Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

Szukasz projektu 🏡 taniego w budowie?

Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-21.00) i w soboty (9.00-17.00)

Zadzwoń! 71 715 20 60 lub

Kiedy dom przenika się z ogrodem

Kiedy dom przenika się z ogrodem

Pełne światła wnętrze, w którym intrygujące, panoramiczne szyby nie stanowią granicy dla ogrodu, lecz przeciwnie zapraszają zieleń, słońce i przestrzeń do środka. Do tego trzeba dodać nowoczesny, elegancki sznyt, wygodę, efektywność energetyczną i możliwość indywidualnych aranżacji. Oto dom, w którym - dosłownie i w przenośni – naprawdę chce się żyć.

Estetyka i funkcjonalność

Połączenie luksusowej estetyki z wysoką funkcjonalnością, dający mieszkańcom poczucie swobody i otwarcia na naturę – tę cechę zapewniają nowocześnie projektowanym domom  przede wszystkim efektowne, panoramiczne przeszklenia. Przesuwne szklane drzwi, stosowane głównie w strefie dziennej, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu, nadają budynkowi lekki charakter i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim mieszkańcy mają nieodparte wrażenie, że salon harmonijnie wtapia się w naturę, a wnętrze i ogród stanowią jedną całość bez barier.

Co więcej – wrażenie to nie jest tylko obietnicą i piękną iluzją, lecz realnym, codziennym doznaniem. Przesuwne drzwi tarasowe pozwalają mieszkańcom swobodnie przemieszczać się między wnętrzem a otoczeniem, zacierając granice architektury i przyrody. Takim przykładem może być aranżacja w systemach MB-Skyline Type R od Aluprof,  gdzie dyskretnie ukryta, subtelna rama oferuje jednocześnie najwyższy poziom estetyki i funkcjonalności.

okna aluprof

Źródło: Aluprof

Szklane drzwi w aluminiowych profilach mają wiele kształtów i konfiguracji, dzięki czemu łatwo je wkomponować w dowolną, wybraną ścianę. Nowoczesny system tarasowych drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R o wielkich gabarytach ma całkowicie ukryte profile skrzydła drzwi, wąski słupek oraz płytką ościeżnicę. Do przesuwania ogromnych elementów nie potrzeba dużej siły, a mechanizm działa niemal bezszelestnie.                                                                                                                                     

Praktyczne walory powierzchni ze szkła

Konkurencyjna estetyka i wygoda eksploatacji to jednak niejedyne plusy wielkogabarytowych drzwi szklanych. W parze z nimi idą ważne funkcje użytkowe.

- Czysto praktyczne znaczenie dużych przeszkleń wynika z większej ilości promieni słonecznych, które docierają do pomieszczenia pod różnym kątem w ciągu dnia. Najbardziej efektywna jest ekspozycja południowa przeszkleń, która zmniejsza potrzebę sztucznego doświetlania. W kontekście obecnych cen energii jest to bardzo ważny aspekt - wskazuje Michał Marcinowski, dyrektor ds. rozwoju  Aluprof.