Projekt domu Antek 2A WRD1514

Cena projektu: 2 490 zł 2 190 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 15 czerwca 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
100,9 m²
Min. szer. działki
20,3 m
Wysokość budynku
6,66 m
Pow. zabudowy
131,4 m²
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Antek II wersja A bez garażu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Antek II wersja A bez garażu to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Antek 2A - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 kotłownia
5,5 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
31 m²
5 hall
7,9 m²
6 wc
2,7 m²
7 pokój
11,1 m²
8 garderoba
2,3 m²
9 pokój
11,6 m²
10 łazienka
6,9 m²
11 pokój
13,4 m²
razem
105,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Antek 2A na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Antek 2A
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

179 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: lekki podwieszany. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne 25cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Antek 2A

Zdjęcie profilowe nati1111
nati1111
Projekt domu Antek II wersja A bez garażu WRD1514 spodobał nam się ze względu na bryłę i wygląd zewnętrzny. Żonie zależało na połączeniu salonu z kuchnią. Budowa przebiegła po naszej myśli, a jakiekolwiek opóźnienia były spowodowane jedynie pogodą, ponieważ roboty budowlane były zimą. Projekt domu Antek II wersja A bez garażu WRD1514 był czytelny. Piec mamy na gaz, koszty na razie są nam nieznane. Kuchnia jest od północy, a salon od południa dzięki temu w pomieszczeniach jest bardzo jasno w ciągu dnia. Zmiany, jakie wprowadziliśmy do projektu, to powiększenie okien oraz zmniejszenie wyjścia na taras. Sufit zrobiliśmy betonowy, a nie drewniany. Żadnych innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Moja rodzina liczy trzy osoby. Myślę, że dla takiej ilości osób dom jest idealny. W salonie jest bardzo dużo miejsca i dzięki temu będziemy mieć możliwość, aby zapraszać gości. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zrealizować projekt. Wybór projektu domu parterowego Antek II wersja A bez garażu WRD1514 był strzałem w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe rysiu 845
rysiu 845
Szukając projektu domu największą uwagę zwracałem na kwestie praktyczne. W szczególności zależało mi na tym, aby budynek był łatwy i ekonomiczny w budowie, dlatego też skupiłem się na znalezieniu domu o prostej bryle bez zbędnych ozdobników i nieskomplikowanej, dwuspadowej konstrukcji dachu. Ostatecznie zdecydowałem się na realizację projektu domu Antek II wersja A bez garażu WRD1514, który nie tylko spełniał powyższe kryteria, ale także przypadł nam do gustu ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń. W tej kwestii szczególnie spodobał się nam widoczny podział mieszkania na strefę dzienną oraz nocną z sypialniami domowników.

Nasza budowa przebiegła sprawnie i bez problemów. Jedyna trudność na jaką napotkali współpracujący z nami fachowcy dotyczyła mocowania zadaszenia nad tarasem. Wykonanie tego elementu nie zostało w projekcie opisane, toteż z początku trochę zastanawiali się jak powinni to wykonać. Na szczęście z racji swojego doświadczenie potrafili poradzić sobie z tym we własnym zakresie, a pozostałe etapy realizacji odbyły się już bez żadnych przeszkód. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie jeden rok.

Do postawienia ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków, a dach pokryliśmy blachodachówką. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy w lekkiej, drewnianej konstrukcji. Przyznam jednak, iż z racji chęci zaadaptowania poddasza, obecnie zdecydowałbym się na inną metodę wykonania stropu. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, toteż część prac związanych z realizacją projektu domu Antek II wersja A bez garażu WRD1514 wykonaliśmy sami. Pozwoliło nam to na znacznie oszczędności i koszty naszej inwestycji były mniejsze w stosunku do kwoty oszacowanej w kosztorysie.

Rozmiary przeszklonej witryny przewidzianej w salonie wydały nam się nieco za duże, dlatego też zmniejszyliśmy jej szerokość z 4 m na 3 m. Dodatkowe okno w strefie dziennej wstawiliśmy od strony ściany szczytowej. Małą ubikację przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznego pomieszczenia gospodarczego, a kosztem części jego oryginalnej powierzchni nieco powiększyliśmy korytarz, który stał się dzięki temu bardziej przestronny. Pomieszczenie gospodarcze nie straciło jednak na wymiarach, ponieważ przyłączyliśmy do niego część znajdującej się obok garderoby. Uważam, iż w projekcie warto zwrócić uwagę na kwestię wentylacji. Przewidziano w nim jeden główny komin wentylacyjny oraz małe kominki dachowe, które jednak nie są do końca wystarczające. Na szczęście ta kwestia nas nie dotyczy, ponieważ zdecydowaliśmy się na instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, co również mogę polecić innym Inwestorom.

Nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, ani kąta nachylenia dachu, a mimo to okazało się, iż na poddaszu jest sporo przestrzeni, którą można użytkowo wykorzystać. Miejsca spokojnie wystarczy na zrobienie dwóch całkiem sporych pokoi. Aby dać sobie możliwość praktycznego zagospodarowania górnej kondygnacji, w salonie wykonaliśmy drewniane schody, a dodatkowo planujemy w niedługim czasie wstawić kilka okien połaciowych. Na chwilę obecną nieco jednak żałuję, iż nie zdecydowałem się na zrobienie betonowego stropu, który ma korzystniejsze właściwości akustyczne od drewnianego i uważam, że warto o tym pomyśleć już na etapie adaptacji.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Antek II wersja A bez garażu WRD1514. Układ pomieszczeń w naszym nowym domu jest właściwie w całości zgodny z oryginalną wersją, która przypadła nam do gustu już na samym początku. Wyraźne oddzielenie części sypialnianej od wypoczynkowej strefy dziennej to doskonałe rozwiązanie, które sprawia, iż wnętrze jest w pełni funkcjonalne. Podoba nam się również to, iż wszystkie pokoje mają podobny metraż - nie są zbyt duże i jednocześnie w zupełności wystarczające. Jedynie kotłownia mogłaby być nieco większa, gdyż po wstawieniu do niej pieca z podajnikiem na pellet zostało w niej dosyć mało miejsca, ale na szczęście nie jest to aż tak duży kłopot. Ciekawym elementem jest z pewnością taras, nad którym architekt przewidział zadaszenie - trzeba przyznać, że zacieniona powierzchnia na świeżym powietrzu bardzo się przydaje. Projekt Antek II wersja A bez garażu WRD1514 mogę śmiało polecić innym Inwestorom. Dom jest komfortowy, a do tego prosty i niedrogi w realizacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Antek 2A

  – 0 głosów

Projekt domu Antek 2A należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Antek 2A

Projekt domu Antek 3A -300

Antek 3A

100,9 m²

Projekt domu Antek 2C 2-garaże -300

Antek 2C 2-garaże

100,9 m²

Projekt domu Antek B garaż -300

Antek B garaż

100,9 m²

Projekt domu Antek 2C 2-garaże PS -300

Projekt domu Antek 3B garaż -300

Antek 3B garaż

100,9 m²

Projekt domu Antek B garaż PS -300

Antek B garaż PS

101,5 m²

Projekt domu Antek C 2-garaże PS -300

Projekt domu Antek 2B garaż PS -300

Antek 2B garaż PS

101,3 m²

Projekt domu Antek 3C 2-garaże -300

Antek 3C 2-garaże

100,9 m²

Projekt domu Antek C 2-garaże -300

Antek C 2-garaże

100,9 m²

Projekt domu Antek A -300

Antek A

100,7 m²

Projekt domu Antek 2B garaż -300

Antek 2B garaż

100,9 m²

Projekty podobne do Antek 2A WRD1514

Projekt domu Dom przy Bukowej 26 -700

Projekt domu Tracja 2 -200 3D iDesigner

Tracja 2

99,38 m²

Projekt domu Mokka -300 3D iDesigner

Mokka

98,84 m²

Projekt domu Mokka 6 -300 3D iDesigner

Mokka 6

109,85 m²

Projekt domu Tracja 2 Teriva -200

Tracja 2 Teriva

99,38 m²

Projekt domu Talia -200

Talia

110,09 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych