Projekt domu D16 - Jan WAI1096

Cena projektu: 1 790 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
70,5 m²
Min. szer. działki
19,68 m
Wysokość budynku
5,57 m
Pow. zabudowy
111,92 m²
Kubatura
383 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu D16 - Jan to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt D16 - Jan to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Przewidziana przez architekta szkieletowa konstrukcja znacznie skraca czas wzniesienia budynku. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu D16 - Jan - Rzut parteru

1 pokój dzienny
18,4 m²
2 kuchnia
9 m²
3 wiatrołap
2,8 m²
4 hall
2,3 m²
5 łazienka
3,3 m²
6 pom. gospodarcze
2,5 m²
7 pokój
12,2 m²
8 pokój
10,7 m²
9 korytarz
3,5 m²
10 pokój
8,3 m²
11 taras
19,6 m²
razem
73 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu D16 - Jan na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu D16 - Jan
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
39 389 zł

stan surowy otwarty
76 160 zł

stan surowy zamknięty
15 946 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

131 495 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm + styropian 12 cm. Strop: drewniany. Konstrukcja dachu: drewniany, wiązar dachowy. Pokrycie dachu: blachodachówka. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian deski i płytki klinkierowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARTINEX

Opinie mieszkańców domu D16 - Jan

Zdjęcie profilowe ZbyszekCh
ZbyszekCh

Wybierając projekt domu kierowaliśmy się względami ekonomicznymi. Projekt domu D16 - Jan WAI1096 swoją prostą bryła i dwuspadowowym dachem gwarantował, że nie wydamy fortuny na budowę. Poza tym, także koszty eksploatacji domu nie powalają na kolana, a zarazem łatwo w domu utrzymać porządek.

W kwietniu minęły dwa lata, od kiedy mieszkamy w domu. Jedynym słusznym wyborem w kwestii ogrzewania był piec gazowy. Do tego rozprowadzenie ciepła podłogowe i mamy bardzo ekonomiczne połączenie. Poza tym, dom jest znacznie bardziej ustawny, nie trzeba zwracać uwagi na kaloryfery. Rocznie za gaz (z ogrzewaniem wody i gotowaniem) płacimy niecałe dwa tysiące złotych. Koszty zatem są minimalne.

Układ pomieszczeń w domu D16 - Jan WAI1096 jest całkiem niezły. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dzieci rosną i przydałyby się może większe pokoje - metr więcej w szerokości domu prawdopodobnie załatwiłby sprawę. Jednak dla pięciu osób dom jest całkiem wygodny i każdy znajdzie w nim swoje miejsce. Zmieniliśmy odrobinę układ okien w domu i teraz jest on odpowiednio nasłoneczniony. Zdecydowaliśmy się też wykorzystać strych, więc wstawiliśmy także dwa okna szczytowe po obu stronach domu - pełni on funkcję magazynku. Na korytarzu natomiast mamy wysuwane schody, którymi możemy dostać się na górę.

Z projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096 jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i przy odpowiedniej adaptacji wnętrza bardzo praktyczne. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Jacek145
Jacek145
Gdy zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu postanowiliśmy zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie zastanawiając się długo podjęliśmy decyzję o zakupie projektu domu D16 - Jan WAI1096, który wcześniej został zrealizowany przez rodziców mojej żony. Jego metraż wydawał się optymalny dla naszej rodziny, tym bardziej iż od początku zależało nam na domu o nie za dużej powierzchni. Na nasz wybór wpływ miały również stosunkowo niskie koszty inwestycji - budynek jest prosty i posiada tylko parter, więc jak najbardziej mieścił się w naszym budżecie.

Nasza budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Co prawda, współpracujący z nami fachowcy w pewnym momencie zaprzestali wykonywania prac i mieliśmy dwumiesięczny przestój w budowie, ale mimo to inwestycja szybko się zakończyła. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku niecałe pół roku. Dokumentacja techniczna była czytelna, a uwzględnione w niej rozwiązania konstrukcyjne zostały sporządzone poprawnie. Właściwie cały budynek wykonaliśmy zgodnie ze stroną architektoniczną projektu, aczkolwiek myślę że teraz rozważyłbym modyfikację więźby dachowej. Zgodnie z zaleceniami projektanta wykonaliśmy ją na wiązarach kratownicowych, jednak wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zrobienie jej w tradycyjny sposób. Klasyczna, krokwiowa więźba pozwoli na zaadaptowanie poddasza chociażby na praktyczny strych, więc uważam, że warto pomyśleć o tym na etapie adaptacji.

Do wymurowania wszystkich ścian użyliśmy bloczków Suporex. Do postawienia nośnych zastosowaliśmy te o grubości 24 cm, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków 12 cm. Z racji drewnianego stropu postawiliśmy na sufity podwieszane, a dach przykryliśmy blachodachówką, która wyglądem imituje dachówkę ceramiczną. Zgodnie z oczekiwaniami realizacja projektu domu D16 - Jan WAI1096 była stosunkowo niedroga. Uważam, że na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w Extra Indexie (110 tys. zł). Cała inwestycja łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosła ok. 170 tys. zł.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki, zaś na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Trzeba przyznać, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a tzw. „podłogówka” doskonale się sprawdza. W domu zawsze mamy przyjemnie ciepło, a opału schodzi nam naprawdę niewiele. Na cały sezon grzewczy wystarcza nam zaledwie 7 m³ drewna.

Z racji tego, iż dom postawiliśmy na skarpie, musieliśmy nieco podnieść fundamenty. Wysokość od ziemi do głównego wejścia to obecnie prawie 2 m. Tym samym budynek prezentuje się bardziej okazale, a dodatkowo od frontu wykonaliśmy jeszcze ozdobny taras. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z wiatrołapu, tak więc po wejściu do domu od razu znajdujemy się w długim korytarzu. Ponadto, od jego strony zrobiliśmy wejścia do kotłowni, łazienki i kuchni. Inne wprowadzone przez nas zmiany polegały jedynie na kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takiej powierzchni mieszka się nam z pełnym komfortem. Każde z dzieci ma swój własny pokój, a gdy dorosną i wyprowadzą się do swoich mieszkań, z żoną będziemy mieć z kolei aż nadto miejsca. Myślę więc, że taki metraż to optymalne rozwiązanie i nie chciałbym mieć większego domu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu D16 - Jan

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Jacek145 18.01.2017 09:08

Projekt domu D16 - Jan należy do kategorii

Projekty podobne do D16 - Jan WAI1096

Projekt domu Dom przy Przyjemnej -350

Projekt domu Hugo bez garażu [B] -200

Projekt domu Roy -300

Roy

77,5 m²

Projekt domu TK9 -1500

TK9

73,58 m²

Projekt domu D19 - Karol

D19 - Karol

72 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych