Projekt domu Apollo paliwo stałe WOE1054

Cena projektu: 2 450 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
137,97 m²
Min. szer. działki
17,14 m
Wysokość budynku
8,57 m
Pow. zabudowy
99,78 m²
Kubatura
654,19 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
186,62 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Budynek Apollo paliwo stałe został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Apollo. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Apollo paliwo stałe to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Apollo paliwo stałe to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Apollo paliwo stałe - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
3,94 m²
3 spiżarnia
2,02 m²
4 kuchnia
9,59 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
26,14 m²
6 hall + schody
9,64 m²
7 łazienka
3,96 m²
8 kotłownia
8,25 m²
9 pokój
10,55 m²
razem
78,29 m²

Rzut kondygnacji projektu Apollo paliwo stałe - Rzut poddasza

1 korytarz
6,29 m²
2 łazienka
8,41 m² (10,78 m²)
3 pokój
14,76 m² (19,83 m²)
4 garderoba
6,59 m²
5 pokój
11,87 m² (16,02 m²)
6 pokój
11,61 m² (15,61 m²)
razem
59,53 m² (75,12 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Apollo paliwo stałe na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Apollo paliwo stałe
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

170 081 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
30 662 zł

stan surowy otwarty
117 273 zł

stan surowy zamknięty
22 146 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]. Strop gęstożebrowy – TERIVA. Więźba dachowa drewniana. Pokrycie dachu - dachówka cementowa. Ogrzewanie na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHIPORTAL

Opinie mieszkańców domu Apollo paliwo stałe

Zdjęcie profilowe Michał1054
Michał1054
Zdecydowałem się na na realizację projektu domu Apollo paliwo stałe WOE1054, który odpowiadał mi właściwie pod wszystkimi względami, a zwłaszcza tymi dotyczącymi konstrukcji bryły. Od początku zależało nam na możliwie jak najszybszej przeprowadzce do nowego domu, a także na tym, aby koszty budowy były stosunkowo przystępne. Było to możliwe dzięki rozwiązaniom przewidzianym w tym projekcie domu. Na naszą decyzję wpływ miała więc prosta, dwuspadowa konstrukcja dachu oraz nieskomplikowana forma bryły bez zbędnych załamań czy ozdobników, które często podrażają koszty inwestycji. Równie istotny był również metraż domu - jest nie za duży, a jednocześnie wydał nam się być w pełni komfortowy dla naszej rodziny.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przebiegiem całej realizacji. Podczas budowy nie mieliśmy problemów, fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili i na szczęście nie natrafiliśmy na żadne przykre niespodzianki. Projekt nie zawierał błędów, a tworząca go dokumentacja techniczna była dobrze opracowana, dlatego też jestem z niego naprawdę zadowolony. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie - od rozpoczęcia budowy, do wprowadzenia się do nowego domu minęły w naszym przypadku niecałe dwa lata. Na chwilę obecną zostało nam jedynie wykończenie elewacji.

Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Max marki Wienerberger, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu Austrotherm o współczynniku lambda = 0,031. Zrezygnowałem z proponowanej w projekcie metody zrealizowania stropu i zamiast systemu Teriva, wykonałem go w tradycyjnej zbrojonej, żelbetowej konstrukcji. W domu zastosowałem kominy systemowe firmy Cj Block, dach pokryłem blachodachówką ThyssenKrupp, a poddasze zaizolowałem wełną mineralną marki Rockwool. Co prawda, projekt Apollo paliwo stałe WOE1054 nie należy do domów drogich w budowie, aczkolwiek koszty jego realizacji były w naszym przypadku wyższe niż oszacowane w kosztorysie, mimo iż pracując w składzie budowlanym miałem możliwość nabycia większości materiałów w niższych cenach. Inwestycja na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła ok. 220 tys. zł. Z drugiej jednak strony, możliwe iż wpływ na takie przekroczenie sugerowanych kosztów miał rejon naszego zamieszkania, w którym ceny materiałów są dosyć wysokie w stosunku do okolicznych.

Jedyne modyfikacje, które wprowadziłem do projektu Apollo paliwo stałe WOE1054 polegały na rezygnacji z okien połaciowych w łazience oraz naprzeciwległym pokoju - zamiast nich w tych pomieszczeniach wstawiliśmy tradycyjne przeszklenia w ścianach szczytowych. Uwzględniony w domu układ pomieszczeń spełniał moje oczekiwania, dlatego też nie czułem potrzeby aby cokolwiek w nim zmieniać. W tej kwestii ściśle trzymałem się projektu i wszystko wykonałem zgodnie z jego oryginalną wersją. Co prawda, na początku moja żona miała pewne obiekcje odnośnie spiżarki i myślała nad tym, aby jej kosztem powiększyć kuchnię. Zrezygnowaliśmy jednak z tego pomysłu i okazało się, że było to dobre posunięcie. Żona jest zadowolona z faktu posiadania spiżarki, gdyż taki schowek naprawdę się przydaje, a większa kuchnia w zasadzie nie byłaby potrzebna. Innym Inwestorom mogę jednak poradzić przeniesienie łazienki na poddaszu w miejsce pokoju przy klatce schodowej, dzięki czemu obie łazienki znajdowałyby się w jednym pionie, a to z kolei ułatwiłoby wykonanie instalacji hydraulicznej. Zrobienie ich zgodnie z oryginalnym układem nie było wprawdzie dużym kłopotem, aczkolwiek uważam że naprawdę warto to rozważyć.

Wybór projektu domu Apollo paliwo stałe WOE1054 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Pomieszczenia są ustawne, a ich rozmieszczenie zostało naprawdę funkcjonalnie przemyślane. Powierzchnia mieszkalna jest doskonale wykorzystana, co bardzo mnie cieszy. Mimo iż domek wizualnie z zewnątrz nie wygląda na duży, wszyscy odwiedzający nas goście po wejściu do środka są zaskoczeni jak wiele mamy w nim miejsca. Na domu o dokładnie takim metrażu zależało mi od samego początku. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Apollo paliwo stałe

  – 0 głosów

Projekt domu Apollo paliwo stałe należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Apollo paliwo stałe

Projekt domu Apollo

Apollo

136,62 m²

Projekt domu Apollo II paliwo stałe

Projekt domu Apollo II

Apollo II

138,05 m²

Projekty podobne do Apollo paliwo stałe WOE1054

Projekt domu Ares paliwo stałe

Ares paliwo stałe

132,78 m²

Projekt domu Karmelita bez garażu -100 3D

Projekt domu Ares Bis

Ares Bis

138,41 m²

Projekt domu Kolia 3 -250

Kolia 3

131,3 m²

Projekt domu August 3 PS

August 3 PS

135,66 m²

Projekt domu Riva -270

Riva

144,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych