Projekt domu Adam PRA1133

Cena projektu: 2 290 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
90,17 m²
Min. szer. działki
16 m
Wysokość budynku
7,6 m
Pow. zabudowy
64,8 m²
Kubatura
411,85 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
6 (4 + 2 na parterze)

Opis projektu

Niewielki dom z poddaszem użytkowym Adam, wyróżnia się niekonwencjonalnym wyglądem, stanowiącym połączenie tradycji i nowoczesności. Dom przekryto dwuspadowym dachem bez okapów, zestawionym z lukarnami o dachach płaskich. Szczególnie efektownie prezentuje się połączenie różnych materiałów na elewacji jak drewno, beton czy klinkier, tworzących harmonijną kompozycję ze zgeometryzowaną bryłą. Przy głównym hallu na parterze znajdują się wejścia do łazienki oraz dwóch pokoi, mogących pełnić funkcję sypialni lub gabinetów. Dalej korytarz otwiera się na pokój dzienny z kominkiem. Otaczające go schody można efektownie wyeksponować, tworząc ciekawy element wnętrza. Pomieszczenie nie jest duże, ale z powodzeniem pomieści kąt jadalny oraz komplet wypoczynkowy. Do pokoju przylega również mała kuchnia, doświetlana poziomym, narożnym oknem. Poddasze zarezerwowano na cztery praktyczne sypialnie, pomiędzy którymi usytuowano łazienkę. Ściany działowe zaprojektowano tak, by utworzyły wnęki z przeznaczeniem na szafy. Wszystkie pomieszczenia poddasza wyposażono w wysokie okna, świetnie komponujące się z nowoczesną elewacją. Przestrzeń przeznaczoną na korytarz ograniczono do minimum, wskutek czego otaczające go pokoje mają większe powierzchnie. . Najbardziej charakterystycznym elementem projektu Adam jest jego atrakcyjna elewacja, którą doskonale dopełniłby minimalistyczny ogród. Dom na pewno zyska uznanie amatorów nowoczesnej architektury i odważnych rozwiązań. Równie ciekawe jest jego wnętrze, gdzie pomimo skromnej powierzchni, zmieszczono wiele pomieszczeń, tworzących odpowiednią przestrzeń dla 5-7 osób.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Adam - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,2 m²
2 hall
3,75 m²
3 łazienka
4,01 m²
4 kuchnia
4,88 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
19,5 m²
6 pokój
9,34 m²
7 pokój
7,23 m²
razem
50,91 m²

Rzut kondygnacji projektu Adam - Rzut poddasza

1 korytarz
3,03 m²
2 pokój
8,74 m² (9,34 m²)
3 pokój
9,35 m² (10,85 m²)
4 pokój
9,22 m² (10,91 m²)
5 pokój
7,56 m² (8,15 m²)
6 łazienka
4,61 m²
razem
42,51 m² (46,89 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Adam
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek wykonany w technologii tradycyjnej. Ściany warstwowe grubości 36cm, murowane z bloczków z betonu komórkowego grubości 24cm, ocieplone styropianem grubości 12cm. Ściany wewnętrzne z bloczków z betonu komórkowego grubości 12cm. Komin z cegły ceramicznej pełnej. Strop gęstożebrowy „TERIVA”. Więźba dachowa dwuspadowa, drewniana, pokryta blachą trapezową.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Dokumentacja projektowa jest zabezpieczona plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z rysunkami szczegółowymi do projektu.

Elewacje

Autor: Kup Projekt

Opinie mieszkańców domu Adam

Zdjęcie profilowe Adam3838
Adam3838
Zdecydowałem się na realizację Projektu domu Adam PRA1133, ponieważ przewidziany w nim układ pomieszczeń w całości spełniał moje oczekiwania. Wnętrze zostało bardzo dobrze przemyślane, w szczególności ze względu na obszar komunikacji, który został ograniczony do niezbędnego minimum. Korytarze i halle zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu przestrzeń została wykorzystana na pomieszczenia typowo użytkowe.

Cała realizacja przebiegła stosunkowo szybko, gdyż od momentu rozpoczęcia pierwszych prac do uzyskania dokumentu potwierdzającego odbiór budynku do użytkowania minęło zaledwie 1,5 roku. Współpracujący z nami fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, aczkolwiek natrafiłem w projekcie na jedną nieścisłość, która spowodowała konieczność naniesienia pewnych zmian. Podane w nim wymiary okien na piętrze nie zgadzały się z tymi, jakie uwzględniało zestawienie stolarki otworowej. Okna zakupiłem w oparciu o zestawienie i w efekcie musieliśmy dopasować otwory do wielkości nabytych przeszkleń. Co prawda wyszły większe i ostatecznie jestem z tego zadowolony, jednak warto zwrócić na to uwagę już na samym początku. Na szczęście, pozostałe etapy przebiegły już zgodnie z planem.

Postanowiłem zmienić nieco zalecane przez architekta materiały i do wymurowania ścian zastosowałem ceramiczne pustaki Porotherm, a sugerowaną blachę trapezową na dachu zamieniłem na tradycyjną dachówkę. Strop zgodnie z projektem wykonałem w konstrukcji Teriva. Uważam, że nie licząc systemu rynien, który jest dosyć kosztownym rozwiązaniem, projekt domu Adam PRA1133 można określić jako oszczędny w budowie. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie elektryczne, aczkolwiek do ogrzewania domu w większym stopniu służy nam usytuowany w salonie kominek. Został on doskonale zlokalizowany, gdyż znajduje się właściwie w centralnej części domu w pobliżu klatki schodowej. Dzięki temu ciepło dobrze rozchodzi się po wszystkich pomieszczeniach, i nawet w większe mrozy nie mieliśmy potrzeby włączania systemu elektrycznych grzejników. Koszty związane z ogrzaniem naszego domu wynoszą ok. 300-500 zł/ mies. w sezonie zimowym.

Projektu domu Adam PRA1133 uwzględnia wyjątkowo praktyczne rozmieszczenie wnętrza, które od początku bardzo przypadło mi do gustu. Tym samym układ pomieszczeń pozostał w naszym przypadku zgodny z oryginalną wersją. Jedyna kosmetyczna zmiana polegała na przesunięciu o 10 cm ścianki działowej - łazienkę lekko zmniejszyliśmy na rzecz powiększenia kuchni, gdyż większa powierzchnia tego pomieszczenia wydała nam się bardziej przydatna. Innym Inwestorom mogę jednak poradzić inną modyfikację. Zgodnie z projektem rynny miały zostać pierwotnie schowane w elewacji, jednak dekarze odradzili mi to rozwiazanie. Stwierdzili, że taki system jest dosyć awaryjny, ponieważ w przypadku zatkania rynien, w celu ich oczyszczenia nieuniknione będzie uszkodzenie elewacji. Zrobiłem je więc na zewnątrz, co było bardzo dobrym posunięciem. Aby pasowały do nowoczesnej konstrukcji domu, zastosowałem te o kwadratowym kształcie i muszę przyznać, że prezentuje się to naprawdę dobrze. Dodatkowo, pozwoliło mi to na spore oszczędności. Zakupione przeze mnie rynny wykonane są z tytan cynku, który odznaczają się wyjątkową trwałością, a i tak kosztowały dwukrotnie mniej niż oryginalnie przewidziany do tego system.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu piętrowego Adam PRA1133. Zdecydowałem się na niego głównie ze względu na funkcjonalny układ pomieszczeń i w dalszym ciągu uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu - moim zdaniem posiada same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Adam

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Adam3838 buduje ten dom  12.04.2017 13:43

Projekt domu Adam należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych