Projekt domu Riwiera WAH1204

Cena projektu: 4 290 zł 3 432 zł Oszczędzasz 858 złOferta ważna do 25 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
204,31 m²
Min. szer. działki
19,99 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
158,85 m²
Kubatura
1 096 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
249,57 m²
EUco
57,1 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Riwiera jest doskonały na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Riwiera to dom piętrowy, dzięki czemu metraż domu nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt uwzględnia podpiwniczenie domu, dzięki czemu jest on funkcjonalnie podzielony na strefę mieszkalną i gospodarczą. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Znajdujące się w kuchni okno wychodzące na ogród pozwala obserwować bawiące się dzieci, przy jednoczesnym przyrządzaniu posiłków. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Projektant połączył salon i jadalnię w przestronną strefę dzienną, co jest nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono jedną toaletę na parterze oraz dwie łazienki na piętrze. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Uwzględniona w projekcie antresola nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. willi.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Riwiera - Rzut piwnicy

1 korytarz
5,53 m²
2 kotłownia
11,04 m²
3 pom. gospodarcze
24,2 m²
4 pom. gospodarcze
12,41 m²
razem
53,18 m²

Rzut kondygnacji projektu Riwiera - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,87 m²
2 hall
18,67 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
37,42 m²
4 kuchnia
13,14 m²
5 spiżarnia
1,96 m²
6 pokój
12,4 m²
7 schody
6,2 m²
8 wc
2,27 m²
9 garaż dwustan.
34,2 m²
razem
131,13 m²

Rzut kondygnacji projektu Riwiera - Rzut piętra

1 hall
27,25 m²
2 pokój
15,22 m²
3 garderoba
2,73 m²
4 łazienka
8,73 m²
5 pokój
15,46 m²
6 pom. gospodarcze
6,71 m²
7 łazienka
9,91 m²
8 pokój
15,84 m²
9 garderoba
2,76 m²
10 garderoba
2,76 m²
razem
107,37 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Riwiera na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

283 738 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Riwiera

Zdjęcie profilowe RiwieraFan
RiwieraFan
Zdecydowaliśmy się na projekt Riwiera WAH1204, ponieważ przewidziany w nim wewnętrzny układ wyjątkowo przypadł nam do gustu. Od początku zależało nam na dużym salonie, gabinecie na parterze oraz spiżarce przy kuchni. Dodatkowo, ilość pomieszczeń na poddaszu - strefie prywatnej dla domowników - odpowiadała naszym oczekiwaniom. Ciekawym rozwiązaniem jest również uwzględnienie dwustanowiskowego garażu bezpośrednio pod sypialnią, gdyż przy tym układzie nie trzeba wykonywać nad nim osobnego zadaszenia. Na nasz wybór wpływ miało także to, iż architekt przewidział garderoby w sypialnianych pokojach.

Realizacja naszego domu trwała ok. 2 lat. Myślę, że można zrobić to szybciej, ale nie ukrywam, że jest to dosyć duża inwestycja. Sądzę również, iż oszacowana w kosztorysie kwota powinna być nieco wyższa. W dzisiejszych czasach inwestorzy coraz częściej chcą korzystać z wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych rozwiązań (trzyszybowe okna, grafitowy styropian czy system ogrzewania podłogowego), które mają wpływ na wyższą cenę końcową. W dokumentacji technicznej brakowało mi uwzględnienia systemu rekuperacji, jednak ja zleciłem doprojektowanie go na etapie adaptacji. Ściany wymurowaliśmy z pustaków MAX 25 cm, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką marki Creaton. Drewniana konstrukcja ostatniego stropu, wydała mi się dosyć ryzykownym rozwiązaniem przy tak dużej powierzchni dachu, dlatego strop wykonałem systemem Teriva.

Do projektu domu piętrowego Riwiera WAH1204 wprowadziłem kilka praktycznych zmian. Ściankę działową w największej sypialni przesunąłem o 30 cm i tym samym powiększyłem garderobę. Dzięki temu powstało w niej więcej miejsca na zrobienie płytkich półek na poskładane ubrania. Sypialnia w dalszym ciągu jest spora, więc nie miało to szczególnego znaczenia dla jej metrażu. Dodatkowo między prywatną łazienką, a pralnią zrobiłem przebicie w ścianie i wykonałem praktyczny zsyp na ubrania. Zrezygnowałem z narożnego przeszklenia w kuchni, a zamiast niego wstawiłem na środku okno typu Fix oraz wyjście na taras na prostopadłej do niego ścianie. Jestem bardzo zadowolony z tego pomysłu, gdyż aby zanieść coś z kuchni na taras (i na odwrót) nie musimy przechodzić przez jadalnię. Wyłaz na strych w korytarzu wydał mi się nie do końca przemyślany. Hall tworzący antresolę widoczny jest z salonu, więc dziura w suficie wyglądałaby mało estetycznie. Z tego względu wyłaz przeniosłem do pralni. Zmodyfikowałem nieco ściankę działową między sypialnią przy schodach a łazienką. W ten sposób drzwi prowadzące do tego pokoju są o 60 cm odsunięte od słupa oddzielającego je od klatki schodowej. Dzięki temu na całej długości ścianki dzielącej schody i sypialnię, mogliśmy wstawić szafę.

Podpiwniczenie budynku to naprawdę świetne rozwiązanie. Postanowiłem użytkowo zaaranżować tą kondygnację i wykonałem tam siłownię oraz kino domowe - wyszło to rewelacyjnie. Dodatkowo, część kotłowni zaadoptowałem na niedużą toaletę i uważam, że warto to rozważyć. Aby wszystko działało tak jak powinno, w tym pomieszczeniu zastosowałem elektryczny pomporozdrabniacz połączony z główną rurą kanalizacyjną.

Przed zakończeniem inwestycji wydawało mi się, że hall i antresola na poddaszu są nieco za duże, a przestrzeń ta będzie niewykorzystana. Na szczęście niepotrzebnie się obawiałem i teraz widzę, że jest to naprawdę duża zaleta tego projektu. Pokoje znajdują się od siebie w znacznej odległości, więc każdy z domowników ma swoją prywatną strefę. Korytarz na poddaszu jest przestronny i udało nam się go ciekawie zaaranżować.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu Riwiera WAH1204. Jego metraż jest optymalny dla naszej rodziny, budynek idealnie wpasował się w naszą prostokątną działkę, a uwzględniony w nim układ pomieszczeń został świetnie przemyślany. Dwustanowiskowy garaż jest naprawdę praktyczny, a szczególnie cieszy mnie najniższa kondygnacja w całości zrobiona według mojego pomysłu. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Agnieszka1204
Agnieszka1204
Gdy wybieraliśmy odpowiedni projekt, nie mieliśmy konkretnie sprecyzowanych kryteriów, które musiałby spełniać. Zależało nam jedynie na tym, aby we wnętrzu naszego domu znajdowała się duża antresola i nie było skosów. Takie rozwiązanie daje wrażenie bardzo dużej przestronności, co wyjątkowo trafia w nasze gusta. Spośród domów spełniających te wymagania, najbardziej spodobał się nam projekt domu piętrowego Riwiera WAH1204, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Nasza budowa odbyła się sprawnie i trwała stosunkowo krótko. Zakończenie całej inwestycji łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęło nam ok. 2 lata. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Muszę jednak przyznać, iż decydując się na zastosowanie powyższych materiałów zmieszczenie się w kosztorysie podanym przez architekta było mało prawdopodobne. Za nami pierwsza zima od przeprowadzki do nowego domu. Ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a rachunki za gaz w sezonie grzewczym wynoszą w naszym przypadku ok. 1 tys. zł miesięcznie.

Do projektu domu Riwiera WAH1204 wprowadziliśmy pewne zmiany. Na parterze powiększyliśmy spiżarnię oraz łazienkę, a na piętrze w miejscu pierwotnie przewidzianej pralni zrobiliśmy garderobę, zamieniliśmy także miejscami jedną sypialnię z łazienką oraz poprzesuwaliśmy nieznacznie ścianki wewnętrzne, by zmniejszyć korytarz. Na chwilę obecną jedyne, co chcielibyśmy zmienić w nowym domu, to całkowicie wyburzyć spiżarnię, by na parterze utworzyć jedną przestrzeń. Nie mamy tylko pomysłu, gdzie umieścić spiżarnię, ponieważ uważamy ją za niezbędną w domu.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Riwiera WAH1204 został przemyślany w miarę funkcjonalnie, co sprawia, że nowy dom spełnia nasze oczekiwania. Dużą jego zaletą jest wyraźna strefowość domu: wypoczynkowa część dzienna, w której przyjmujemy gości, znajduje się na parterze, a dodatkowo powierzchnia przeznaczonego dla domowników piętra również dzieli się na strefę dla dzieci oraz małżeńską. Jesteśmy 3-osobową rodziną, ale myślę, że dom o takim metrażu będzie w pełni komfortowy również dla większej ilości domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Riwiera

  – 0 głosów

Projekt domu Riwiera należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych