Projekt domu Bursztyn WAH1154

Cena projektu: 3 290 zł 2 632 zł Oszczędzasz 658 złOferta ważna do 10 kwietnia 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
91,43 m²
Min. szer. działki
22,64 m
Wysokość budynku
5,78 m
Pow. zabudowy
154,63 m²
Kubatura
447 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
229,3 m²
EUco
61,1 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Bursztyn to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Bursztyn to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Bursztyn jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bursztyn - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,15 m²
2 hall
8,99 m²
3 kotłownia
5,27 m²
4 łazienka
2,24 m²
5 kuchnia
10,2 m²
6 pokój dzienny
30,46 m²
7 pokój
9,86 m²
8 pokój
10,19 m²
9 łazienka
5,59 m²
10 pokój
9,76 m²
11 pom. gospodarcze
8,46 m²
12 garaż jednostan.
20,86 m²
razem
126,03 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bursztyn na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bursztyn
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

128 095 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy betonowe, ściany z bloczków. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe: pustaki ceramiczne MAX + styropian. Strop: wiązary kratownicowe drewniane. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Bursztyn

Zdjęcie profilowe jula21
jula21
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bursztyn WAH1154. Posiada on prostą bryłę i nieskomplikowany, dwuspadowy dach na czym szczególnie nam zależało. Te aspekty sprawiają, że konstrukcja jest łatwa w budowie i tym samym cena inwestycji jest mniejsza. Dodatkowo, budynek przypadł nam do gustu pod względem wizualnym, a przewidziany metraż odpowiadał naszym potrzebom.

W trakcie realizacji nie natrafiliśmy na żadne problemy. Do dokumentacji technicznej nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek w mojej ocenie uwzględnione kominy są nieco za duże. Kierownik budowy nie zgodził się jednak na ich zmniejszenie, a zastosowanie tej zmiany z pomocą architekta adaptującego wiązałoby się z dodatkowymi kosztami, dlatego też zrobiliśmy je zgodnie z oryginalną wersją. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam 1,5 roku.

Wprowadziliśmy pewne modyfikacje w zalecanej technologii budowy. Proponowane do budowy pustaki max były w naszej okolicy dosyć trudno dostępne, dlatego też zdecydowaliśmy się na wymurowanie ścian z ceramicznych pustaków Porotherm. Z racji zastosowania cieńszego materiału, dużą wagę przywiązaliśmy do solidnego ocieplenia budynku. Bryłę z zewnątrz pokryliśmy większą, niż sugerowaną warstwą styropianu. Architekt zalecał wyłożenie poddasza płytami OSB oraz G-K , jednak my zdecydowaliśmy się zamienić je na tradycyjne, drewniane deski, które posiadają lepsze parametry izolacyjne i umożliwiają w większym stopniu wykorzystać stryszek. Strop wykonaliśmy z podwójnej płyty KG i ociepliliśmy wełną mineralną 30 cm. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną.

Uważam, że wprowadzone przez nas modyfikacje polepszyły ekonomiczność domu i jestem z nich zadowolony. Decydując się na zmianę w użytych materiałach trzeba jednak liczyć się z nieco większymi kosztami realizacji projektu Bursztyn WAH1154, niż te które oszacował architekt.

Ze względu na to, iż postanowiliśmy ogrzewać dom paliwem stałym, kotłownię wykonaliśmy w pomieszczeniu za garażem. Miejsce, w którym miał znajdować się piecyk gazowy przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki. Zwiększyliśmy powierzchnię instalacji ogrzewania podłogowego i w naszym przypadku system ten został zastosowany w kuchni, salonie,korytarzach oraz łazienkach. Tzw. „podłogówka” doskonale sprawdza się w naprawdę chłodne dni, zaś w cieplejsze wystarczają nam same grzejniki. W okresie zimowym, gdy temperatury są niskie, na dobę zużywamy ok. 20-22 kg ekogroszku. Warstwa izolacyjna rewelacyjnie zdaje egzamin i w pomieszczeniach mamy naprawdę ciepło.

Niewielkie modyfikacje wprowadziliśmy również do układu pomieszczeń. Dwie sypialnie połączyliśmy w jedną większą, a dzięki temu iż zrezygnowaliśmy z drzwi do jednej z nich, przy okazji mogliśmy również powiększyć łazienkę. Oryginalne okno w kuchni, znajdowało się nieco za nisko (na wysokości zlewozmywaka), dlatego też postanowiliśmy je zmniejszyć o 30 cm i wstawić je wyżej.

Po zastosowanych poprawkach nie mam już większych uwag do projektu domu parterowego Bursztyn WAH1154. Myślę jednak, że warto zastanowić się jeszcze nad poszerzeniem garażu o ok. 0,5-1m - dzięki temu uzyska się miejsce na wstawienie w nim regałów i jednocześnie powiększy kotłownię, co jest szczególnie przydatne przy ogrzewaniu paliwem stałym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bursztyn

  – 0 głosów

Projekt domu Bursztyn należy do kategorii

Projekty podobne do Bursztyn WAH1154

Projekt domu Terrier 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Terrier 3 z garażem -500 3D

Projekt domu Neo III -250

Neo III

94,7 m²

Projekt domu Figaro -182 3D

Figaro

100 m²

Projekt domu Dom w Luizjanie 4 z garażem -500 iDesigner

Projekt domu Słoneczny z garażem -598

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych