Projekt domu Adonis WRW1026

Cena projektu: 3 000 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
153 m²
Min. szer. działki
21,35 m
Wysokość budynku
8,41 m
Pow. zabudowy
144,48 m²
Kubatura
568 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
249 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom z poddaszem użytkowym Adonis zaplanowano na rzucie kwadratu i wyposażono w takie elementy jak lukarny, balkony czy wykusz, by zwiększyć jego funkcjonalność, a także wzbogacić bryłę budynku. Sama elewacja jest raczej klasyczna, urozmaicona jedynie klinkierowym cokołem i opaskami wokół okien. Budynek zaprojektowano z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Do wnętrza domu prowadzi duży wiatrołap z wejściem do garażu, przechodzący dalej w hall, przy którym ulokowano niewielkie pomieszczenia jak łazienka, spiżarnia czy dodatkowy pokój. Korytarz łączy się z przestronną strefą dzienną, zaplanowaną w taki sposób, by mimo otwartego charakteru, dostrzegalna była odrębność poszczególnych wnętrz. Umieszczoną bliżej hallu kuchnię oddzielono jedynie barkiem. Jadalnię zaplanowano w wykuszu, z kolei pozostałą powierzchnię przeznaczono na pokój dzienny, wychodzący na taras w podcieniu, elegancko łączący przestrzeń domu z ogrodem. Na półpiętrze domu Adonis zaprojektowano praktyczny strych, a poddasze przeznaczono na część sypialną dla mieszkańców. Składają się na nią łazienka z oddzielnym pomieszczeniem na pralnię oraz trzy obszerne pokoje, w tym jeden z odrębną garderobą. Ponadto wszystkie pokoje mają dostęp do balkonów, wprowadzających dodatkowe światło. Ciekawie rozplanowane wnętrze zawiera wiele funkcjonalnych rozwiązań jak spiżarnia, pralnia czy garderoba, pozwalających ukryć mniej reprezentacyjne rzeczy. Natomiast pokój dzienny czy sypialnie wyróżniają się dużymi powierzchniami, znacznie podnosząc komfort użytkowania domu.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Adonis - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,82 m²
2 hall
8,27 m²
3 pokój
9,74 m²
4 kuchnia
10,26 m²
5 jadalnia
11,54 m²
6 pokój dzienny
28,65 m²
7 pom. gospodarcze
5,69 m²
8 spiżarnia
2,08 m²
9 łazienka
4,02 m²
10 garaż jednostan.
22,17 m²
razem
110,24 m²

Rzut kondygnacji projektu Adonis - Rzut poddasza

1 hall
4,95 m² (5,15 m²)
2 łazienka
8,29 m² (11,65 m²)
3 pokój
17,44 m² (24,11 m²)
4 pokój
13,12 m² (16,24 m²)
5 pokój
18,89 m² (25,87 m²)
6 garderoba
3,54 m² (8,47 m²)
7 pom. gospodarcze
4,39 m² (10,83 m²)
8 strych
8,27 m² (10,53 m²)
razem
78,89 m² (112,85 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Adonis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Adonis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

256 527 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy monolityczny gr. 14, 15 i 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Adonis

Zdjęcie profilowe mika233
mika233

Wybraliśmy projekt domu Adonis WRW1026, ponieważ podobał nam się dach oraz układ pomieszczeń był odpowiedni do naszych potrzeb. Zależało nam również na otwartej przestrzeni oraz garażu. Dom od początku był jakby stworzony dla nas, dlatego nie wprowadzaliśmy żadnych zmian.

Budowa przebiegła zgodnie z naszym planem. Na szczęście nie mieliśmy żadnych kłopotów z fachowcami, dzięki czemu zaoszczędziliśmy sobie wiele nerwów. Projekt domu Adonis WRW1026 był bardzo czytelny i wykonawcy nie zgłaszali nam żadnych uwag. Piec mamy na węgiel i ogrzewanie podłogowe. To, co mogę powiedzieć na temat kosztów, to na pewno, że dom znacznie przekracza kosztorys. Jest dość drogi w budowie, głównie z względu na dach, który jest bardzo kosztowny.

Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. Według nas dom nadaje się zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i dla osób starszych. My jesteśmy trzyosobową rodziną i oczywiście miejsca mamy aż nadto. Salon jest na tyle duży, że nie mamy kłopotu z przyjmowaniem gości. Jestem zadowalona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Adonis WRW1026. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe 29011958
29011958

Wybraliśmy projekt domu Adonis WRW1026 głównie ze względów wizualnych. Spodobała mi się ta bryła od pierwszego wejrzenia i dlatego się na niego zdecydowaliśmy.

Budowa była z małymi przygodami, ale to chyba zawsze są jakieś małe zawirowania. W każdym razie do stanu surowego, gdy była jedna firma było w porządku, później zaczęły się schody. Ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Co do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Adonis WRW1026, nikt nie zgłaszał mi żadnych uwag.

Zmian zbyt wiele nie wprowadzaliśmy. Taką główną było podniesienie ścianki kolankowej. Jeszcze trochę powiększyliśmy kotłownię, ponieważ mamy piec na ekogroszek i pelet, a do tego potrzeba więcej miejsca. Na temat kosztów jeszcze nie mogę nic powiedzieć, ponieważ pierwsza zima dopiero przed nami.

Układ pomieszczeń jest dobry, jednak chyba bym wolała, aby schody nie były w salonie, a w przedsionku. Niestety nie było takiej możliwości. W domu mieszkają na stałe dwie osoby, miejsca mamy aż za dużo, jednak liczymy na rodzinę, często nas odwiedzają, gdyż mieszkamy nad morzem, więc myślę, że dom będzie bardzo funkcjonalny.

Nasz Adonis WRW1026 jest bardzo gościnny mamy miejsce na ugoszczenie rodziny i znajomych i ich przenocowanie. W całym domu najbardziej zachwycają mnie schody, które bardzo zdobią cały salon i jadalnię, do tego ta ogromna przestrzeń daje niesamowity efekt.

Jestem zadowolona z tego wyboru, jednak uważam, że już w projekcie powinna być przewidziana instalacja solarna, ponieważ chciałabym taką, ale to dodatkowe koszty na zrobienie projektu. A jeśli, zdecydowałabym się na korzystanie z dotacji muszę taki posiadać. Niestety nie skorzystałam z takiej opcji. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe monika23408
monika23408

Projekt domu Adonis WRW1026 wpadł nam w oko jako pierwszy, jednak później zastanawialiśmy się jeszcze nad Tyberiuszem bądź Dandysem. Jednakże pozostało na pierwszym, okazał się najlepszy z nich wszystkich. Układ pomieszczeń był taki, na jakim nam zależało i wygląd zewnętrzny także.

Budowa szła w miarę sprawnie, niestety nasi fachowcy nie sprawdzili się w 100 % . Postawili jedną ścianę krzywo i źle wykonali schody, mamy za wysokie stopnie, do których się już przyzwyczailiśmy. Projekt domu Adonis WRW1026 był czytelny i bezbłędny. Mamy piec na ekogroszek, jest wydajny i mało pracochłonny, ponieważ jak go zasypiemy, to starcza nam nawet na tydzień. Jego kolejnym atutem jest niezbyt wygórowana cena, jesteśmy zaprawdę zadowoleni.

Wprowadziliśmy niewielkie zmiany, a mianowicie na poddaszu zlikwidowaliśmy garderobę z jednego pokoju i powiększyliśmy drugi pokój na długość. Ale to była zła decyzja i będziemy to w przyszłości zmieniać, ponieważ brakuje nam tego pomieszczenia. Jeszcze powiększyliśmy łazienkę o schowek oraz zlikwidowaliśmy okno dachowe w pokoju, który powiększyliśmy. Niestety to też był błąd, bo teraz jest tam bardzo ciemno i na wiosnę zdecydowaliśmy się, że to zmieniamy.

Mamy dwójkę dzieci, dom sprawdza się rewelacyjnie przy czteroosobowej rodzinie. Każdy ma swoją przestrzeń. Do tego mamy pokój na dole, który zawsze może się dobrze sprawdzić, gdy będziemy znacznie starsi. Nie wyobrażam sobie domu, w którym nie ma pokoju na dole, gdyż jest bardzo przydatny. Bardzo mi się podoba, że na dole mamy tyle otwartej przestrzeni. Dzięki temu możemy zapraszać gości i urządzać przyjęcia, a zdarzyło nam się nawet takie na 30 osób.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Adonis WRW1026, gdyż teraz widzę, że był to bardzo dobry wybór. Moja rada dla tych, którzy zdecydowaliby się na ten projekt, to żeby nie popełnili naszych błędów, a dom będzie się rewelacyjnie sprawował. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Adonis

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

agi & tom buduje ten dom  02.01.2017 15:03: Przestronny, bardzo funkcjonalny dom. Doskonały dla rodziny z dziećmi. Wprowadziliśmy kilka zmian, aby idealnie spełniał nasze potrzeby. Mieszka się wspaniale!

Projekt domu Adonis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Adonis

Projekt domu Adonis G2

Adonis G2

159,14 m²

Projekty podobne do Adonis WRW1026

Projekt domu Murator M44b Letni wieczór - wariant II -500

Projekt domu Murator C220 Wyszukany

Projekt domu D130 - Antek

D130 - Antek

160,45 m²

Projekt domu HG-Z1

HG-Z1

146,1 m²

Projekt domu HG-R1

HG-R1

137,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych