Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
grubszą izolację podłogi, ścian i dachu
energooszczędną stolarkę drzwiową i okienną
instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii
Czas realizacji tego projektu może być wydłużony ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące standardu WT 2021. Zadzwoń, by zapytać o szczegóły: 71 715 20 60
Extradodatki do projektu GRATIS
Projekt architektury ogrodowej
Tablica informacyjna
Dziennik budowy
Poradnik “Jak urządzić ogród”
Materiały promocyjne
Przejdź na stronę ze szczegółami
Bezpłatna dostawa
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcje
Zwrot 30 dni, wymiana 365 dni
Projekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcej
Bezpłatne pozwolenie na zmiany
Aby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcej
Rzuty
Rzut parteru
1. Pokój dzienny18,40 m²
2. Kuchnia9 m²
3. Wiatrołap2,80 m²
4. Hall2,30 m²
5. Łazienka3,30 m²
6. Pom. gospodarcze2,50 m²
7. Pokój12,20 m²
8. Pokój10,70 m²
9. Korytarz3,50 m²
10. Pokój8,30 m²
11. Taras (19,60 m²)
Razem rzut parteru73 m²
Zamów rysunki szczegółowe
Zapoznaj się ze szczegółowymi rysunkami rzutów kondygnacji w PDF dla tego projektu.
extraTIP!
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcej
Masz pytania?
Porozmawiaj z Doradcą.
Porozmawiaj z Doradcą pod numerem telefonu 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
111,92 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura brutto
383 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Kąt nachylenia dachu
25°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
5,57 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
19,68 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
16,61 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe
NOWE AKTUALNE
Szacowany koszt budowy
Aktualne na:
1
kwartał 2021
Województwo
Średnia ze wszystkich województw
Średnia ze wszystkich województw
Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie
Stan surowy zamknięty
System gospodarczy
Większość prac budowlanych wykonujesz samodzielnie
1 171 000
zł brutto
szczegóły
System zlecony
Prace powierzasz firmom budowlanym
zł brutto
szczegóły
Fundamenty oraz piwnica
15-35 %
zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
50-70 %
zł
Stolarka okienna i drzwiowa
10-15 %
zł
Podane koszty budowy mają charakter szacunkowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Extradodatki w prezencie
Projekt domu D16 - Jan, a w nim:
Część podstawowa
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Przejdź na stronę ze szczegółami
Extradodatki w prezencie
Projekty architektury ogrodowej
gratis!
Tablica informacyjna
gratis!
Dziennik budowy
gratis!
Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!
Materiały promocyjne
gratis!
Przejdź na stronę ze szczegółami
Chcesz zamówić dodatek?
Zadzwoń do nas lub zamów rozmowę
Zadzwoń pod numer 71 715 20 60 lub zamów rozmowę
Projekt domu D16 - Jan to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt D16 - Jan to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Przewidziana przez architekta szkieletowa konstrukcja znacznie skraca czas wzniesienia budynku. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Usytuowanie na działce
Standardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
3 m dla elewacji bez otworów okiennych lub drzwiowych,
4 m dla elewacji z otworami okiennymi lub drzwiowymi,
1,5 m dla tarasów, balkonów, daszków, schodów, pochylni czy ramp, galerii, okapu lub gzymsu
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Analiza działki
Sprawdź czy ten projekt możesz wybudować na swojej działce i otrzymaj dodatkowe rekomendacje.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu D16 - Jan
ZbyszekCh
Wybierając projekt domu kierowaliśmy się względami ekonomicznymi. Projekt domu D16 - Jan WAI1096 swoją prostą bryła i dwuspadowowym dachem gwarantował, że nie wydamy fortuny na budowę. Poza tym, także koszty eksploatacji domu nie powalają na kolana, a zarazem łatwo w domu utrzymać porządek.W kwietniu minęły dwa lata, od kiedy mieszkamy w domu. Jedynym słusznym wyborem w kwestii ogrzewania był piec gazowy. Do tego rozprowadzenie ciepła podłogowe i mamy bardzo ekonomiczne połączenie. Poza tym, dom jest znacznie bardziej ustawny, nie trzeba zwracać uwagi na kaloryfery. Rocznie za gaz (z ogrzewaniem wody i gotowaniem) płacimy niecałe dwa tysiące złotych. Koszty zatem są minimalne.Układ pomieszczeń w domu D16 - Jan WAI1096 jest całkiem niezły. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dzieci rosną i przydałyby się może większe pokoje - metr więcej w szerokości domu prawdopodobnie załatwiłby sprawę. Jednak dla pięciu osób dom jest całkiem wygodny i każdy znajdzie w nim swoje miejsce. Zmieniliśmy odrobinę układ okien w domu i teraz jest on odpowiednio nasłoneczniony. Zdecydowaliśmy się też wykorzystać strych, więc wstawiliśmy także dwa okna szczytowe po obu stronach domu - pełni on funkcję magazynku. Na korytarzu natomiast mamy wysuwane schody, którymi możemy dostać się na górę.Z projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096 jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i przy odpowiedniej adaptacji wnętrza bardzo praktyczne. Polecam i pozdrawiam.
Jacek145
Gdy zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu postanowiliśmy zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie zastanawiając się długo podjęliśmy decyzję o zakupie projektu domu D16 - Jan WAI1096, który wcześniej został zrealizowany przez rodziców mojej żony. Jego metraż wydawał się optymalny dla naszej rodziny, tym bardziej iż od początku zależało nam na domu o nie za dużej powierzchni. Na nasz wybór wpływ miały również stosunkowo niskie koszty inwestycji - budynek jest prosty i posiada tylko parter, więc jak najbardziej mieścił się w naszym budżecie.Nasza budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Co prawda, współpracujący z nami fachowcy w pewnym momencie zaprzestali wykonywania prac i mieliśmy dwumiesięczny przestój w budowie, ale mimo to inwestycja szybko się zakończyła. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku niecałe pół roku. Dokumentacja techniczna była czytelna, a uwzględnione w niej rozwiązania konstrukcyjne zostały sporządzone poprawnie. Właściwie cały budynek wykonaliśmy zgodnie ze stroną architektoniczną projektu, aczkolwiek myślę że teraz rozważyłbym modyfikację więźby dachowej. Zgodnie z zaleceniami projektanta wykonaliśmy ją na wiązarach kratownicowych, jednak wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zrobienie jej w tradycyjny sposób. Klasyczna, krokwiowa więźba pozwoli na zaadaptowanie poddasza chociażby na praktyczny strych, więc uważam, że warto pomyśleć o tym na etapie adaptacji.Do wymurowania wszystkich ścian użyliśmy bloczków Suporex. Do postawienia nośnych zastosowaliśmy te o grubości 24 cm, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków 12 cm. Z racji drewnianego stropu postawiliśmy na sufity podwieszane, a dach przykryliśmy blachodachówką, która wyglądem imituje dachówkę ceramiczną. Zgodnie z oczekiwaniami realizacja projektu domu D16 - Jan WAI1096 była stosunkowo niedroga. Uważam, że na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w Extra Indexie (110 tys. zł). Cała inwestycja łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosła ok. 170 tys. zł.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki, zaś na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Trzeba przyznać, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a tzw. „podłogówka” doskonale się sprawdza. W domu zawsze mamy przyjemnie ciepło, a opału schodzi nam naprawdę niewiele. Na cały sezon grzewczy wystarcza nam zaledwie 7 m³ drewna.Z racji tego, iż dom postawiliśmy na skarpie, musieliśmy nieco podnieść fundamenty. Wysokość od ziemi do głównego wejścia to obecnie prawie 2 m. Tym samym budynek prezentuje się bardziej okazale, a dodatkowo od frontu wykonaliśmy jeszcze ozdobny taras. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z wiatrołapu, tak więc po wejściu do domu od razu znajdujemy się w długim korytarzu. Ponadto, od jego strony zrobiliśmy wejścia do kotłowni, łazienki i kuchni. Inne wprowadzone przez nas zmiany polegały jedynie na kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takiej powierzchni mieszka się nam z pełnym komfortem. Każde z dzieci ma swój własny pokój, a gdy dorosną i wyprowadzą się do swoich mieszkań, z żoną będziemy mieć z kolei aż nadto miejsca. Myślę więc, że taki metraż to optymalne rozwiązanie i nie chciałbym mieć większego domu. Pozdrawiam.
ZbyszekCh
Wybierając projekt domu kierowaliśmy się względami ekonomicznymi. Projekt domu D16 - Jan WAI1096 swoją prostą bryła i dwuspadowowym dachem gwarantował, że nie wydamy fortuny na budowę. Poza tym, także koszty eksploatacji domu nie powalają na kolana, a zarazem łatwo w domu utrzymać porządek.W kwietniu minęły dwa lata, od kiedy mieszkamy w domu. Jedynym słusznym wyborem w kwestii ogrzewania był piec gazowy. Do tego rozprowadzenie ciepła podłogowe i mamy bardzo ekonomiczne połączenie. Poza tym, dom jest znacznie bardziej ustawny, nie trzeba zwracać uwagi na kaloryfery. Rocznie za gaz (z ogrzewaniem wody i gotowaniem) płacimy niecałe dwa tysiące złotych. Koszty zatem są minimalne.Układ pomieszczeń w domu D16 - Jan WAI1096 jest całkiem niezły. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dzieci rosną i przydałyby się może większe pokoje - metr więcej w szerokości domu prawdopodobnie załatwiłby sprawę. Jednak dla pięciu osób dom jest całkiem wygodny i każdy znajdzie w nim swoje miejsce. Zmieniliśmy odrobinę układ okien w domu i teraz jest on odpowiednio nasłoneczniony. Zdecydowaliśmy się też wykorzystać strych, więc wstawiliśmy także dwa okna szczytowe po obu stronach domu - pełni on funkcję magazynku. Na korytarzu natomiast mamy wysuwane schody, którymi możemy dostać się na górę.Z projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096 jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie i przy odpowiedniej adaptacji wnętrza bardzo praktyczne. Polecam i pozdrawiam.
Jacek145
Gdy zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu postanowiliśmy zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Nie zastanawiając się długo podjęliśmy decyzję o zakupie projektu domu D16 - Jan WAI1096, który wcześniej został zrealizowany przez rodziców mojej żony. Jego metraż wydawał się optymalny dla naszej rodziny, tym bardziej iż od początku zależało nam na domu o nie za dużej powierzchni. Na nasz wybór wpływ miały również stosunkowo niskie koszty inwestycji - budynek jest prosty i posiada tylko parter, więc jak najbardziej mieścił się w naszym budżecie.Nasza budowa odbyła się w naprawdę krótkim czasie. Co prawda, współpracujący z nami fachowcy w pewnym momencie zaprzestali wykonywania prac i mieliśmy dwumiesięczny przestój w budowie, ale mimo to inwestycja szybko się zakończyła. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku niecałe pół roku. Dokumentacja techniczna była czytelna, a uwzględnione w niej rozwiązania konstrukcyjne zostały sporządzone poprawnie. Właściwie cały budynek wykonaliśmy zgodnie ze stroną architektoniczną projektu, aczkolwiek myślę że teraz rozważyłbym modyfikację więźby dachowej. Zgodnie z zaleceniami projektanta wykonaliśmy ją na wiązarach kratownicowych, jednak wydaje mi się, że lepszym pomysłem będzie zrobienie jej w tradycyjny sposób. Klasyczna, krokwiowa więźba pozwoli na zaadaptowanie poddasza chociażby na praktyczny strych, więc uważam, że warto pomyśleć o tym na etapie adaptacji.Do wymurowania wszystkich ścian użyliśmy bloczków Suporex. Do postawienia nośnych zastosowaliśmy te o grubości 24 cm, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków 12 cm. Z racji drewnianego stropu postawiliśmy na sufity podwieszane, a dach przykryliśmy blachodachówką, która wyglądem imituje dachówkę ceramiczną. Zgodnie z oczekiwaniami realizacja projektu domu D16 - Jan WAI1096 była stosunkowo niedroga. Uważam, że na etapie stanu surowego zamkniętego spokojnie można zmieścić się w kwocie podanej w Extra Indexie (110 tys. zł). Cała inwestycja łącznie z wykończeniami „pod klucz” wyniosła ok. 170 tys. zł.Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głównie palimy drewnem. W sypialniach zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki, zaś na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Trzeba przyznać, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a tzw. „podłogówka” doskonale się sprawdza. W domu zawsze mamy przyjemnie ciepło, a opału schodzi nam naprawdę niewiele. Na cały sezon grzewczy wystarcza nam zaledwie 7 m³ drewna.Z racji tego, iż dom postawiliśmy na skarpie, musieliśmy nieco podnieść fundamenty. Wysokość od ziemi do głównego wejścia to obecnie prawie 2 m. Tym samym budynek prezentuje się bardziej okazale, a dodatkowo od frontu wykonaliśmy jeszcze ozdobny taras. Oprócz tego postanowiliśmy zrezygnować z wiatrołapu, tak więc po wejściu do domu od razu znajdujemy się w długim korytarzu. Ponadto, od jego strony zrobiliśmy wejścia do kotłowni, łazienki i kuchni. Inne wprowadzone przez nas zmiany polegały jedynie na kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego D16 - Jan WAI1096, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takiej powierzchni mieszka się nam z pełnym komfortem. Każde z dzieci ma swój własny pokój, a gdy dorosną i wyprowadzą się do swoich mieszkań, z żoną będziemy mieć z kolei aż nadto miejsca. Myślę więc, że taki metraż to optymalne rozwiązanie i nie chciałbym mieć większego domu. Pozdrawiam.