Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności

🍂  Rozgrzewające rabaty na jesień! -700 zł, -900 zł, -1 000 zł! 🍂

Skontaktuj się z nami - pracujemy od poniedziałku do piątku (8.00-21.00) i w soboty (9.00-17.00)

Zadzwoń! 71 715 20 60 lub

Jak wykonać ścianę z cegiełek za pomocą tynku gipsowego GAMMA?

Jak wykonać ścianę z cegiełek za pomocą tynku gipsowego GAMMA?

Tynk gipsowy Gamma to praktyczny i łatwy w obróbce produkt do ręcznej aplikacji. Jest niezastąpiony podczas prac remontowych. Dzięki niemu można także stworzyć nietuzinkową dekoracyjną ścianę, imitującą cegły. Wyjaśniamy krok po kroku jak stworzyć taki efekt.

Cała Gamma zastosowań!

Gammę od innych tynków gipsowych odróżnia zakres stosowania i sposób aplikacji. Gamma jest tynkiem aplikowanym ręcznie, stosowanym najczęściej do drobnych prac remontowych. Natomiast pozostałe produkty z tej kategorii przeznaczone są zwykle do narzutu za pomocą agregatu tynkarskiego. Idealnie sprawdzi się w miejscach, w których należy odtworzyć fragment wyprawy tynkarskiej, np. na ścianie, z której, w efekcie skucia płytek ceramicznych odpadł tynk i konieczne jest wyrównanie podłoża, lub do wykończenia ościeży rozkutych podczas wymiany okien czy drzwi.

Gamma marki Dolina Nidy należy do tynków gipsowych, w których zastosowane zostały mineralne wypełniacze, takie jak perlit. Jego zadaniem jest stworzenie porowatej struktury, która pochłania i oddaje wilgoć, tworząc mikroklimat przyjazny i zdrowy dla człowieka. Dodatkowo taka porowata struktura w połączeniu ze spoiwem gipsowym tworzy bardzo trwałą powierzchnię. Obrazowo działa to w sposób podobny - jak szczelnie zamknięty worek wypełniony piłeczkami tenisowymi. Pomiędzy nimi są wolne przestrzenie, ale nie da się go przełamać. Warstwa tynku wykazuje korzystne parametry izolacyjności cieplnej i akustycznej.

Produkt wyróżnia się ponadto bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Powierzchnia gotowego tynku jest równa, gładka, twarda i stanowi doskonałe podłoże pod malowanie, tapetowanie lub układanie okładzin ceramicznych.

Dolina Nidy

Prosty i szybki w aplikacji

Tynk Gamma może być nanoszony zarówno na ściany, jak i na sufity, w pomieszczeniach o normalnej wilgotności powietrza, ale także w kuchniach i łazienkach. Można go zastosować na wszystkich typowych podłożach budowlanych.

Dużym walorem tynku gipsowego Gamma jest optymalny czas obróbki, zapewniający komfortowy czas pracy i szybki postęp realizacji. W przypadku tynków maszynowych czas ten musi być średnio dwukrotnie dłuższy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że najdłuższy czas potrzebny jest do przygotowania gotowej zaprawy tynku cementowo-wapiennego. W tym wypadku wymaga to również znacznie większych nakładów pracy, gdy tymczasem obróbka tynku Gamma nie jest pracochłonna.

Ściana o wzorze cegieł – jak wykonać ją z tynku Gamma?

Ściany z cegieł lub z paneli imitujących cegły są wnętrzarskim ever greenem. Zawsze modne, pasują niemal do każdego stylu. Zwykle, aby uzyskać taki efekt, trzeba ponieść dość spore koszty - w ekonomicznym wariancie - 1m² gotowego wyrobu imitującego cegłę kosztuje kilkadziesiąt złotych. Tymczasem z pomocą tynku Gamma taką ścianę z cegiełek można wykonać samodzielnie, podstawowymi narzędziami, za ułamek tej ceny.

Dolina Nidy

Poniżej prezentujemy - krok po kroku - jak wykonać ścianę z tynku gipsowego Gamma.

1.Tynk gipsowy Gamma należy rozrobić w proporcji ok. 12,8 l wody na 20 kg opakowanie produktu. Ważne, aby zaprawa miała odpowiednią konsystencję, tzn. taką, aby nie spływała nam z narzędzi.

2. Gotową masę możemy nałożyć za pomocą długiej pacy ze stali nierdzewnej. Grubość nałożonej warstwy powinna wynosić 10-15 mm, tak, aby w dalszych etapach prac możliwe było wycięcie zagłębień imitujących spoiny.

3. Na powierzchni tynku należy wykreować wstępną fakturę postarzanej cegły. Można ja wykonać za pomocą pacy tynkarskiej.