Kiedy dom przenika się z ogrodem
Pełne światła wnętrze, w którym intrygujące, panoramiczne szyby nie stanowią granicy dla ogrodu, lecz przeciwnie zapraszają zieleń, słońce i przestrzeń do środka. Do tego trzeba dodać nowoczesny, elegancki sznyt, wygodę, efektywność energetyczną i możliwość indywidualnych aranżacji. Oto dom, w którym - dosłownie i w przenośni – naprawdę chce się żyć.
Estetyka i funkcjonalność
Połączenie luksusowej estetyki z wysoką funkcjonalnością, dający mieszkańcom poczucie swobody i otwarcia na naturę – tę cechę zapewniają nowocześnie projektowanym domom przede wszystkim efektowne, panoramiczne przeszklenia. Przesuwne szklane drzwi, stosowane głównie w strefie dziennej, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu, nadają budynkowi lekki charakter i optycznie powiększają przestrzeń. Dzięki nim mieszkańcy mają nieodparte wrażenie, że salon harmonijnie wtapia się w naturę, a wnętrze i ogród stanowią jedną całość bez barier.
Co więcej – wrażenie to nie jest tylko obietnicą i piękną iluzją, lecz realnym, codziennym doznaniem. Przesuwne drzwi tarasowe pozwalają mieszkańcom swobodnie przemieszczać się między wnętrzem a otoczeniem, zacierając granice architektury i przyrody. Takim przykładem może być aranżacja w systemach MB-Skyline Type R od Aluprof, gdzie dyskretnie ukryta, subtelna rama oferuje jednocześnie najwyższy poziom estetyki i funkcjonalności.
Źródło: Aluprof
Szklane drzwi w aluminiowych profilach mają wiele kształtów i konfiguracji, dzięki czemu łatwo je wkomponować w dowolną, wybraną ścianę. Nowoczesny system tarasowych drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R o wielkich gabarytach ma całkowicie ukryte profile skrzydła drzwi, wąski słupek oraz płytką ościeżnicę. Do przesuwania ogromnych elementów nie potrzeba dużej siły, a mechanizm działa niemal bezszelestnie.
Praktyczne walory powierzchni ze szkła
Konkurencyjna estetyka i wygoda eksploatacji to jednak niejedyne plusy wielkogabarytowych drzwi szklanych. W parze z nimi idą ważne funkcje użytkowe.
- Czysto praktyczne znaczenie dużych przeszkleń wynika z większej ilości promieni słonecznych, które docierają do pomieszczenia pod różnym kątem w ciągu dnia. Najbardziej efektywna jest ekspozycja południowa przeszkleń, która zmniejsza potrzebę sztucznego doświetlania. W kontekście obecnych cen energii jest to bardzo ważny aspekt - wskazuje Michał Marcinowski, dyrektor ds. rozwoju Aluprof.