Projekt domu Zorza WRH1019

Cena projektu: 2 583 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
106,28 m²
Min. szer. działki
20,48 m
Wysokość budynku
7,52 m
Pow. zabudowy
117,95 m²
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
195 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Zorza to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt Zorza to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, druga na poddaszu. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Zorza zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Zorza - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,95 m²
2 hall
14,49 m²
3 kuchnia
12,11 m²
4 spiżarnia
3,04 m²
5 pokój dzienny
23,1 m²
6 pokój
11,05 m²
7 łazienka
2,15 m²
8 pom. gospodarcze
3 m²
9 garaż jednostan.
16,65 m²
razem
88,54 m²

Rzut kondygnacji projektu Zorza - Rzut poddasza

1 hall
6,71 m²
2 pokój
13,22 m²
3 pokój
11,45 m²
4 łazienka
6,01 m²
5 strych
10,22 m²
razem
47,61 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Zorza na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Zorza
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

143 071 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
36 287 zł

stan surowy otwarty
89 223 zł

stan surowy zamknięty
17 561 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Konstrukcja ściany zewnętrzne - beton komórkowy gr. 24cm + styropian Termo Organika Termonium Plus gr. 12cm; ściany wewnętrzne - bloczek silikatowy gr. 24cm; ściany fundamentowe - bloczek betonowy; strop - Teriva; konstrukcja dachu - drewniana Instalacje W projekcie przewidziano instalacjie: c.o. i c.w.u., grzejniki płytowe, instalacje wodno-kanalizacyjna oraz elektryczne, wentylacja grawitacyjna. Wykończenie pokrycie dachowe - dachówka cementowa (w ramach adaptacji inny materiał); ścianki działowe na parterze-bloczek silikatowy, na poddaszu z płyt gipsowo-kartonowych; schody drewniane - dwubiegowe ze spocznikiem; okna - PVC, okna dachowe i wyłaz dachowy - Fakro.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Domus

Opinie mieszkańców domu Zorza

Zdjęcie profilowe Artur1019
Artur1019

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Zorza WRH1019, ponieważ jego konstrukcja jest dość prosta, a na tym zależało nam najbardziej. Jego powierzchnia całkowicie odpowiadała potrzebom naszej rodziny, a ponadto do gustu przypadł nam przewidziany w salonie niezabudowany, wolnostojący kominek.

Cały budynek został w naszym przypadku wymurowany z bloczków gazobetonowych, a dach pokryliśmy blachodachówką. Koszty postawienia domu w stanie surowym zamkniętym były dosyć niskie, jednak zdecydowaliśmy się na trochę inne wykończenie niż przewidywał projektant i ten etap był już nieco droższy. Budowa przebiegła w miarę sprawnie, aczkolwiek wykonawcy zgłosili mi dwa niedociągnięcia odnośnie projektu. Pierwszym z nich był brak zaznaczenia na rysunkach sposobu mocowania belek stropowych przy samym kominie. Dodatkowo cieśli nie do końca odpowiadała konstrukcja więźby dachowej. Na szczęście miałem doświadczonych fachowców, którzy razem z kierownikiem budowy potrafili sobie z tym poradzić. Warto jednak zwrócić uwagę na te elementy na etapie adaptacji.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła i przyznam szczerze, że jestem naprawdę zadowolony z takiego rozwiązania. Ściany z zewnątrz zostały ocieplone grafitowym styropianem o grubości 15cm. Pod wylewkę wykonawcy położyli taką samą warstwę izolatora, a na poddaszu zastosowałem 35cm skalnej wełny mineralnej marki Roockwool. Budynek doskonale utrzymuje temperaturę. W zimie wewnątrz domu mamy ciepło, a latem przyjemnie chłodno. Wszystko jest więc tak jak powinno być. Kotłownia w projekcie domu Zorza WRH1019 przewidziana jest na piecyk gazowy, jednak jej metraż sprawdził się również przy pompie ciepła. Myślę, że jeśli ktoś chciałby ogrzewać dom paliwem stałym, wtedy konieczne byłoby powiększenie kotłowni.

Uwzględniony w projekcie garaż jest moim zdaniem dość mały, więc postanowiłem zmienić jego przeznaczenie. Przedzieliłem go na dwie części i w jednej z nich urządziłem spiżarnię. Pozostałą powierzchnię przeznaczyłem na pomieszczenie gospodarcze.

Cieszę się, iż udało mi się w całości zrealizować projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Zorza WRH1019. Moim ulubionym elementem w naszym domu jest wolnostojący kominek w salonie. Podoba mi się to, iż nie znajduje się on jak to zazwyczaj bywa przy ścianie czy też w rogu pokoju. Projektant uwzględnił go w centralnym miejscu strefy dziennej i prezentuje się to naprawdę rewelacyjnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Zorza

  – 0 głosów

Projekt domu Zorza należy do kategorii

Projekty podobne do Zorza WRH1019

Projekt domu APS 242 iDesigner

APS 242

115,5 m²

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] -60 3D

Projekt domu Harmonia Nova B -100

Harmonia Nova B

104,3 m²

Projekt domu Iskra -200 3D

Iskra

97,4 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33 -300

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 -300 iDesigner

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych