Projekt domu Adonis G2 WRW1040

Cena projektu: 2 950 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
159,14 m²
Min. szer. działki
23,5 m
Wysokość budynku
8,41 m
Pow. zabudowy
164,86 m²
Kubatura
669 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
281 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Adonis G2 jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Adonis. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Adonis G2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Adonis G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Adonis G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,82 m²
2 hall
8,27 m²
3 pokój
9,74 m²
4 kuchnia
10,26 m²
5 jadalnia
11,54 m²
6 pokój dzienny
28,65 m²
7 pom. gospodarcze
10,91 m²
8 spiżarnia
2,08 m²
9 łazienka
4,02 m²
10 garaż dwustan.
35,1 m²
razem
128,39 m²

Rzut kondygnacji projektu Adonis G2 - Rzut poddasza

1 hall
4,95 m² (5,15 m²)
2 łazienka
11,23 m² (15,8 m²)
3 pokój
17,41 m² (24,02 m²)
4 pokój
13,11 m² (16,24 m²)
5 pokój
18,84 m² (25,87 m²)
6 garderoba
3,53 m² (8,47 m²)
7 pom. gospodarcze
7,69 m² (15,55 m²)
8 strych
16,89 m² (20,01 m²)
razem
93,65 m² (131,11 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Adonis G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Adonis G2

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

277 434 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 18 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na zmianę przepisów i konieczność korekty szerokości garażu w projekcie technicznym, zapytaj o termin realizacji.

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Adonis G2

Zdjęcie profilowe Pablos08
Pablos08

Projekt domu Adonis G2 WRW1040 zapewniał optymalny dla nas układ pomieszczeń. Przede wszystkim zależało nam na dużym salonie z otwartą kuchnią i schodami w salonie, które odpowiednio zaprojektowane dodają pomieszczeniu uroku. Ważne dla nas było także to, że kotłownia jest całkiem sporej wielkości (wiedzieliśmy, że skorzystamy z ogrzewania na ekogroszek) oraz umieszczenie wejścia do niej nie jest przewidziane bezpośrednio z części mieszkalnej. Także poddasze wydaje się być świetnie rozplanowane, a sam pokój na półpiętrze można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Tak jak wspomniałem, mamy piec na ekogroszek. Co więcej, aby zapewnić jak najlepszą termoizolację budynku i uchronić się od zniszczeń styropianu, gdyby był na zewnątrz, zdecydowaliśmy się na ścianę trójwarstwową (25cm pustak; 2x6cm styropian; 11,5cm pustak). Dzięki tym rozwiązaniom, koszty ogrzewania naprawdę nie są wysokie, a z roku na rok powinny maleć. Wejście do kotłowni nie jest bezpośrednio z części mieszkalnej tylko z garażu; znacznie mniej zapachów przedostaje się dzięki temu do domu.

Układ pomieszczeń w Adonis G2 WRW1040 dla naszej czwórki jest optymalny. Każdy ma do dyspozycji własny pokój, a gabinet na dole i pokój telewizyjny, jaki stworzyliśmy na półpiętrze pełnią dodatkowo rolę pokojów gościnnych. Dlatego przy okazji spotkań rodzinnych czy ze znajomymi zawsze mamy gdzie przenocować naszych gości. To że zdecydowaliśmy się na projekt domu z garażem dwustanowiskowym, zapewniło nam duże pomieszczenie za łazienką na pralnię i suszarnię, co jest bardzo wygodne; wiadomo, goście nie muszą widzieć wszystkiego. Całość wnętrza jest bardzo dobrze doświetlona. Nawet mimo tego, że wykusz mamy od strony północnej, to dół jest całkiem jasny, natomiast na górze siedem okien dachowych robi swoje. Bardzo się cieszę, że udało nam się nie przekroczyć kosztorysu budowy, wręcz wydaliśmy 80 tysięcy mniej niż było to planowane. Poza tym, w pomieszczeniu nad garażem stworzyliśmy pokój telewizyjny, co było strzałem w dziesiątkę. Ten pokój idealnie się do tego nadawał - jest wysoki, można było więc zamontować w nim rzutnik i dobry system nagłaśniający.

Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Adonis G2 WRW1040 opatrzyliśmy kilkoma zmianami. Podnieśliśmy ścianę kolankową, aby zapewnić pełną ustawność mebli na poddaszu. Wejście do górnej garderoby zdecydowaliśmy się zrobić w pokoju środkowym, a nie jak w projekcie w największej z sypialni. Nie mamy tez bocznego wejścia do garażu. Budowlańcy doradzili nam także, aby zrezygnować z jednego z elementów nośnych przy bocznej ścianie garażu. Belka była niepraktyczna i szczerze niepotrzebna, a poza tym kosztowna.

Projekt domu Adonis G2 WRW1040 to był bardzo dobry wybór, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszka nam się bardzo wygodnie. Żałuję tylko, że nie zdecydowaliśmy się na inny tynk wewnętrzny, ale to już sprawa indywidualna. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Marcin1040
Marcin1040

Przed zakupem przejrzeliśmy naprawdę ogromną ilość projektów, a spośród nich najlepszy układ pomieszczeń względem naszych potrzeb miał projekt Adonis G2 WRW1040. Bardzo spodobało nam się, iż pokoje uwzględnione na poddaszu są przestronne i kwadratowe, co czyni je bardzo wygodnymi w kwestii ich umeblowania. Dokładnie czegoś takiego szukaliśmy. Nasz dom wybudowaliśmy systemem gospodarczym, a z realizacją nie mieliśmy żadnych problemów. Przy postawieniu budynku w dużym stopniu pomagała nam rodzina, a prace wykończeniowe wykonałem w większości samodzielnie. Z tego względu cena inwestycji w naszym przypadku była o wiele niższa, niż ta oszacowana przez projektanta, gdyż dom w stanie surowym zamkniętym wyniósł nas ok. 150 tys. zł.

Do budowy użyliśmy pustaków pianowych, ponieważ są bardzo wygodne w murowaniu i generują niewielką ilość odpadów. Dzięki nim ściany są idealnie proste, a montowanie na nich elewacji czy wewnętrznych elementów jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych MAX’ów. Pustaków ceramicznych nie braliśmy pod uwagę, gdyż pod tym względem są mniej praktyczne, a ich parametry cieplne są bardzo zbliżone do pianowych.

Do ocieplenia bryły użyliśmy 15 cm wełny mineralnej, a dodatkowo zastosowaliśmy ją też na poddaszu. Uważam, iż ten materiał w kwestii izolacji sprawdza się lepiej niż styropian, ponieważ dzięki niej budynek może „oddychać”. Korzyści widać szczególnie w trakcie późnej wiosny bądź wczesnej jesieni. Obecnie mamy koniec września i widzę, że sąsiedzi palą już w swoich piecach. My jeszcze nie grzejemy, a temperatura w naszym domu wynosi ok. 22 °C. W najmroźniejszych zimowych miesiącach rachunki za gaz nie przekraczają u nas kwoty 500 zł, a gazem ogrzewamy pomieszczenia, wodę użytkową i korzystamy z niego w ramach gotowania. W salonie mamy jeszcze kominek, jednak najczęściej palimy w nim w celach dekoracyjnych np. gdy odwiedzą nas goście. Mimo to przewidzieliśmy rozprowadzenie ciepła z kominka do sypialni na poddaszu i pokoju na półpiętrze. Myślę, że warto rozważyć rozszerzenie rozprowadzenia również na inne pokoje.

Do projektu domu Adonis G2 WRW1040 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian, ponieważ nie czuliśmy takiej potrzeby. Nawet elewację zrobiliśmy w całości zgodnie z wizualizacją. Na tą chwilę widzę, że dobrym pomysłem byłoby jednak podwyższenie ścianki kolankowej o jeden pustak. Obecnie wynosi ona 75 cm i jest to jednak trochę za mało. Wykonując ten element rozważaliśmy taką opcję, jednak w tym przypadku konieczna byłaby zmiana drewnianej konstrukcji dachu, gdyż w przeliczeniu więźbiarza krokwie były na to za krótkie. Warto pomyśleć o tym już na samym początku i zlecić projektantowi adaptującemu naniesienie zmian w wymiarach więźby. Oprócz tego polecam poszerzenie klatki schodowej. My zrobiliśmy ją w formie wstęgi, jednak mimo to nadal jest ona dosyć wąska i wnosząc meble na poddasze mieliśmy z tym trudności. Szerszy o 0,5 m garaż również będzie dobrym rozwiązaniem.

Poza tymi elementami, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego nowego domu. Bardzo podoba mi się otwarta przestrzeń części dziennej, gdyż salon, kuchnia i jadalnia są ze sobą niejako połączone. Pokoje na poddaszu są przestronne i ustawne co również mnie cieszy. Świetnym rozwiązaniem jest nieduże pomieszczenie naprzeciwko kuchni, gdyż idealnie nadaje się na zrobienie spiżarki. Wnęka w garażu na początku wydawała nam się bezużyteczna, ale okazała się naprawdę praktyczna. W tym miejscu zrobiliśmy małą łazienkę. Genialnie się sprawdza gdy np. wracam do domu po skoszeniu trawy - ręce myję w garażowej umywalce i tym samym nie robię bałaganu w części mieszkalnej. Wnękę można również zaaranżować na schowek na narzędzia. Świetnym elementem są również duże, przesuwane drzwi balkonowe, gdyż bardzo ułatwiają etap wnoszenia dużych mebli do domu. Cały układ jest bardzo funkcjonalny w codziennym użytkowaniu np. gdy wracamy z zakupów. Wychodzimy z auta, a z garażu jest bezpośrednie wejście do wiatrołapu. Tam zdejmujemy obuwie i kurtki, a o krok dalej mamy już kuchnię i spiżarkę i od razu możemy rozpakować torby z zakupami.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Adonis G2 WRW1040. Przyznam jednak szczerze, iż dla naszej trójki na ten moment jest za duży, ale myślę że dla 5-6 osobowej rodziny jego powierzchnia będzie idealna. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Adonis G2

  – 0 głosów

Projekt domu Adonis G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Adonis G2

Projekt domu Adonis

Adonis

153 m²

Projekty podobne do Adonis G2 WRW1040

Projekt domu E-189

E-189

160,9 m²

Projekt domu Diogenes 2

Diogenes 2

157,74 m²

Projekt domu Aureliusz 2

Aureliusz 2

150,29 m²

Projekt domu Kalamis 2

Kalamis 2

168,27 m²

Projekt domu Huragan 2 -350

Huragan 2

161,2 m²

Projekt domu Telimena

Telimena

157,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych