Projekt domu Alan III G1 WRC2010

Cena projektu: 2 800 zł 2 380 zł Oszczędzasz 420 złOferta ważna do 28 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
137,07 m²
Min. szer. działki
21,3 m
Wysokość budynku
6,52 m
Pow. zabudowy
226,95 m²
Kubatura
532,65 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
308 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Alan III G1 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Alan G1. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Alan III G1 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Alan III G1 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Alan III G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,57 m²
2 hall
7,8 m²
3 kuchnia
10,84 m²
4 spiżarnia
3,1 m²
5 pokój dzienny
43,16 m²
6 łazienka
3,11 m²
7 korytarz
9,5 m²
8 pokój
19,77 m²
9 garderoba
5,56 m²
10 pokój
10,35 m²
11 pokój
9,6 m²
12 łazienka
9,71 m²
13 kotłownia
5,43 m²
14 garaż jednostan.
21,41 m²
razem
163,91 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Alan III G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Alan III G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

258 375 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane,. Strop: gęstożebrowy. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa. Więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej.. Ogrzewanie: kocioł gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk mineralny oraz okładzina klinkierowa, cokół kamienny. Stolarka: drewniana lub PCV, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Alan III G1

Zdjęcie profilowe Piotr500
Piotr500
Gdy zaczynaliśmy szukać odpowiedniego projektu, mieliśmy już pewną wizję tego jaki powinien być nasz przyszły dom. Przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt Alan III G1 WRC2010, który uwzględniał wszystkie wymagania jakie założyliśmy sobie na samym początku. Zaproponowany w nim układ pomieszczeń jest dokładnie taki jak chcieliśmy, szczególnie jeśli chodzi o okna i ich usytuowanie względem stron świata. Istotny wpływ na decyzję miała duża, przeszklona witryna w salonie, gdyż wiedzieliśmy, że przy ułożeniu naszej działki co rano w części dziennej będziemy podziwiać piękny wschód słońca.

Inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Fachowcy ze wszystkim doskonale sobie poradzili, a z projektową dokumentacją techniczną pracowało się naprawdę płynnie. Projekt domu Alan III G1 WRC2010 zakupiliśmy w czerwcu 2014 r., a już przed zimą budynek stanął w stanie surowym. Przez okres zimowy wstrzymaliśmy budowę, aby mury zdążyły dobrze osiąść i na wiosnę ruszyliśmy z wykończeniami. Cała realizacja, nie licząc przerwy na odstanie budynku, trwała łącznie 12 miesięcy.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z gazobetonu. Strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji Teriva. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną i muszę przyznać, że zastosowanie tego materiału na tak dużej powierzchni połaci wiązało się z dosyć wysokimi kosztami. Naszym zdaniem realizując projekt domu Alan III G1 WRC2010 jak najbardziej można jednak sugerować się kosztorysem oszacowanym przez projektanta. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji były bardzo zbliżone do podanej kwoty.

Ze względu na uwarunkowania działki musieliśmy zmniejszyć przewidziany w projekcie garaż i tym samym zrezygnować z jego pierwotnego przeznaczenia. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki i kotłowni co właściwie w pełni nas satysfakcjonuje. Oryginalna lokalizacja spiżarki od początku nie wydała się nam do końca trafiona, a po jej przeniesieniu uzyskaliśmy przestronniejszy i w pełni otwarty hall łączący się z częścią wypoczynkową. Dodatkowo, początkowy metraż kotłowni został przyłączony do kuchni, która teraz jest naprawdę spora. Inne zmiany polegały jedynie na lekkich, kosmetycznych przesunięciach ścianek działowych między łazienką a pokojami.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, spędziliśmy wiele tygodni na analizowaniu dostępnych projektów pod względem dopasowania do naszych potrzeb. Braliśmy pod uwagę ogrom różnych rozwiązań, więc gdy w końcu zdecydowaliśmy się na zakup projektu Alan III G1 WRC2010 mieliśmy pewność, że jest to bardzo dokładnie przemyślana decyzja. Rozmieszczenie wnętrza naszego domu jest komfortowe i w pełni nas satysfakcjonuje. Jego największą zaletą jest widoczny podział stref mieszkalnych, który zapewnia wygodę życia i prywatność domowników. Przedniosnek, salon, kuchnia i łazienka dla gości znajdują się w jednej zwartej części, więc odwiedzający nas znajomi nie mają potrzeby przechodzić przez strefę, w której znajdują się sypialnie i prywatna łazienka. Wybór projektu domu Alan III G1 WRC2010 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Alan III G1

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Piotr500 17.05.2017 09:48

Projekt domu Alan III G1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Alan III G1

Projekt domu Alan IV G2 -495

Alan IV G2

136,97 m²

Projekt domu Alan IV G2 multi-comfort -495

Projekt domu Alan G1 -420

Alan G1

141,8 m²

Projekt domu Alan II G2 -495

Alan II G2

137,49 m²

Projekty podobne do Alan III G1 WRC2010

Projekt domu Antenowo mg -300

Antenowo mg

133,98 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych