Projekt domu WB-0062 KRA3630

Cena projektu: 2 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
79,72 m²
Min. szer. działki
18,44 m
Wysokość budynku
6,78 m
Pow. zabudowy
103,21 m²
Kubatura
514,67 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu WB-0062 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt WB-0062 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W projekcie przewidziano dwie sypialnie, które będą odpowiednie dla 2-4 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu WB-0062 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 korytarz
7,1 m²
3 wc
1,8 m²
4 łazienka
5,2 m²
5 kotłownia
3,5 m²
6 pokój
13,3 m²
7 pokój
10,4 m²
8 pokój dzienny
24,4 m²
9 kuchnia
6,8 m²
10 spiżarnia
2,7 m²
razem
79,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu WB-0062 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu WB-0062
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

118 232 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
32 299 zł

stan surowy otwarty
70 661 zł

stan surowy zamknięty
15 272 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: gr. 44 cm z pustaków ceramicznych POROTHERM. Strop: POROTHERM. Dach: dwuspadowy o nachyleniu 35 stopni, krycie dachówką. Poziom kalenicy: 6,78 m od terenu. Dodatkowe informacje: ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u..

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Architektoniczne Tadeusza Olgierda Rutkowskiego

Opinie mieszkańców domu WB-0062

Zdjęcie profilowe Mirka3630
Mirka3630

Wraz z moją córką wybierałyśmy projekt domu, w którym zamieszkała razem ze swoim mężem. Nie lubimy udziwnionych konstrukcji więc szukałyśmy nieskomplikowanego budynku, który w dodatku będzie spełniał warunki zabudowy określone w naszej miejscowości. Projekt WB-0062 KRA3630 spełniał te wymagania, a przewidziany układ pomieszczeń również nam odpowiadał.

Ze względu na prostą bryłę, postawienie domu odbyło się bez żadnych komplikacji. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie, a dodatkowo cena inwestycji była nawet mniejsza niż spodziewaliśmy się tego na początku. Do wybudowania domu użyliśmy szerokich bloczków Ytong Energo 48 cm i śmiało mogę polecić ten materiał. Przy tej grubości bloczków nie ma potrzeby dodatkowego ocieplania muru, a budynek świetnie trzyma ciepło. W naszej wsi nie ma gazu, więc córka z zięciem ogrzewają tradycyjnym opałem. Koszty tego rozwiązania są naprawdę niewielkie, gdyż w sezonie grzewczym wystarcza im ok. 1 tona węgla i trochę drewna.

Aby dopasować projekt WB-0062 KRA3630 do wszystkich wymagań związanych z lokalizacją działki, musieliśmy zwiększyć kąt nachylenia dachu do 45°. W związku z tym kierownik budowy, który jednocześnie robił adaptację, zmienił konstrukcję więźby na cięższą i mocniejszą. Być może budynek stracił nieco uroku, ale za to pojawiły się nowe korzyści. Przy wyższym dachu, poddasze zyskało na powierzchni, więc gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba będzie można zaadaptować je na użytkowe. Metraż górnej kondygnacji jest teraz naprawdę spory i wystarczy na zrobienie drugiego mieszkania. Powiem szczerze, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać, tym bardziej że największe koszty zostały już poniesione. Aby móc to zrobić, w stropie nad jedną sypialnią zrobiliśmy dziurę, która obecnie jest zabudowana. Jeśli córka z mężem zechcą zagospodarować górę, w tym miejscu powstanie klatka schodowa.

Cały budynek został wydłużony o 1 m. Wydaje się, że to dość niewiele, ale dzięki temu pomieszczenia widocznie zyskały na przestronności. Oprócz tego wiatrołap został powiększony kosztem przedpokoju, a w salonie nie ma kominka.

Wybór projektu domu parterowego WB-0062 KRA3630 był dobrą decyzją, którą śmiało mogę polecić innym inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu WB-0062

  – 0 głosów

Projekt domu WB-0062 należy do kategorii

Projekty podobne do WB-0062 KRA3630

Projekt domu Corte IV LMB62c -350

Corte IV LMB62c

71,76 m²

Projekt domu Ricardo Lift III -150

Ricardo Lift III

75,45 m²

Projekt domu Zosia 5 -618 3D iDesigner

Zosia 5

87,47 m²

Projekt domu Opuncja

Opuncja

87,08 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2 bis

Projekt domu N17-BG

N17-BG

81,06 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych