Teriva -200

Tracja 2 Teriva

99,38 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 38 -700

Projekt domu Mokka 11 -300

Mokka 11

99,59 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych