Projekt domu APS 187 LUA1235

Cena projektu: 2 790 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
149,7 m²
Min. szer. działki
19,9 m
Wysokość budynku
8,23 m
Pow. zabudowy
121,9 m²
Kubatura
404,6 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
202,4 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu APS 187 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, przez co jest tani w budowie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem naczółkowym, który wyjątkowo się prezentuje. Projekt APS 187 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu APS 187 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall + schody
13,7 m²
3 pokój
8,9 m²
4 kuchnia
10 m²
5 pokój dzienny
27,5 m²
6 korytarz
2,1 m²
7 łazienka
4,5 m²
8 garaż jednostan.
19,9 m²
9 kotłownia
7,4 m²
razem
97,4 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 187 - Rzut poddasza

1 hall + schody
13,4 m²
2 pokój
11,5 m²
3 garderoba
1,9 m² (6,1 m²)
4 pokój
13 m²
5 garderoba
4,1 m² (8,3 m²)
6 pokój
13,5 m²
7 garderoba
3,1 m² (7,3 m²)
8 pokój
11,2 m²
9 łazienka
7,5 m² (11,7 m²)
razem
79,2 m² (96 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 187 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu APS 187
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
43 673 zł

stan surowy otwarty
140 063 zł

stan surowy zamknięty
29 393 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

213 129 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: z pustak + ocieplenie TERMOORGANIKA. Strop: parter - typu TERIVA, poddasze - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachu dachówka lub blacha. . Kąt nachylenia dachu: 38 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 187

Zdjęcie profilowe Smoliński
Smoliński

Zdecydowaliśmy się na projekt domu APS 187 LUA1235 głównie ze względu na jego bryłę, gdyż spodobała się ona zarówno mi, jak i mojej żonie. Szukaliśmy budynku o kwadratowym układzie, ponieważ naszym zdaniem takie proporcje zapewniają lepsze wykorzystanie przestrzeni wewnątrz.

Podczas budowy natrafiliśmy na kilka drobnych problemów, jednak myślę, że to całkiem normalne przy tego typu inwestycji. Na szczęście nie było to nic wielkiego i wszystko udało się pomyślnie zrealizować. Budynek został wymurowany z ceramicznej cegły Porotherm, strop zrobiliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Na zewnątrz bryły zastosowaliśmy 12 cm białego styropianu. Dom bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. W porze zimowej w pomieszczeniach mamy naprawdę ciepło, a czasami nawet aż za bardzo. Ogrzewamy ekogroszkiem i w sezonie grzewczym wydajemy na opał ok. 3-3,5 tys. zł.

Do układu pomieszczeń przewidzianego w projekcie APS 187 LUA1235 nanieśliśmy kilka zmian. Powiększyliśmy jeden pokój kosztem uwzględnionej w nim pierwotnie garderoby oraz delikatnie poszerzyliśmy kotłownię o kilka centymetrów. Obecnie myślę, że lepszym pomysłem byłoby zwiększenie tego pomieszczenia poprzez wyrównanie jego tylnej ściany do poziomu ściany w jadalni. Zabieg taki nie będzie konieczny, jeśli ktoś zechce ogrzewać dom gazem ziemnym, jednak przy składowaniu opału większa kotłownia bardzo się przydaje. Uważam, że warto to przemyśleć.

Zmianą, z której jestem jednak najbardziej zadowolony, było zlikwidowanie najmniejszej sypialni na górze. Zamiast niej na tej kondygnacji zrobiliśmy drugi salon, a dzięki temu przestrzeń poddasza wydaje się teraz bardziej przestronna.

Nasz dom usytuowany jest na działce tak, iż salon znajduje się od południowej strony. Z racji tego przez 80% dnia w strefie dziennej mamy bardzo dużo słońca. Z oświetleniem pozostałych pomieszczeń również nie mamy żadnego problemu. Myślę nawet, że spokojnie można zrezygnować z jednego małego okna w górnej sypialni i w dalszym ciągu będzie tam jasno.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 187 LUA1235. Spełnił on moje oczekiwania i mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 187

  – 0 głosów

Projekt domu APS 187 należy do kategorii

Projekty podobne do APS 187 LUA1235

Projekt domu HG-C4

HG-C4

147,2 m²

Projekt domu HG-Y3

HG-Y3

153,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych