Projekt domu Bella WOE1004

Cena projektu: 2 450 zł 2 250 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 marca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
92,87 m²
Min. szer. działki
19,74 m
Wysokość budynku
6,85 m
Pow. zabudowy
117,8 m²
Kubatura
617,05 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
180,63 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Bella jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Bella to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu znajduje się jedna komfortowa łazienka. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Bella - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 korytarz
3,06 m²
3 kuchnia + jadalnia
11,06 m²
4 pokój dzienny
27,73 m²
5 pokój
9,08 m²
6 pokój
10,88 m²
7 pom. gospodarcze
3,74 m²
8 korytarz
7,44 m²
9 pokój
11,01 m²
10 łazienka
5,97 m²
razem
92,87 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bella na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bella
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
43 197 zł

stan surowy otwarty
94 486 zł

stan surowy zamknięty
20 468 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

158 151 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Bella

Zdjęcie profilowe persen
persen

Projekt domu Bella WOE1004 w zasadzie wybrała moja żona, ale ja szczerze popierałem ten wybór. Projekt przedstawia (mogłoby się wydawać) nieduży, ale za to bardzo funkcjonalny budynek, w którym czteroosobowa rodzina na pewno czułaby się bardzo swobodnie.

Muszę przyznać, że cały projekt jest bardzo czytelny i łatwo się w nim zorientować. Nie zawiera też żadnych błędów, co przełożyło się na łatwość i efektywność prac budowlanych. Budowa nie trwała zbyt długo i już od dwóch lat możemy cieszyć się nowym domem. Do ogrzewania domu wykorzystujemy kominek w salonie oraz piec na gaz, a dodatkowo mamy zamontowane solary, więc jak tylko dzień jest słoneczny, to nie musimy się przejmować grzaniem ciepłej wody (i to jest naprawdę szalona oszczędność). Budynek jest także szczelnie ocieplony - ściany obłożone zostały 15cm styropianu, a dodatkowo mamy 25cm wełny mineralnej na stropie nad poddaszem, a także 30cm w dachu. Najczęściej dogrzewamy się kominkiem, który bez problemu radzi sobie z ogrzaniem całego domu, ale przy niższych temperaturach włącza się również piec gazowy. Uważam, że udało nam się stworzyć całkiem ekonomiczny dom, ponieważ koszty ogrzewania naprawdę nie są duże.

Układ zaproponowany w projekcie domu Bella WOE1004 oceniam jako całkiem niezły, jednak aby dostosować dom do naszych potrzeb musieliśmy wprowadzić doń kilka zmian. Wtedy też okazało się, że w tym projekcie nie będzie to trudne. Bez problemów przeniosłem klatkę schodową z salonu do pokoju przy nim, jednocześnie powiększył się pokój nr 6, no i oczywiście salon znacznie zyskał na przestrzeni. Podnosząc również ściankę kolankową, zyskałem na poddaszu znaczną powierzchnię, którą udało mi się w ciekawy sposób zaadaptować - otóż, powstały tam dwa mniejsze pokoje (odpowiednio nad dolnymi sypialniami), łazienka, garderoba oraz jeden wielki pokój o powierzchni salonu i kuchni razem. W tym też pokoju panuje i rządzi jeden z moich synów - ma tam małe studio nagraniowe, ponieważ namiętnie gra na gitarze. W każdym z górnych pomieszczeń dołożyłem także okna dachowe, a w tym największym pokoju jeszcze balkon. Na parterze zdecydowałem się także zamknąć kuchnię od strony salonu, co raczej oceniam na plus. Z reszta podobnie nasi znajomi czy rodzina, którzy nas odwiedzają. Chwalą rozwiązania wybrane w naszym domu. Mówią, że dom jest bardzo praktyczny, a także dobrze wykończony. Dla naszej czwórki rzeczywiście wszystko się sprawdza i chyba już nic bym nie zmieniał. Uważam, że cała powierzchnia w budynku została odpowiednio wykorzystana i nie ma zbędnych pomieszczeń; a tak poza tym to mamy do dyspozycji prawie 180m2. Wnętrze domu jest bardzo jasne, ale w pokojach o numerach 6 i 9 zamiast okien o szerokości 150cm, wstawiłbym szersze o 30cm (chociaż żona mówi, że obecne są wystarczające).

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Bella WOE1004 i z wprowadzonych weń zmian. Mieszka nam się w domu bardzo dobrze i raczej nie mamy na co narzekać - chociaż chciałbym jeszcze garaż przyklejony do bryły domu. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Mateusz1004
Mateusz1004
Zdecydowaliśmy się na projekt Bella WOE1004, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Wiedzieliśmy, że wprowadzenie jedynie kilku, kosmetycznych poprawek w całości dopasuje go do wszystkich naszych oczekiwań. Oprócz funkcjonalnego układu pomieszczeń spodobało nam się, iż konstrukcja budynku pozwala na jego realizację przy stosunkowo niskich kosztach. Ponadto, metraż domu wydał nam się optymalny dla naszej rodziny i mimo, iż posiada niecałe 100 m² jest naprawdę przestronny.

Podczas naszej budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Postanowiliśmy nie brać kredytu i całą inwestycję zrealizowaliśmy z środków własnych, niemniej jednak udało nam się ją zakończyć dosyć szybko. Pierwsze prace zaczęliśmy w 2014 r., a już w wakacje 2015 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Do całościowego zakończenia zostało nam jedynie wykończenie elewacji.

Fundamenty wykonaliśmy w tradycyjny sposób - nie korzystaliśmy z bloczków fundamentowych, a wykopy klasycznie wylaliśmy betonem. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Suporex 24 cm. Strop wykonaliśmy w drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy blachodachówką. Póki co, nie mamy jeszcze ocieplenia zewnętrznego, ale zamierzam zastosować 12 cm warstwę styropianu. Mimo braku izolacji, nie uskarżam się na koszty ogrzewania. Dużo zainwestowałem w odpowiedni system instalacji CO, co teraz przynosi efekty. Dom głównie ogrzewamy drewnem, ale korzystamy także z węgla i przez całą zimę zużyliśmy ok. 300 kg tego opału.

Do oryginalnej wersji projektu domu parterowego Bella WOE1004 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. W kotłowni wstawiliśmy dodatkowe drzwi prowadzące bezpośrednio na zewnątrz, a ponadto zrezygnowaliśmy z kominka w części dziennej, dzięki czemu uzyskaliśmy przestronniejszy hall. Oprócz tego, nie wprowadzałbym już żadnych innych modyfikacji.

Wybór projektu Bella WOE1004 był dla nas naprawdę dobrą decyzją, a w nowym domu widzę same plusy. Dodatkowo, podoba się on wszystkim odwiedzającym nas gościom. Co prawda jedni znajomi stwierdzili, iż decydując się na ten projekt rozważyliby powiększenie salonu kosztem jednego z pokoi, ale nam wymiary części dziennej w całości odpowiadają - jest naprawdę przestronna, tym bardziej że zrezygnowaliśmy z wykonania w niej kominka. Sypialnie są duże, jednak moim zdaniem w zupełności wystarczające. Układ pomieszczeń jest funkcjonalnie przemyślany i spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam

Recenzje projektu Bella

  – 0 głosów

Projekt domu Bella należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bella

Projekt domu Bella II -200

Bella II

92,87 m²

Projekty podobne do Bella WOE1004

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Tracja 2 -200 3D iDesigner

Tracja 2

99,38 m²

Projekt domu Mokka -300 3D iDesigner

Mokka

98,84 m²

Projekt domu Dom przy Bukowej 14 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Bukowej 25 -700

Projekt domu Tracja 2 Teriva -200

Tracja 2 Teriva

99,38 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych