Usytuowanie domu na działce
Przekrój pionowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Koszt budowy domu
Wycena opracowana przez autora projektu:
258 375 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt
Technologia budowy domu
Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa. Więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej.. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny oraz okładzina klinkierowa, cokół kamienny. Stolarka: drewniana lub PCV, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann.
Rekomendowani producenci
Elewacje
Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG
Opinie mieszkańców domu Alan III G1

Piotr500
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu, mieliśmy już pewną wizję tego jaki powinien być nasz przyszły dom. Przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt Alan III G1 WRC2010, który uwzględniał wszystkie wymagania jakie założyliśmy sobie na samym początku. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń jest dokładnie taki jak chcieliśmy, szczególnie jeśli chodzi o okna i ich usytuowanie względem stron świata. Istotny wpływ na decyzję miała duża, przeszklona witryna w salonie, gdyż wiedzieliśmy, że przy ułożeniu naszej działki co rano w części dziennej będziemy podziwiać piękny wschód słońca.
Inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili, a z projektową dokumentacją techniczną pracowało się naprawdę płynnie. Projekt domu Alan III G1 WRC2010 zakupiliśmy w czerwcu 2014 r., a już przed zimą budynek stanął w stanie surowym. Przez okres zimowy wstrzymaliśmy budowę, aby mury zdążyły dobrze osiąść i na wiosnę ruszyliśmy z wykończeniami. Cała realizacja, nie licząc przerwy na odstanie budynku, trwała łącznie 12 miesięcy.
Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z gazobetonu. Strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji Teriva. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną i muszę przyznać, że zastosowanie tego materiału na tak dużej powierzchni połaci wiązało się z dosyć wysokimi kosztami. Naszym zdaniem realizując projekt domu Alan III G1 WRC2010 jak najbardziej można jednak sugerować się kosztorysem oszacowanym przez projektanta. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji były bardzo zbliżone do podanej kwoty.
Ze względu na uwarunkowania działki musieliśmy zmniejszyć przewidziany w projekcie garaż i tym samym zrezygnować z jego pierwotnego przeznaczenia. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki i kotłowni co właściwie w pełni nas satysfakcjonuje. Oryginalna lokalizacja spiżarki od początku nie wydała się nam do końca trafiona, a po jej przeniesieniu uzyskaliśmy przestronniejszy i w pełni otwarty hall łączący się z częścią wypoczynkową. Dodatkowo, początkowy metraż kotłowni został przyłączony do kuchni, która teraz jest naprawdę spora. Inne zmiany polegały jedynie na lekkich, kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych między łazienką a pokojami.
Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, spędziliśmy wiele tygodni na analizowaniu dostępnych projektów pod względem dopasowania do naszych potrzeb. Braliśmy pod uwagę ogrom różnych rozwiązań, więc gdy w końcu zdecydowaliśmy się na zakup projektu Alan III G1 WRC2010 mieliśmy pewność, że jest to bardzo dokładnie przemyślana decyzja. Rozmieszczenie wnętrza naszego domu jest komfortowe i w pełni nas satysfakcjonuje. Jego największą zaletą jest widoczny podział stref mieszkalnych, który zapewnia wygodę życia i prywatność domowników. Przedniosnek, salon, kuchnia i łazienka dla gości znajdują się w jednej zwartej części, więc odwiedzający nas znajomi nie mają potrzeby przechodzić przez strefę, w której znajdują się sypialnie i prywatna łazienka. Wybór projektu domu Alan III G1 WRC2010 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
Recenzje projektu Alan III G1
5 – 1 głos
Piotr500
17.05.2017 09:48
Kto zobaczy moją recenzję?
- Twoja ocena pojawi się na stronie bezpośrednio po dodaniu
- Tekst recenzji nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji
- W pierwszej kolejności pojawią się recenzje osób, które budują wybrany projekt
Projekt domu Alan III G1 należy do kategorii
Pozostałe wersje projektu Alan III G1
Projekty podobne do Alan III G1 WRC2010