Projekt domu WB-0062 KRA3630

Cena projektu: 2 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
79,72 m²
Min. szer. działki
18,44 m
Wysokość budynku
6,78 m
Pow. zabudowy
103,21 m²
Kubatura
514,67 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu WB-0062 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt WB-0062 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. W projekcie przewidziano dwie sypialnie, które będą odpowiednie dla 2-4 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu WB-0062 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 korytarz
7,1 m²
3 wc
1,8 m²
4 łazienka
5,2 m²
5 kotłownia
3,5 m²
6 pokój
13,3 m²
7 pokój
10,4 m²
8 pokój dzienny
24,4 m²
9 kuchnia
6,8 m²
10 spiżarnia
2,7 m²
razem
79,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu WB-0062 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu WB-0062
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
44 574 zł

stan surowy otwarty
97 566 zł

stan surowy zamknięty
21 114 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

163 254 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: gr. 44 cm z pustaków ceramicznych POROTHERM. Strop: POROTHERM. Dach: dwuspadowy o nachyleniu 35 stopni, krycie dachówką. Poziom kalenicy: 6,78 m od terenu. Dodatkowe informacje: ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u..

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Studio Architektoniczne Tadeusza Olgierda Rutkowskiego

Opinie mieszkańców domu WB-0062

Zdjęcie profilowe Mirka3630
Mirka3630

Wraz z moją córką wybierałyśmy projekt domu, w którym zamieszkała razem ze swoim mężem. Nie lubimy udziwnionych konstrukcji więc szukałyśmy nieskomplikowanego budynku, który w dodatku będzie spełniał warunki zabudowy określone w naszej miejscowości. Projekt WB-0062 KRA3630 spełniał te wymagania, a przewidziany układ pomieszczeń również nam odpowiadał.

Ze względu na prostą bryłę, postawienie domu odbyło się bez żadnych komplikacji. Wszystko przebiegło szybko i sprawnie, a dodatkowo cena inwestycji była nawet mniejsza niż spodziewaliśmy się tego na początku. Do wybudowania domu użyliśmy szerokich bloczków Ytong Energo 48 cm i śmiało mogę polecić ten materiał. Przy tej grubości bloczków nie ma potrzeby dodatkowego ocieplania muru, a budynek świetnie trzyma ciepło. W naszej wsi nie ma gazu, więc córka z zięciem ogrzewają tradycyjnym opałem. Koszty tego rozwiązania są naprawdę niewielkie, gdyż w sezonie grzewczym wystarcza im ok. 1 tona węgla i trochę drewna.

Aby dopasować projekt WB-0062 KRA3630 do wszystkich wymagań związanych z lokalizacją działki, musieliśmy zwiększyć kąt nachylenia dachu do 45°. W związku z tym kierownik budowy, który jednocześnie robił adaptację, zmienił konstrukcję więźby na cięższą i mocniejszą. Być może budynek stracił nieco uroku, ale za to pojawiły się nowe korzyści. Przy wyższym dachu, poddasze zyskało na powierzchni, więc gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba będzie można zaadaptować je na użytkowe. Metraż górnej kondygnacji jest teraz naprawdę spory i wystarczy na zrobienie drugiego mieszkania. Powiem szczerze, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać, tym bardziej że największe koszty zostały już poniesione. Aby móc to zrobić, w stropie nad jedną sypialnią zrobiliśmy dziurę, która obecnie jest zabudowana. Jeśli córka z mężem zechcą zagospodarować górę, w tym miejscu powstanie klatka schodowa.

Cały budynek został wydłużony o 1 m. Wydaje się, że to dość niewiele, ale dzięki temu pomieszczenia widocznie zyskały na przestronności. Oprócz tego wiatrołap został powiększony kosztem przedpokoju, a w salonie nie ma kominka.

Wybór projektu domu parterowego WB-0062 KRA3630 był dobrą decyzją, którą śmiało mogę polecić innym inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu WB-0062

  – 0 głosów

Projekt domu WB-0062 należy do kategorii

Projekty podobne do WB-0062 KRA3630

Projekt domu N17-BG -300

N17-BG

81,06 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 16 bis -400

Projekt domu Ricardo Lift III -250

Ricardo Lift III

75,45 m²

Projekt domu Zosia 5 -678 3D iDesigner

Zosia 5

87,47 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2 bis -400

Projekt domu Corte IV LMB62c

Corte IV LMB62c

71,76 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych