Projekt domu parterowego Fistaszek 5 z dachem dwuspadowym i tarasem.
Czytaj więcejProjekt domu Fistaszek 5 BSA2235
Powierzchnia użytkowa:
108,22 m²
Pokoje (bez salonu):
3
Stanowiska garażowe:
0
Łazienki + toalety:
2
Min. szer. i dł. działki:
22,44 x 18,94 m
Kąt nachylenia dachu:
25°
Średni koszt budowy:
Więcej parametrów
Cena projektu:
3 850 zł
3 500 zł
Oferta ważna do 21.04.2021 r.
Wydłużony czas realizacji
pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcjeProjekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcejAby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcejRzut parteru
Zamów rysunki szczegółowe
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcejSuma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
gazowe, na paliwo stałe
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr | WT 2017 | WT 2021 |
---|---|---|
Energia pierwotna (Ep) | do 90 kWh/(m2rok) | do 70 kWh/(m2rok) |
Ściany zewnętrzne | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,20 W/m2K |
Dach/stropodachy | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,15 W/m2K |
Podłogi na gruncie | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,30 W/m2K |
Okna i drzwi balkonowe | maks. 1,10 W/m2K | maks. 0,90 W/m2K |
Okna dachowe(połaciowe) | maks. 1,30 W/m2K | maks. 1,10 W/m2K |
Drzwi i bramy | maks. 1,50 W/m2K | maks. 1,30 W/m2K |
Dach: blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 25°. Stropy: z wiązarów dachowych firmy MITEK lub żelbetowe wylewane. Ściany: 2-warstwowe - bloczek z betonu komórkowego SOLBET 24 cm + styropian Termo Organika. Ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe.
Aktualne na:
1
kwartał 2021
Stan surowy zamknięty
System zlecony
Prace powierzasz firmom budowlanym
zł brutto
szczegóły
Fundamenty oraz piwnica
15-35 %
zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
50-70 %
zł
Stolarka okienna i drzwiowa
10-15 %
zł
System gospodarczy
Większość prac budowlanych wykonujesz samodzielnie
1 171 000
zł brutto
szczegóły
Podane koszty budowy mają charakter szacunkowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Polecamy
Kosztorys inwestorski
Zawiera zestawienie wszystkich potrzebnych materiałów wraz z ich cenami, uwzględnia koszty sprzętu i transportu. Z kosztorysem inwestorskim:
Projekt domu Fistaszek 5, a w nim:
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Projekty architektury ogrodowej
gratis!Tablica informacyjna
gratis!Dziennik budowy
gratis!Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!Materiały promocyjne
gratis!Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Wersja elektroniczna jest przydatna na etapie adaptacji projektu. Pliki DWG zawierają część architektoniczną projektu:
Oferujemy Państwu schemat podziemnego, szczelnego zbiornika jednokomorowego o pojemności 7,85 m3.
Nie każdy nowy dom można podłączyć do kanalizacji. Co wtedy zrobić ze ściekami? Najczęściej odprowadza się je do zbiornika szczelnego zwanego powszechnie szambem. Budowa szamba nie wymaga zezwolenia na budowę, ale 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót trzeba ten zamiar zgłosić w wydziale architektury lokalnego starostwa powiatowego lub urzędu gminy i wraz z wnioskiem zgłoszenia przedstawić projekt zbiornika i jego planowane usytuowanie na działce. Wszystkie te formalności warto załatwić podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę domu. Schemat zbiornika szczelnego powinien zostać zaadaptowany przez architekta.
Cena promocyjna obowiązuje wyłącznie przy jednoczesnym zakupie dodatku z projektem.
Kosztorys budowlany na płycie CD to niezwykle pomocne narzędzie przy wycenach prac budowlanych oraz negocjacyjnych z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi.
Kosztorys budowlany zawiera:
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu może być wykorzystany do celów urzędowych.
System wentylacji pozwala na pełną kontrolę nad wymianą powietrza w domu. Ma to duże znaczenie nie tylko ze względu na jakość powietrza, ale także dla ograniczania strat ciepła. Energię odzyskuje się dzięki rekuperatorowi, który ogrzewa chłodne powietrze czerpane z zewnątrz ciepłym powietrzem usuwanym z pomieszczeń. Dzięki temu świeże powietrze doprowadzane do pomieszczeń nie jest aż tak chłodne, a tym samym potrzeba mniej energii na podtrzymanie temperatury. Świeże powietrze poprzez system kanałów wentylacyjnych dostarczane jest do pokoi. Pozostałe kanały wywiewne usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalety, łazienki i garderoby.
Do projektu oferujemy szczegółowy schemat wentylacji mechanicznej z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła (GPWC) opracowanym przez firmę REHAU.
AWADUKT Thermo to pierwszy gruntowy powietrzny wymiennik ciepła z antybakteryjną warstwą wewnętrzną, która zmniejsza stopień rozwoju mikroorganizmów, a tym samym poprawia jakość powietrza w porównaniu ze zwykłymi systemami. GPWC jest instalacją wspierającą i dopełniającą instalację wentylacji mechanicznej. Jest to system rur ułożonych w gruncie, przez które powietrze pobierane jest do centrali wentylacyjnej. Dzięki temu świeże powietrze jest podgrzewane zimą, a schładzane latem. System nie tylko pozwala zredukować zużycie energii, ale także zapewnia odpowiednią temperaturą i zdrowe powietrze w pomieszczeniach.
Projekt domu parterowego Fistaszek 5 z dachem dwuspadowym i tarasem.
Czytaj więcejStandardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Systemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikDachy solarne
Sunroof
Sprawdź ofertęEnergooszczędne domy prefabrykowane
WOLF Haus
Zapytaj o bezpłatną wycenęKominki i akcesoria kominkowe
Kratki
Sprawdź ofertęNowoczesne systemy stropowe
Stropy
Bezpłatna wycena stropuKompletne systemy ociepleń
Termo Organika
Skonfiguruj swoje ocieplenieDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuTen projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie