Szukasz wymarzonego projektu domu?

Zadzwoń! 71 715 20 60 (pon.-pt. 8-21, sob. 9-17) lub

Dom Goblin II w budowie BSB1041

Goblin II

15
15
10

10

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z projektem Goblin II

Nie masz konta?
Zarejestruj się

Ostatnia aktywność

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

19 kwietnia 2018

Wykonanie fundamentow:

  • 8 warstw bloczka + wieniec
  • Izolacja: 2 x warstwa Hydrolex 2E (strona wewnętrzna i zewnętrzna)
  • Ocieplone styrodurem z zewnątrz 15 cm od środka 5 cm. Z zewnątrz już kleilem na piankę tytana (można i na Hydrolex)
  • Górna warstwę styroduru zakleilem klejem z siatką (podobno myszy nie wchodzą wtedy =P)
  • Na wierzch wieńca przygrzalem 2 warstwy papy. Po wylaniu chudziaka zamierzam jeszcze przygrzac ja na całą powierzchnię domu, łącząc z izolacją z wieńca.

Buduję oczywiście z porothermu, bo wiadomo ceramika to ceramika (nie ma nic lepszego). Dachowka będzie teviva braas. Zdecydowałem się na ocieplenie dachu płyta pir thermano 12 cm (dzięki temu uzyskam odkryta wiezbe dachowa dla lepszego efektu wizualnego wnetrza).

W tym roku startuje do góry. Wiec jak juz będę miał to podrzucę zdjęcia. =)

0

  0   ·  19 kwietnia 2018

Czy ktos wybudowal I moze pokazac tak bysmy przyjechali I zobaczyli projekt domu APS 181 w kujawsko-pomorskim lub osciennych wojewodztwach .Mam zamiar kupic ten projekt lecz chcialbym go zobaczyc na zywo ,moze byc Stan surowy zamkniety lub otwatty lub zamieszkaly

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

  0   19 kwietnia 2018

9 października 2009

Piwnica??

Witam wszystkich. Jak dla mnie projekt Goblin jest nieomalże projektem bliskim ideałowi, jednakże moim marzeniem jest wybudowanie domu z pownica (lub przynajmnie częściowo podpiwniczonego). Czy ktoś z Was orientuję się, czy istnieje możliwość podpiwniczenia tego domu?

0

  0   ·  9 października 2009

Witam wszystkich. Jak dla mnie projekt Goblin jest nieomalże projektem bliskim ideałowi, jednakże moim marzeniem jest wybudowanie domu z pownica (lub przynajmnie częściowo podpiwniczonego). Czy ktoś z Was orientuję się, czy istnieje możliwość podpiwniczenia tego domu?

10 stycznia 2009

moje uwagi

chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami co do realizacji projektu {edit}

Zwróćcie uwagę, że ten dom faktycznie ma w sobie coś - ale to coś jest nie tak.. jeśli ktoś nie zauważył to przypomnę:

1. Elewacja na ścianach została dociągnięta do poziomu gruntu a co za tym idzie niestety będzie się brudzić, wystarczy zacząć myć taras a ściany same zmienią kolor na czarny

2. Elewacja na poziomie gruntu nie została dostosowana do położenia wykończenia w postaci cegły lub klinkieru.

3. Filary podporowe są w kształcie walca, (w sumie jak kto woli lecz wizualizacja oryginalnego projektu przewuduje podstawę kwadratu), ale ja bym je wykorzystał jako odwodnienie balkonu - poprostu odwiert w środku i gotowe.

4. BALKON :(((( nie wiem jak ale albo balustrada się "sama" obniżyła albo inwestor zainspirowany czymś poprostu chciał uzyskać pełną wysokość na poddaszu - wyciągnął mury w górę a co za tym idzie cały cokolik balkonowy stracił na uroku, zwróćcie uwagę, przecież te wycięcia w dachu miałybyć w oryginale minimalne a tu są pokaźne, dodatkowo ściana jest zlicowana ponieważ te dwa wpusty też zostały zlikwidowane.

5. Dachówka ceramiczna, owszem na komputerze podoba mi się ta wersja (kolor itp.) niestety w rzeczywistosci jak zwykle jest inaczej... no i biała elewacja .. 😞

 

P.S tak na przyszłość to jeśli robicie balustradę balkonową z metalu drewna czy czegokolwiek to pamiętajcie aby szczebelki były w pionie... no chyba że nie chcecie mieć dzieci:)

czekam na wasze opinie!

 

POZDRAWIAM

0

  0   ·  10 stycznia 2009

chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami co do realizacji projektu {edit} Zwróćcie uwagę, że ten dom faktycznie ma w sobie coś - ale to coś jest nie tak.. jeśli ktoś nie zauważył to przypomnę: 1. Elewacja na ścianach została dociągnięta do poziomu gruntu a co za tym idzie niestety będzie się brudzić, wystarczy zacząć myć taras a ściany same zmienią kolor na czarny 2. Elewacja na poziomie gruntu nie została dostosowana do położenia wykończenia w postaci cegły lub klinkieru. 3. Filary podporowe są w kształcie walca, (w sumie jak kto woli lecz wizualizacja oryginalnego projektu przewuduje podstawę kwadratu), ale ja bym je wykorzystał jako odwodnienie balkonu - poprostu odwiert w środku i gotowe. 4. BALKON :(((( nie wiem jak ale albo balustrada się "sama" obniżyła albo inwestor zainspirowany czymś poprostu chciał uzyskać pełną wysokość na poddaszu - wyciągnął mury w górę a co za tym idzie cały cokolik balkonowy stracił na uroku, zwróćcie uwagę, przecież te wycięcia w dachu miałybyć w oryginale minimalne a tu są pokaźne, dodatkowo ściana jest zlicowana ponieważ te dwa wpusty też zostały zlikwidowane. 5. Dachówka ceramiczna, owszem na komputerze podoba mi się ta wersja (kolor itp.) niestety w rzeczywistosci jak zwykle jest inaczej... no i biała elewacja .. 😞 P.S tak na przyszłość to jeśli robicie balustradę balkonową z metalu drewna czy czegokolwiek to pamiętajcie aby szczebelki były w pionie... no chyba że nie chcecie mieć dzieci:) czekam na wasze opinie! POZDRAWIAM

6 stycznia 2009

Zmiana techniczna

Mam małe pytanko, mianowicie powoli przymierzam się do rozpoczęcia budowy

Goblina, martwi mnie jednak kwestia odkrytych (niezabudowanych) od parteru

balkonów zarówno nad wejściem do domu jak i nad tarasem.

Z własnego doświadczenia wiem, że posadzka na balkonie chociaż byłaby

wyłożona mrozoodpornymi płytkami nie wytrzyma mrozów, fuga odejdzie a płytki ewentualnie popękają, dodatkowo, co również jest wysoce prawdopodobne jest możliwość, że zamarznięta woda zacznie przeciekać wgłąb stropu, czy też pod elewacją i będzie kapać na schody czy taras.

Jaka technologia lub inne rozwiązanie techniczne pozwoli na ominięcie tego problemu oraz uniknięcie dodatkowych kosztów remontu w NOWYM DOMU!

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

0

9 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
  0   ·  2 maja 2009

No i warto dać na kolankowej bloczek więcej...wiadomo skosy...Pozdrawiam i czekam na wiecej wiadomości od budujących Goblina. Naprawde ciekawy,fajny projekt...mnie podoba się jeszcze "Zacisze"- taki inny troszkę jest.Oglądając zdjęcia budowy zdziwiłem sie bo myślałem, że jest wiekszy w środku,no chyba,że obiektyw skraca....

  0   ·  2 maja 2009

Miniu podaj ile stan surowy zamknięty Cię wyniesie...Apeluję też do innych realizujących ten projekt,aby dzielili się spostrzeżeniami. Z góry dziękuję. Adam frontem do zachodu ustawisz?

  0   ·  22 kwietnia 2010

Pomysł z podnoszeniem ścianki kolankowej nie jest dobry dla żadnego domu. Osobiście uważam, że znacząco wpływa na wygląd zewnętrzny budynku szpecąc go. Jeśli ktoś nie chce mieć skosów, to niech wybierze projekt domu piętrowego.

10 grudnia 2008

Zdjęcia z realizacji projektu

Witam wszystkich budujących! 🙂 Zapraszam do uczestnictwa w grupie, wymiany poglądów i oczywiście do wklejania zdjęć z realizacji Państwa wymarzonych czterech ścian. Zdjęcia cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszej społeczności! Proszę wspomóc innych budujących swoim doświadczeniem i wiedzą. Pozdrawiam

0

  0   ·  10 grudnia 2008

Witam wszystkich budujących! 🙂 Zapraszam do uczestnictwa w grupie, wymiany poglądów i oczywiście do wklejania zdjęć z realizacji Państwa wymarzonych czterech ścian. Zdjęcia cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszej społeczności! Proszę wspomóc innych budujących swoim doświadczeniem i wiedzą. Pozdrawiam

  0   ·  5 stycznia 2009

Mam pytanie dotyczące tego projektu. Dlaczego szacunkowy koszt budowy domu z dwoma garażami wynosi 130tyś a z jednym garażem 190tyś..? Raczej domy z garażem dwustanowiskowym są droższe.. Czy ktoś może buduje ten dom? Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie bo chciałabym kupić ten projekt, ale najpierw muszę się zorientowac co i jak..

  0   ·  6 stycznia 2009

Cenniki moim zdaniem są poglądowe, wiadomo, że budowa systemem gospodarczym to jedno a z tzw. inwestorem zastępczym (firmą budującą od fundamentu po wykończeniówkę) to drugie. Przykładowo budowa domu x w systemie gospodarczym wyniesie ~300000zł., a z IZ 470000zł czyli robocizna to 170 000zł. Najlepiej w obliczaniu kosztów budowy przyjąć szacunkową cenę wybudowania i wykończenia 1mkw. np. 1mkw = 2100zł