Projekt domu Agat WAH1140

Cena projektu: 4 270 zł 3 416 zł Oszczędzasz 854 złOferta ważna do 22 lipca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
215,41 m²
Min. szer. działki
20,9 m
Wysokość budynku
12,13 m
Pow. zabudowy
173,28 m²
Kubatura
1 218 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
301 m²
EUco
61 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
6 (5 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Agat jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Agat to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. Część nocna składa się z sześciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. willi.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Agat - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,13 m²
2 hall
18,02 m²
3 garderoba
2,11 m²
4 spiżarnia
1,84 m²
5 kuchnia
12,86 m²
6 jadalnia
15,14 m²
7 pokój dzienny
28,14 m²
8 pokój
15,71 m²
9 korytarz
3,9 m²
10 łazienka
4,27 m²
11 kotłownia
3,74 m²
12 garaż dwustan.
32,07 m²
razem
142,93 m²

Rzut kondygnacji projektu Agat - Rzut piętra

1 pokój
17,82 m²
2 pokój
14,99 m²
3 garderoba
4,55 m²
4 hall
17,06 m²
5 pokój
14,64 m²
6 garderoba
5,53 m²
7 łazienka
7,93 m²
8 pokój
13,63 m²
9 łazienka
6,3 m²
10 pokój
18,81 m²
razem
121,26 m²

Rzut kondygnacji projektu Agat - Rzut poddasza

1 łazienka
4,34 m²
2 poddasze do adaptacji
80,65 m² (103,12 m²)
razem
84,99 m² (107,46 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Agat na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

293 381 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy betonowe, ściany z bloczków. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe: porotherm + wełna Ściany wewnętrzne porotherm. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Agat

Zdjęcie profilowe Beata929
Beata929
Byliśmy zainteresowani budową domu kilkupoziomowego, ponieważ taki układ daje możliwość wykonania oddzielnych mieszkań w jednym budynku, a na tym od początku nam zależało. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wybór projektu domu Agat WAH1140, który spełnia te wymagania i wydał się nam najlepiej dostosowany do naszych oczekiwań. Wiedzieliśmy, że za pomocą kilku drobnych zmian z łatwością uda nam się osiągnąć dokładnie to co chcieliśmy. Poza tym bardzo spodobała mi się przestronna i otwarta część dzienna, pokój z prywatną łazienką i duża liczba sypialni.

Wszystkie prace budowlane udało się wykonać sprawnie. Inwestycję rozpoczęliśmy w kwietniu 2015 r., a w grudniu tego samego roku budynek był już na etapie stanu surowego zamkniętego. Wiosną rozpoczęliśmy wykończenia i na początku 2017 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Cała realizacja trwała więc ok. 2 lat. W dokumentacji technicznej warto jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie. Zauważyliśmy, iż w zapisach określających wymiary budynku szerokość i długość bryły nie zgadzają się z danymi przeciwległych ścian, co spowodowało na początku pewne niejasności. Oprócz tego nie do końca przemyślane zostały wejścia do frontowych sypialni. Z obu stron drzwi nie wystaje ściana, więc nie ma miejsca na zrobienie estetycznej ościeżnicy. W tym przypadku, podczas stawiania ścianek działowych warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem. W naszym domu biegi schodów nieco na siebie nachodzą przez co ich wykończenie nie było do końca łatwe, jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy jest to spowodowane projektem czy też błędem fachowców, więc należy zwrócić na to uwagę.

Budynek został wymurowany z gazobetonowych bloczków marki H+H. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, poddasze ociepliliśmy pianką poliuretanową, a dach pokryliśmy blachodachówką. Z racji wprowadzonych przez nas zmian, koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były wyższe niż oszacowane w kosztorysie (276 tys. zł ), gdyż modyfikacje wymagały użycia większej ilości materiału i pracy fachowców. Myślę jednak, że budując dom według projektu Agat WAH1140 nawet w całości zgodnie z oryginałem i tak bezpieczniej będzie założyć wyższe wydatki, ponieważ ceny materiałów na przestrzeni lat ulegają zmianie.

Aby uzyskać niezależnie od siebie mieszkania postanowiliśmy oddzielić ścianką klatkę schodową od pomieszczeń mieszkalnych. Pokój z wykuszem na parterze niejako łączy się ze strefą klatki i przeznaczyliśmy go na zrobienie biura pracowniczego. Oprócz tego schody zostały lekko poszerzone. Nie robiliśmy przejścia z kotłowni do garażu, a szatnię w wiatrołapie nieco zmniejszyliśmy na poczet większej spiżarki. Dobrym pomysłem było również przesunięcie kominka i skrócenie znajdującej się przy nim wolnostojącej ściany. Dzięki temu jadalnia stała się ustawniejsza i bardziej przestronna. Ponadto postanowiliśmy dobudować przy bryle dodatkowe pomieszczenie funkcjonujące jako komórka gospodarcza.

Wybór projektu domu piętrowego Agat WAH1140 okazał się dobrą decyzją. Wprowadzenie do niego kilku modyfikacji w całości dopasowało go do naszych pierwotnych założeń. Układ wnętrza w nowym domu został funkcjonalnie zaplanowany, a duży metraż i spora ilość pokoi sprawia, że taki budynek jest optymalny dla rodziny wielodzietnej albo nawet dwóch rodzin. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Agat

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Beata929 buduje ten dom  14.07.2017 13:13

Projekt domu Agat należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych