Projekt domu Chmielów 2 dwsg KRP1492

Cena projektu: 3 180 zł 2 880 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
96,83 m²
Min. szer. działki  
24,8 m
Wysokość budynku
6,5 m
Pow. zabudowy
154,18 m²
Kubatura
650 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
228,88 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Chmielów 2 dwsg jest alternatywą popularnego projektu Chmielów. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Chmielów 2 dwsg to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Chmielów 2 dwsg to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględniona w projekcie łazienka posiada optymalne wymiary. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii szkieletowej. Jego wygląd nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Chmielów 2 dwsg - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,89 m²
2 hall
4 m²
3 kotłownia
6,67 m²
4 korytarz
6,21 m²
5 pokój dzienny + kuchnia
36,1 m²
6 pokój
12,59 m²
7 pokój
13,03 m²
8 pokój
12,23 m²
9 łazienka
7,79 m²
10 garaż jednostan.
22,07 m²
razem
125,58 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Chmielów 2 dwsg na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Chmielów 2 dwsg
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 774 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ilość drewna na więźbę: 10.8 m³. Strop: drewniany. Pokrycie dachu: dachówka gontopodobna z posypką Gerard Corona. Ściany zewnętrzne: szkieletowe drewniane ocieplone wełną mineralną. Ściany wewnętrzne: szkieletowe drewniane. Typ ogrzewania: kocioł gazowy lub kocioł na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dom-Projekt

Opinie mieszkańców domu Chmielów 2 dwsg

Zdjęcie profilowe Tomek.81
Tomek.81
Od początku byliśmy zainteresowani realizacją domu w systemie szkieletowym, a spośród wielu propozycji finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Chmielów 2 dwsg KRP1492. Do gustu przypadł on przede wszystkim mojej żonie, której bardzo podobają się domy charakteryzujące się stylem dworkowym. Oprócz tego, ciekawa drewniana elewacja ukazana na rysunku nadaje bryle wyjątkowego uroku. Duże znaczenie podczas wyboru miał dla nas także układ pomieszczeń, który w tym przypadku spełniał nasze oczekiwania.

Do dokumentacji technicznej projektu nie mam zastrzeżeń i nie spotkały nas w związku z nim żadne problemy. Co prawda, w trakcie budowy mieliśmy pewne przesunięcia, jednak były one spowodowane jedynie opóźnieniami dostawców w kwestii dostarczenia materiałów na plac budowy. Mimo to, całą inwestycję udało nam się zakończyć w błyskawicznym tempie, gdyż domy z drewna są naprawdę szybkie w realizacji. Wszystko zajęło nam zaledwie ok. 2 miesięcy, a gdyby dostawcy trzymali się terminów, pewnie trwałoby to jeszcze krócej. Budową od zera do stanu deweloperskiego zajęła się jedna firma, zaś położeniem płytek i paneli, białym montażem oraz instalacją pieca zająłem się we własnym zakresie.

Ściany zostały wykonane z dobrej jakości drewna, a pomiędzy belkami zastosowaliśmy folię paroizolacyjną oraz 20 cm warstwę wełny Rockwool. Elewację pokryliśmy deskami „półbal” łączonymi na pióro-wpust o wymiarach 6x14cm, zaś wewnątrz położyliśmy te o wym. 3x14cm. Dach pokryliśmy bordową dachówką betonową, zaś okna PCV w kolorze „Złoty Dąb” nabyliśmy u lokalnego producenta. Wewnętrzne drzwi zakupiliśmy w firmie DRE, ceramikę w Paradyżu oraz Cersanicie. Zastosowane przez nas panele charakteryzują się wysoką odpornością AC4 i otrzymaliśmy na nie 40-letnia gwarancję. Uważam, że architekt przeszacował kosztorys - mimo, iż nie oszczędzałem na jakości materiałów, a do budowy zatrudniłem profesjonalną firmę koszty inwestycji były niższe od sugerowanych. Na etapie stanu deweloperskiego wyniosły ok. 200 tys.zł, zaś pozostałe wykończenia (płytki, panele, montaż pieca) kosztowały ok. 50 tys.zł. Myślę nawet, że przy zakupie nieco tańszych materiałów, z całą realizacją „pod klucz” można bez problemu zmieścić się w kwocie 230 tys. zł.

W sypialniach zamontowałem grzejniki, zaś na pozostałej powierzchni domu zastosowałem system ogrzewania podłogowego. Do ogrzewania domu oraz wody użytkowej (również w lecie) służy nam piec na pellet firmy Kostrzewo. Dom jest ciepły, aczkolwiek w kwestii ogrzewania różni się w stosunku do domów murowanych. Drewno nie akumuluje ciepła i nie oddaje go w takim stopniu jak ściany stawiane z pustaków. Z tego względu dom szkieletowy potrafi dosyć szybko się wychłodzić, ale jednocześnie nagrzewa się w bardzo krótkim czasie. Przy piecu ustawionym na 45-50°, już po pół godzinie mamy w domu temperaturę 24°C. Za nami już dwie zimy od zamieszkania. Pierwsza nigdy nie jest do końca miarodajna, jednak po drugiej mogę z całą pewnością stwierdzić, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. Od sierpnia 2015 r. do sierpnia 2016 r. zużyliśmy 3,2 tony pelletu, więc roczny koszt ogrzewania (w tym wody użytkowej) wyniósł ok. 1300 zł.

Projekt Chmielów 2 dwsg KRP1492 uwzględniał wstawienie w salonie trzech okien tarasowych, aczkolwiek my postanowiliśmy wstawić na tej ścianie dwa okna o standardowych rozmiarach (z parapetem). Wyjście na ogród z kolei znajduje się w miejscu przeszklenia widocznego od tylej strony budynku, gdyż to właśnie tam wykonaliśmy taras. Ściankę między kuchnią a kotłownią, postawiliśmy na równi ze ścianą tworzącą wejściowy wykusz. Taki zabieg spowodował, że kotłownia jest tylko odrobinę mniejsza, więc w ogóle nam to nie przeszkadza, a z kolei w kuchni uzyskaliśmy praktyczną wnękę na wstawienie szafy pod zabudowę. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z okien na ścianach szczytowych oraz tego nad wejściem - powierzchnia parteru jest naprawdę spora, dlatego póki co nie myślimy nad adaptacją poddasza.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Chmielów 2 dwsg KRP1492. Wprowadzone przez nas drobne zmiany w pełni dopasowały go do naszych oczekiwań i na chwilę obecną uważam, że poprawianie w nim innych rozwiązań po prostu mijałoby się z celem. Cieszę się, że łazienka i kotłownia są tak obszerne, ponieważ w większości projektów na te pomieszczenia zarezerwowano małą ilość miejsca. Salon i kuchnia również posiadają doskonałe wymiary, a nowy dom jest funkcjonalny i w całości nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Chmielów 2 dwsg

  – 0 głosów

Projekt domu Chmielów 2 dwsg należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Chmielów 2 dwsg

Projekt domu Chmielów 6 dws -300

Chmielów 6 dws

103,35 m²

Projekt domu Chmielów z garażem 35 -300

Projekt domu Chmielów dw 29 -300

Chmielów dw 29

207,88 m²

Projekt domu Chmielów dw 25 -300

Chmielów dw 25

154,23 m²

Projekt domu Chmielów dw 5g -300

Chmielów dw 5g

95,03 m²

Projekt domu Chmielów -300

Chmielów

94,74 m²

Projekt domu Chmielów z garażem -300

Projekt domu Chmielów m9 -300

Chmielów m9

102,7 m²

Projekt domu Chmielów dw 19 -300

Chmielów dw 19

100,11 m²

Projekt domu Chmielów dw 15

Chmielów dw 15

122,11 m²

Projekt domu Chmielów dw -300

Chmielów dw

95,25 m²

Projekt domu Chmielów 13 dwsgt -300

Chmielów 13 dwsgt

103,15 m²

Projekt domu Chmielów dwsgt -300

Chmielów dwsgt

96,83 m²

Projekt domu Chmielów dws

Chmielów dws

96,83 m²

Projekt domu Chmielów tb -300

Chmielów tb

93,65 m²

Projekt domu Chmielów z garażem mx

Projekt domu Chmielów z garażem 33 -300

Projekt domu Chmielów Dw z garażem -300

Projekt domu Chmielów dw7 -300

Chmielów dw7

194,14 m²

Projekt domu Chmielów 3 dw z garażem -300

Projekty podobne do Chmielów 2 dwsg KRP1492

Projekt domu Polańczyk dwsg -300

Polańczyk dwsg

89,57 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych