Projekt domu APS 117 LUA1149

Cena projektu: 2 790 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
159,3 m²
Min. szer. działki
21,34 m
Wysokość budynku
8,24 m
Pow. zabudowy
147,4 m²
Kubatura
490 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
241,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu APS 117 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt APS 117 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Zaprojektowane kuchenne okno wychodzące na ogród pozwala na wpuszczenie do domu niezwykłej świeżości i zapachu kwiatów. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu APS 117 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
9,1 m²
3 pokój dzienny
30,5 m²
4 kuchnia
12,7 m²
5 pokój
11,2 m²
6 spiżarnia
2,1 m²
7 łazienka
6,9 m²
8 schody
5,9 m²
9 garaż jednostan.
18,9 m²
10 kotłownia
6,9 m²
razem
108,9 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 117 - Rzut poddasza

1 korytarz
10,8 m²
2 strych
21,1 m² (28 m²)
3 pokój
18,4 m² (20,5 m²)
4 pokój
12,6 m² (16,1 m²)
5 łazienka
7,8 m² (11,2 m²)
6 pokój
18,2 m²
7 garderoba
4,5 m²
8 schody
4,7 m²
razem
98,1 m² (114 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 117 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
52 716 zł

stan surowy otwarty
190 440 zł

stan surowy zamknięty
34 500 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

277 656 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: z bloczków z betonu komórkowego + ocieplenie. Strop: TERIVA, na poddaszu - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 38. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna „ROCKWOOL”. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 117

Zdjęcie profilowe baśka72
baśka72

Szukając projektu odpowiedniego dla naszej rodziny natrafiliśmy na projekt domu APS 117 LUA1149 i od razu nam się spodobał. Zależało nam właśnie na takim metrażu, gdyż chcieliśmy, aby wszystkie pomieszczenia były przestronne. Duża powierzchnia pozwoliła na „luźne” rozmieszczenie pokoi, których układ bardzo przypadł nam do gustu.

Podczas realizacji naszego domu nie mieliśmy większych problemów, jednak muszę przyznać, iż niektóre oznaczenia w projekcie mogłyby być prościej rozrysowane. Cały budynek powstał przy użyciu pustaków marki Suporex. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. W domu postanowiliśmy ogrzewać w tradycyjny sposób i zainstalowaliśmy w kotłowni standardowy piec na paliwo stałe. Mamy swoje drewno, więc było to dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie.

W naszym przypadku wszystko zostało zrobione zgodnie z wytycznymi projektu domu APS 117 LUA1149 i nie wprowadzaliśmy do niego żadnych zmian. Na chwilę obecną trochę jednak żałuję, iż nie zdecydowałem się na powiększenie tarasu przy wykuszu. Jego powierzchnia jest dość mała i wystarcza na postawienie tam małego stolika do kawy i dwóch krzeseł - więcej nie wejdzie, gdyż dalej są już schodki. Myślę, że jeśli ktoś będzie budował ten lub podobny projekt warto pomyśleć o tym wcześniej.

Dom usytuowany mamy tak, iż front znajduje się na wschód, a salon w\z wykuszem mamy po stronie zachodniej. Wszędzie jest wystarczająco jasno i nie mamy żadnego problemu z ilością słońca w pomieszczeniach.

Najbardziej w naszym domu jestem zadowolony z salonu, który jest naprawdę pokaźnych rozmiarów. Jego duża powierzchnia pozwala na zorganizowanie większego przyjęcia. Moim zdaniem twórcy projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 117 LUA1149 zastosowali w nim ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Jego wybór był dobrą decyzją i mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Monika 83
Monika 83

Projekt domu APS 117 LUA1149 wybraliśmy, ponieważ odpowiadał nam jego wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń. Zależało nam na sporej wielkości strychu, w którym chcieliśmy zrobić pomieszczenie gospodarcze, istotne również była wielkość pokoju na dole i łazienki.

Budowa szła w miarę sprawnie, żadnych większych problemów nie mieliśmy. Projekt domu APS 117 LUA1149 był czytelny i fachowcy nie mieli żadnych kłopotów. Piec mamy na węgiel i drewno, z kosztów jesteśmy zadowoleni. Teraz będziemy mieszkać drugą zimę i nie mamy powodów do narzekania.

Od południa jest wejście, przy takim rozmieszczeniu domu na działce nie jest zbyt jasno we wszystkich pomieszczeniach, jednak nie mieliśmy innej możliwości. Wprowadziliśmy kilka zmian, ale były tylko jakieś drobne: modyfikacja niektórych okien czy drzwi w rozmieszczeniu oraz zlikwidowaliśmy spiżarnię.

Moja rodzina liczy trzy osoby, dom jest wystarczająco duży. Układ pomieszczeń jest komfortowy, każde pomieszczenie staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. Najbardziej cieszymy się, że udało nam się zrealizować projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 117 LUA1149 oraz to, że już możemy mieszkać w swoim domu.

Salon mamy bardzo duży i przestrzenny, więc jak najbardziej możemy przyjmować gości, mamy na to sporo miejsca. Wybierając projekt, zależało mi też na tym, aby kuchnia nie była połączona z salonem, ponieważ gdy przychodzą goście nie chciałam, aby widzieli jak przygotowuję posiłki. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 117

  – 0 głosów

Projekt domu APS 117 należy do kategorii

Projekty podobne do APS 117 LUA1149

Projekt domu Dom przy Wiosennej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Format -216

Format

166 m²

Projekt domu HomeKoncept-71

HomeKoncept-71

169,44 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu TK158g

TK158g

148,56 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych