Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
271 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
62 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
169 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
40 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
112,56 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
169,51 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
303,91 m³
Powierzchnia dachu
275 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
35°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,55 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,95 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
64,53 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
68,77 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
30,27 kWh/(m²rok)
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
690 zł
490 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
690 zł
490 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Ogrzewanie podłogowe
790 zł
590 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
990 zł
790 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Budynek Daktyl 3 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Daktyl. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Daktyl 3 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Daktyl 3 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu znajduje się komfortowa łazienka oraz dodatkowa toaleta, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Daktyl 3
Marek23656
Wybierając projekt domu największe znaczenie miało dla mnie rozmieszczenie wnętrza. Oglądnąłem wiele propozycji, a spośród nich do gustu najbardziej przypadł mi projekt Daktyl 3 WOF1034. Przewidziany w nim rozkład wydał mi się praktycznie przemyślany i wiedziałem, że przy pomocy drobnych zmian z łatwością dopasuję go do wszystkich moich oczekiwań.Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami na każdym etapie. Co prawda, do projektu wprowadziliśmy pewne modyfikacje, aczkolwiek wynikały one wyłącznie z naszych indywidualnych upodobań - dokumentacja techniczna była jak najbardziej poprawnie opracowana. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się do nowego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok. W tamtym okresie zostały nam jedynie drobne wykończenia w niektórych pomieszczeniach, ale w żadnych wypadku nie przeszkadzało to w pełni wygodnym mieszkaniu.Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego firmy Ytong. Strop wykonaliśmy w tradycyjnej, wylewanej betonem konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę przyznać, że nie do końca pamiętam faktyczne wydatki związane z inwestycją na poszczególnych etapach, jednak wydaje mi, się że przy stanie surowym zamkniętym udało nam się zmieścić w kosztach oszacowanych przez architekta.Zależało mi na uzyskaniu w domu niezależnego, małego mieszkania i na szczęście przy projekcie domu Daktyl 3 WOF1034 było to jak najbardziej realne. Dwie sypialnie oraz łazienkę oddzieliłem od pozostałych pomieszczeń ścianką i przeznaczyłem je na zrobienie osobnego miejsca mieszkalnego. Dodatkowo postanowiłem podnieść lekko ściankę kolankową, dzięki czemu z łatwością mogłem zaadaptować powierzchnię poddasza na użytkową. Na górnej kondygnacji udało mi się wygospodarować aż sześć pokoi oraz jedną łazienkę. Na parterze zrezygnowałem z kotłowni, a jej metraż przeznaczyłem na powiększenie kuchni oraz zrobienie schodów na górę.Wybór projektu domu Daktyl 3 WOF1034 okazał się dla mnie bardzo trafnym wyborem. Dosłownie niewielkie zmiany pozwoliły mi uzyskać w domu dwa niezależne mieszkania, co jest naprawdę praktyczne. Rozkład pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i jak dla mnie posiada same plusy. Pozdrawiam.
Marek23656
Wybierając projekt domu największe znaczenie miało dla mnie rozmieszczenie wnętrza. Oglądnąłem wiele propozycji, a spośród nich do gustu najbardziej przypadł mi projekt Daktyl 3 WOF1034. Przewidziany w nim rozkład wydał mi się praktycznie przemyślany i wiedziałem, że przy pomocy drobnych zmian z łatwością dopasuję go do wszystkich moich oczekiwań.Jestem zadowolony z przebiegu całej inwestycji. Współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami na każdym etapie. Co prawda, do projektu wprowadziliśmy pewne modyfikacje, aczkolwiek wynikały one wyłącznie z naszych indywidualnych upodobań - dokumentacja techniczna była jak najbardziej poprawnie opracowana. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się do nowego domu minął w naszym przypadku zaledwie jeden rok. W tamtym okresie zostały nam jedynie drobne wykończenia w niektórych pomieszczeniach, ale w żadnych wypadku nie przeszkadzało to w pełni wygodnym mieszkaniu.Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego firmy Ytong. Strop wykonaliśmy w tradycyjnej, wylewanej betonem konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę przyznać, że nie do końca pamiętam faktyczne wydatki związane z inwestycją na poszczególnych etapach, jednak wydaje mi, się że przy stanie surowym zamkniętym udało nam się zmieścić w kosztach oszacowanych przez architekta.Zależało mi na uzyskaniu w domu niezależnego, małego mieszkania i na szczęście przy projekcie domu Daktyl 3 WOF1034 było to jak najbardziej realne. Dwie sypialnie oraz łazienkę oddzieliłem od pozostałych pomieszczeń ścianką i przeznaczyłem je na zrobienie osobnego miejsca mieszkalnego. Dodatkowo postanowiłem podnieść lekko ściankę kolankową, dzięki czemu z łatwością mogłem zaadaptować powierzchnię poddasza na użytkową. Na górnej kondygnacji udało mi się wygospodarować aż sześć pokoi oraz jedną łazienkę. Na parterze zrezygnowałem z kotłowni, a jej metraż przeznaczyłem na powiększenie kuchni oraz zrobienie schodów na górę.Wybór projektu domu Daktyl 3 WOF1034 okazał się dla mnie bardzo trafnym wyborem. Dosłownie niewielkie zmiany pozwoliły mi uzyskać w domu dwa niezależne mieszkania, co jest naprawdę praktyczne. Rozkład pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i jak dla mnie posiada same plusy. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki